ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Болка в кръста

Модератор: консултанти

FULL_BASS

Болка в кръста

Мнение от FULL_BASS » 16 юли 2012 00:32

Здравейте,
от около 2 месеца имам болка в кръста. В началото не обръщах внимание, но в последствие отидох на лекар. Първо при ГП-то, което ме прати на невролог. Изписаха ми Тизанидин-Тева 2 мг таблетки, Милгама Н и Габаневрал. Пих ги 7 дни, но без промяна. Междувременно, за всеки случай направих и тест на урина с мисълта да не е бъбречен проблема, но резултата беше добър. След това отидох на нефролог, гледа ме на ехограф - без проблеми. Изпрати ме на ЕКГ - като по книга, повторна урина - нормална. След тези изследвания се заключи, че със сигурност проблема не е бъбречен. Отидох пак на невролог, изпрати ме на рентгенова снимка, но не помня точно на какви прешлени, а и (документите не са в мен). Пишеше, нещо от сорта, че за възрастта всичко било нормално. (на 19 години съм). Отново отидох на невролог, който ми изписа отново Милгама Н, Габаневрал и Дексофен. Трябваше да ги пия 10 дни, като вчера беше последния. Болката определено намаля, но отново има моменти, в които доста ме наболява. Мисля, че като стоя седнал болката се обостря, но не всеки път...

Какво да правя? :((

FULL_BASS

Re: Болка в кръста

Мнение от FULL_BASS » 16 юли 2012 00:39

Не намерих бутон за редакция на поста, за това ще пусна нов. През 2-та месеца си варих чай от златна пръчица и пих неуринал (май така беше, по моя идея :)), но това докато се заключи, че проблема не е бъбречен.
Искам да добавя, че диагнозата на последния невролог е радикуларен синдром. Чукна ме тук-там, убоди ме с 1 клечка и ми вдига краката като съм легнал. Болката направо става непоносима като съм легнал и си дигам краката.

П.С. Не съм вдигал тежко.

Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 юли 2012 20:38

Така, както описвате проблема действително прилича на радикулерна болка, която вероятно постепенно ще намалее и изчезне. Възможно е да е провокирана от физическо натоварване, но не се очаква на вашата възраст някакъв сериозен проблем.

orthosport1

Мнение от orthosport1 » 17 юли 2012 01:42

Радикулерният синдром не е диагноза.Консултирайте се с ортопед или неврохирург,които да погледнат сегашните ви изследвания и ако се налага да направят допълнителни(скенер,резонанс ...)

FULL_BASS

Мнение от FULL_BASS » 19 юли 2012 12:45

Благодаря за вниманието!

Лично при мен е изключено болката да е провокирана от физическо натоварване, защото точно в този период ми предстояха кандидатстудентски изпити, матури, квалификационни изпити и учех продължително, което само по себе си не представлява физическо натоварване. :mrgreen:

Другата седмица, ще отида на ортопед и неврохирург и ще пиша какво е станало, понеже в момента ми е невъзможно.

Да попитам... възможно ли е болката да е провокирана от настинка? Понеже вечно се отвивам, кръста ми е гол...

Майка ми до преди няколко години имаше болки в кръста. Лекарства хиляди видове е пила, разтривки, масажи, физиотерапии, почивки, на минерални извори, кални бани, бабешки рецепти... нищо и случайно някой и казал да пробва с Афламил и се оправила.
Реших и аз без да ходя на лекар да пробвам, пих го 7-8 дни, но без никакъв резултат.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”