ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

За инжекциите discus compositum n mit kalmia

Модератор: консултанти

Gery_G

Re: За инжекциите discus compositum n mit kalmia

Мнение от Gery_G » 03 фев 2012 11:28

Аз съм много доволна от инжекциите. Два курса от по 10 съм си правила.

Явора

Мнение от Явора » 04 фев 2012 01:54

Изключително интересна тема, най вече споделения личен опит! От която информация вероятно и аз/моето семейство ще се възползваме.

veskahristova

Мнение от veskahristova » 15 фев 2012 12:38

здравейте...приятели...за пръв път влизам в този сайт-- - накратко- от много год./14/ се боря с тази така наречена "царска болест"- е ......без емоции...всички видове лекарства ,лечения в болници и санаториуми-екстензии мокри и сухи;озонови инжекции и озон в клиниката на Мазнейков /-беше само на левия крак след 3 г. имам вече и на десния/- в с. Селиминово /на нар.леч.- освобождаване на нерва- 3 пъти/...... и сега вече 3-ти м./неописуеми болки през първия/-минах пак през кортикостероидите,физиотерапия и сега слагам инж.дискус ...за човеци-2.2мг-от Австрия.....не бях наясно от четенето в инт. и сега слагам 4-тата инж.,но през ден. Ако няко може да ми каже как точно се слагат ,в какъв интервал--предварително много много благодаря

Gery_G

Мнение от Gery_G » 04 мар 2012 21:21

veskahristova , без да претендирам за капацитет масовата схема е през 3 дни, почивка 3 месеца и пак. Много хора си ги слагат точно както ги слагаш и ти - през ден. Първата десятка я сложих през 3 дни - бавен ефект, разгръщащ се още месец след поставянето. Втората десятка я сложих през ден - по-бърз ефект. Третата десятка ще я слагам всеки ден :P Четох листовката на английски (немски не зная изобщо, а с преводача на Гугъл не мога и логически да го навържа, така че да съм сигурна) Там пишеше, че в остра фаза се слагат всеки ден, но не повече от 1 на ден когато се прилагат за лечение. В случая през три дни е по-скоро за профилактика според мен, защото те се слагат не само, когато си в остра фаза, а и профилактично.
Аз съм с 11 годишен стаж, почти колкото твоя, но категорично ще се оперирам скоро, тъй като натрупах и допълнителни проблеми и въпреки тях инжекциите ми помогнаха доста.

tanq1000

Мнение от tanq1000 » 06 мар 2012 18:15

tanq1000

Мнение от tanq1000 » 06 мар 2012 18:16

MayaTomova

Мнение от MayaTomova » 28 мар 2012 22:39

Сестра ми живее в Белгия и редовно ги купува от редовна аптека, не ветеринарна, за майка ми, която е на 75 години. Има със смачкан 4-ти прешлен на гръбначния стълб от физическо увреждане, радикулит и дископатия. Няма остреопороза и коксартроза. От както й слагаме инжекциите не е имала каквито и да било болки - вече две години. Преведе ги доктор-ортопед от Горна баня и ни каза да ги слагаме, тъй като съставките не са вредни. Спряхме лекарство бонвива, което и бе изписано от ревматолог. Препоръчително е и за превенция от остреопороза и коксартроза. 10 инжекции струват 37 евро в Белгия. 1 инжекция на 9 дни или серия, както е предписано.

slu6ka

Мнение от slu6ka » 14 май 2012 13:10

Здравейте имам останали от мъжа ми такива инжекции,ако някой изяви желание да ми пише на еmail:pisee@abv.bg

cdrt18

Мнение от cdrt18 » 21 май 2012 23:22

От 2г. имам силни болки в дясното рамо. В началото бяха почти непрекъснати - неописуемо силни, не се повлияваха от никакви медикаменти. Пробвала съм с Волтарен, Профенид, Етодин, Афламил, Милгама, Дексаметазон инжекции, Диклак, Дипрофос, не помня вече всичко. Нищо не помага. Увредих стомаха и бъбреците си. Нимезил просто ми е като чаша чиста вода. Болката стига до пръстите на ръката , и напоследък до кръста - по продължение на гръбначния стълб. Всички опити за лечение се свеждаха до нови медикаменти, без каквито и да назначени по-сериозни изследвания. По моя инициатива съм си правила рентгенови снимки, ЕМГ, но за повече не ми стигат финансовите възможности, а пък и знанието какво изследване ми е нужно. В повечето случаи отговора е : "Нищо сериозно" или "Нищо, което да предполага такава болка". Факт е, че болките продължават, без почивен ден. Освен това, имам видима деформация на рамото. Днес, след направено ЕМГ, ми казаха че имам загубана мускулна маса и че най-после ще имам направление за ЯМР. Преди известно време прочетох за тези инжекции и имам желанието да ги опитам, защото по други проблеми намерих решение с хомеопатия, но не смея, защото не мисля, че имам категорична диагноза с тези болки. Ще бъда благодарна за какъто и да е съвет.

alpi

Мнение от alpi » 28 май 2012 03:15

Изчакайте резултата от ЯМР-то и тогава може да се коментира.
Факта,че има загуба на мускулна маса говори за увреда на нервите инервиращи тази област.
ЕМГ изследването трябва да даде ориентир къде и каква е увредата.
Д-р А.Мурадов
МБАЛ"Св.София"
Клиника по Ортопедия и Травматология
1618,София
бул."България"104
тел: 02/8184600
e-mail: dr_muradov@abv.bg

Kineziterapevt_D.Dimitrov
Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 02 юни 2012 14:00

Ще споделя опита си с Discus Compositum, дано е от полза. Накратко ще се представя, от 2006 се занимавам с кинезитерапия и от тогава работя със спортисти и спортно-медицинска травматология и възстановяване, като последните 2 години и с обикновени хора. На спорт.медицински семинар 2007 широко се коментира опита на спортни лекари от България и чужбина относно ефекта на дискуса и основните изводи бяха, че е много ефективан в борбата с болката, в никакъв случей не е вълшебен, но помага на голям процент от пациентите.
Позачетох се в мненията по форумите и ми стана интересно, като естествено има много глупости написани, но и много съвсем точни истини.
В началото бях много скептичен (нали съм мъж и то български-свикнали сме да ни лъжат и сме недоверчиви към всичко и всички:)), и първо го изпробвах и върху мен и върху жена ми. Тя е с дискова херния на L5 -S1, а аз имах плексит и то още от ученическите години, а съм и бивш спортист с куп други стари болежки. Болките наистина към края на курса значително позатихнаха и при двамата, 2-3 седмици след последната инжекция всички болки изчезнаха, а дори при нея на 7-8 инж. нямаше болки. При положение, че работата ми е свързана с лечението на дискови хернии и всевъзможните други проблеми с гърба, а и бях приложил всякакви лечения при нея-лекарсва, физиотерапия, масажи, лечебна физкултура и всичко имаше ефект, но все временен, бях меко казано изумен и шашнат какъв ефект дава това лекарство и за толкова кратко време. По-интересното е, че при нея приложих само 1 курс(10 амп.) и то преди 4 години и не сме повтаряли повече и до ден днешен няма оплаквания. За моя плексит потвърждавам същото -1 курс преди 4 год. и половина и все още не е имало обострящи се кризи. От четири години използвам Дискуса в работата си с пациенти и може би на 80% от тях им помага.
Но, при употребата на дискуса има определени тънкости, които значително увеличават ефекта му а не видях да са споменавани досега.

1. Има различни търговски названия в различните държави. В Германия и Австрия и останалите западни държави се казава Discus Compositum n mit kalmia или само Discus Compositum като производител е Нееl (който, мисля че държи патента на лекарството). В Италия се казва Ledum compositum и e абсолютно същото като Discus comp. Има го и в САЩ и пак се казва Discus comp.
Heel произвежда и други подобни лекарства Traumil и Zeel, които преди 1-2 години се внасяха в БГ под формата и на ампули, но вече са спрели да ги внасят( от тукашното им предствителство така и не можахада ми обяснят защо са спрени и незнаят дали пак ще се внасят). Практиката ми показа, че Traumil и Zeel вършат някаква работа и помогат, но изобщо не могат да се срвнят по-ефиективност с Discus или Ledum compositum.
2. Цената варира в различните държави. В Италия е 32 евро. В Германия и Австрия е 16-20 евро. В САЩ е 15-20 долара. От където и да се поръчва, ако е по пощата с доставката е около 30-35 евро. В Европа се продава свободно по аптеките без рецепта, в щатите искаха такава.
3. Помага освен при дискова херния и при всякакви неврити, плексити, радикулити, миалгии и други болки в гърба. Изполвал съм го и при отслабване на кракът и болки в подбердицата и дава ефект.
4. Има огромно значение къде и как се поставя. Първо да обясня, че по своята същност лекарството не е точно хомеопатично. Представлява съвкупност от билкови извлеци, витамини, минерали и различни хомеопатични състваки, т.е. хомеопатия + други неща. За разлика от стандартите хомеопатични продукти, може да се използва в комбинация и със стандартни лекарства (обезболяващи), но само ако е наложащо.
Принципа на действие на лекарството е, че подхранва увредените тъкани, няма противовъзпалителен ефект. Ще се опитам да цитирам дословно листовката - " Активните съставки на Discus compositum притежават детоксикиращ ефект в огнищата на двигателните заболявания (това са заболявания на костно-мускулната система). Комбинацията от витамини, ензими, органични вещества оказват значителен терапевтичен ефект, който се изразява в подобряване на обменните процеси на засегнатото място." Освен че, подхранва директно, кара и имунната система да даде отговор, като кара организма да започне процес на самовъзстановяване.
Най-общо лекарството дайства локално върху болката. Това значи, че се поствая в самото огнище или колкото е възможно по-близо до увреденото място. Може да се поставя мускулно или подкожно, но като цяло се търси колкото е възможно по-голяма близост до увреденото място. Надявам се разбирате, че има тънкости при поставянето и затова е желателно да търсите специалист в тази сфера.
Естествено има ефект и при обикновени мускулни инжекции, където и да е по тялото, но самата идея не продукта е да се поставя локално в огнището, много по-ефиктивно е.
5. "Лечебна криза" . Лечебната криза е термин в медицината, това е болка която се появява по време на задействането на лечебния процес и понякога е много силна, като до няколко дни или седмица отминава. При Дискуса се появява такава болка на 3 или 4 инж. или на 5 или 6. инж. при всеки е различна реакцията. Това не трябва да плаши, нормално е трябва просто да се стискат зъби и преминава максимум до седмица.
6. Ефекта от използването му значително се увеличава с масажи, стречинг и упражнения от лечебната физкултура.
7. Колко често. Зависи колко е прясна травмата и силата на болката. При силни болки и травма на 2-3 месеца може да се поставят инж. всеки ден. Ако е по-стара травмата и болката не е остра а тъпа и постоянна можа на през 2-3 дни. Дори и след последната инжекция, в следващия 1-2 мсеца лекарството продължава да действа. Затова е добре да не бързате с втория курс и да изчакате 2-3 месеца. Но, не се страхувайте от предозиране, не е проблем при по-сериозни болки да се направят 2-3 кърса последователно, без пауза. Не съм забелязвал каквио и де е странични ефекти за 4 години използване.

Нядявам се информацията за този медикамет и опита ми с него да Ви е от полза.
Аз от година използвам и друг продукт, значително по-ефективан от Дискуса- колагеновите инжекции на GUNA S.p.a Milano. Ефекта идва на 2-3 инж. а до 5-та болката е изчезнала.
Като цена е съвсем малко по-висока, но смятам, че са значително по-ефективни.
За повече инфо. ми пишете на лични събщ. Ще се радвам да помогна.
http://www.masajnostudio.com/. - лечение чрез масаж
тел: +359893472661
ВАШЕТО ЗДРАВЕ Е ВЪВ ВАШИТЕ РЪЦЕ

stami

Мнение от stami » 20 юни 2012 13:58

Здравейте,нов съм във форума извинявам се ако не пиша на точното място.От 3-4 години получавам задушавания в областта на гърдите особено при заспиване.От 1 година започнаха и главоболия-адски,схваща ми се врата и после нагоре към главата(направо побъркващо)понякога тръпнат и ръцете, имам си и ХУК.минах през всички изследвания включително и ядрено-магнитен резонанс.казаха че начални спондилозни промени(на Ц5Ц6 и по надоло).Лекарствата не помагат,невро-хирурга каза че не било за операция.Ходих на наместване на гръбнака,доктора каза че имам блокада,след изщракването болките спряха но след час пак,и така всеки ден боли и боли до полуда.Четох за инжекцийте дискус и сериозно мисля да опитам.Моля за съвет или помощ в тази насока благодаря.

Kineziterapevt_D.Dimitrov
Контакти:

Мнение от Kineziterapevt_D.Dimitrov » 20 юни 2012 16:05

Здравейте,
отговора на вашият въпрос е в самият въпрос- спондилозата е причините за болката и съответно и останалите усложнения предизвикани от нея-Спондилозата е бавно протичащо заболяване с локално „стареене” на гръбначните сегменти. Засягат се външните пластове на фиброзния пръстен при нормално съхранена пластичност на пулпозното ядро.Шийна спондилоза се характеризира със силна болка във врата. Заболяването се явява най-често във възраст между 44 и 75 години. Шийната спондилоза се явява в резултат на износване на прешлените и междупрешлените дискове в шийната част на гръбначния стълб. Междупрешленните дискове стават по-тънки. Най-честата причина за спондилозата са малки увреждания в хрущяла и лошата поза. Понякога по ръбовете на прешлените се развиват шипове. Движенията усилват болката в шийната област. Понякога болката се разпространява към основата на главата, раменете, към ръката и пръстите. При едни пациенти болката е постоянна, а при другите е пристъпна. Пациентите се оплакват от главоболие в задната част на главата.(framar.bg)
1. Макар да е общоприето това заболяване да е по-характерно за хора след 40 годишна възраст, по мои наблюдения то значително се "подмладява"
Причините, като цяло, се крият в саморазрушителният начин на живот, който води българина-тотално
обездвижване, тъпчене с всевъзможни вредни храни, много стресиран начин на живот.
Предполагам, че и при вас е подобно положението- работите на бюро, компютър, не спортувате нищо или почти нищо- ОБЕЗДВИЖВАНЕТО, отдавна не сте почивали истински-балнеология, санаториално лечение(минерални води). Това са основните предпоставки за болките и появата на заболявания от такъв род. Не казвам единствените предпоставки, но основните.
2. Казва се "блокаж" на фасетните стави, а не блокада( не че е толкова важно де, но нека използваме правилно термините). В тотална заблуда сте ако си мислите, че проблема ще се реши с една мануална терапия(деблокирането на гръбнака). Прави се курс от поне 5-10 такива мануални терапии, като деблокирането задължително се съчетава със силов, дълбокотъканен масаж, обработване на тригерните точки, стречинг, ПИР, добре е и физиотерапия. Максималният ефект идва само от обединяването на всички тези кинезитерапевтични способи и методи.
3. Задължително е да започнете лечебна физкултура- това са ЛФК, йога, пилатес. Това са спортове, които са насочени директно към проблемите с гърба. Особенно препоръчвам пилатеса. Това е лечебна физкултура, разработвана точно за хора с проблеми в гърба. Но и йогата не отстъпва. Трябва ви движение насочено към самият гръбнак-каращо го да работи, да се огъва и разтяга. Именно това е начина по който се подхранва и възстановява.
4. Щом болката се засилва вечер, това говори за възспаление на нерв(нерви-плексит). Би било добре да приемате някакъв противовъзспалителен препарат- тросикам, например. Щом сте с колит, той е подходящ за вас т.к. се смуче и не дразни толкова стомаха. По 1 таб. ден след хранене се приема.
Поне 10 дни се пие.
5. Относно Дискуса, вероятно ще ви помогне, но както съм писал по-горе, важно е как се поставя.

Съветвам ви да не разчитате само на него а да обедините всички средства за които споменах. Тогава ефекта ще е значителн и дълготраен.
Допускам и че имате някакъкво старо недоизлекувано възспаление от пневмония, бронхит, някой по сериозен грип. Но не съм сигорен, това са само мои догатки.
По-здрави
http://www.masajnostudio.com/. - лечение чрез масаж
тел: +359893472661
ВАШЕТО ЗДРАВЕ Е ВЪВ ВАШИТЕ РЪЦЕ

stami

Мнение от stami » 25 юни 2012 23:59

Kineziterapevt_D.Dimitrov-благодаря ви за бързия и обстоен отговор,де да бяха всички лекари като вас .Умишлено пиша това не в лични съобщ. а в форума по темата тъй като се надявам да съм от полза и за останалите с това.Свързах се с познати в испания,украйна и други държави.Най-добра цена получих от украйна-около 20евро за 10ампули.Четох в форума някой изказвания породени от съмнения за това че били за животни,били съмнителни и така нататък.обяснявам зелените опаковки са за добитък,на опаковката са нарисувани видовете животни,и при тях съдържанието не е 2.2 а 5.5мисля.Оранжевите кутий са за хора и там няма нарисувани животни.дали ще са от украйна,испания,германия наименованието си е същото,поне там където пратих да проверят. Поръчах си три кутий и до седмица си уреждам първа среща със спринцовката(надявам се да е нежна :) После ще пиша наблюдения.Бързо оздравяване на всички. Ето и линк за тези които се притесняватhttp://www.smatch.com.kaufsbillig.de/kb/discus

Hors

Мнение от Hors » 06 юли 2012 00:00

При болки във врата, къде трябва да се бие инжекцията. Уместно ли е подкожно във врата или е по-добре мускулно в трапеца например. Както и при болки в кръста, задължително ли трябва да се бие в кръста или тазът е достатъчно близо. Искам също да попитам какво ще рече да потърсим "специалист в тази сфера" във връзка с поставянето на инжекциите. Идеята ми е - медицинските сестри или джипитата, достатъчно надеждни ли са или имате други идеи. Въпросите ми са към г-н Димитров и ще съм мн благодарен ако отговори, тъй като от практическа гледна точка ще е полезно за всички ни. Въпросът е как да поставяме инжекциите така, че да са максимално ефективни. На следващо място искам да споделя с вас, че има разлика между "discus compositum n mit kalmia" от Германия и например "Ledum compositum" от Италия. Купувайте си, ако имате възможност, лекарството от Русия, Украйна, Австрия, Англия и Италия тъй като в тези страни се продава продукт, който е обогатен ( т.е. с повече съставки) и е по-добър от този в Германия, а именно ''discus compositum n mit kalmia". От там идва и разликата в цената - в Германия е 15 евро в другите страни е по 30.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”