ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Дискомфорт в ануса

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

hdr92

Дискомфорт в ануса

Мнение от hdr92 » 21 авг 2017 18:25

Здравейте !

За първи път пиша в този форум, така че моля да ме извините ако вече е дискутиран подобен проблем.
Проблемът при мен се получи след след като две поредни вечери злоупотребих с твърд алкохол. След това, на следващия ден (привечер) започнах да усещам лек дискомфорт в областта на ануса. Не мога да го опиша като болка, по-скоро усещане за тежест. Другото, което ми направи впечатление е, че при ходене до тоалетна имах усещане за непълно изхождане (болка нямаше при самия акт на дефекация). От време на време получавах и леко парене в областта на сфинктера.
Проблемът ми поотмина за 4-5 дни, но като че ли все още усещам лек дискомфорт в ануса, а може и да си внушавам.
Също искам добавя, че не се храня особено здравословно, наблягам основно на суха храна (предимно месо). Пушач съм.
Въпросът ми е дали е възможно да се получи подобно неудобство при злоупотреба с алкохол или причината е по-скоро друга ?

Благодаря ви предварително!

student

Re: Дискомфорт в ануса

Мнение от student » 22 авг 2017 21:31

Възможно е и да са хемороиди, най-честата причина, която може да се влоши при дехидратация след прием на алкохол и нездравословно хранене при редовна дефекация.
Хемороидите при една голяма част от хората протичат без изявата на каквито и да е симптоми и това може да продължи с години. По-късно може да се появи дискомфорт, който се проявява най-често при запек, характеризиращ се с неприятно усещане и слаби болки след изхождане по голяма нужда
.
Ето какво е писано в интернет по темата и е най релевантно:
http://www.puls.bg/health/hot-news/news_12761.html
https://zdravbadi.com/bolesti/bolesti/h ... di?start=2

student

Re: Дискомфорт в ануса

Мнение от student » 22 авг 2017 21:33

Във всеки случай няма да е излишно да посетиш хирург/проктолог или гастроентеролог, ако оплакванията продължат или се появи кръв.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”