ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

дискова херния на L5-S1

Модератор: консултанти

chochocho

дискова херния на L5-S1

Мнение от chochocho » 30 юни 2009 17:52

Здравейте.На 11.05.2009 получих силни болки в кръста ,които след 2 дена се преместиха по десния крак отзад с изтръпване до мапкия пръст.Невролога ми назначи инжекции ултрадемопласт,хапчета неуробекс,мидокалм,фламексин,за лечението на възпалението на нерва.След това ми биха други инжекции с депо.Наистина след инжекциите получавах облекчение но след това болката отново се връща.При положение,че болката не отминава и ходя приведена,като трудно използвам десния крак ми назначиха ЯМР,който направих на 29.06.Резултата показа дискова херния.На резултата пише парамедианен вдясно пролапс на пулпозното ядро на диска в сегмента L5-S1 с белези на фрагментация,суб и транслигаментарна екстеоризация,като екстраануларната компонента облитерира десния латерален рецесус и съответния интервертебрален форамен,като оказва компресия върху дуралните влагалища на невралните коренчета L5 и S1 вдясно.Описаната находка причинява десностранна рецесуална и по-слабо проявена фораминална стеноза в сегмента L5-S1.Находката отговаря на дискогенна стеноза на спиналния канал в сегмента L5-S1.При даването на резултата ми казаха че се налага операция понеже хернията е доста голяма.Днес при консултация с неврохирург ме посъветваха същото.Ще се радвам ако някой ме посъветва какво да правя,сложна ли е операцията и дали има добър резултат.Препоръчва ли се друг метод на лечение при положение че хернията е голяма.Предварително брагодаря.

д-р Цончев

Re: дискова херния на L5-S1

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2009 08:13

Според находката - наистина е за операция. Другите методи са съмнителни за успеваемост.

marina kiuchukova

Мнение от marina kiuchukova » 01 юли 2009 19:50

Здрвей . И аз бех като теб болки те са ми сращно познати, каволи не пих и какви ли не инжекции ми слагаха,на Павел баня ходих на екстензии, малко поодминаха но за кратко. Диагнозата ми преди операцията е почити същата като твоятя но при мен беше в ляво.Не чакаи оперирасе. Успех.

Йорданка Колева

Мнение от Йорданка Колева » 10 юли 2009 15:11

Съпругът ми имаше болка в кръста и след 2-3 дни получи схващане и изтръпване в левия крак.Лекарите назначиха лечение със инжекции,след като не помогнаха влезе в болница,но нямаше ефект.От наш роднина разбрахме за един лечител,който лекува такива проблеми .
Днес 10.07.09.г. след повече от 20 дневни болки ходихме и искам да споделя с вас чудото което направи този човек . Искам да споделя , че попринцип съм спиктично настроена към този тип лечение , а и лекарите са ни казвали " сега да не тръгнете по чакракчий " но понеже нищо не му помогна се принудихме .
Той живее и приема в село Селиминово . Приемането става чрез предварително записване , което трябва да се направи в понеделник и сряда от 7:00 до 7:30 часа . Ако някой се инересува да ми пише. :)

dolphine

Мнение от dolphine » 15 юли 2009 23:24

Здравейте, и аз бях като вас с тежка дископатияи слава богу не отидох на операция-отидох при Г-н Войнов и неговиат екип и ме излекуваха-стадион Герена,зала приложни спортоверет.2 За са Живи и здрави-истински бълтари-па дано да се множат такива

chochocho

Мнение от chochocho » 24 авг 2009 21:32

Оперирах се от дискова херния на L5-S1 на 9.07.Болките изчезнаха.Остана само леко изтръпване намалкото пръстче на десния крак отдолу.В момента съм в болнични,пазя се да не вдигам тежко и да не се навеждам много-така ми казаха лекарите,а и мен още ме е страх да се отпусна.Искам да попитам колко време е нормално да съм в болнични(работата ми е доста натоварена) и необходима ли е рехабилитация след операцията и къде.

maryaradanova1

Мнение от maryaradanova1 » 11 юли 2011 11:53

ще ми дадете ли някакъв телефон на човека от селеминово?

markovska

Мнение от markovska » 05 окт 2017 12:31

Здравейте, ще ми дадете ли някакъв телефон на човека от Селеминово? Благодаря предварително.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”