Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зеленчукът подпомага и бъбреците
Трябва ли мъжкото лице да бъде грубо?
Предстои Световна седмица на кърменето 2014
реклама

Изтръпване на крайник

Модератор: консултанти

Изтръпване на крайник

Мнениеот hellsgate » 20 Мар 2012 21:12

Здравейте. на 22 години съм и имам дискова херния от около 2 години. Хернията е L5 S1 която е от дясно на пояса . Пускаха ми ток по десния крак и казаха че нерва е перфектен все още . Но от около 3 месеца имам изтръпване на левия крак но не целия , а от жабата надолу и завършва до кокалчетата. Кажи речи 5-6 пръста изтръпнало. Въпроса ми е - Има ли вероятност да е от дисковата херния това изтръпване при положение ,че левия ми крак и от лявата ми страна са здрави ???? И кажете да си купя някой хапчета . Само да кажа че все още усещам всичко по крака си - драскане щипане и т.н . До преди 3-4 месеца 1 път станах от стола и когато започнах да ходя и точно там ми прескачаше нерва и ме биеше ток. За около 3-4 дни спря , и от там нататък не съм му следял развитието кога е изтръпнала тази част. Моля ви кажете някой ефикасни хапчета !!!
hellsgate

Re: Изтръпване на крайник

Мнениеот д-р Цончев » 21 Мар 2012 11:14

Какво е
от жабата надолу
?

Има вероятност да е от дисковата херния, добре е да се направи нов неврологичен статус и ЕМГ.
д-р Цончев

Мнениеот hellsgate » 21 Мар 2012 12:14

За прасеца говорих . Изтръпването не обхваща мускула , а точно под мускула е и отива до кокалчетата. Там ми е леко изтръпнало , но все още усещам допир
hellsgate

Мнениеот vivian1 » 21 Мар 2012 22:30

Здравейте,
Знам, че от постоянно присъстващите във форума за пореден път ще скочат, но ако желаете пишете на vwlev.lek@mail.bg Мога да Ви помогна без да се натоварва организма по какъвто и да е начин.
vivian1

Мнениеот jerrymaguire » 22 Мар 2012 01:15

Уважаеми г-н Вълев, направих си труда да си спомя кой сте.
Имате чудесно портфолио, но искам малко да се изясни положението с Вас, преди да съм взел мерки. В представителния Ви уеб-сайт пише, цитирам : 'Завършил е вътрешна архитектура, но това не му е пречило успоредно да учи в медицинскотото училище при едни от светилата на Великотърновската медицинска школа като д-р Тодоров – областен лекар, д-р Плътников – невролог, д-р Ценовски – хирург и още много други."
До колкото разбирам от друго място в сайта Ви, са Ви пускали в моргата : "За лекарските умения му помагат местните търновски светила в хирургията и неврологията. "Моята основна практика е била в моргата - да изучавам органите и системите. Лекарите ме уважават, защото знаят,
че съм един." "! Странно е, че се пишете "Д-р" в нашия сайт, а във Вашия : "Ако сте журналист или работите в медия и желаете да вземете интервю от г-н Вълев, свържете се с нас чрез формата за контакти."!
Сложили сте клипче от Ватикана - чудесно място. Както се казва, не можеш да отидеш в Рим и да не видиш папата! Никъде не видях обаче да се здрависва с Вас...А на мен един път той ми помаха от папомобила си :) Интересен е факта, че пишете как той Ви е подарил лично орден на Ватикана "Златна пчела". Обърнах google.com да науча повече за ордена, но уви - оказа се, че това се продава в музея на Ватикана. А по какъв повод имате часовник с лика на фашист ( Бенито Мусолини ) и за какви Ваши заслуги...не мога нещо да навърша нещата. За Тринакрията освен, че съм я виждал навсякъде в сицилия и че тази монета е сувенир, друго не мога да кажа.
Може наистина да сте лечител, чувал съм за много такива - Бай Ангел пророка, Илия Маринов, Димитър Захариев, за мен те не са нищо особено, но ако Вие сте истински такъв моля да ме извините, че се съмнявам в честността Ви.
Съвсем човешко е човек да иска да се рекламира, въпреки че в сайта Ви в една от статиите си сте коментирал : "Не държа на отличията.Никога не ме е привличала славата. А и вече се уморих.През вечер се обаждатот чужбина, търсят ме големци от България. Все по-често им отказвам." Защо обаче си давате телефона или ел.поща във всяка тема, недоумявам!?!
Ако ще се рекламирате, свържете се с администраторите на сайта, иначе мненията с рекламна цел ще бъдат изтрити. Ще Ви помоля да прочетете правилата на форума, благодаря.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот д-р Цончев » 22 Мар 2012 11:27

За прасеца говорих . Изтръпването не обхваща мускула , а точно под мускула е и отива до кокалчетата. Там ми е леко изтръпнало , но все още усещам допир
- трябва да се хогледне от невролог и да се изследва отново сетивност и т.н. за да се види нивото на нарушение и типа.
д-р Цончев

Мнениеот vivian1 » 22 Мар 2012 21:44

Здравейте jerrymaguaire,

Благодаря за дадените напътствия относносно връзката администраторите на сайта.Ако реша да си права реклама ще се възползвам от съвета Ви. Но смятам, че това че за период от два - три дни съм влезнал и съм поискал да помогна се казва за реклама, то какво да кажеме за тези които са непрекъснато.В крайна сметка всеки има право на мнение, на съвет за което отново благодаря.
Пожелавам Ви да сте жив и здрав
Поздрави М. Вълев
vivian1

Мнениеот jerrymaguire » 23 Мар 2012 01:33

Г-н Вълев или г-це/г-жо Илияна, 85% от мненията на babs са с даден телефон или имейл за директен контакт с Вас, което аз лично смятам, че е в разрез с правилата на форума.
Радвам се, че сте стигнали до извода, че ако искате да се рекламирате е най-добре да го направите според правилата на форума и се свържете с администраторите. Съжалявам, че занимавам потребителите с кореспонденцията ни, но смятам че всеки потребител, който е тук с цел като Вашата да знае, че няма да позволим да се действа против правилата на форума. Това е сериозен форум със сериозни консултанти, които дават от личното си време за да помагат на потребителите на форума!
Благодаря за пожеланията г-н Вълев (г-це/г-жо Илияна), да Ви се връща!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот dobrilkovski » 23 Мар 2012 23:50

Хора, разумното поведение е посещение при специалисти. Във ВМА има един "Гръбначен център". Това е едно от правилните решения при гръбначната патология.
dobrilkovski

Мнениеот д-р Цончев » 24 Мар 2012 10:24

Точно така е. Дали ще е този или някакъв друг център няма особено значение, но първо проблемите трябва да се гледат от лекар. Ако в последствие някой реши, че лекар не може да му помогне да търси алтернативи.
д-р Цончев

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията