Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Така НЗОК ще има регистър кой е бил на преглед
Стомашно-чревният тракт и мозъка са в силна връзка
реклама

Болка в гърба и изтръпване на ръката

Модератор: консултанти

Болка в гърба и изтръпване на ръката

Мнениеот martinbg » 01 Окт 2009 09:29

Здравейте и от мен,
Първо искам да кажа, че това е един прекрасен и много много полезен сайт! Продължавайте в същия дух.
На второ място малко пред история на моя проблем:
През периода на 1997-1998 бях в казармата и там получих така наречения "Плексит" (не знам дали е правилно наименованието), такава беше поставената диагноза в разградската болница.След нагревки малко болката по отшумя, след което отново се появи, по стечение на обстоятелствата през следващите 4 лета работех като спасител и около 2 месеца се препичах на слънце. През този период и 2 години след това гърбът ми беше в прекрасно състояние, отделно и редовно правех лицеви опори , набирания и 'кофички' :) .
След завършване на образованието си, исках да започна работа по специалността си, а именно програмиране и по конкретно разработка на уеб сайтове и приложения( ако да съм полезен с нещо по отношение на puls.bg съм насреща). След три години работа на компютър и водене на по-заседнал начин на живот дойде и проблема:
Болка в гърба( по- точно схванатост) и при опъване главата назад ми изтръпва дясната ръка.
Въпроса ми е:
Какви изследвания трябва да направя , за да диагностират проблема?
И имам ли достатъчно основание да дойда в Клиника по Неврохирургия в Пирогов за изследвания?
И последен въпрос:
Какви физически упражнения са подходящи( или спорт) при моя проблем?

Благодаря предварително!
martinbg

Re: Болка в гърба и изтръпване на ръката

Мнениеот moni4ka » 01 Окт 2009 19:54

като за начало можете да започнете се рентгенография на шийни и гръдни прешлени. За да се изключи произход на оплакванията от там. Консултирайте се с невролог и физиотерапевт за подбиране на подходящи упражнения за Вас.
moni4ka

Мнениеот мартина » 18 Окт 2009 12:21

И на мен ми се случваше доста често преди, казаха ми, че е неврологично, болката е по-честа и по-силна, когато времето се застуди, когато ми отслабне имунната система, когато изстина. ходих на нерволог, който каза, че причина е и дългото стоене пред компютър, свързано с работното ми ежедневие. сега вече не се оплаквам, но пък 1 път седмично се подлагам на масаж и иглотепария, тел на кинезитерапевта ми е 0887331220, така съм доволна от него, че няма как да не го споделя.
мартина

Мнениеот martinbg » 20 Ное 2009 17:34

Можете ли да ми препоръчате добър невролог!

Благодаря предварително!
martinbg

Мнениеот д-р Цончев » 21 Ное 2009 12:55

София, ИСУЛ, доц. Цанкова, доц. Василева.
д-р Цончев

Мнениеот martinbg » 09 Дек 2009 18:58

Извинявам се, може ли някакви телефони за връзка с доц. Цанкова.
Благодаря предварително!
martinbg

Мнениеот д-р Цончев » 10 Дек 2009 19:51

02 / 9432 436 - доц. Цанкова
д-р Цончев

Мнениеот martinbg » 22 Яну 2010 11:19

Здравейте отново направих ЯМР и Електромиография, бихте ли ми помогнали да разбера някои медицински термини.

Изгладена физиологична лордоза(тук ми е ясно)
Умерено изразена остеохондроза на ниво С6-С7(тук сащо ми е ясно)
Предно субарахноидно пространство се вижда стеснено на нива С3-С4, С5-С6 от превалиращи (неможах да намерия значението на тази дума) в ляво дискови протрузии и ръбови остиофити, и на ниво С6-С7 от парамедианна десна /латерална интрафораинална дискова херния (тук разбрах само че е дискова херния МОЖЕ ЛИ ДА МИ ОБЯСНИТЕ).
Ето тук гледам инемога да разбера в кое етап ми е дисковата херния
http://discdisease.synthasite.com/.

Не се вижда стеснение на задното субарахноидално пространство.
Не се виждат промени, касаещи напречния размер, контурите и сигналния интензитет на миолона.

Симптоматиката при мен е единствено че при навеждане главата на зад ми изтрапва палеца на диасната ръка, ниямам болка или скованост на врата.

Има ли надежда да преборя изтрапването без операция?
В момента съм със яка, тя не отслабва ли мускулатурата на врата?
Ако трябва мога да напиша и резултата от Електромиографията, направена при Проф.Ишпекова, която ми каза че съм млад, с силна мускулатура и без сериозна увреда и ДА НЕ ДАВАМ ДА МЕ ОПЕРИРАТ.

Благодаря предварително!
martinbg

Мнениеот д-р Цончев » 22 Яну 2010 16:12

Превалиращи = преобладаващи
Ето тук гледам инемога да разбера в кое етап ми е дисковата херния

на С3-С4, С5-С6 - протрузии и остеофити
С6-С7 - херния
д-р Цончев

Мнениеот martinbg » 22 Яну 2010 16:43

Благодаря за отговора, имах предвид на кой етап от развитието(ако може така да се каже) е хернията ми от сайта http://discdisease.synthasite.com/
martinbg

Мнениеот martinbg » 22 Яну 2010 16:56

Немога да разбера дали при мен е ИСТИНСКА дискова херния:

Мнениеот д-р Габровски » Вто Окт 23, 2007 5:23 pm
При ИСТИНСКА дискова херния, съдържанието на междувертебралния диск се изсипва към гръбначния канал и предизвиква притискане на нервните структури. Лечението е единствено чрез премахване на тъканите, които оказват компресия (притискане).
Във всички други случаи - шипове, дисков пролапс и т.н. могат да се прилагат и други методи.
За съжаление, огромната част от специалистите, които лекуват "болките в кръста", "ошипяването", "дискови хернии" и т.н. не правят тази ясна и съществена разлика.
martinbg

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията