ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

След операция на дискова херния!

Модератор: консултанти

didona73

След операция на дискова херния!

Мнение от didona73 » 23 окт 2009 21:53

Здравейте!
На съпруга ми му направиха операция на дискова херния L5 S1 преди операцията имаше непоносими болки в левия крак , лекарят каза , че това се дължи на нерва който е притиснат . Операцията беше преди 5 дни ,всичко мина добре и на четвъртия ден ни изписаха. Въпроса ми е : Има леки болки още в крака , пареща не толкова силна болка , нормално ли е ? И ако да колко време ще продължи това? Лекарствата които взема са milgamma ,Dexofen и Нивалин. Ако има някой който се оперирал от същата операция моля да сподели.

д-р Цончев

Re: След операция на дискова херния!

Мнение от д-р Цончев » 06 ное 2009 22:25

Ако всичко е наред в следопелативния период тези оплаквания постепенно ще отшумят.

didona73

Мнение от didona73 » 06 ное 2009 22:33

Благодаря ви Д-р Цончев , днес е 15 ден след операцията , но още има тъпа болка , която се мести ту отдолу на ходилото , ту в страни , но определено не го боли така както в началото след операцията и болката се мести по крака основно долу . Дали е нормално това , като се има в предвид , че е опериран на две нива и нерва му е бил доста увреден? Благодаря ви за отговора бъдете здрав.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 ное 2009 22:37

Известно време след оперативната интервенция на мястото на операцията се наблюдава повече или по-малко изразен тъканен оток, секреция и др. промени ксоито могат да провокират подобни оплаквания. В резултат на притискането неврните структури също са травмирани и оточни - това също изисква време, което при тези тъкани не е малко. В общи линии се очаква подобрението да настъпи сравнително рязко по отнощение на изтръпване и нарушение на движенията, и относително по-бавно по отношение на останалите субективни оплаквания.

didona73

Мнение от didona73 » 07 ное 2009 19:35

Още веднъж ви благодаря , вие сте прекрасен , оспокоихте ме напълно дано да е всичко както казвате , нормално е разбира се след подобна операция да има някакви болки и по бавно да се възтанови, но все пак трябва да се вазтанови . Сега ме интересува дали ще може да се върне към нормалния си начин на живот и колко време ще е необходимо за това? Имам в предвид дали ще може да работи и физическа работа защото този човек все пак е на 36 год. ? Още веднъж ви благодаря и бъдете много здрав и все така позитивен.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 10 ное 2009 16:04

Целта на операцията е болният да се върне към нормален начин на живот.
Разбира се, тежки физически усилия не са препоръчителни.
Периодът за възстановяване е различен за всеки пациент, но обикновено върира от 1 до 3 месеца.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

didona73

Мнение от didona73 » 17 ное 2009 15:00

Благодаря ви Д-р Габровски всичко ми е ясно и чух това което очаквах да чуя . Имам още един въпрос: съпруга ми има една пареща болка която леко започна да отшумява , но все още има днес е 26 ден от операцията , въпроса ми е дали ще отшуми това и нормално ли е да я има тази болка? Още веднъж ви благодаря , желая ви здраве на вас и на вашето семейство.

anka68

Мнение от anka68 » 04 май 2010 10:26

Здравейте, оперирах се от дискова херния на L5 S1 преди един месец и от една седмица имам силни болки в дясно, нормално ли е това? Болките са силно дърпане, скубане и са точно на кръста. В момента пия Мидокалм 3х1 и Фламексин и Парацетамол.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 май 2010 10:50

Вероятно парацетамола само не е достатъчен за обезболяване и трябва да се включи и друго средство.

anka68

Мнение от anka68 » 05 май 2010 16:45

Благодаря д-р Цончев, за отговора какво друго да пия и до кога ще ме боли? Като не се движа и лежа няма силни болки, но като ходя ме боли и е доста силна болката. Даже движенията са ми трудни не мога да се въртя на дясната страна, и като изкачвам стълби и слизам е доста болезнено. От операцията до навършване на 1 месец нямах такива болки, но вече от една седмица ги има и особено три дни са доста силни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 май 2010 09:31

Неврологът трябва да прецени какво е удачно да пиете за обезболяване. На този форум не предписвам лечение.

kamerer67

Мнение от kamerer67 » 14 юни 2010 09:15

оперираха ме на 31 май.операцията мина успешно поне за сега.пя нормалните обезболяващи и витамин Б .главно лежа по гръб по цял ден освен в случаите когато трябва да се ходи до тоалетна или за хранене. имам явно normal;ното за след такива операции изтръпване на краката, което е по слабо в левия и крак и по силно в десния от коляното надолу, но се надявам наистина да оцхуми.заради тази болка в десния крак и се стремя да лежиа постоянно. но не виждам подобрение за сега въпреки старанието ми да съм неподвижен в по голямата част от времето. въпросът ми е дали мо га и трябва нещо да правя с което да помогна и ако е препоръчително да правя нещо какво да е то?

fyrcholet

Мнение от fyrcholet » 13 юли 2010 23:03

Операриха ме от дискова херния преди 2 год и 4 мес в болница Токуда-д-р Кондов. Оттогава нямам никакви оплаквания.Така като ви чета,аз май добре направих,че не четох предварително в интернет.Схвана ме кръста и три седмици нищо не ми хомагаше, само ставаше по-зле.Отидох в София на преглед при един професор във Военна болница-неврохирург,сина му бил в Александровска, и човека ми каза че съм за операция.Следващия преглед ми беше в Токуда след два часа и д-р Кондов също ми каза, че съм за операция и направо останах в Токуда.Операцията мина, леко възстановянето постепенно и след 4 месеца бях нов човек.След операцията носих колан за поддържане на кръста,който скоро го намерих.Ако на някой ми трябва го продавам на половин цена-купил съм за 200 лв.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2010 19:50

Има и секция за обяви във форума. Можете и там да поставите обява.

fyrcholet

Мнение от fyrcholet » 16 юли 2010 10:48

Извинавям се,не съм видял раздела обяви.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”