ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Мазило с азитромицин е особено ефикасно
Плода е с размерите на смокиня
С гръбни преси да се предпазим от болки в кръста
Помага срещу хронични възпаления и болки

Има ли лек срещу хемороиди, или е необходима промяна

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

user_in_need

Има ли лек срещу хемороиди, или е необходима промяна

Мнение от user_in_need » 26 юни 2008 12:26

Здравейте,
Чудя се над този генерален въпрос: преди 3-4 месеца ми поставиха диагноза "Хемороидална болест", дори ми бяха правили ректоскопия, но се оказа само това. Пих разни съдосвиващи лекарства, от които се чувствах ужасно, схващаха ми се и ми изтръпваха краката :( Мазах се с долопрокт и т.н. .... и ето сега - мина не мина много време, и пак. Истината е, че прекарвам по цял ден на стол пред компютъра. Това определено е предпоставка. Но сега се чудя... има ли лек срещу хемороиди, при все "заседналия" начин на живот, или на човек му е необходима генерална промяна, за да това не се повтаря циклично? Т.е., можеш ли без спорт и движение, да се отървеш от тази отвратителна "болест"? Предварително благодаря!

Dr.Atanassov

Re: Има ли лек срещу хемороиди, или е необходима промяна

Мнение от Dr.Atanassov » 27 юни 2008 18:11

Има оперативно лечение на това заболяване. Най-модерният метод е този на Longo, при който освен че се премахват наличните хемороидални възли, се прекъсват и хранещите ги съдове. По този начин се предотвратява вероятността от новата им поява.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

user_in_need

Мнение от user_in_need » 27 юни 2008 20:12

Ахам. много благодаря за отговора! Това ли е методът, който се предлага (и широко рекламира) от OnClinic? Или може би се предлага от други/повече заведения? Скъп ли е? Настина, благодарности!
А иначе... при прилагане на този метод... съжалявам за въпроса, но всякакви "интервенции", т.е. "достъп" до "дупето" извън... обичайните неща, и за които е предназначено, възможни ли са? :roll:

binbin

Мнение от binbin » 01 сеп 2009 14:47

Единственото лечение на хеморойдите това е замразяването им! Слагайте лед, дръжте колкото можете поне 5-10мин. и ще видите как ще се приберат и след 2-3 дена даже изчезват! Никакви мазила и тем подобни измишльотини не помагат, знам го от личен опит. Преди време цяла година ходих по мъките с какви ли не кремове и глупости, докато открих леда! Леда е лекарство за хемороидите!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”