Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те набавят нужните вещества
То ще се проведе на 25 октомври
Тестове не установяват наличие на ебола
реклама

възпален нерв

Модератор: консултанти

възпален нерв

Мнениеот roberti4ka2 » 28 Окт 2011 19:37

здр. от около месец имам изтръпване и болка в задната част на бедрото и прасеца на десния крак, както и болка в горната част на бедрото. преди 2 седмици отидох на невролог и първо ми предписа медикаментозно лечение, а след това и инжекции - милгама - 10бр дексофен - 3 бр, депомедрол - 1бр. направи ми и ренгенова снимка като заключението е - остерохондроза на ниво л5/ес1, спина бифида на ес2, лимбализация на ес1.
притеснявам се че след приключването на дексофена болките най вече в горната част на бедрото се върнаха. искам да попитам това нормално ли е и колко време ще отнеме възстановяването? трябва ли да питам докторката за масажи или физиотерапия?
roberti4ka2

Re: възпален нерв

Мнениеот matani » 01 Ное 2011 19:07

Те май остеохондроза си пишат ей така..на всички :)

И на мен така.. при рентгена - остеохондроза, а едва след като си направих ЯМР се разбра, че е дискова херния на Л5С1. Не съм капацитет по въпроса..само казвам, че ми звучи малко познато, с все изтръпванията по крака :)
matani

Мнениеот д-р Цончев » 02 Ное 2011 23:58

Остеохондозата се вижда.
д-р Цончев

Мнениеот roberti4ka2 » 07 Ное 2011 11:15

благодаря за отговорите. но аз все още се чудя дали да настоявам за скенер. към момента вече нямам изтръпване, но ако постоя по дълго време седнала на стол ми става неудобно и почват да се появяват леки болки по десния крак. а работата ми е в седящо положение. още повече че от време на време когато се наведа назад или се усуча в кръста се появява бодяща краткотрайна болка, сякаш нещо "защипва" нерва, веднага след което тръгва временно изтръпване надолу по крака. :cry:
roberti4ka2

Мнениеот д-р Цончев » 09 Ное 2011 21:38

При така описаните симптоми вероятно няма да се види нищо на скенера, но ако предпочитате - направете.
д-р Цончев

Мнениеот roberti4ka2 » 17 Яну 2012 16:21

здр. отново! макар и със закъснение искам да благодаря на д-р. Цончев за отговорите по темата ми. за съжаление се налага да пиша отново защото проблема с възпалиния нерв продължава. сега болката е само в бедрото - в горната част около ябълката на тазобедрената става и долу към коляното. последно като ходих на преглед при невролога каза, че мускулатурата в дясната част на кръста все още е напрегната и още малко трябва, но не ми предписка нищо повече като лечение.от тогава минаха към 2 месеца и всеки ден имам болки. понякога по поносими, друг път доста силни, а понякога и леко изтръпване по крака.
ходих на масаж имаше облекчение за около седмица и после пак болки. ходих при личния лекар ш той ми предписа мидокалм и ксефо рапид. има леко облекчение, но ако стоя по дълго седнала /а работата ми е на компютър/ пак боли и даже самата кожа около ябълката сърби. в общи линии открих, че ако повече вървя пеша или стоя права е по добре. но сега нямам възможност за по дълги разходки. също обмислям да хода на павел баня, но това ще стане най рано април-май месец.
наистина вече се изчерпах от към идеи и на знам какво даправя. ако някой е минал по този път и може да ми даде някакви предложения за лечение/медикаменти или някаква физиотерапия или други/, ще съм му много благодарна.
roberti4ka2

Мнениеот Lidi » 18 Яну 2012 10:09

Аз минах два пъти през това, но честно казано съвет не мога да ти дам, или по-скоро с недоверие се подхожда към това, което аз опитах.
Иглотерапия по хода на нерва. 2 курса по 10 дена+ терапия с ток и лазер + гимнастика - елементарна вкъщи. 1 курс ми струваше около 300 лв. за 10 дена. 2 курса за 2 терапии. Два пъти възпален нерв на две различни места.
Мидокалм съм пила изписан от доктор за отпускане на мускулатурата, но по друг повод, а другото лекарство не го знам. Това е моят опит.
Роднина имам с възпален нерв, който не пожела да дойде с мен на иглотерапия, следователно предпочете 10 дена инжекции. Болките си останаха дори и слаби - вече 3-та година.

Да спомена, поради страха от иглотерапия и тем подобни се държах няколко месеца, ходех на невролог, пиех предписаните ми Милгама, Стрезам (който не знам и за какво беше), темпалгин и Афламил - противовъзпалително. Снимките + прегледите+лекарствата+вторичните прегледи ми излязоха пак толкова пари.
Lidi

Мнениеот batamata » 02 Юли 2012 08:41

От два месеца и аз имам една гадна болка, започва от седалището, преминава през задната част на крака/десен/ и стига до стъпалото. Самоназначих си милгама и пироксикам. За два дни отшумя болката и после се завърна с пълна сила. Понякога не мога място да си намеря, толкова боли.
На невролог ли трябва да отида?
batamata

Мнениеот д-р Цончев » 02 Юли 2012 19:31

Да, това е правилно на първо време.
д-р Цончев

Мнениеот ro.koleva » 23 Дек 2012 18:41

От две седмици имам болки по цялата дължина на десния крак- от стъпалото до кръста.
ходих на невролог и ми каза, че имам радикулт, прегледа беше точно 5 минути. Понеже съм бременна ми изписа само витамини и парацетамол. Не беше много словоохотлив. Тй като не мога да взимам никакви лекарства дали има някакви алтернативи за лечение- масажи, упражнения, дали ще помогнат.
Ако продължава да ме боли дали да направя снимка, защото имам съмнения от къде точно идва проблема с нерва.
ro.koleva

Мнениеот д-р Цончев » 24 Дек 2012 14:45

Няма смисъл от снимка в случая, колко е напреднала бременността?
д-р Цончев

Мнениеот ro.koleva » 25 Дек 2012 17:17

средата на 3ти месец
а какво е препоръчително- движение и масажи или покой на крака.
ro.koleva

Мнениеот д-р Цончев » 27 Дек 2012 15:13

Умерено движение без претоварване и болка. Може да се посъветвате и с физиотерапевт.
д-р Цончев

Мнениеот evgeni3523 » 08 Яну 2013 13:21

здравеите.имам дискова херниа на л4 л5 с1 биха ми колаген,но остана адска болка по левиа крак (ябалката,бедрото,зад коляното и игли4ки по ходилото)моля помогнете,даите савет.evgenivardarov@abv.bg (evgenivardarov sype)
evgeni3523

Мнениеот b.stamboliiska » 08 Яну 2013 14:17

За инжекции Гуна ли ти ги биха .Къде ти ги биха-Трябва да са 10 на брой.
b.stamboliiska

Следваща

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията