ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

За инжекциите discus compositum n mit kalmia

Модератор: консултанти

Kineziterapevt_D.Dimitrov
Контакти:

Re: За инжекциите discus compositum n mit kalmia

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 09 юли 2012 17:21

Относно този Дискус се създадоха доста илюзии! От всичките писания и въпросите, които ми задавате оставам с впечатлението, че приемате дискуса като някаква панацея. Нещата изобщо не стоят така.
Първо, мисля най-важно, това е хомеопатично лекарство. Следващия въпрос е какво е хомеопатия-накратко хомеопатията действа на енергиен принцип. Тъй като заболяванията в човешкото тяло се получават в следствие на нарушаване правилното протичане на жизнената му енергия през енергиините му канали(неправилно превеждани като меридиани), отговарящи за съответния орган. Та идеята на хомеопатията е да се даде такъв медикамент, че да се оправи въпросната енергия и по този начин започват да се оправят почти всички заболявания на конкретния човек. От там съответно най-трудното е хомеопата да прецени, на база всички симптоми, оплаквани и белези на даденото заноляване, какво точно лекарство да се предпише на пациента. Ако не му препоръча подходящото лекарство просто няма никакъв лечебен ефект. Тези разяснения ги давам защото, Дискуса често не повлиява заболяването. Наистина по форумите пишат много от хората които са доволни от него, но има и един голям процент на които не е помогнал а гледам, че такива не са писали много.
Сега пак трябва да се повтарям, но ще се наложи защото разбирам, че хората тълкуват информацията както им е угодно.
Специално при херниите, може би помага на половината от хората които го ползват. Но пак това е много относително, може да се повече, може и по малко, не съм правил статистики. Просто забелязах, че в един момент на доста от хората не им действаше. Да ползвал съм го и при плексити но, там даде по-слеби резултати( въпреки че, на мен ми помогна преди или поне за извесно време). Оказа се, че е най-добре да се ползва при хернии, там има по-голяма успеваемост.
Както казах, имал съм успех и с траумил и зиил, и действат по същия начин, успокояват си болката.
Аз лично съм позвал само този за хора. Не съм си играл да разучавам този за животни, но на 99% съм сигурен, че няма разлика в съставките и конценрациата трябва да е подобна. Само дозировката гледам, че е по-голяма, но нищо не пречи да се раздели на 2 пъти например. Ако на някой му се занимава нека да сравни съставките и концентрацията на препаратите на хора и за животни и да я оповести, ще е от полза. Аз ползвам много препарати и мазила за животни при хораta и съм повече от доволен. Разликата е единствено в цената-ветеринарните са значително по-евтини. Различни са само пептидните хормони, които се използват при животни и при хора, но нас това не ни касае.
Относно въпроса Дискус или Ледум композитум-няма значение. Не е въпроса в съставките, различни са при двата препарата, но ефекта е еднакъв.
На следвъщия въпрос дали да се поставя във врата-категорично не!!! Във врата са разположени огромен брои нерви и кръвоносни съдове и то доста повърхносно. Само камикадзе би си поставяло инжекции във врата, аз не съм чувал някой да поставя инжекции във врата, по какъвто и да е повод.
На мен ми е ясно, че по-голямата част от четящите форумите не искат да дават пари и да се обръщатат към професионалист, но в повечето случеи професионалистите бързо и лесно решават проблемите. Та да доотговоря на въпроса на човека, който ме пита дали може да се постава във врата. Ако се бяхте обърнали към специалист, той щеше да ви каже, че ако имате болки във врата проблема изобщо не е в него а в куп други вероятни причини- скованост и пренапрежение в трапеца и ромбоидеите, или блокаж на някое прешленче, или неврит, дълга работа на компютър, обездвижване, настинка на мястото, неудобна възглавница или легло или др. Относно на въпроса, кой може да го поставя въпросното лекарство, естествено всяко медицинско лице е опълномощено да поставя инжекции, всичко друго е рисковано. Но, все пак и обикновеното мускулно поставяне в глутеусите на инжекциите е добре, все пак ще има някакъв ефект. За мен естествено е невъзможно по интернет да ви обяснявам, как се поставят инж.
Аз комбинирам винаги лечебните процедури- масажи, физиотерапия, ПИР(постизометрична релаксация на мускулатурата), стречинг, акупунктура, медикаменти (таблетни или инжекционни медикаменти-преценям според случея). Трудно е да се обясни накратко, но максималният ефект идва от комбинацията на тези неща. Моят съвет е да търсите специалисти, които работят или са работили със спортисти-спортни лекари, физиотерапевти, кинезитерапевти и рехабилитатори. Търсете медицински лица-дипломирани(е не че е гаранция, но е за предпочитане). Супер опасно е при херния да ходите при чекракчии и някакви псевдо масажисти.
От доста време оставям сами пациентите да преценят дали да се включва дискуса в лечението, по-принцип е добре да се добави, но не е задължително(имайки предвид, че на доста хора не им влияе)
Например, при пареза и болки във кракът, в следствие дискова херния, милгамо-невалиновата комбинация дава голям ефект.
Съвета ми е да не правите самолечения а да се интересувате от помоща на добри специалисти.
http://www.masajnostudio.com/. - лечение чрез масаж
тел: +359893472661
ВАШЕТО ЗДРАВЕ Е ВЪВ ВАШИТЕ РЪЦЕ

Явора

Мнение от Явора » 10 юли 2012 23:42

Kineziterapevt_D.Dimitrov: Най-общо лекарството дайства локално върху болката. Това значи, че се поствая в самото огнище или колкото е възможно по-близо до увреденото място. Може да се поставя мускулно или подкожно, но като цяло се търси колкото е възможно по-голяма близост до увреденото място. Надявам се разбирате, че има тънкости при поставянето и затова е желателно да търсите специалист в тази сфера.
Естествено има ефект и при обикновени мускулни инжекции, където и да е по тялото, но самата идея не продукта е да се поставя локално в огнището, много по-ефиктивно е.
Първо обяснявате на хората това в цитата. После реагирате на въпросите им къде да си поставят инжекциите, толкова изненадващо?!
Казвате че лекарството действа най-добре когато се постави по близо до увреденото място и че имало тънкости при поставянето и било желателно да се потърси специалист..... не ви ли хрумва че въпросите на хората са провокирани от това че вие съобщавате че знаете нещо.......но явно не го знаете. В последния си пост имам чувството че му се карате на човека като ви пита какъв е този специалист който поставя инжекциите и къде е добре да ги постави.

В първия си пост сте очарован, вдъхновен от инжекциите и на вас и на жена ви помогнали, .....и имали 80 % ефективност. После пък го давате 50 на 50 и сте по резервиран.

В първия пост инжекциите не били чиста хомеопатия "Представлява съвкупност от билкови извлеци, витамини, минерали и различни хомеопатични състваки, т.е. хомеопатия + други неща." После пък давате обяснения що е това класическа хомеоатия относно инжекциите. Поредното противоречие.........

Първо обяснявате на хората как сте си отстранили плексита и че помагали инжекциите освен при дискова херния и при всякакви неврити, плексити, радикулити,..... . После пък било само за известно време повлияването на плексита ви, и че инжекциите били по ефективни при дискови хернии а не при плексити.

Да ви кажа объркана работа ми се струват на мен обясненията ви. А и темата е за инжекциите discus compositum n, нормално е хората да задават въпроси за тях, а не за нещо друго като например физиотерапия, акупунктура, масажи, лекарства. А физиотерапията, масажи, лекарства е първото и най елементарно нещо което научава човек с дегенеративни проблеми на гръбнак че съществува като лечебна терапия. Да е чул човек за discus compositum n, а да не е чул още за физиотераевти/рехабилитатори/кинезитераевти и лекарства нещо не се връзва.
Масово хората са опитали всичко и тогава са стигнали до дискуса.

Та на въпроса. Вие всъщност можете ли да дадете отговор на въпроса къде е най подходящо човек да си постави инжекциите ако се знае къде е огнището.
Например човек с хернии на L5-S1 и на С4-С5-С6, ....къде трябва да си постави инжекциите. Или друг пример дегенеративният роблем да е някъде на Т-прешлени. Дали въпроса ми е истински или провокация както искате го разбирайте.

Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 27 юли 2012 17:57

Пак съжалявам, че не успях да отговоря по-навреме, но съм доста зает.
Първо започвам поетапно да отговарям на потребителя Явора, предполагам че сте Г-жа Явора. Радвам се, че много внимателно сте прочели написаното от мен, но не ме радва това, че почти нищо не сте разбрали. Двусмисилиците и противоречията се получават от това, защото мислех с един пост относно дискуса да ви обясня основните неща и да се приключи, че хем не ми се занимава да се првя на лектор, хем и нямам времето за това. Аз не споря дали информацията която давам е най-верната и най-точната, нито Ви карам да следвате съветите ми. Всичко което пиша са факти на база от емпиричен опит(опит на база наблюдения) на мен и мой колеги.
Та конкретно в първия пост просто се хванах, че малко го прехвалих Дискуса и съответно във втория пост, след като по-внимателно проверих данните, смятам, че там цифрите са по точни.

1. Та като казвам ефективност „ около 80%” разбирате, че това на значи точно 80%. Та като си прегледах записките преброих 51 човека на които съм правил апликации за различни проблеми с въпросния Дискус. На 36-37 помогна в по-голяма или по малка степен. Но, по-специално при херниите последно време на 1 помогне, на 2-ри не помогне и пак на един помогне а на другн не. Така че, дали процента е 60,70 или 80, няма значение. По неясни за мен причини на едни помага на други не. Просто и естествено е да няма уневерсално лекарство, винаги на едни помага на други не. Изрових и мнение на един от докторите-физиотерапевт от Токуда, вие си правете изводи:
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
sss188
Новак

Публикации: 4

Re: Дискова херния - 2
« #486 Пет., 27 Май 2011, 10:07 »

Относно Дискус - нали курсовете трябва да са няколко, дано на всички да се отрази добре. Физиотерапевтът от Токуда (той не изписва дискус - работи с френската боарон) спомена една статистика - Дискус помагал в около 40% от случаите. Сигурно защото всички случаи са доста различни..

плиз, продължавайте да споделяйте:
- как се чувствате след пътуване с кола? вече го обсъждахме - възглавници и прочее. например, ползвам възглавница за кръста, или лягам на задната седалка, периодично спираме, пия мовалис...
- ползвате ли мануален терапевт когато имате оплаквания? и въобще, има ли такива специалисти и къде ))
- какви балнео процедури ви се отразяват най-добре при оплаквания? например, вихрови/ джакузи или перлени вани с минерална вода (има в Банкя). Питам, защото в момента дори гимнастика не правя, възможно трябва да е подводна ))
- в специалната брюшурка, която ми даде невролога, пише, че при болки в гърба - в остър и хроничен стадий се ползват (цитат): физикални процедури - топлина, криотерапия, или обезболяващи, намаляващи мускулния спазъм - аспирин, аналгин, ибупрофен, фелоран, парацетамол, циклобезапирин, мидокалм, диазепам. Те се използват за прилагане на лечебната гимнастика след тях.
Парченце лексотан наистина отпуска ))

в същата брошура за болнеолечение се препоръчват сероводородни и радонови бани и калолечение в Кюстендил, Сапарева баня, Павел баня, Велинград, Поморие, Марикостиново.

Споделяйте, плииз, лекари, терапии, медикаменти, балнео.
Например, в София има един добър и внимателен невролог - д-р Стефановски, клиника Вита.
не съм упълномощена да давам координатите, но нали има гугъл.

ето какво прочетох за Мовалис и болки в сайта за медикаменти, но поста е малко стар:
"В ДКЦ Александровска има кабинет за лечение на болката от 2 години. Вашите заболявания е по-добре да бъдат лекувани с акупунктура, защото нестероидните като мовалис товарят бъбреците и не могат да се взимат безкрайно. Подобно е и с Диклак и Нурофен, които по-силно дразнят стомаха. Заповядайте всеки ден от 8 до 12 часа - 9230 567 ; 0884 292096 д-р Джуров"

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

2. Относно за кое повече помага пак е трудно да се каже, просто защото всеки случеи е различен. Причината е, че неврологичните проблеми с болкова симптоматика в гърба са свързани и с дегенеративни изменения. Примерно, при коренчеви дразнения причинеи от протрузия, дискуса не помага особенно. А именно от такива протрузии се стартират доста често въпросните плексити и неврити и др. подобни.
Много точно съм написал думата „помага” а не лекува. Такива неща не се лекуват. Може дълго време да се потиска болката с различни методи и да се поддържа без остри състояния, но тези проблеми ще си напомнят винаги и трябва да се пази мястото.
3. Точно таке е - лекарството не е чиста хомеопатия. Но, производителите го определят като хомеопатичен. Много просто чистата хомеопатия НЕ трябва да се комбинира с никакви други медикаменти. А дискуса може да се комбинира с лекарствени препарати от всякакво естество и това няма да му наруши ефекта. Но, си има и хомеопатични съставки- например, ефекта на въпросната Калмия е силно обезболяващото и действие.
А относно действието върху моя плексит на дискуса си беше много добро наистина, както казвам „не съм имал остри кризи”, но той така или иначе си ме наболва с характерната тъпа болка особенно при влажно време, но това изобщо не ме притеснява. Но, за съжаление преди седмица така ме стегна яко, защото прекарах цял ден под един климатик. Там аз съм си виновен. Да, преди 4 год. ми помогно Дискуса, и след това много съм се пазил от настинки, особенно гриповете и течения(тези неща са направо смърт за гърба) и постоянно спортувам. Както казвам, трябва си постоянна подръжка иначе пак започва да боли.
4. Пак да се върнем на това как се поставя Дискуса. Толкова ясно съм го казал и не искам пак да го повтрям. Тука да се върнем на думите Ви: „Казвате че лекарството действа най-добре когато се постави по близо до увреденото място и че имало тънкости при поставянето и било желателно да се потърси специалист..... не ви ли хрумва че въпросите на хората са провокирани от това че вие съобщавате че знаете нещо.......но явно не го знаете. В последния си пост имам чувството че му се карате на човека като ви пита какъв е този специалист който поставя инжекциите и къде е добре да ги постави”

Така, Вие не сте човека който трябва да тълкува аз какво знам и какво незнам.
Също не ме интересува какво чувство имате.
Пак ви казвам, на всички, поставяйте го както решите. Производителя казва, че ефекта е по-добър при локално приложение. Но той съветва естесвено дълбоко мускулно да се поствя в глутеусите(дупето), за де се застрахова, че някой ако реши да си го поствая някъде по гърба сам и продупчи някой нерв, производителя да не поема отговорност. Естествено Ви казвам търсете специалист доктори, терапевти, мед. сестри. Те прекрасно знаят какво значи локално приложение-в огнището или близо до него. Малко първосигнално реагирах, но ми задавате глупави въпроси и затова изглежда, че съм го скастрил въпросния човек.
Аз знам къде минават гръбначно-мозачните нерви и мога да си позволя да търся по голяма дълбочина при постваянето.
Пак отговора на въпроса е в самият Ви въпрос. Този, който знае къде се намира L5 и S1 знае, че е добре да се постват до този сегмент или по-точно над този сегмент подкожно например. Кое не ви е ясно.
Относно цервикални хернии(на врата) по-добре в торакален дял, между гръбнака и лопатката да се поставя-това е долна и средна част на m. trapezius. Щом проблема е в Th дял (торакални прешлени) се поства в на ниво торакалени прешлени в паравертебралната мускулатура.

И накрая да поясня, относно връзката на Дискуса и останалите методи като медикаменти, кинезитерапия, масажи, физиотерапия, кинезиотейпинг, ЛФК и др. и ще ви отговоря така че, да могат да разберът дори и децата.
Всеки един метод действа по-свой специфичен начин и различаващ се в някаква степен от другия. И ествено вместо да се пробваме поотделно кое ще помогне, аз просто обединявам всичко наведнъж. Ако условно приемем, че хернията е един бандит, който трябва победим, кое е по-добре -да се изправим сами срещу него или да извикаме още 5-6 приятели с нас. Помислете малко! Да, Дискуса ще подхрани увредените тъкани и ще поуспокой болката в нерва, но има едно съпътстващо сковаване на мускулатирата в лумбален дял, глутеуси, бедро и много коварният пириформис синдром( мускулчето което стяга като в клещи изшиадикусния нерв), този спазъм и сковаване причинява не малко болки също. Така че, трябва и за това да се направи нещо.
Следващия момент-тук при нас в БГ, като цяло сме много назад от истинската и развита медицина. Физиотерапията в поликлиниките се прави на някакви машини от 60-те години, масажи и рехабилитация почти не се прави. Абе гледам, че като цяло, нещата се правят толкова „през пръсти” и незаинтересовано, но и самата ни здравна система като цяло е прецакана и почти е неработеща, е да с изключение на 20-те процента медицински лица, които са компетентни и им пука за това, как си вършат работата.
Ако останалите методи не действаха, то щяха само да се правят операции и готово. Но и при операциите, доколкото съм разговарял с лекари, успеваемостта е около 50-60%. В Италия съм виждал Криолазери и Шокуейв апарат( т.нар. ударно-вълнова терапия), физиотерапевтични апарати, които буквално „мачкат” всевъзможни болки и проблеми с гърба. Не трябва да се отричат останалите лечебни методи, просто трябва да се използват умело и правилно.
Искам пак да вметна, че от около година за херниите използвам и Колагеновите апликации. Смятам, че са доста ефективни и засега метода работи безотказно!!!
При всеки човек, хернията е в някаква степен по-различна отколкото при останалите. При някои помага само акупунктура, при други от йога имат страхотно подобрение. Дори апликции с пчелен мед са доста ефиктивни понякога. Много е индивидуално. Трябва да се опитват различни способи или комбинации. И в никакъв случей да се отчайвате-винаги се намира лек!

С това мисля да приключа многословието, че ми писна да се обяснявам като ученик пред директор)) и да не коментирам повече темата за Дискуса.

Явора

Мнение от Явора » 28 юли 2012 00:07

Какъв пост само........., многословието си е ваша лична инициатива сърдете се на себе си!, не са виновни такива като мен малко глуповати, недоразбрали, бавно разбиращи......
Личи си че сте млад и опита ви не е голям. ...опитните медицински кадри лекари и всякакви други не се обясняват толкова много излишно, а дават по конкретен отговор на въпроси.

Добре е че все пак на третия път отговорихте на това което ви питах на лични в началото на юни, когато НЕ ми отговорихте. После друг потребител ви пита ако проблема му е във врата там ли да си поставя инжекциите, нахокахте го без да му отговорите.
То дори НЕ трябваше някой като мен да ви пита, ами още в началото като сте казал А трябваше да кажете и Б.
Разбира се вашето си А, Б.......кой ще се съобрази или няма да се съобрази с него си решава сам.

Всъщност не сте ми отговорили съвсем, на два пъти ви зададох въпрос човек с проблеми на L5-S1 и С4-С5-С6(едновременно) къде да си поставя инжекциите, ама както и да е не ме интересува вече отговора ви........

Естествено Ви казвам търсете специалист доктори, терапевти, мед. сестри.
Това ли са специалистите които поставяли дискуса?!
И най-големия малоумник е наясно че тези изброени от вас медицински кадри поставят инжекции. Но от вашите самонадеяни и пресилени изказвания излиза че има някакви по специални специалисти.
Подценявате хората! Не кинезитерапевт, .....ами доценти и професори се държат по земно от вас.

nucha

Мнение от nucha » 06 сеп 2012 18:02

Discus compositum амп. от Гърция имат 37 съставки и се поставят по 1 амп. дн. при остри състояния или три пъти седмично по 1 амп.при хронични.Discus compositum N от Германия е с 3 съставки и се поставя 3 пъти по 1 амп. дн. при остри състоаниа и по 1 амп. дн. при хронични.

gemi_dk

Мнение от gemi_dk » 25 сеп 2012 16:31

imam ostanali 20 ampuli ot discus compositum n mit kalmia ako niakoi proiaviava interes da se svarje s men na tel 0885600897

niko11

Мнение от niko11 » 29 окт 2012 02:20

Discus compositum N mit Kalmia 2.2mlи Discus Compositum 2.2ml са различни препарати.Първият е с 3 съставки-Дафинов лист,анасон и форма на живачен окис май беше.Вторият е с 37 съставки има растителни и животински,има даже вирус на трипер :lol: .Всичко обаче е в хомеопатично разреждане,та няма от какво да се опасявате.В Германия се продава Discus compositum N mit Kalmia,там е и най-евтин,в англия се продава като Kalmia Compositum,но там е доста скъп.В Германия Discus Compositum се продава в ампули по 5мл. и е за вет. употреба,много е евтин,съставките са същите като на този за хора и предполагам,че няма разлика от този за хора http://www.apo24.de/apotheke-medikament ... bdb338d485.
По принцип DC се слага в акупунктурните точки или паравертебрално при ДХ,подкожно или вътрекожно,но повечето(и аз също) го инжектират мускулно.Действа по-бавно,но пък на всички стави и прешлени.По темата има много инфо във форума на http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=685318.0

Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 19 ное 2012 12:46

Потвърждавам, мнението на niko11, за ветеринарния Дискус от Германия, става и при хора, изпробвах го преди месец върху себе си. Ампулата е 5 ml и просто се разделя на 2 пъти. Да, съставките са същите и ефекта е същият. Предимството е в значително по-ниската цена. Имам останал Дискус (за хора) ако на някой му трябва да ми пише на лични съоб.

