ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

След операция на дискова херния!

Модератор: консултанти

panmar

Re: След операция на дискова херния!

Мнение от panmar » 08 авг 2017 00:11

Здравейте! Преди месец и половина оперираха мъжа ми от дискова херния на ниво L5 S1.Над нея има още една, която не е премахната. Лекарствата, които приема са Нивалин 4Х5 мг., Уримил Х1 таблетка на ден и Габаневрал 400мг Х 3таблетки на ден. Болките и изтръпването в крака продължават, като изтръпването е постоянно, а болките в кръста са при сядане, изправяне, лягане и продължително стоене седнал или при разходка. Повече от половин час в седнало положение не може да изтрае. Отделно от това, понася лекарствата много трудно. Нормално ли е възстановяването или следва да се потърси консултация с невролог/неврохирург и в какъв срок може да се очаква отшумяване на болката и изтръпването?
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:46

Зависи... възможно е да е необходимо повече време за възстановяването.

Тихомир Пеев

Мнение от Тихомир Пеев » 22 сеп 2017 11:46

Здравейте, Оперираха ме преди 2 Дни в СБАЛ Гръбначен Център АД от Дискова Херния Средно голяма на ниво L4-L5 дясностранна с големи болки бях в десният крак,изкривен приведен трудно проходим...след операцията съм изправен и ходя,но десният крак веднага след операцията ходилото и прасеца са изтръпнали и при ходене като стъпвам на десният крак все едно стъпвам на камъки ме стяга и дърпа...знам,и докторите казаха че е нормално и ще отшуми,защото нерва е дърпан при интервенцията и отток има след операцията и че с времето ще отминава...предписаха ми лекарства сега да пия и спазвам стриктно инструкциите...искам да попитам защото съм притеснен...има ли варянт нерва да е увреден до степен ,че крачето да остане така завинаги...или с кинезотерапия физиотерапия и плуване и пазене и спазване на всичко...ще го излекувам... ??? Благодаря ви предварително !!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 18:48

Според описанието - ще се възстанови крака, дайте му повече време, и физиотерапия естествено.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”