ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

След операция на дискова херния!

Модератор: консултанти

ivaniu6ka

Re: След операция на дискова херния!

Мнение от ivaniu6ka » 23 сеп 2010 16:10

Здравейте!
Оперирах се от дискова херния: фораминотомия на ниво L4 L5 в ляво,екстирпация на дискова херния на същото ниво,декомпресия на левите L5 S 1 спинални коренчета. Операцията ми беше преди година,за тази година изпих куп хапчета,много инжекции познати на всички с такива заболявания,но........от 13.10.2009 год., когато беше операцията ми имам все още болки в кръста и изтръпването в левия ми крак външна страна под коляното и възгавничката преди пръстите на стъпалото ми така и не отмина плюс този крак ме боли.Прави ЯМГ на третия месец след операцията,нямаше рецидив,сега октомври месец пак ще правя,но......въпроса ми е,защо имам болки и до кога.Преди да ме оперират ме предупредиха,че мое да имам болка доста дълго време,но ще е поносима,но до кога? така и не попитах защото не знаех,а сега знам и усещам. :|

tani4ka

Мнение от tani4ka » 18 юли 2011 17:58

Може ли някой да ми каже колко струва подобна операция в болница "Токуда" при д-р Кондов по клинична пътека?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2011 20:01

Ако е по клинична пътека на вас не би трябвало да ви струва нищо освен потребителската такса. Но доколкото знам в Токуда май не е така.

adevine

Мнение от adevine » 20 юли 2011 07:50

здравейте, мен ме оперира от дискова херния ц4-ц5 преди 4 дни д-р кондов в токуда и д-р ангелов - в екип, много съм доволна. самата операция по клини4на пътека не струва ни6то - доплаща се ок.200лв само и ако има имплантанти те са си отделно - моите бяха две диск4ета за ок.5000лв, а на брат ми, който е прясно опериран на нива л5с1 е 1600лв пак с доплащане 200лв, но условията са отли4ни както и отно6ението на персонала.успех

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2011 07:52

Да, ето колко струва...

tani4ka

Мнение от tani4ka » 21 юли 2011 15:36

Благодаря ви много!

tani4ka

Мнение от tani4ka » 12 окт 2011 21:19

Здравейте, отново! Направих си прословутата операция на дискова херния L5 S1 при д-р Кондов в болница "Токуда" , минаха вече 70 дни, правих и рехабилитация 10 дни,непрекъснато пия витамини "Миогама" и други обезболяващи, но ефект все още не съм усетила. Лекарите ми казват,че трябва да изчакам. Искам да ви попитам, има ли някой, на когото възстановяването трае толкова много време?
Имам болки в областта на сакроилиачната става, която лекарите свързват с увреденото коренче на нерва. Има ли някой с подобни проблеми или запознати? Чакам отговор, не знам вече към кого да се обърна...

orthosport1

Мнение от orthosport1 » 14 окт 2011 16:36

До tani4ka,
Редно е да отидете на контролен преглед при лекаря,който ви е оперирал и ако той не ви помогне да потърсите второ мнение от друг специалист.

tani4ka

Мнение от tani4ka » 17 окт 2011 15:49

Мненията са,че трябва да изчакам още, за да отмине болката. Интересува ме дали на някого му е отнело толкова много време?! Не съм специалист, но не мисля че е нормално вече над 70 дена след операция, физиотерапия и куп болкоуспокояващи да не чувствам подобрение, а само неистови болки... Мисля да опитам с иглотерапия, та и какво ли още не бих опитала,ако някой ми каже ,че може да подейства... Хората казват: " направих си операция и след това се родих, болките отминаха..." или " до месец след витамини и физиотерапия се възстанових" ... А аз трети месец... Някакъв подобен случай??? Някой с моя горчив опит???

orthosport1

Мнение от orthosport1 » 18 окт 2011 16:20

Не е редно да чакате повече,а да се консултирате и с други специалисти.

kameli71

Мнение от kameli71 » 14 ное 2011 05:06

Здравейте и от мен.На 40 години съм и съм от град Лом.
И аз се оперирах от дискова херния на L5-S1 на 27.04.тази година. Преди да се оперирам близо година ме мъчиха болки,докато не стигнах до положение да не мога да спя (близо 3 месеца). Ходих до Павел баня,резултат имаше за около 3 седмици и болките пак започнаха, 5 месеца след процедурите вече ходех по улиците и плачех от болки, а да не говорим че едва се прибирах от работа (градът ни е малък и стигах до работата си за 15 минути,а с болките това разстояние ми струваше близо час влачене на крака и сълзи).Невроложката все ми повтаряше да не се съгласявам на операция,а лекарствата дето ми изписваше не помагаха. И така се стигна до момента, в който се реших да се оперирам. Отидох в София във Военно медицинска ( познати ни препоръчаха др.Хаджиангелов) направих ЯМР и на шиен отдел,че и там имам дискова херния и на L5-S1 обсъдихме ситуацията, изписа ми нови противовъзпалителни и зачакахме резултата от тях.Такъв нямаше и на 26.04. ме приеха за операция.След операцията около 3 седмици имаше болки,което е нормално. Възстанових се много бързо, месец след операцията имах съвсем леки болки, дори неврохирурга ми каза да махам колана.Бях много щастлива че вече не ме боли и в един прекрасен момент(беше юни месец) болките започнаха леко по леко да се връщат.Лошото беше че август месец направих 160 дни болнични и отидох ТЕЛК, от там ми дадоха само 2 месеца болнични и тръгнах на работа отново с непоносими болки. Ходих до София направих нов ЯМР, който показва следния резултат: Хиперлордоза в лумбосакралния преход. Начална остеохондроза на ниво L5-S1. Постоперативно се вижда симетрична дискова протрузия. Не се вижда находка отговаряща на резидуална или рецидивна дискова херния.МРТ- белези за мегасак.Заключение: Хиперлордоза в лумбосакралния преход.Начална остеохондроза и симетрична дискова протрузия на ниво L5-S1.
Не знам какво означава това, за неврохирурга операцията е сполучлива и не може да си обясни защо ме боли.
Ще бъда много благодарна ако ми кажете какво показва точно резултата от ЯМР и какво да предприема от тук на там.

hrisa_georgieva

Мнение от hrisa_georgieva » 05 фев 2012 12:02

Здравейте, майка ми е оперирана вече за втори път в болница Токуда от Д-р Кондов за дискова херния на L4 L5 , взема лекарства дексаметазон, лирика, биопрофинит и продължава да има остра болка в таза и десният крак. Не може да се движи нормално, при всяко едно движение има неописуеми болки. Притеснява ме да не остане инвалид за цял живот. Моля ако някой има подобен проблем и може да даде някакъ съвет да го направи.

aksinora

Мнение от aksinora » 06 фев 2012 10:44

Здравейте,откриха ми голяма дискова херния на нивоL5....искам да попитам...при условие,че е толкова голяма-това се вижда от ЯМР...мога ли да се оперирам по ендоскопския метод,или трябва тази операция да протече по класическия метод.Д-р Кондов,при който бях не ми даде ясна оценка и представа по кой начин ще ме оперира....Благодаря предварително за отговорите ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 фев 2012 17:09

Това зависи от опита и възможностите на екипа, който ще прави операцията - ако могат, ако имат необходимия инструментариум, ако преценят че може да се направи ендоскопски - ще се направи ендоскопски.

polina.akalieva

Мнение от polina.akalieva » 30 юни 2014 18:27

Zdraveite,Operirana sum ot diskova herniq L5/S1 predi 17 dni. Na 22 godini sum. Operaciqta mina yspeshno,no az se pritesnqvam,che ne znam koga shte moga da pravq normalnite choveshki dvijeniq. Za sega predimno leja,molq vi ako nqkoi znae da mi kaje trqbva li da pravq nqkakva rehabilitaciq ili neshto podobno I koga shte moga da si izvurshbam svobodno dvijeniqta.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”