ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

дискова протрузия

Модератор: консултанти

д-р Цончев

Re: дискова протрузия

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2016 20:09

Съвсем възможно е да е от дисковата протрузия. Добре е това да се види от невролхирург и да се прецени неврологичната симптоматика.

Мери Радева

Мнение от Мери Радева » 30 сеп 2016 19:08

Здравейте,отново!Вече два пъти пиша по повод дискова протрузия.Искам само да уточня>откриха ми дискова протрузия на ниво С-5 и С -6 със остеохондрозни промени.Ходих при невролози,неврохирурзи отговора беше почти един и същи<радвай се че не е дискова херния има много по-тежки случаи от твоя,то шипчето ще си намери място,ще калцира и всичко ще е ок. И аз за известно време спрях да ходя по лекари,като се надявах,че след като са ми казали лекари ,че всичко с времето ще се оправи значи наистина е така.Но за съжаление не стана така.....Нещата от ден на ден всякаш стават все по-зле и по-зле.Започнаха много големи болки в гърба и врата,все едно че нося постоянно раница на гърба си,постоянно нещо ме тегли на зад,като тръгна да вървя започват да ми се подкосяват краката,става ми лошо ,започва да ми се вие свят,изтръпват ми ръцете и лицето.В повечето време имам стягане отзад на тила и по темето на главата,по някога ми отказват ръцете/изтървам предмети/,като си наведа главата назад все едно нещо ме подпира.Има още доста симптоми но те са преходни тези са основните.Бяха ми изписали-флостерон,дипрофос,кетонал-инджекции,милгама,диклак,диклофенак-дуо и т.н.-лекарства /за които дадох маса пари ,а ефект нямаше .Незнам вече при кого да отида,дайте ми съвет,препоръчайте ми добър лекар.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:10

Пирогов, Проф- Габровски.

avia

Мнение от avia » 26 окт 2016 11:32

Здравейте искам да попитам какво ще рече диагноза увреждане на междупрешлени дискове в поясен отдел на гръбначен стълб с радикулопатия. ядрено магнитния резонанс показа дискова потрузия на л4 л5 и л5 с1 Сколиоза в ляво в ломбарен отдел. Коренчева увреда в ляво. Това е всичко което пише. Изписаха ми след болницата :балкофен,хеликс,дорета и алекса и вече 10 ден е сковано и има силни болки. Моля ви за съвет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2016 22:05

На колко години сте?
Имате ли изтръпване и болка по посока на петата?
Имате ли проблеви с уринирането?

avia

Мнение от avia » 27 окт 2016 08:56

на 29 съм и болките са само в горната част на левия крак и кръста. Основно са свързани с придърпване и скованост. Не нямам болки при стъпване на пета нито с уринирането.

avia

Мнение от avia » 27 окт 2016 09:00

при напъване, клякане, навеждане и седене за по - дълго време има силни болки основно в крака.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 20:06

Къде в крака, високо горе ли?

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”