ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Води до "синдром на болната сграда" на запад
Американка загива поради липса на ефективен антибиотик
Млякото носи пъпки на кожата
Вероятността от спонтанен аборт спада значително

Болки в кръста и ребрата

Модератор: консултанти

karavelov

Болки в кръста и ребрата

Мнение от karavelov » 15 мар 2012 19:50

Здравейте д-р Цончев,

От доста време имам болки в областта над кръста, от 2-те страни на гръбначния стълб и нямат оправяне. А от време на време усещам парещи болки и в ребрата или около раменната част!
Болките са от около 8 години някъде, като главно са тези които са около гръбнака.
Ходих последно време в болници за физиотерапия като ми правеха ренген, кръвни изследвания и физиотерапевтични процедури + гимнастика.
Кръвната картина е на ред, което значело, че нямам автоимунно или инфекция.
Проблема е, че нещата не се оправят и се чудя дали може да има някакви скрити инфекции или нещо което не може да се хване. Разбира се, че са ми правени и изследвания за сърце и кръвно - всичко е наред.
Иначе искам да спомена, че седя доста на компютър и това е предпоставка, но пък не само аз седя!

Другуто което е, че преди 10 години имах паническо разстройство, от което още се лекувам и затова не обръщах внимание на "маловажния" кръст! И сега се чудя дали нещата са свързани и имат някакъв общ произход или пък едното е довело до другото!

Мога да кажа някой неща които ги смятам като симпроми на ПР и ги имам в момента:
- главоболие зад очите
- депресия то време на време
- замайване и чувство за нереалност
- изпотяване
- усещане за задух и силно напрежение
- много често боледуване придрожено с продължителна хрема (около 2 седмици хрема)
- болки в зъбите (по някога)
- почти постоянна умора
- от време на време се пояжяват гнойни пъпки по краката, които ме и болят
- фекалиите са главно в рядко състояние

Не се сещам за друго

Не знам какво груго изследване да си направя и има ли смисъл???
Може ли съвет?

д-р Цончев

Re: Болки в кръста и ребрата

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2012 23:18

Добре е да се направи и един контролен преглед с гастроентеролог, дасе направи ехо на корем, да се пусне кръвна захар, чернодробни ензими, мастен профил, амилаза, билирубини и кръвна картина ако не е правена последните 2 месеца. Ако там няма някакви забележки се прави преглед при невролог за болките, и се взема решение какво е удачно да се пие.

karavelov

Мнение от karavelov » 17 мар 2012 20:27

Ами мога да кажа, че при невролог съм ходил и за паническото разстройство - няколко пъти, и за болките в гърба и ребрата - няколко пъти, но резултат нямаше!
При гастро... не съм ходил и не знам какво да искам да се изследва.
Ходих в болница при травматологогия и там ми правиха пълна кръвна картина, но не знам какво значи това - казаха, че левкоцити и тем подобни са в норма и не би трябвало да има инфекция или автоимунно заболяване. Интересно е дали може да има скрита инфекция, която да не се хваща?
За чернодробните ензими не се сещам да са ми казали нещо. Правиха ми физиотерапия и ми бяха изписали витамини + болкооспокояващи + още нещо за нервите + гел. Така на 2 пъти, но резултат няма. А и ми казаха набор от упражнения които да правя?
Наистина не знам, вече към кой да се обърна и какво да правя...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2012 19:39

от време на време се пояжяват гнойни пъпки по краката, които ме и болят
- фекалиите са главно в рядко състояние
- във връзка с тези оплаквания имам предвид, че е добре да се направи консултация с гастроентеролог

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”