Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В сравнение с двойките, намерили се офлайн
Енергоспестяващото строителство води до натрупване на радон
Обикновено променяме тона си
Организиран от Puls.bg на 11 октомври в Интер Експо Център
реклама

Болка в кръста

Модератор: консултанти

Болка в кръста

Мнениеот FULL_BASS » 16 Юли 2012 00:32

Здравейте,
от около 2 месеца имам болка в кръста. В началото не обръщах внимание, но в последствие отидох на лекар. Първо при ГП-то, което ме прати на невролог. Изписаха ми Тизанидин-Тева 2 мг таблетки, Милгама Н и Габаневрал. Пих ги 7 дни, но без промяна. Междувременно, за всеки случай направих и тест на урина с мисълта да не е бъбречен проблема, но резултата беше добър. След това отидох на нефролог, гледа ме на ехограф - без проблеми. Изпрати ме на ЕКГ - като по книга, повторна урина - нормална. След тези изследвания се заключи, че със сигурност проблема не е бъбречен. Отидох пак на невролог, изпрати ме на рентгенова снимка, но не помня точно на какви прешлени, а и (документите не са в мен). Пишеше, нещо от сорта, че за възрастта всичко било нормално. (на 19 години съм). Отново отидох на невролог, който ми изписа отново Милгама Н, Габаневрал и Дексофен. Трябваше да ги пия 10 дни, като вчера беше последния. Болката определено намаля, но отново има моменти, в които доста ме наболява. Мисля, че като стоя седнал болката се обостря, но не всеки път...

Какво да правя? :((
FULL_BASS

Re: Болка в кръста

Мнениеот FULL_BASS » 16 Юли 2012 00:39

Не намерих бутон за редакция на поста, за това ще пусна нов. През 2-та месеца си варих чай от златна пръчица и пих неуринал (май така беше, по моя идея :)), но това докато се заключи, че проблема не е бъбречен.
Искам да добавя, че диагнозата на последния невролог е радикуларен синдром. Чукна ме тук-там, убоди ме с 1 клечка и ми вдига краката като съм легнал. Болката направо става непоносима като съм легнал и си дигам краката.

П.С. Не съм вдигал тежко.

Благодаря.
FULL_BASS

Мнениеот д-р Цончев » 16 Юли 2012 20:38

Така, както описвате проблема действително прилича на радикулерна болка, която вероятно постепенно ще намалее и изчезне. Възможно е да е провокирана от физическо натоварване, но не се очаква на вашата възраст някакъв сериозен проблем.
д-р Цончев

Мнениеот orthosport1 » 17 Юли 2012 01:42

Радикулерният синдром не е диагноза.Консултирайте се с ортопед или неврохирург,които да погледнат сегашните ви изследвания и ако се налага да направят допълнителни(скенер,резонанс ...)
orthosport1

Мнениеот FULL_BASS » 19 Юли 2012 12:45

Благодаря за вниманието!

Лично при мен е изключено болката да е провокирана от физическо натоварване, защото точно в този период ми предстояха кандидатстудентски изпити, матури, квалификационни изпити и учех продължително, което само по себе си не представлява физическо натоварване. :mrgreen:

Другата седмица, ще отида на ортопед и неврохирург и ще пиша какво е станало, понеже в момента ми е невъзможно.

Да попитам... възможно ли е болката да е провокирана от настинка? Понеже вечно се отвивам, кръста ми е гол...

Майка ми до преди няколко години имаше болки в кръста. Лекарства хиляди видове е пила, разтривки, масажи, физиотерапии, почивки, на минерални извори, кални бани, бабешки рецепти... нищо и случайно някой и казал да пробва с Афламил и се оправила.
Реших и аз без да ходя на лекар да пробвам, пих го 7-8 дни, но без никакъв резултат.
FULL_BASS

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията