ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Около 1% от населението може да е алергично
Кога се налага консултация със специалист?
Няколко съвета за облекчаване на симптомите

Има ли оперирани в неврохирургията на Света Марина Варна

Модератор: консултанти

Явора

Има ли оперирани в неврохирургията на Света Марина Варна

Мнение от Явора » 24 апр 2012 17:33

Има ли хора с личен опит в гръбначна операция в неврохирургията на УМБАЛ Света Марина - Варна.
Тя май е от скоро, но.....ако има хора и ако им се споделя.....?

Само от "Света Марина се интересувам, от другите "Света Ана" и ВМА не.........

marina kiuchukova

Re: Има ли оперирани в неврохирургията на Света Марина Варна

Мнение от marina kiuchukova » 27 апр 2012 09:48

Zdrawei.Az sam operirana ot DH no ne vav Varna .Neiskam date obejdam da razmisli6,o6te pove4e neznam kawa 6te e operaciqta .No sam se sre6tala s nqki nevrohiryrzi nqma da kazwam imena ,nito v Terapqta nito v Okravna ,nito v cqla Barna ima newrohiryrzi.Samite newrolozi me savetvat da otida v Sofiq,tyk nqma nevrohiryryg,sa im dymite .Operira me N.Gabrovski ,i ne sajelqwam za izborasi.Newrohiryg Varna i Newrohiryg Sofiq ima golqma razlika.

Явора

Мнение от Явора » 02 май 2012 22:41

Въпроса ми беше съвсен конкретен.
Има ли гръбначно оперирани в УМБАЛ Света Марина - Варна.
Никой в нищо няма нужда да ме убеждава да размислям, не съм тръгнала да се оперирам нито аз нито някой друг......просто търся мнения.
Знам къде е Николай Габровски, знам къде е проф. Габровски, знам къде са Бусарски, къде е Каракостов , къде е Кондов, Гергелчев или Стоев....и т. н.

Информацията е че неврохирургията в Света Марина - Варна е с уникална техника за страната......интересуваме ако му се наложи спешно на някой на какво може да разчита, това е.
Експресната телепортация в София все още е невъзможна!
Иначе операциите на глава са си доста успешни там......справили са се с много тежки случаи
Началника на отделението по неврохирургия в Света Марина - Явор Енчев не пада от небето, .....а идва от Неврохирургията на Свети Иван Рилски - София, ....приветлив и словоохотлив човек с който можеш да си размениш някоя и друга дума без пари въпреки че е изключително зает, .....а светилата и боговете от София за добър ден искат само 50 лева.

Ако някой има желание да сподели все още ме интересува питането.......без значение дали става въпрос за дегенеративни/травматични проблеми на гръбначен стълб или за онкологични проблеми на гръбнак.

Явора

Мнение от Явора » 02 май 2012 22:45

" " "Създаването на отделението по неврохирургия в Света Марина е проект без аналог в последните 30 години в страната, а в настоящите условия е равносилно на подвиг.

Неврохирургията е бутикова специалност, изключително тясно свързана с технологичния напредък. Проектирането и реализирането на идеята изисква не само големи инвестиции, но и огромен мениджърски потенциал.

Отделението по Неврохирургия при УМБАЛ „Св. Марина” понастоящем представлява най-модерният неврохирургичен център в България, който по нищо не отстъпва на водещите европейски, американски и азиатски клиники. Неврохирургичната операционна зала разполага с уникална за страната апаратура от последно поколение, като операционен микроскоп с възможност за интраоперативна флуоресценция, ултразвук-базирана невронавигация, хай-дефинишън невроендоскопска техника, ултразвукова аспирация, високоскоростни дрил и краниотом, интраоперативен ултразвук, устройства за интраоперативно електрофизиологично мониториране, монитори за проследяване на вътречерепното налягане, С-рамо с възможност за 3Д реконструкция, рентгенонегативна операционна маса, пълни набори неврохирургичен микроинструментариум др. На денонощно разположение за целите на отделението са модерните болнични магнитен резонанс, мултислайс компютърен томограф, и мозъчен ангиограф, благодарение, на които е възможно своевременно и прецизно диагностициране на цялата гама неврохирургична патология по-най съвремения начин. Ранният следоперативен период болните прекарват в оделението за интензивно лечение на неврологичните болести или в клиниката по анестезиология и интензивно лечение, където за тях се грижат невроинтензивисти и реаниматори с дългогодишен опит.

Обект на неврохирургично лечение са всички неврохирургични заболявания на главния мозък, гръбначния мозък и периферните нерви във всички възрастови групи. Минимална инвазивност и максимална ефективност се цели при операциите на съдови заболявания, тумори на централната нервна система, дегенеративни заболявания на гръбнака, вродени малформации на ЦНС. Осъществява се и невроендоскопска и транссфеноидална хирургия при интравентрикулна и питуитарна патология.

Отделението разполага с отлично обзаведени болнични стаи, със собствен санитарен възел, климатик и ТВ, които наред с възможностите за комплексно лечение осигуряват и нужното персонално пространство и личен комфорт на болните.

Лекарите в отделението са специализирали във водещи европейски и японски клиники, имат редица публикации в национални и чуждестранни специализирани научни издания, както и доста цитации.

Отделението поддържа тесни контакти с водещи неврохирургични центрове и специалисти от цял свят. Осъществяват се непрекъснати реципрочни обмени на специалисти." " "

div0_angelche

Мнение от div0_angelche » 18 яну 2016 19:47

men me operira doc.Enchev - imah dobrokachestven tumor na glaven mozuk.. Mnogo sum dovolna ot profesionalizma i isklyuchitelno choveshkoto otnoshenie,koeto poluchih ne samo ot nego, no i ot celiqt ekip,koito raboti s nego. Prez celiq mi prestoi v bolnicata za mig ne sum se usumnila che vsichko shte premine dobre. V tova otdelenie smeq tvurdo da tvurdq che rabotqt predi vsichko HORA!!! Predrazpolagat te da se chuvstvash siguren i che si v dobri ruce. Vseki ti obrushta vnimanie za kakvoto i da e. Nqma grubo otnoshenie (kakto v nqkoi drugi bolnici) i vsichki sa mnogo drujelyubni i usmihnati - znaesh 4e mojesh da razchitash na tqh... a vsichki znaem che tova e mnogo vajno za chovek ispadnal v beda!!
Doc. Enchev oshte na purviqt pregled mi kaza kakvi izsledvaniq iska, za da si kaje kategorichno mnenieto.Sled kato gi preminah podrobno mi obqsni kakvo e sustoqnieto mi, (ot kakvo se poluchava, kakvo predstavlqva, kak se lekuva, kakva operaciq se nalaga- vsichko s pulni podrobnosti).
Predi tova 2 godini hodih pri razlichni lekari, koito ne mojeha da otkriqt 8-santimetrov tumor v mozuka mi. Sustoqnieto mi stavashe vse po - zle i vsichki mi kazvaha 4e nishto mi nqma, che nqma smisul da mi davat napravlenie za QMR, za skener.. Edna nevrolojka ot City clinic dori mi kaza che " Ne se davat napravleniq na pacienti, samo za tqhno uspokoenie!!", kato i obqsnqvah 4e vseki den mi se vie svqt i imam chesti pripadaci....
BLAGODARQ NA doc.Enchev i ekipa mu za vsichko!! Nai - ve4e za tova che sa HORA, za tehniqt profesionalizum, otnoshenie i za tova 4e sa ostanali v BG!!! Spored men, v nashata strana nqma takiva profesionalisti kato tqh!!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2016 17:41

Моля, пишете на кирилица!!

Иванка Петкова

Мнение от Иванка Петкова » 28 юли 2016 18:02

Искам да споделя моето мнение за ситуацията в нашата здравна система и в частност – мои лични преживявания. Сигурно има граждани, които се оплакват от медицинското обслужване в страната ни, защото евентуално всеки от тях се е сблъскал с негативно отношение към болен човек или е изгубил близък, който е можело да бъде спасен.

Аз ще споделя друг случай, който ми върна доверието в нашите медици.

На съпруга ми Панайот Иванов Иванов от град Добрич, след дълго ходене по мъките и сблъскване с недотам хуманно отношение и компетентност, му беше открит тумор в главата. Необходимо беше да се направи мозъчна операция и да се отстрани тумора. Препоръчаха ни Университетска болница „Св.Марина” в град Варна. И тук попаднахме на едни невероятни ХОРА.

Но преди това искам да опиша условията в Неврохирургичното отделение – все едно си попаднал в 5-звезден хотел с невероятна чистота и стерилна среда. Впечатли ме отношението на обслужващия персонал – лекари, сестри и сестрички /санитарки/ към болните в отделението. Винаги внимателни, отзивчиви, всеотдайни, усмихнати и човечни към пациентите.

Екипът, който оперира съпруга ми, начело с Проф. Явор Енчев, д-р Илиев и доц. Аврамов е невероятен като съвкупност от професионализъм и човещина. Достоен пример за всички медици.
Аз се прекланям пред труда на тези лекари и тяхната преди всичко човечност, и след това висок професионализъм. Нямам думи да изразя своето възхищение към тези медици.

Целувам им златните ръце и им се кланям до земята.

Да бъдат живи и здрави! Да посрещат и помагат на нуждаещите се дълги години.

Нека България да знае, че има и добри лекари, които са отдали живота си да помагат на другите!

Трябва всеки Божи ден те да получават обичта на цяла България, че ги има, и че правят толкова добрини на хората и им връщат живота.

От нас обичта вече я имат!

Ива Коева

Мнение от Ива Коева » 09 мар 2018 00:08

Дълго се колебах дали и как да напиша това, което ще прочетете в следващите редове. Пиша по молба на една майка, която не може да го направи сама, но чиято искрена и дълбока мъка не ще остави безучастен и най-силния характер. Молба на една майка, чийто син влезе в болница за планирана операция на гръбначния стълб, доброволно и с надежда, че ще оздравее… и не се завърна в дома си.
Парите за операцията той и семейството му събираха цяло лято с тежък земеделски труд.
Това, което ще напиша няма да го върне, едва ли ще направи по-малка мъката на майката, съпругата или сина. Искрено се надявам, че и лекарите са направили своите изводи от случилото се.
Призивът ми е към всички, които предстои да се подложат на подобна операция. Вярвайте на лекарите, но бъдете и предпазливи. Преценявайте рисковете, проверете всички възможности и се информирайте за всички опасности. Ако не сте сигурни, че са ви представени достатъчно ясно и подробно – питайте! Питайте и мислете! Това се отнася както за самата операция, така и за излизането от упойката и възстановителния период. Така и вие, и лекарят, който има самочувствието, че ще успее да ви помогне, ще се чувствате по-сигурни.
Защото днес една майка не бе поздравена от своя син.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”