ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

ФИСУРА

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

plamchu

Re: ФИСУРА

Мнение от plamchu » 17 мар 2015 13:17

Zdr...fistula, fisura i hemoroidi.imam ot vsi4ko.parvo mi varzaha 1-2 hemoroida v on klinik Varna....ne vidqh koi znae kakav efekt.posle se pokaza taq fistula bolkata be6e ujasna,problemat pri neq e,4e se polu4ava edna golqma infekciq v oblasta na anusa i vsi4ko se vazpalqva.napraviha mi operaziq vav Vinica(kvartal na Varna) operaciqta be6e uspe6na i bez koe znae kakvi bolki,prosto mi izoliraha muskola i za 6-7 dni bqh dobre..Sega mi se poqvi fisura,hodih pri d-r Krasimir Ivanov(gastro)raboti v nqkolko bolnici vav Varna i Aksakovo,toi mi kaza,4e nqma da se opravq bez operaciq,predloji mi 6efa mu v rakovata bolnica v Aksakovo da me operira.Sega ot neta nau4ih za nov metod THD,govorih s d-r Marinov ot bolnica Tokuda i toi mi kaza,4e za dva dni 6te se opravq i dori 6te moga da 6ofiram ot Sofia do Dobri4 posle.iska mi 930 lv za manipulaciqta.malko mi se struva nerealno tova.Ako nqkoi e minal prez toq metod,molq da dade mnenie.Za vsi4ki koito imat fisura moga da dam edin metod za oblek4AVANE....ne kazvam izlekuvane.Az vzimam vsqka sutrin na gladno po edna supena lajica susamen tahan s len,tova e ne6to kato eleksir za 4arvata,sled sedmica ima efekt,koito iska da go probva pomaga za qzvi,gastriti i tn.struva okolo 5-6 leva burkan4eto,ima go v BILLA.

1111

Мнение от 1111 » 23 апр 2016 22:26

Да споделя моя опит от излекувана фисура
Появи се след употреба на два вида антибиотици отидох в онклиник и там
Я гориха за около 340 лв но нищо не се подобри дори и след месеци и 3 пъти горене и ползване на тяхно клемче от40 лева
Проблема е с мекото изхождане и то в продължение на месеци докато зарастне
Раната
Закупих едни капки от онклиник за 19 лева за омекотяване капват се около 10 капки в пачалота вечер в чаша вода и после маже малко да се намаляват
По преценка те стигат за много месеци но човек само с тях е спокоен и нещата се оправят с времето преди това опитах какви ли не но не се получаваше
Относно крем закупих си за 6 лв един мехлем от една жена в гр Поморие на ул ахелой този мехлем е за рани и изгорено и е от билки и е безвреден само за седмица след ползването му раната вече заздравява но трябва да се пази от запек месеци това се постига и с всекидневни салати с зехтин и плодове
Вече година от тогава нямам този проблем
Надявам се това да помогне на някого понеже аз бях се отчаял че ще се излегувам

MeryShely

Мнение от MeryShely » 25 май 2016 21:19

Супер, че си се излекувал, сега пак трябва много да се пазиш... А с какви билки е мехлема?

milk urmanova

Мнение от milk urmanova » 27 сеп 2016 21:20

gravesite imah fisura pridrojena ot 5 vuzela himoroidi :cry: C6 pet meseca nebqh na sebesi ot bolka otidoh v unian klinik pregledame dr.ersin hogjadjikov kazami 4e imam 5vuzela no nemi kaza 4e imam fisurna rana vzemi 210 leva za gluposti zamen tova nesa lekari tova e podigrafka da vijdah nqgogo da se gur4i ot bolka i da go razigravah Zara pari slave bogo se otarvah na vreme otidoh v aivis medika g.pleven tam me pregleda dr.gorgi gorgiev kazami 4e nee trqbvalo da mi slaga lastik za6toto ve4e sa preminali kum 4 stadi fisurata e prelibriral i 6temi napravi kombinirana operaciq napraviee evalamo

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 19:08

Моля, пишете на кирилица!!

lz1yq

Мнение от lz1yq » 06 фев 2017 18:02

Преди три години ме оперираха от 4 степен външни и вътрешно хемороиди, в последствие се получи фисура и стеноза на ануса. След година ходене по мъките ме оперираха от фисурата и стенозата. За съжаление след месеци се появи отново. Последва втора интервенциа за разширение и за фисурата. В момента почти година от втората операция отново имам дисконфорт при изхождане, болка, малко кръв и няколко часа болки в ануса, тупкане и сърбеж особено след изпускане на газове. Все едно нещо ми е запушил ануса. Какви ли не мехлеми , свещички, бани със смрадлика не съм правил и то месеци на ред и пак нищо. Нямам идея вече какво да предприема...........

he_mor

Мнение от he_mor » 07 фев 2017 18:28

lz1yq написа:Преди три години ме оперираха от 4 степен външни и вътрешно хемороиди, в последствие се получи фисура и стеноза на ануса. След година ходене по мъките ме оперираха от фисурата и стенозата. За съжаление след месеци се появи отново. Последва втора интервенциа за разширение и за фисурата. В момента почти година от втората операция отново имам дисконфорт при изхождане, болка, малко кръв и няколко часа болки в ануса, тупкане и сърбеж особено след изпускане на газове. Все едно нещо ми е запушил ануса. Какви ли не мехлеми , свещички, бани със смрадлика не съм правил и то месеци на ред и пак нищо. Нямам идея вече какво да предприема...........
Какви интервенции са ви правили за фисурата и стенозата? Само дилатация(разтягане на ануса)? Правили ли са сфинктеротомия (левостранна)? След операциите имали ли сте подобрение някакво? Не съм лекар, но ако са ви правили два пъти сфинктеротомия не би трябвало да имате такъв проблем. Фекалиите тънки ли са вмомента или са нормални?

lz1yq

Мнение от lz1yq » 07 фев 2017 21:00

Първия път разширение на ануса и зашиване / грубо казано/ на фисурата. После се появи някакъв изратък като пъпка , и втория път оправиха и това. Имаше малко време през което всичко беше почти на 70% О,К , но после отново болки при изхождане, не винаги съвсем малко кръв по тоалетната хартия, облекчение за около час, позиви понякога за второ изхождане и после пак дисконфорт, чак в късния след обед нещата се оправят. Фекалийте не са тънки като молив както бяха преди втората интервенция, бих казал почти нормални.......... но, болка си има, като че ли съм запушен с тапа. Понякога с пулсираща болка, абе кофти работа.

he_mor

Мнение от he_mor » 08 фев 2017 08:44

lz1yq написа:Първия път разширение на ануса и зашиване / грубо казано/ на фисурата. После се появи някакъв изратък като пъпка , и втория път оправиха и това. Имаше малко време през което всичко беше почти на 70% О,К , но после отново болки при изхождане, не винаги съвсем малко кръв по тоалетната хартия, облекчение за около час, позиви понякога за второ изхождане и после пак дисконфорт, чак в късния след обед нещата се оправят. Фекалийте не са тънки като молив както бяха преди втората интервенция, бих казал почти нормални.......... но, болка си има, като че ли съм запушен с тапа. Понякога с пулсираща болка, абе кофти работа.
Разширението ще го приема като дилатация, операция по Лорд - т.е. разтягане с пръсти или балон. Понякога ефиктивността не е пълна след тази интервенция. Сегашните оплаквания ми звучат като рецедив на фисурата. Аз бих се консултирал с други доктори и бих попитал за евентуална сфинктеротомия (срязва се част от сфинктерния мускул). Тази операция се поема от здравната каса:
РАЗРЯЗВАНЕ НА АНАЛНИЯ СФИНКТЕР
*49.51 лява латерална анална сфинктеротомия
*49.52 постериорна анална сфинктеротомия
*49.59 друга анална сфинктеротомия
След нея съществува опасност от фекална инконтиненция (неспособност да се контролира сфинктера и изпускане). Това обаче попада в категорията "зависи". Трябва да се прецени от хирург, предвид че вече имате няколко операции на ануса. Ако ходите на консултации му занесете точните епикризи, за да знае с какво се захваща. Другото, което ми хрумва, е да пробвате с мехлем, съдържащ дилтиазем или нитроглицерин. Те не се продават, а се изготвят от фармацевт. Може да ви ги предпише някой хирург, или в интернет ако потърсите има един сайт, който продава мехлем с дилтиазем (да не правя реклама). Но най-добре си е да направите консултации.

lz1yq

Мнение от lz1yq » 10 апр 2017 13:46

Даааа, и така, какво се случва в момента, явно съм зграшил като съм писал лично към специалистите, за това ще споделя тук отново. При последното ми посещение при лекуващия ме доктор мнението му беше че всичко е наред с изключение на това че както и предния път така и сега пъпка която беше изрязана отново се е появила. Проблема е при изхождане съпътстващо с напън и малка болка, която след това изчезва, но през определен период от време имам кръв по тоалетната хартия, лек сърбеж в продължение на няколко дена , после всичко отшумява. И така през няколко дена. Спрях всякакви бани с тетра и мазила, но питането е отново ли трябва да се резне полипа или пъпката, или има ли начин да се премахне с други средства.

lz1yq

Мнение от lz1yq » 16 апр 2017 10:09

Явно съм единствен с този проблем .......

he_mor

Мнение от he_mor » 20 апр 2017 21:06

lz1yq написа:
10 апр 2017 13:46
Даааа, и така, какво се случва в момента, явно съм зграшил като съм писал лично към специалистите, за това ще споделя тук отново. При последното ми посещение при лекуващия ме доктор мнението му беше че всичко е наред с изключение на това че както и предния път така и сега пъпка която беше изрязана отново се е появила. Проблема е при изхождане съпътстващо с напън и малка болка, която след това изчезва, но през определен период от време имам кръв по тоалетната хартия, лек сърбеж в продължение на няколко дена , после всичко отшумява. И така през няколко дена. Спрях всякакви бани с тетра и мазила, но питането е отново ли трябва да се резне полипа или пъпката, или има ли начин да се премахне с други средства.
Не съм специалист, но мисля, че имате хронична анална фисура. И предният път Ви писах - можете да потърсите мнение и от друг хирург... Възможно е да е необходима нова операция или допълнително лечение, но това няма как да се установи без преглед. А за пъпката -
При рецидив в края на фисурата често разраства съединителна тъкан под формата на хипертрофирал псевдополип.
Хронична анална фисура

lz1yq

Мнение от lz1yq » 21 апр 2017 13:30

Здравейте, ходих преди няколко дена при доктора който до момента се занимава с мен, думите му бяха че нямам фисура , но тази пъпка за втори път израства. Явно ще се ляга отново на масата.......

dianavk

Мнение от dianavk » 12 юни 2017 13:09

Имам фисура, която в момента лекувам. Вече нямам болка при изхождане, но мисля че все още имам спазьм на мускула. След като болката е преминала - този спазьм на мускула ще изчезне ли?
Не ми е ясно - болката ли прави спазьма или спазьма прави болката.

dianavk

Мнение от dianavk » 12 юни 2017 14:16

Имам фисура, която в момента лекувам. Вече нямам болка при изхождане, но мисля че все още имам спазьм на мускула. След като болката е преминала - този спазьм на мускула ще изчезне ли?
Не ми е ясно - болката ли прави спазьма или спазьма прави болката.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”