Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Търсете европейски риган. Слагайте розмарин
Водят затлъстяване, бъбречни и заболявания на яйчниците
реклама

лечение на дископатия с масаж и раздвижване

Модератор: консултанти

лечение на дископатия с масаж и раздвижване

Мнениеот magy » 29 Юни 2010 15:07

Мой близък има дископатия от дълги години, с пареза на двата крака, с изтръпване и понякога болки. В последните 3 месеца състоянието му рязко се влоши - постоянни силни болки в хълбока и по протежение на левия крак, изтръпване, слабост на крайниците. След поредица инжекции, системи, силни обезболяващи, лекарства за възстановяване на периферните нерви, нямаше никакво подобрение. Дори напротив - състоянието му се влоши и започна да влачи левия крак, изпитваше силни, непоносими болки при сядане и ставане, беше истински кошмар за него и близките му. Тогава в отчаянието си, решихме да приложим масаж с надежда за подобрение. Прочетох внимателно книгата на Игнат Кръстев "Лечение с масаж". Предговорът е от доц. д-р Никола Дагоров, к.м.н., а книгата е издадена доста отдавна - 1987г. За моя изненада след 3-4 дни раздвижване с масаж, който се прилага в продължение на половин час, настъпи значително подобрение. Болката постепенно отшумя, а походката се възстанови почти напълно. Но тъй като прекъснахме раздвижването за около 4 дни, накуцването пак се появи, макар и не така изразено както преди. В книжката пише, че това раздвижване трябва да се прилага в продължение на 20 дни, да е съпроводено с упражнения и компреси с билката брей. Подновихме масажите и след още 3 процедури накуцването почти изчезна, кракът вече не е така безпомощен и походката е добра. Най- важното е, че болката изчезна. Но прилагахме и едно мазило от пенсиониран неврохирург, а също и хранителната добавка "Сириус- Д". Болният започна да прави и по няколко пъти на ден раздвижващи упражнения. Засега, състоянието му е много добро, като се надяваме да постигнем пълно възстановяване на двигателните функции на засегнатия крайник.
magy

Re: лечение на дископатия с масаж и раздвижване

Мнениеот Lidi » 29 Юни 2010 16:08

Лечението на дископатия с този вид масажи трае от 14 до 17 месеца - приблизително - всекидневен масаж.
Не съм доктор, говоря от гледна точка на познати.
Познат лекува дископатия с иглотерапия на всеки 6 месеца за по 10 дена. Носи и някакви ортопедични колани. Не съм наясно точно, но още с първия изкаран курс, беше добре. Той също си влачеше крака и постоянно се подпираше в стените.
Аз пуснах тема за леглата на НУГА БЕСТ, ама никой не се включи. Интересуваше ме именно за лечение с масаж - с турманиева керамика. Виждам, че много хора (включително и с дископатия), си правят процедури.
Приложението е за редица заболявания, като броя на терапиите е в зависимост от заболяването, степента и т.н., за да се почувства подобрение.
Предполагам и там , за да се получи цялосто излекуване - то трябва да минат сигурно година, две, не знам и аз, но съм убедена, че само с 10-20 процедури, лечение не става, а само временно подобрение.
Lidi

Мнениеот petar_s » 30 Юни 2010 14:45

да, моя баща има дископатия, което най-често му сковава единия крак, опъва му нерва и се движи трудно( поне хубавото е, че това се случва 2-3 пъти годишно), но преди 2 месеца получи микро инсулт. а и десния му крак пак се бе сковал от дископатията няколко дена преди това. след като го изписаха от болница ( защото по кл пътека можело да стои 7 дни на година, представете си) се свързах с един кинезитерапевт тук от форумите прочетох добре отзиви за него- 0887331220. е момчето наистина има златни ръце. сега се разхождаме всеки ден по час два в градинката пред блока, а баща ми е на 75, но се възстанови бързо, за наше щастие. така че масажите и раздвижването оправят доста неща
petar_s

Мнениеот want » 04 Юли 2010 16:11

Няма нищо по добро от физиотерапия и масаж при болки в кръстта.Колкото за иглотерапията съм доста скептично настроена към нея, намирам я за безполезна и пари на вятъра.Всички знаем какво е досковата херния и че докато не се отстрани причинителя няма как да се премахне болката, или пък да премахнеш причинителя с иглотерапия ....Самата аз съм пробвала и то при китайски доктор но без каквото и да било подобрение...за тези които са доволни имам чуството че е просто плацебо ефект. :lol:
want

Мнениеот magy » 19 Окт 2010 15:43

Sustojanieto na moja blizuk v momenta e mnogo dobro,pohodkata i dvijenieto na krainicite se vuzstanoviha napulno. No toi napravi usilija i kum razdvijvaneto ot moja strana s pomoshta na masaj priloji i uprajnenija. Iskam da spodelja s vas, 4e opredeleno mnogo blagotvoren efect ima i krema ARNIKA , koito se nanasja s leki masajni dvijenija.
magy

Мнениеот skb57 » 20 Окт 2010 13:59

освен масажа е хубаво да се приложи и Магнитотерапия)))с Бемер
skb57

Мнениеот д-р Цончев » 20 Окт 2010 15:48

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот magy » 27 Окт 2010 01:46

Sujaljavam, 4e pi6a na latinica, no mi iz4ezna kirilizatora i zasega ne moga da go vuzstanovja, a skoro preinstalirah kompjutura.
magy

