Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тесните взаимоотношения в семейството са решение
Организира Сдружение „Алцхаймер България”
Резултатите надскачат очакванията на учените
Кои хранителни вещества ни правят щастливи?
реклама

нов метод за лечение на дискова херния

Модератор: консултанти

нов метод за лечение на дискова херния

Мнениеот galq43 » 28 Май 2009 15:55

Въпросът ми и към компитентни лица.Има ли безкръвен начин за премахване на дис. херния.Вкарване на нещо като игла в диска и изсмукване на това вещество от което става херния.При всмукване хернията се прибира . Незнам дали точно го обясних .До колкото разбрах се прави в Пирогов ВМА и ИВАН РИЛСКИ В СОФИЯ.Пациента на следващия ден се изписва в подобрено състояние.
galq43

Re: нов метод за лечение на дискова херния

Мнениеот pepastz » 29 Май 2009 19:01

Май ние с проблемите си мечтаем за нещо такова.Аз съм оперирана в Иван Рилски.
pepastz

Мнениеот д-р Габровски » 04 Юни 2009 11:06

Описанието не е съвсем точно.
Всъщност в диска се вкарва тънък електрод, който подава импулси и така се променя структурата на диска. Резултатът е леко свива на диска и намаляване на оплакванията.
Популярност е добил изразът "озонотерапия", но съвременния метод, който се прилага на медицински език се нарича коблация.
Много болни "мечтаят" за такива "безкръвни" методи, но истината е, че те могат да се прилагат само при определени пациенти - при останалите вероятността за успех е минимална.
Затова ви съветвам да се консултирате със специалисит, които владеят целия спектър на лечебни техники - от консервативните, до хирургичните, за да сте сигурни, че ще ви бъде предложен подходящия за ВАС метод.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот balada » 30 Юни 2009 13:09

Сигурно има безкръвен начин за операция, но да се излекуваш напълно не ми се вярва. Опитай първо без операция и ако не помогне описания начин, тогава тръгвай към такава....
Oписан изпитан начин за подобрение на състоянието. Описанието е просто, има множество пропуски и недомислия, но дава насоки какво да се прави.
http://www.svode.com/diskova.htm
balada

Мнениеот Явора » 30 Юни 2009 19:11

balada,

Знаеш ли колко хора екстензиите са ги закарали в неврохирургията?????????????????
Знаеш ли че екстензиите не са за всякакви хернии????????????

Знаеш ли че не всички лекари са еднакви????????
Аз съм съм свидетел как проф. Ст Габровски убеждаваше пациентка че не е за операция.
Мен лично доц. Каракостов ме е убеждавал за момента да не мисля за операции.
Не трябва всички лекари да се слагат под един знаменател!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Явора

Мнениеот balada » 30 Юни 2009 21:55

Явора,
Здравей. Абсолютно съм съгласена с теб. Дори не си помислям да оспорвам. Както съм и написала, екстензиите не са панацея, и ако сте чела внимателно...съм добавил, че ако не помогнат се налага операция. Моля, не ме критикувай така остро. Опитрала съм се да добавя моя опит и дълги размишления по въпроса, докато съм бил прикован на леглото....
Та това е...
balada

Мнениеот Явора » 30 Юни 2009 22:45

При екстензията няма само варианти: Ще помогне или няма да помогне.

Има и вариант - Може да навреди!!!!!!!!!!!!!Тъй че много добре трябва да се определи каква точно е хернията. Защото екстензията не само че може да не помогне, но има случаи когато може да навреди.
Явора

Мнениеот д-р Цончев » 01 Юли 2009 08:36

Точно така е.
д-р Цончев

Мнениеот balada » 08 Юли 2009 00:16

Явора,
Може ли да дадеш описание и примери? Какво имаш в предвид?
Имала ли си подобен случай?
поздрав.
balada

Мнениеот magi2003 » 14 Ное 2009 12:45

Здравейте, силно се надявам да ми дадете съвет като ви разкажа моята история. Преди 3 седмица се започна ходене по мъките, схванах се в кръста,на следващия ден вече ме болеше левия крак и след това започна да ми изтръпва. Отидох при личната си лекарка, тя веднага ме изпрати на ренген, който показа начална остеохондроза. Оттам ме пратиха на невролог и там ми изписаха - един куп лекарства. Но на другия ден беше много страшно-адски нетърпими болки в крака и пълно изтръпване на стъпалото, което се оказа пареза, през нощта от болка се обаждах в Бърза помощ и дойде една докторка, която ми би Морфин - поне да мога да спя и сутринта да тичам при лекарката ми. На сутринта веднага при невроложката, а тя просто ми даде още една шепа лекарства - Нивалин и Трамал за болката. След една едвам изтърпяна седмица просто отидох при личната ми лекарка и тя като ме видя,че нямам никакво подобрение и направо съм се изкривила от болка ми даде направление за болница по спешност.
След 2 дни/29,10,2009/ ме приеха, направиха ми ЕМГ,Мануална терапия и ми назначиха физиотерапия, за болките ми биха Фелоран, който изобщо не ми помагаше,записаха ме на скенер на 04,11,2009/на шестия ден/ и всъщност си лежах в стаята без лечение и без точна диагноза, но с остри болки и адски мъки. След скенера се оказа че имам голяма медианно парамедианна дискова херния фрагментирана и мигрираща Л5-Ес1-ес2.
Направиха ми консултация с неврохирург и той ми каза,че това се оправя само с операция-нищо страшно, но ако се забавя много може да ми остане парезата на левия крак. Направих консултация с няколко рехабилитатора и невролози и всички казаха, че операцията е последната дупка на кавала .И сега съм пред страшна дилема, защото се касае за моето здраве - от една страна наистина ако закъснея за операция и остана с парализиран крак, от друга дали мога да се оправя и без нея и всъщност колко време имам заради парезата/не мога да стъпвам на пръсти и на пети, мускулите ми ги няма/.
magi2003

Мнениеот marina kiuchukova » 16 Ное 2009 21:07

Здравйте.Имаше въпрос за екстензиите,незнам може и да помагат до някаде,но при мен нещо не се получи .Преди три години бях на екстензии водни в Павел баня за 14 дена имах пареза и изтъняване на десния крак доста кучах като пребавиш и изтърванията уж трябваше да съм добре.Проблема с краката се подобри но изтърванията станаха ужасни. Madi2003 не чакаи оперираи се.Според мен ДХ се премахва но парезите доста трудно се лекуват,зависи колко си увредил нерва,ако греша моля да ме извените.
marina kiuchukova

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията