ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

ПАРЕЗА НА КРАКА.ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!!!!!!

Модератор: консултанти

Sensi

ПАРЕЗА НА КРАКА.ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!!!!!!

Мнение от Sensi » 25 яну 2011 23:04

Здравейте,
бих искал някой да ми помогне с мнение по описания проблем.
Ето го и него:
В началото на Декември получих остра криза,оказа се че е дискова херния и едновременно и с това пареза на левият крак!Докато беше острият/болката/период ми биха доста инжекции и изпих доста хапчета.После ходих на скенер,електромиография и електрофореза.Когато болката по отшумя,отидох и на иглотерапия/заради парезата/при д-р Руйчев и за момента болки нямам.
Незнам от кое точно от изброените се оправих с болката,но парезата остана.
Нямам сила на крака,правя упражнения,ходя пеша доста имам спортна подготовка и силни крака,но парезата си остава.
Ето и мнението от скенера:

"На фона на нормолордоза,начално изразени спондилоартрозни изменения.На ниво L4-5 парамедианна в дясно дискова херния,частично ангажираща неврофорамена и компресираща коренчетата на дуралния сак.На ниво L5-S1 аналогична дискова херния в ляво.Хипертрофия на артикулиращите израстъци с дискретни периартикулерни осификации."

Моля за съвет,искам си крака обратноооооооооооооооо. :oops: :oops: :oops:

toni11

Re: ПАРЕЗА НА КРАКА.ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!!!!!!

Мнение от toni11 » 25 яну 2011 23:57

правя упражнения,ходя пеша доста имам спортна подготовка и силни крака,но парезата си остава........ Как е възможно всичко това с пареза на крака?

Sensi

Мнение от Sensi » 26 яну 2011 00:22

Ами възможно е!
Парезата не е инвалидизация на крака,а мускулно безсилие.
С две думи,ако някои друг ще пита-мога да вървя пеша,но не мога да се повдигна на пръсти с левия крак.За сметка на това с десния мога направо да излетя.
Докторите ми казаха,че при това положение крака ми ще започне да губи обем и визуално ще се промени от другия,а не ми се иска това да става още повече в 21век.

Forever

Мнение от Forever » 26 яну 2011 00:54

Мога да ви препоръчам лечител, който много помогна на моя близка, която имаше пареза след втори инсулт и влачеше десния крак въпреки многото физиотерапии, масажи и др. такива. liya1nikolova@abv.bg

pepastz

Мнение от pepastz » 26 яну 2011 09:57

Sensi,май ти трябва неврохирург!Направи си ямр и си потърси си добър такъв/да се консултираш/.Хубаво е,че нямаш болки,ама парезата си е...

marina kiuchukova

Мнение от marina kiuchukova » 26 яну 2011 18:15

SensiНяма страшно.И аз бях като теб болките бяха страшни но в кръста лекарства,процедури имах пареза,после получих и изтъняване и изтървания ,заминах на Павел баня .Парезата и болките изчезнаха но за около един месец,трябваше много да се пазя но и на работа трябва да ходя,и всичко започна от начало,пак пареза имах вече и на двата крака.Минах на невалин подкожно.Сега имам пареза над колената не реагирам на чукчето но ми омръзна от лекарства,те може да помагат но и увреждат .Надявам се да отмине

babs

Мнение от babs » 26 яну 2011 22:34

Zdraveite,
Sensi i Maria, Takiva sluchai swm imal dosta v Italia.Problemite,koito opisvate moga da Vi pomogna.

marina kiuchukova

Мнение от marina kiuchukova » 26 яну 2011 22:59

Как се премахва пареза но не за няколко месеца да си добре а за постояно.Това да видя няма да го повярвам,извеняваи за черногледството ми но за 3г съм се убедила че единствено пазенето да не се преуморяваш ,и да сменш изцяло начина си на живот дори като стваш от леглото да внимаваш,дето се казва друго спасение няма.Физиотерапия,лекрства,и най вече невалина помагат,но до някаде.

oleyor

Мнение от oleyor » 31 яну 2011 01:19

ще Ви помогне неврална терапия, имам приятелка , която страдаше от подобен проблем - излекуваха я в Медбио плюс - Габрово с неврална терапия. Ако искаш - поинтересувай се - тел 066 801 549

Slavi

Мнение от Slavi » 21 фев 2011 14:16

http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=138
Вижте това, ако още Ви интересува!

babs

Мнение от babs » 06 мар 2011 23:36

Zdraveite,
Swjaliavam che chak sega otnovo se vkluchvam. Az ne se vkluchvam za da Vi ubejdavam, no swm siguren v sebe si zashtoto 50 godini lekuvam hora i s takiva problemi. Rezultata koito se poluchava e oshte s pwrvoto idvane ima podobrenie.Lechenieto na pacienta e ne samo da gooblekcha vremenno, a da go izlekuvam izcialo. Ako reshite obadete se na tel. 06133 22 82 ili 0885 937550 vseki den ot 8,30 do 18,30 d-r Mitio Vwlev

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 мар 2011 18:09

Моля, пишете на кирилица!!

wonder

Мнение от wonder » 01 сеп 2011 19:03

Вижте - wwww.devmurti.info/2009-09-29-17-55-21/2011-06-03-19-34-38.html

мимозааа

Мнение от мимозааа » 10 фев 2017 12:56

здравей аз страдах от същият проблем като теб. Първоначално когато ми се получи лекото изтръпване на крака си мислех че е заради то за защото НЕ съм седяла правилно или съм го натискала по някакъв начин , но след извесно време започнаха и пребиванаята и неуспяването да контролирам кракът си. Отидох на преглед при невролог който ми каза да започна да правя физиотерапия която е следната "Вкарване на ток във кракът ". Физиотерапията в правих около 4 5 месеца ,но почти нямаше и промяна във положението на кракът ми ,и дойде времето да се принудя да вляза във болница ако искаш да се оправя. Лежах във болницата около 9 10 дни .През това време в което аз бях в отделението ми правеха всякакъв вид изследвания и ми пускаха по 3 системи и по 3 мускулни инжекции. След като започна да се вижда положитеното оправяме на крака започна и постепенно да го наповарвам за да може мускула да се стегне отново .След като ме изписаха продължих със лечението което ми бяха казали докторите . До ден нешен все още от време на време усещам изтръпване на кракът което се дължи от преумората му . Надявам се да съм била полезен по някакъв начи с проблема който имаш .. :)

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”