Stella91

Мнение от Stella91 » 21 ное 2012 17:56

Здравейте Kineziterapevt_D.Dimitrov. Исках да ви попитам дали тези инджекции са подходящи за мен. Писах Ви на лични, но не получих отговор. Ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите.

питанка

Мнение от питанка » 08 апр 2013 13:53

Реших и аз да се снабдя с Дискус композитум Н мит Калмия.До тук добре. Но, както вече се спомена, тези инжекции съдържат само три компонента. Каква беше изненадата ми, когато се натъкнах в руски сайт на Discus compositum без каквито и да било други добавки към названието. Листовката съдържа около 20 съставки, че и повече( не съм ги броила), като за всяка от тях е написано за какво заболяване е. Освен артрити, артрози, коксартроза, остеохондроза на грабнака и износване на опорно-двигателния апарат има за невралгии, против остаряване, миалгии, растройства на съня и още много.....Ампулите са пак по 2.2 мл.Сега съм поръчала на сина ми да запита Хеел точно за разликата между двата вида. Отворете руски сайтове, тъй като в Русия се внасят всички лекарствени препарати на Хеел, и там ще намерите много подробна информация.

питанка

Мнение от питанка » 08 апр 2013 14:02

Листовката, за която споменах преди това, можете да намерите, като издирите в интернет под рубриката Дискус композитум Н мит Калмия (изпишете с кирилица, иначе ще ви излезе информация от английски и немски сайтове) и търсете Научно-производственная фирма "Анконит-М".

Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 08 апр 2013 22:42

Здравейте, искам да ви кажа, че съм изпробвал всички рановидности на дискус композитум, включително и с Funiculus umbilicalis suis-Injeel, Discus itervertebralis suis-Injeel, Traumil, Zeel . Изводите ми са, че е без значение от кой дискус ще си вземете, ако работи-просто си работи и толкова. Болките ще намалеят. Но, ако не се усети ефект след 10-та инж. е спорно дали да продължавате с него.

Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 08 апр 2013 22:49

питанка

Мнение от питанка » 09 апр 2013 09:45

Прав е форумецът, който писа : ако помогне, помогне, ако не - не. Но така е с всички лекарства. И е за предпочитане човек да пробва. Освен това банална истина е , че всеки организъм възприема индивидуално даден лек. Затова наистина е редно да се потърси специалист и то добър (отделен въпрос е, къде да го намери, защото са на свършване?!). Този "камък" хвърлям в градината на онази госпожа (или госпожица), която упорито и агресивно се заяжда с кинезитерапевта Димитров, а не вземе да отиде да спори и дискутира именно с някой специалист, както бе посъветвана. Димитров дава основна информация и насоки, всеки по отделно слуша или не, рови в интернет, съветва се с когото трябва.И прави каквото намери за добре.За себе си.
Аз лично не очаквам някакъв сериозен ефект, защото съм човек на възраст и с напреднала артроза и артрит, а и коксартроза.И въпреки това не преставам да търся естествени средства, а не химия, която не понасям.Просто опитвам....Благодаря на кинезитерапевта за началната информация, защото без нея нямаше да тръгна да пробвам.

Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 10 апр 2013 00:29

Благодаря за разбирането от "питанка". Радвам се, че информацията се чете от нормални хора. Но разбирам, че понякога има нападки от интелектуално по-ограничени хора. Моята цел беше само да помогна с правилна информация на база опит.
Да, твърдо одобрявам мнението, че трябва да се пробва с хомеопатията, ако не помогне, то бъдете сигурни, че няма да навреди!!!
И да, ефекта е по-скоро на обезболяване, при едни за по-дълго при други за по-кратко, но най-важното е, че в много от случеите има ефект (но дори и временно решаване на проблема с болката е голяма победа:)))

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”