Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ваксина няма да бъде налична до края на годината
То ще се проведе на 25 октомври
Три стъпки при ситуации "под пара"
реклама

лечение на дископатия с масаж и раздвижване

Модератор: консултанти

лечение на дископатия с масаж и раздвижване

Мнениеот magy » 29 Юни 2010 15:07

Мой близък има дископатия от дълги години, с пареза на двата крака, с изтръпване и понякога болки. В последните 3 месеца състоянието му рязко се влоши - постоянни силни болки в хълбока и по протежение на левия крак, изтръпване, слабост на крайниците. След поредица инжекции, системи, силни обезболяващи, лекарства за възстановяване на периферните нерви, нямаше никакво подобрение. Дори напротив - състоянието му се влоши и започна да влачи левия крак, изпитваше силни, непоносими болки при сядане и ставане, беше истински кошмар за него и близките му. Тогава в отчаянието си, решихме да приложим масаж с надежда за подобрение. Прочетох внимателно книгата на Игнат Кръстев "Лечение с масаж". Предговорът е от доц. д-р Никола Дагоров, к.м.н., а книгата е издадена доста отдавна - 1987г. За моя изненада след 3-4 дни раздвижване с масаж, който се прилага в продължение на половин час, настъпи значително подобрение. Болката постепенно отшумя, а походката се възстанови почти напълно. Но тъй като прекъснахме раздвижването за около 4 дни, накуцването пак се появи, макар и не така изразено както преди. В книжката пише, че това раздвижване трябва да се прилага в продължение на 20 дни, да е съпроводено с упражнения и компреси с билката брей. Подновихме масажите и след още 3 процедури накуцването почти изчезна, кракът вече не е така безпомощен и походката е добра. Най- важното е, че болката изчезна. Но прилагахме и едно мазило от пенсиониран неврохирург, а също и хранителната добавка "Сириус- Д". Болният започна да прави и по няколко пъти на ден раздвижващи упражнения. Засега, състоянието му е много добро, като се надяваме да постигнем пълно възстановяване на двигателните функции на засегнатия крайник.
magy

Re: лечение на дископатия с масаж и раздвижване

Мнениеот Lidi » 29 Юни 2010 16:08

Лечението на дископатия с този вид масажи трае от 14 до 17 месеца - приблизително - всекидневен масаж.
Не съм доктор, говоря от гледна точка на познати.
Познат лекува дископатия с иглотерапия на всеки 6 месеца за по 10 дена. Носи и някакви ортопедични колани. Не съм наясно точно, но още с първия изкаран курс, беше добре. Той също си влачеше крака и постоянно се подпираше в стените.
Аз пуснах тема за леглата на НУГА БЕСТ, ама никой не се включи. Интересуваше ме именно за лечение с масаж - с турманиева керамика. Виждам, че много хора (включително и с дископатия), си правят процедури.
Приложението е за редица заболявания, като броя на терапиите е в зависимост от заболяването, степента и т.н., за да се почувства подобрение.
Предполагам и там , за да се получи цялосто излекуване - то трябва да минат сигурно година, две, не знам и аз, но съм убедена, че само с 10-20 процедури, лечение не става, а само временно подобрение.
Lidi

Мнениеот petar_s » 30 Юни 2010 14:45

да, моя баща има дископатия, което най-често му сковава единия крак, опъва му нерва и се движи трудно( поне хубавото е, че това се случва 2-3 пъти годишно), но преди 2 месеца получи микро инсулт. а и десния му крак пак се бе сковал от дископатията няколко дена преди това. след като го изписаха от болница ( защото по кл пътека можело да стои 7 дни на година, представете си) се свързах с един кинезитерапевт тук от форумите прочетох добре отзиви за него- 0887331220. е момчето наистина има златни ръце. сега се разхождаме всеки ден по час два в градинката пред блока, а баща ми е на 75, но се възстанови бързо, за наше щастие. така че масажите и раздвижването оправят доста неща
petar_s

Мнениеот want » 04 Юли 2010 16:11

Няма нищо по добро от физиотерапия и масаж при болки в кръстта.Колкото за иглотерапията съм доста скептично настроена към нея, намирам я за безполезна и пари на вятъра.Всички знаем какво е досковата херния и че докато не се отстрани причинителя няма как да се премахне болката, или пък да премахнеш причинителя с иглотерапия ....Самата аз съм пробвала и то при китайски доктор но без каквото и да било подобрение...за тези които са доволни имам чуството че е просто плацебо ефект. :lol:
want

Мнениеот magy » 19 Окт 2010 15:43

Sustojanieto na moja blizuk v momenta e mnogo dobro,pohodkata i dvijenieto na krainicite se vuzstanoviha napulno. No toi napravi usilija i kum razdvijvaneto ot moja strana s pomoshta na masaj priloji i uprajnenija. Iskam da spodelja s vas, 4e opredeleno mnogo blagotvoren efect ima i krema ARNIKA , koito se nanasja s leki masajni dvijenija.
magy

Мнениеот skb57 » 20 Окт 2010 13:59

освен масажа е хубаво да се приложи и Магнитотерапия)))с Бемер
skb57

Мнениеот д-р Цончев » 20 Окт 2010 15:48

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот magy » 27 Окт 2010 01:46

Sujaljavam, 4e pi6a na latinica, no mi iz4ezna kirilizatora i zasega ne moga da go vuzstanovja, a skoro preinstalirah kompjutura.
magy

Мнениеот magy » 22 Дек 2010 21:08

Ако има желаещи да опитат да се излекуват по този метод, описан в книгата на Игнат Кръстев, но не могат да намерят книгата, тъй като е издадена доста отдавна, аз ще се оипитам да им помогна. Бихме могли да преснимаме на ксерокс тези няколко страници, конкретно за дископатията. Ако има желаещи, нека ми пишат на far99@dir.bg
magy

Мнениеот magy » 01 Яну 2011 20:06

ЧНГ!
За съжаление моето добро желание да помогна, засега е обречено на неуспех. Обадиха ми се хора, които очакват от мен да сканирам страниците и да ги изпратя, а аз нямам тази възможност. Тъй като аз съм от София, искам да помоля за съдействие. Нека ми се обади някой, който е заинтересован и който също е от София и има възможност да се срещнем, да ксерокопираме страниците с указанията за дископатията и след това да ги сканира и да ги изпрати и на другите, които са от провинцията. Така ще си помогнем взаимно. Повярвайте ми, разясненията за методиката на масажа са толкова добри и подробни, че всеки може да ги разбере. Единственото, което се изисква при дископатията и особено, когато е придружена с парези, е силни ръце, а също и упоритост и добро желание. Аз, когато го масажирах моят съпруг повече от 20 дни всеки ден, накрая ме заболя дясната ръка и доста време продължи болката. Но това е нищо, в сравнение с радостта, която изпитах, когато го видях излекуван, да се движи нормално. Сега понякога получава пак изтръпване на левия крак, но пак прилагам няколко масажа и оплакването изчезва. Наистина целта, която се постига, си заслужава усилията.
Желая вие успех и очаквам да се обадите.!
magy

Мнениеот magy » 15 Яну 2011 07:59

Със съдействието на една млада жена от форума сканирахме част от книгата и файлът вече е изпратен на тези, които ми писаха по мейла. Те не са много, но затова пък им желая да постигнат много добър ефект в лечението си и ако го постигнат, нека споделят за това във форума.
magy

Мнениеот Lidi » 20 Яну 2011 18:06

want, не можеш да слагаш всички под един знаменател, само защото на теб не е подействала иглотерапията! Плацебо ефекта, както позитивен, така може да бъде и негативен! След като си внушаваш, че няма да ти помогне, и няма резултат - става и негативен.
А относно масажа и физиотерапията, които помагат при болки в кръста, то е същото като, да имаш разместен прешлен и да разтриваш, разтриваш и да очакваш да се намести, а дефакто да не знаеш болката, от какво естество е.
Lidi

Мнениеот magy » 23 Яну 2011 15:00

На всички, на които изпратих сканиранети страници от книгата за дископатията /а те вече не са малко/, искам да припомня, че масажът трябва да се извършва в продължение на 30 мин. всеки ден в продължение на 20 дни най-малко, за да има добър ефект.
magy

Мнениеот svetlinata77 » 02 Мар 2011 19:23

Здраейте! И аз се присъединявам към отбора с дископатиите. От една година при силен продължителен стрес и напрежение усетих странно за мен усещане в дясната горна част на единия ми крак. С времето някакси се пооправи, но не и напълно. Четох в нета, че мануланата терапия помагала много при подобни случаи и реших да се подложа на това. Болеше ме и таза, когато застана на едно място по-продължително време, та за това реших да пробвам този метов понеже звучеше много обнадеждаващо. Отидох при невролог, който владее тази терапия и той ми направи снимка-скенер. От снимката излезе, че състоянието ми е преди дископатия. Имала съм 2 деформирани диска, това показвала снимката. Невролога ми направи 3 процедури, но от тях се почувствах още по-зле от преди. Започнах вече наистина да изпивам болки и да ми е трудно при вървене. Сега започнах да правя ставната гимнастика на Норбеков и съм много, много по-добре, но я правя всеки ден. Та, имам един въпрос на който от известно време не мога да си отговоря. Едно и също ли е дископатия и дискова херния?! :roll: Дископатията не е ли преди дисковата херния или греша? Четох в интернет, че при дискова херния е изключително непрепоръчитлно да се прави мануална терапия. Моля за отговор, пишете ми каква е разликата м/у едното и другото. Благодаря предварително!
svetlinata77

Мнениеот magy » 02 Мар 2011 20:39

svetlinata, можехте и сама да си направите труда да прочетете в нета каква е разликата между тези две понятия, но все пак ще ви отговоря. Смята се, че общото заболяване е дископатия, а дисковата херния е етап в развитието. Относно вашето твърдение, че не се препоръчва мануалната терапия при подобен род заболявания, ще припомня още веднъж, че книгата на Игнат Кръстев "Лечение с масаж" е с предговор от доц. д-р Н. Дагоров, к.м.н., в който той посочва че този подход при лечението е дал много добри резултати при хиляди хора. Лично аз се убедих в това. Какъв е бил начинът , при който е приложена мануалната терапия при вас, не мога да знам. Колкото до упражненията, Игнат Кръстев също ги препоръчва и в тези сканирани страници накрая има написано и за тях.
Ще използвам повода, за да добавя, че преди известно време имах силни болки по протежение на целия гръб. Не ходих на специални изследвания, но приложих едно старо и изпитано от мен средство - мазах се около седмица всеки ден с финалгон. Това е лекарство, съдържащо змийска отрова, което е силно загряващо. Болките ми изчезнаха напълно само с това лекарство. Все пак, ако искате да го ползвате, консултирайте се с вашия лекар. Това, което аз знам е, че го ползват спортисти при мускулни и ставни болки.
magy

Следваща

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията