Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Вижте какво да избягвате да хапвате
Може и да не подозирате за някои от тях
Три болници обединяват усилия в битка срещу заболяването
И кои са симптомите за тях
реклама

Болки в кръста и ребрата

Модератор: консултанти

Болки в кръста и ребрата

Мнениеот karavelov » 15 Мар 2012 19:50

Здравейте д-р Цончев,

От доста време имам болки в областта над кръста, от 2-те страни на гръбначния стълб и нямат оправяне. А от време на време усещам парещи болки и в ребрата или около раменната част!
Болките са от около 8 години някъде, като главно са тези които са около гръбнака.
Ходих последно време в болници за физиотерапия като ми правеха ренген, кръвни изследвания и физиотерапевтични процедури + гимнастика.
Кръвната картина е на ред, което значело, че нямам автоимунно или инфекция.
Проблема е, че нещата не се оправят и се чудя дали може да има някакви скрити инфекции или нещо което не може да се хване. Разбира се, че са ми правени и изследвания за сърце и кръвно - всичко е наред.
Иначе искам да спомена, че седя доста на компютър и това е предпоставка, но пък не само аз седя!

Другуто което е, че преди 10 години имах паническо разстройство, от което още се лекувам и затова не обръщах внимание на "маловажния" кръст! И сега се чудя дали нещата са свързани и имат някакъв общ произход или пък едното е довело до другото!

Мога да кажа някой неща които ги смятам като симпроми на ПР и ги имам в момента:
- главоболие зад очите
- депресия то време на време
- замайване и чувство за нереалност
- изпотяване
- усещане за задух и силно напрежение
- много често боледуване придрожено с продължителна хрема (около 2 седмици хрема)
- болки в зъбите (по някога)
- почти постоянна умора
- от време на време се пояжяват гнойни пъпки по краката, които ме и болят
- фекалиите са главно в рядко състояние

Не се сещам за друго

Не знам какво груго изследване да си направя и има ли смисъл???
Може ли съвет?
karavelov

Re: Болки в кръста и ребрата

Мнениеот д-р Цончев » 15 Мар 2012 23:18

Добре е да се направи и един контролен преглед с гастроентеролог, дасе направи ехо на корем, да се пусне кръвна захар, чернодробни ензими, мастен профил, амилаза, билирубини и кръвна картина ако не е правена последните 2 месеца. Ако там няма някакви забележки се прави преглед при невролог за болките, и се взема решение какво е удачно да се пие.
д-р Цончев

Мнениеот karavelov » 17 Мар 2012 20:27

Ами мога да кажа, че при невролог съм ходил и за паническото разстройство - няколко пъти, и за болките в гърба и ребрата - няколко пъти, но резултат нямаше!
При гастро... не съм ходил и не знам какво да искам да се изследва.
Ходих в болница при травматологогия и там ми правиха пълна кръвна картина, но не знам какво значи това - казаха, че левкоцити и тем подобни са в норма и не би трябвало да има инфекция или автоимунно заболяване. Интересно е дали може да има скрита инфекция, която да не се хваща?
За чернодробните ензими не се сещам да са ми казали нещо. Правиха ми физиотерапия и ми бяха изписали витамини + болкооспокояващи + още нещо за нервите + гел. Така на 2 пъти, но резултат няма. А и ми казаха набор от упражнения които да правя?
Наистина не знам, вече към кой да се обърна и какво да правя...
karavelov

Мнениеот д-р Цончев » 18 Мар 2012 19:39

от време на време се пояжяват гнойни пъпки по краката, които ме и болят
- фекалиите са главно в рядко състояние
- във връзка с тези оплаквания имам предвид, че е добре да се направи консултация с гастроентеролог
д-р Цончев

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията