ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

След операция на дискова херния!

Модератор: консултанти

panmar

Re: След операция на дискова херния!

Мнение от panmar » 08 авг 2017 00:11

Здравейте! Преди месец и половина оперираха мъжа ми от дискова херния на ниво L5 S1.Над нея има още една, която не е премахната. Лекарствата, които приема са Нивалин 4Х5 мг., Уримил Х1 таблетка на ден и Габаневрал 400мг Х 3таблетки на ден. Болките и изтръпването в крака продължават, като изтръпването е постоянно, а болките в кръста са при сядане, изправяне, лягане и продължително стоене седнал или при разходка. Повече от половин час в седнало положение не може да изтрае. Отделно от това, понася лекарствата много трудно. Нормално ли е възстановяването или следва да се потърси консултация с невролог/неврохирург и в какъв срок може да се очаква отшумяване на болката и изтръпването?
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:46

Зависи... възможно е да е необходимо повече време за възстановяването.

Тихомир Пеев

Мнение от Тихомир Пеев » 22 сеп 2017 11:46

Здравейте, Оперираха ме преди 2 Дни в СБАЛ Гръбначен Център АД от Дискова Херния Средно голяма на ниво L4-L5 дясностранна с големи болки бях в десният крак,изкривен приведен трудно проходим...след операцията съм изправен и ходя,но десният крак веднага след операцията ходилото и прасеца са изтръпнали и при ходене като стъпвам на десният крак все едно стъпвам на камъки ме стяга и дърпа...знам,и докторите казаха че е нормално и ще отшуми,защото нерва е дърпан при интервенцията и отток има след операцията и че с времето ще отминава...предписаха ми лекарства сега да пия и спазвам стриктно инструкциите...искам да попитам защото съм притеснен...има ли варянт нерва да е увреден до степен ,че крачето да остане така завинаги...или с кинезотерапия физиотерапия и плуване и пазене и спазване на всичко...ще го излекувам... ??? Благодаря ви предварително !!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 18:48

Според описанието - ще се възстанови крака, дайте му повече време, и физиотерапия естествено.

panmar

Мнение от panmar » 10 ное 2017 19:33

panmar написа:
08 авг 2017 00:11
Здравейте! Преди месец и половина оперираха мъжа ми от дискова херния на ниво L5 S1.Над нея има още една, която не е премахната. Лекарствата, които приема са Нивалин 4Х5 мг., Уримил Х1 таблетка на ден и Габаневрал 400мг Х 3таблетки на ден. Болките и изтръпването в крака продължават, като изтръпването е постоянно, а болките в кръста са при сядане, изправяне, лягане и продължително стоене седнал или при разходка. Повече от половин час в седнало положение не може да изтрае. Отделно от това, понася лекарствата много трудно. Нормално ли е възстановяването или следва да се потърси консултация с невролог/неврохирург и в какъв срок може да се очаква отшумяване на болката и изтръпването?
Благодаря предварително!
След почти пет месеца, проблемите на съпруга ми продължават, болките са ежедневни, въпреки всекидневния прием на нестероидни противовъзпалителни препарати, вече не знам колко вида. След ходене по мъките, най-после направиха резонанс. Резултатът от същият е:
-VL1_L2-голям медианен траслигаментен дисков пролапс;дискална маса се проектира зад апофизните ръбове на вертибралните тела и подвига PLL;редуциран е обема на ликворното пространство
-VL2_L3-несикнификантна, широко базирана дорзална дискова протрузия
-VL5_S1-редукция във височина на дискалното пространство, ендоламинални зони на костно преустройство, Модик тип І;левостранен субартикуларен дисков пролапс, който формира стеноза на ляв неврофорамен; широко базирана вентрална дискова протрузия
-правилно са изобразени лумбална интумесенция, конус медуларес/апекс на ниво краниална апофизаVL1/ и филаменти на кауда еквина.
Заключението е:полисегментна дискова болест.
Тоест, има много повече проблеми, от това, което пролетта на скенера видяха. Консултирахме се с невролог, който отново изписа лекарства и мехлем. Според него няма промяна в положението от преди операцията или има рецидив и препоръча да се направи на двете хернии озонотерапия. Според него е за операция, но да не се съгласява засега. Миналият път, лекарите бяха категорични, че озонотерапията е безсмислена. Доколко е сериозно положението и дали да търсим второ мнение? Какъв специалист би бил по подходящ в случая-невролог или неврохирург? Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2017 20:43

Неврохирург. Идете в Пирогов, при проф. Габровски, неврохирургия.

panmar

Мнение от panmar » 11 ное 2017 11:29

Благодаря за бързия отговор! Той се притеснява, че отговора на неврохирург при всички положения би бил за операции.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 ное 2017 21:32

На там вървят нещата, това и аз го виждам без да съм неврохирург. За съжаление понякога се налага...

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”