ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Болки в гърба и лявата част на гръдния кош

Модератор: консултанти

Belosnejka

Болки в гърба и лявата част на гръдния кош

Мнение от Belosnejka » 23 ное 2012 11:48

Здравейте!
На 33 г съм, жена. От няколко месеца имам разнообразни оплаквания:
- болка в гърба между лопатките, по-скоро вляво. При лежане се успокоява. Появява се при нервно напрежение и стрес, студ, простиране, миене на чинии, вдигане на вещ с двете ръце нагоре над главата. Болката е пристягаща, топла. Минава през лявата лопатка към лявото рамо. Май и много топло не й помага...
- боли ме лявото рамо отзад, отпред предмишницата, лявата ръка в горната си част отзад и отпред към лакътя. По-скоро мускулни болки.
- понякога болката или по-скоро стягане се разпространява по шията нагоре, покрай ухото до лявото око. Скалпът ми е като изтръпнал и все едно някой ме натиска надолу.
- болки в лявата част на гръдния кош - бодежи, болка като от разтеглен мускул. Понякога нещо все едно прескача 1-2 пъти под лявата ми гърда до гръдната кост и после изведнъж има болка или стягане в рамото, плешката и главата. Имам моменти, в който имам тежест в гръдния кош, дишам трудно.
- имам замайване, световъртеж, трудност с паметта и концентрацията. Спя добре, нямам проблеми със заспиването.
- сутрин се събуждам изморена, със сковани мускули, сякаш съм ги натоварвала физически предния ден. Не се чувствам бодра, изморявам се лесно.
- в седнало положение в службата често ми посиняват ноктите на ръцете и са ми студени пръстите и ръцете, леко посиняват и устните
- в началото имах и сърцебиене, адреналинови вълни, при които изпитвах страх, потях се, изтръпваха ми стъпалата и китките. Пих един месец Деанксит в комбинация със Симпатил и престанаха поне тези симптоми.
- постоянно съм нервна, напрегната, тревожна. Усещам как мускулите ми са стегнати и не мога да ги отпусна.

Ходила съм на ендокринолог за проверка на щитовидната жлеза, проблем не беше открит(изследване на TSH, TAT, MAT, ехография). На кардиолог - правено ми е ЕКГ, нормално. На последният профлактичен преглед обаче ми казаха, че имам някакво отклонение вляво - ляв преден хемиблок, но не ми казаха трябва ли да се изследвам и за това...
Ходих няколко пъти на невролог. Първият специалист ми предписа курс от 7 дни с Вимово 2*1, Тритико 1/3 таблетка вечер за 20 дни и мазане с гел от Дяволски нокът, камфор и евкалипт. Нямах подобрение, последва и втори курс със същите лекарства, пак без резултат. Вторият специалист ми назначи рентгенова снимка на врата заради съмнения за остеохондроза, оказа се, че няма изменения в тази област. Пих Мидокалм 2*1, Афламил 2*1 и Стрезам 2*1. Приключвам в момента това лечение, подобрението е минимално. Болката в областта на гръбнака между лопатките става все по-осезаема, замаяна съм, мускулите по цялото ми тяло са сковани и болезнени, изморена и напрегната съм.

Моля ви, кажете ми към какъв специалист да се обърна, за какви изследвания да настоявам при следващото ми посещение при невролога.

kesidi1

Re: Болки в гърба и лявата част на гръдния кош

Мнение от kesidi1 » 27 мар 2013 14:52

Здравейте!
Аз имам същия проблем, но в дясната страна. От 2 години се мотам по лекари и какво ли не чух - херпес зостер (без обрив - имало ги в 10 % от случаите, откриха го при изследване на антитела, макар че там всички показатели бяха доста над нормата и можело и да е проблем от отслабнала имунна система), възел на врата (хормоните са в норма и лекарства не ми дават за него), едва забележима сколиоза (само на снимка се вижда) на гръбнака (която си имам от дете), когато започна всичко поддържах една температура от 37.2 градуса. При мен болката след първата година слезе по гръбнака и започна едно изтръпване на десния ми крак. През тези 2 години съм вземала 3 месеца ацикловир за херпес зостера, след това бях 40 дни на инжекции нивалин едновременно с мидокалм и милгама н, след това сменихме инжекциите нивалин с хапчета за 30 дни, ш последствие останах само на мидокалм и милгама. През цялото това време вземах и доста обезболяващи (тилкотил, неуротоп и др., но не и нестероидни противовъзпалителни - алергична съм към тях, както и към аналгин и аспирин). И след толкова лекарства болките ми се разпространиха по цялата дясна половина,а всичко започна от болка във врата в дясно. Най - голям ми е проблемът с работата, защото ми е трудно на изкарам 8 часа седнала, просто след 4-тия час болките ми стават ужасни и не мога да се съсредоточа, просто трябва да лежа, а на работа не мога. Личния ми лекар вече ми препоръчва консултация с неврохирург, а мен ме е страх, на 33 съм, а баба ми имаше този проблем на 70. Моля те, ако си намерила някакво решение на проблема си - пиши ми, аз продължавам да търся :)