Мнениеот magy » 22 Дек 2010 21:08

Ако има желаещи да опитат да се излекуват по този метод, описан в книгата на Игнат Кръстев, но не могат да намерят книгата, тъй като е издадена доста отдавна, аз ще се оипитам да им помогна. Бихме могли да преснимаме на ксерокс тези няколко страници, конкретно за дископатията. Ако има желаещи, нека ми пишат на far99@dir.bg
magy

Мнениеот magy » 01 Яну 2011 20:06

ЧНГ!
За съжаление моето добро желание да помогна, засега е обречено на неуспех. Обадиха ми се хора, които очакват от мен да сканирам страниците и да ги изпратя, а аз нямам тази възможност. Тъй като аз съм от София, искам да помоля за съдействие. Нека ми се обади някой, който е заинтересован и който също е от София и има възможност да се срещнем, да ксерокопираме страниците с указанията за дископатията и след това да ги сканира и да ги изпрати и на другите, които са от провинцията. Така ще си помогнем взаимно. Повярвайте ми, разясненията за методиката на масажа са толкова добри и подробни, че всеки може да ги разбере. Единственото, което се изисква при дископатията и особено, когато е придружена с парези, е силни ръце, а също и упоритост и добро желание. Аз, когато го масажирах моят съпруг повече от 20 дни всеки ден, накрая ме заболя дясната ръка и доста време продължи болката. Но това е нищо, в сравнение с радостта, която изпитах, когато го видях излекуван, да се движи нормално. Сега понякога получава пак изтръпване на левия крак, но пак прилагам няколко масажа и оплакването изчезва. Наистина целта, която се постига, си заслужава усилията.
Желая вие успех и очаквам да се обадите.!
magy

Мнениеот magy » 15 Яну 2011 07:59

Със съдействието на една млада жена от форума сканирахме част от книгата и файлът вече е изпратен на тези, които ми писаха по мейла. Те не са много, но затова пък им желая да постигнат много добър ефект в лечението си и ако го постигнат, нека споделят за това във форума.
magy

Мнениеот Lidi » 20 Яну 2011 18:06

want, не можеш да слагаш всички под един знаменател, само защото на теб не е подействала иглотерапията! Плацебо ефекта, както позитивен, така може да бъде и негативен! След като си внушаваш, че няма да ти помогне, и няма резултат - става и негативен.
А относно масажа и физиотерапията, които помагат при болки в кръста, то е същото като, да имаш разместен прешлен и да разтриваш, разтриваш и да очакваш да се намести, а дефакто да не знаеш болката, от какво естество е.
Lidi

Мнениеот magy » 23 Яну 2011 15:00

На всички, на които изпратих сканиранети страници от книгата за дископатията /а те вече не са малко/, искам да припомня, че масажът трябва да се извършва в продължение на 30 мин. всеки ден в продължение на 20 дни най-малко, за да има добър ефект.
magy

Мнениеот svetlinata77 » 02 Мар 2011 19:23

Здраейте! И аз се присъединявам към отбора с дископатиите. От една година при силен продължителен стрес и напрежение усетих странно за мен усещане в дясната горна част на единия ми крак. С времето някакси се пооправи, но не и напълно. Четох в нета, че мануланата терапия помагала много при подобни случаи и реших да се подложа на това. Болеше ме и таза, когато застана на едно място по-продължително време, та за това реших да пробвам този метов понеже звучеше много обнадеждаващо. Отидох при невролог, който владее тази терапия и той ми направи снимка-скенер. От снимката излезе, че състоянието ми е преди дископатия. Имала съм 2 деформирани диска, това показвала снимката. Невролога ми направи 3 процедури, но от тях се почувствах още по-зле от преди. Започнах вече наистина да изпивам болки и да ми е трудно при вървене. Сега започнах да правя ставната гимнастика на Норбеков и съм много, много по-добре, но я правя всеки ден. Та, имам един въпрос на който от известно време не мога да си отговоря. Едно и също ли е дископатия и дискова херния?! :roll: Дископатията не е ли преди дисковата херния или греша? Четох в интернет, че при дискова херния е изключително непрепоръчитлно да се прави мануална терапия. Моля за отговор, пишете ми каква е разликата м/у едното и другото. Благодаря предварително!
svetlinata77

Мнениеот magy » 02 Мар 2011 20:39

svetlinata, можехте и сама да си направите труда да прочетете в нета каква е разликата между тези две понятия, но все пак ще ви отговоря. Смята се, че общото заболяване е дископатия, а дисковата херния е етап в развитието. Относно вашето твърдение, че не се препоръчва мануалната терапия при подобен род заболявания, ще припомня още веднъж, че книгата на Игнат Кръстев "Лечение с масаж" е с предговор от доц. д-р Н. Дагоров, к.м.н., в който той посочва че този подход при лечението е дал много добри резултати при хиляди хора. Лично аз се убедих в това. Какъв е бил начинът , при който е приложена мануалната терапия при вас, не мога да знам. Колкото до упражненията, Игнат Кръстев също ги препоръчва и в тези сканирани страници накрая има написано и за тях.
Ще използвам повода, за да добавя, че преди известно време имах силни болки по протежение на целия гръб. Не ходих на специални изследвания, но приложих едно старо и изпитано от мен средство - мазах се около седмица всеки ден с финалгон. Това е лекарство, съдържащо змийска отрова, което е силно загряващо. Болките ми изчезнаха напълно само с това лекарство. Все пак, ако искате да го ползвате, консултирайте се с вашия лекар. Това, което аз знам е, че го ползват спортисти при мускулни и ставни болки.
magy

Следваща

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията