ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

ФИСУРА

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

anet 73

ФИСУРА

Мнение от anet 73 » 07 юли 2008 23:14

Здравейте !!! Имам желание да помогна на хора с мойте проблеми ....Преди два месеца ми се появи фисура ..ходих в Юнион клиник при Д-р Русев и той ми предписа бани със смрадлика дуфалак и паста за мазане и каза ако не мине за две седмици ..оперативно ((( Без да каже че трябва да се спазва строга диета ( това го разбирам от съвсем обикновени хора )Всичко изпълнявам ...но пак боли ....Случайно се оплаках на една възрасна жена и тя ми каза , че НЕВЕНА много помага за хемороиди и фисури .... Почнах да ям всеки ден по три пъти по три цветчета (пресни ) и сега се чувствам почти излекувана )) На 10 юли ще ходя при Д-р Желязков в софия да видя как е .Само да кажа че пия и дуфалака и правя баните и се мажа с мехлема + НЕВЕНА . МОЖЕ ДА МИ ПИШЕТЕ ...ДАНО ПОМОГНЕ НА НЯКОЙ :)

Dr.Atanassov

Re: ФИСУРА

Мнение от Dr.Atanassov » 08 юли 2008 00:09

Като си излекувате фисурата с невен ми се обадетеч, че съм страшно любопитен да я видя тази работа.
Фисурите са изключително трудни за консервативно лечение и обикновено се стига до операция.
Пожелавам ви успех и бързо оздравяване!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

anet 73

Мнение от anet 73 » 08 юли 2008 20:53

Мойте уважения Д-р АТАНАСОВ ... почти съм я излекувала )) не всичко се оправя със скалпел

laura julia

Мнение от laura julia » 10 юли 2008 21:34

Самата операция с пълна упойка ли се прави и има ли някакви неблагоприятни последици от нея?

Д-р Юлиянов

Мнение от Д-р Юлиянов » 18 юли 2008 19:34

Острите фисури в над половината от случаите могат да се излекуват с диета богата на фибри и локални мазила, от които най-ефективен в моята практика е унгвентът с Дилтиазем. За съжаление няма готова форма на нашия пазар и ще трябва да се забърка в някоя аптека. Хроничните фисури (ако оплакванията са с давност над 1 месец) по-рядко се удава да се излекуват без операция. Самото оперативно лечение лично аз го практикувам в амбулаторни условия под локална анестезия - вътрешна латерална сфинктеротомия. Май най-разпространено се практикува аналната дилатация в страната, която се прави с обща или спинална анестезия и по същество също представлява една по-лошо контролирана сфинктеротомия.

weselina

Мнение от weselina » 05 фев 2011 14:18

Благодаря за съвета относно невена.Имам фисура ,открита преди няколко дни.Имах кървене 15 дни и лекарят ми предложи операция след една седмица,ако не се оправя.Но кървенето почти спря и аз продължавам да правя бани с тетра и да се мажа с мехлем,по рецепта.Но пробвах с намазване с мас и невен ,сама си го приготвих.Та искам да кажа ,че много ме облекчи.Вярвам ,че невена помага и ще пробвам на пролет.

nikolaym

Мнение от nikolaym » 06 мар 2011 00:48

Здрвейте,
преди 7 дена се оперирах от фисура,която имах от около 3 години.Операцията мина без проблеми(бях с пълна упойка),като се върнах вкъщи на същия ден.След ходене до тоалетна обаче продължавам да кървя като преди и имам адски сърбеж на моменти.Може ли някой да ме посъветва дали това е знак,че има проблем с раната от операцията и нещо евентуално се е объркало ?! Преди време ми бяха открили и външни хемороиди,(които нямам идея дали са махнлиа сега),но преди операцията лекаря каза,че те не са по-големия проблем и кървенето и болките са от фисурата.

rumbo5

Мнение от rumbo5 » 06 юли 2011 08:20

Има един костинбродски крем + pilex+чиста свинска мас.Сутрин след ставане и вечер преди лягане се мажете с маста а през деня с кремчето и с pilexa 3-4 пъти.Хигиената с вода след изхождане е задължителна.Аз така се оправих.Дано да ви помогне.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2011 10:22

Какъв е този
костинбродски крем

kkkikkki

Мнение от kkkikkki » 19 ное 2011 12:19

zdraveite na vsi4ki sori 4enemoga da pi6a na kirilica no neznaq kak dasi opravq bukvite , ta vaprosa mie kam nqkoi koito moje dame svetne predi 10 meseca poly4ig fisyra a sa6to taka i hemoroidi mn me bloqt dok mi kaza 4esam za operaciq i sas edna operaciq 6te opravi i fisyrata i hemoroidite no poneje imam malko bebo na 11 meseca i karmq nemoga dase podloja vse o6te a bolkite sa yjasni sled toalet,neznam za6to nosled vsqka nyjda bolkite da no imam edno napavane vse edno rajdam i kogata se napavam neme boli i vse mise iska da imam gazove i kato po4na da pyskam gazove edno sled dr mi olekva i po4vat leki sarbeji no tarpimi ot vreme na vreme moje li nqkoi dami kaje tva na kakvo se dalji 6te bada mn blagodarna ako nakoi me svstne po vaprosa blagodarq i priqtni po4ivni dni vi jelaq

dirty_sound

Мнение от dirty_sound » 01 дек 2011 18:47

Здравейте нуждая се от помощ! Получавам сърбежи в областа на Ануса отидох с направление от личния лекар да ме прегледат и ми казаха ,че имам Фисури предписами лечение с Цикатридина свещички и долопрокт мазило . Изчезнаха за месец и след това пак се появиха повторих лечението , с минимален ефект и пак се появиха неприятните сърбежи а сега и е малко подуто просто незнам какво да правя моля ви за савет и бързо да реагирам !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2011 21:30

Какъв лекар ви прегледа?

Mariela57

Мнение от Mariela57 » 09 апр 2013 19:39

Здравейте.Оперираха ме от фисура преди три месеца.След операцията кървенето продължи през тези месеци без да спре,въпреки мазилата и лекарствата назначени от лекаря.Наложи се втора операция и нещата се повтарят.Пак кървене и болки.Въпроса ми е нормално ли е,защото вече минаха 25 дни от операцията и още кървя.И ако не е какво мога да направя?

nadezhda84

Мнение от nadezhda84 » 13 дек 2014 23:41

Здравейте, имам проблем с голяма и дълбока фисура от няколко месеца насам. Ходих на две операции, но след тях нещата се влошаваха. Започнах да търся алтернативни методи. Започнах да се мажа с далтиаземов крем, да правя бани с калиев перманганат. Промених си начина на хранене, но пак нямаше ефект. Преди около два месеца намерих едни добавки - фолаксан - които ги изписват при рак. Реших да пробвам и с тях . Мога да се похваля, че вече от една седмица нямам никакви оплаквания и ходя редовно до тоалетна, без болки :). Дано да съм полезна с тази информация и за други хора с този проблем. Аз определено се излекувах с тях.

hussten

Мнение от hussten » 06 яну 2015 23:52

Д-р Тодоров в Пловдив е страхотен специалист. Който има проблеми, горещо му препоръчвам да направи консултация. Изключително земен човек и професионалист! Доста бях се озорил с тия хемороиди, но той ме спаси.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”