Belosnejka

Мнение от Belosnejka » 04 юни 2013 13:49

Решение на проблема нямам за жалост. На мен ми поставиха диагноза плексит. За жалост продължава да си ме боли, имам временно облекчение само. От лекарствата ми става лошо.
Отделно ми поставиха диагноза Депресия в умерено-тежка форма и от 5 месеца пия Есобел 0.10 мг на ден. Голяма част от оплакванията ми изчезнаха или се появяват само епизодично, други намаляха. Болките в лявата горна половина на тялото ми обаче си стоят - до плешката, гърба на лявото рамо, задната горна част на рамото, предмишницата, лявата половина на гръдния кош, лявата част на врата. Пари ми лявата буза, челюст, слепоочие, ухото. Цялата ми глава е стегната като в менгеме. Нервите са удебелени на пипане, "щракат" като ги натиснеш, ако мога така да се изразя.
Продължавам да съм изморена и напрегната, трепкат ми мускулите по тялото. Подложена съм на огромен стрес и натоварване и в службата, и вкъщи. И въпреки че взех мерки есента да намаля товара върху раменете си, все още не успявам да се справя нито с депресията, нито с болките.

Цветелина А.

Мнение от Цветелина А. » 11 юни 2013 10:59

Здравейте ! Искам и аз да се обърна към някой за помощ ...На 19г. съм и от около 1 месец усещам болки в лявата част на гърдите .. Започнаха малко преди бала при което първото нещо което си помислих беше че е от напрежение и притеснение ... но болката не спира .. започна да ме боли и от зад на гръдния кош .. ходих на лекар гледаха ми гърдите на видеозон и казаха че няма място за притеснение всичко било на нервна почва .. Но болките не спират- понякога не се чувствам добре изобщо, замотава ми се главата, потя се цялата и т.н .. Моля някой който е наясно за какво става на въпрос да ми отговори, защото ако е нещо по страшно да се оправи на време .. :)

Ani33

Мнение от Ani33 » 01 дек 2014 10:42

Здравейте!

От около два-три дена по няколко пъти през деня,усещам бодежи в гръдният кош от вътрешната част на лявата гърда.Преди месец си правих профилактични прегледи включително мамолог и кардиограф и всичко е нормално.Но на,какво може да се дължат тези бодежи в тази област и имали повод за притеснение?

Bobi84

Мнение от Bobi84 » 06 яну 2015 12:14

Проверете най -вече за артритни заболявания, за бъбречни и белодробни. И дископатия.

hlaskavica

Мнение от hlaskavica » 25 фев 2016 09:37

Със същите симптоми съм,при мен се оказа няколко дискови хернии в шията.За диагностика на такива се ползва ЯМР и КАТ за да са коректни резултатите.Препоръчвам Павел баня там са царе в това отношение.Лекарства при засегнат и притиснат нерв не помагат!

JohnGalt

Мнение от JohnGalt » 06 мар 2016 19:41

Нека ви дам един съвет. Доста често неясни оплаквания като болки в гърдите, ръцете, врата, главата се дължат на проблеми в гръбначния стълб. Понякога се поставят неточно диагнози като плексит, радикулит, дори дискова херния, а се касае за обикновена ставна дисфункция на междупрешленни стави. Мисля, че консултация с мануален терапевт (да не се бърка с чекръкчия, народен лечител и разни други аматьори) може да ви е от полза.

amaru2

Мнение от amaru2 » 07 мар 2016 21:54

От личен опит ви съветвам да отидете на юмейхо терапевт. Но само при квалифициран такъв. Имах същите проблеми, болките и неразположеността идват от възпалени нерви, образувайки шипове, изкривявания, стресирани и схванати мускули, болки и всеобща неразположеност. След първата терапия на юмейхо масаж, имах чувството че са ми свалили 30 кг. тежест от гърба. За Пловдив мога да ви дам координати на изпробван и квалифициран терапевт. Успех!

galyad9

Мнение от galyad9 » 07 окт 2016 09:25

Ако може координатите за пловдив?

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”