ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Много важно е самонаблюдението за размера и цвета им
Избягвайте храни, които съдържат Е211 и витамин С

Анален абсцес

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

dianavk

Анален абсцес

Мнение от dianavk » 21 юли 2017 16:54

След операция на хемороид получих анален абсцес. Пробвахме лечение с антибиотик не помогна. Сега ще го цепят но от върне. Хирурга каза че може да се получи фистула.
Въпроса ми е винаги ли след абцес се получава фистула.

д-р Цончев

Re: Анален абсцес

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2017 21:46

Не, но е възможно усложнение.

dianavk

Мнение от dianavk » 31 юли 2017 22:21

Нормално ли е седмица след цепването да има още болки, почти без изтичяне на гной. Има все още подутина. Абцеса е между ануса и влагалището.
Колко е нормалното време за възтановяване. Нищо освен бани със смадрика не ми е изписано.
Хирурга каза, че е малко вероятно да се получи фистула. Как да различа фистула от болките от абцеса.

dianavk

Мнение от dianavk » 01 авг 2017 19:44

Нормално ли е седмица след отварянето на абцеса да изтича още гной и да има болки.
Как да различа абцеса от фистула. Колко време след абцес се образува фистула.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 21:17

Фистулата се образува сравнително бавно и иска време. Абсцесът - бързо. Привсички случай не е добреот раната да изтича гной.

dianavk

Мнение от dianavk » 05 авг 2017 00:14

Благодаря Ви д-р Цончев. Винаги съм се прекланяла пред вашата всеотдайност към хората.
Много съм приреснена да не се образува фистула защото много препатих и още една операция ще ми дойде в повече затова бях припряна. Надявам се всичко да е от абсцеса и да мине. Другата седмица имам консултация при хирурга надявам се да ме зарадва. Дано за две седмици да не се е формирала фустула.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2017 17:32

Не би трябвало ако всичко е наред. Не го мислете предварително...

dianavk

Мнение от dianavk » 13 сеп 2017 17:37

Минаха почти 2 месеца от сцепването на абсцеса, няма болка а само дискомфорт. Отвън като се погледне всичко изглежда наред, но като се натисне ануса излиза секрет. Хирурга каза че щом няма болка не може да има гной. А дискомфорта ще изчезне, да чакам. Мен ме притесхява този секрет - това нормално ли е при абсцеси. Сцепването е на вътре, възможно ли е толкова бавно да заздравява. Е мястото е кофти, но чак 2 месеца.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 22:06

Ако няма болка, зачервяване, температура - вероятно хирургът ви е прав.

Phenix

Мнение от Phenix » 02 яну 2018 11:51

Здравейте,
търся помощ за 4-месечния си син. Когато беше на 50 дни го оперираха от анален абсцес, който започна като подутина близо до ануса. В последствие се поду, набра гноен връх, проби се и гнойта изтече. След операцията ни изписаха, като ми казаха да промивам само с вода. Аз купих солен разтвор от аптеката и промивах с него и с отвара от лайка. След 1 месец на същото място буквално за 2 часа пак изби гной. Отидохме в болницата, приеха ни, направиха на малкия ултразвуков преглед и ректалоскопия. Не откриха нищо. На следващия ден ни изписаха и казаха, че не са открили нито фистула, нито дълбок абсцес, каквото има е на 2 милиметра дълбочина. Така се видя и на ултразвука. Казаха, че най-вероятно първия път раната се е затворила прекалено бързо и не е успяла да зарастне правилно. Казаха да му правя седящи бани с лайка, за да може каквото има да се изчисти. Да, ама периодично на мястото пак избива гной. Изтича, уж зараства и след няколко дни пак. Не знам какво да правя, мажа с ихтамолов балсам, с гентамицин на кремче, компреси от тетра, мия дупето след всяка смяна на памперса с водичка, а след акане- с бебешко сапунче и вода. Къде бъркам. Не искам да го водя пак на лекар, защото сигурно ще искат пак да го гледат, а това към момента може да стане само под пълна упойка, а той има вече 2 до момента. Възможно ли е наистина да е повърхностно възпаление, но заради спецификата на мястото, където се намира, да не може да зарастне бързо. Лекарите ми обясниха, че е възможно някое микроскопично косъмче да се е възпалило и от там да идва проблема. Не знам какво да правя. Ако трябва пак да го оперират, искам да е поне безкръвна операцията, но не знам дали е възможно при бебе. Моля за съвет и помощ :cry:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2018 22:17

Зависи колко гной изтича - ако е в минимални количества и детенцето не го боли, няма температура, силно дразнене и т.н. вероятно постепенно ще се овладее проблема. Но ако гнойната секлеция е обилна ще трябва пак да го заведете на докторите

Phenix

Мнение от Phenix » 06 яну 2018 17:24

Благодаря Ви за отговора, д-р Цончев!

Количеството гной е малко, набира, пробива се и изтича. После след няколко дни пак. За съжаление, всичко това ме навежда на мисълта, че е фистула. При положение, че не видяха нищо на ректалоскопията, може би е външна, непълна фистула, но най-вероятно е, за съжаление. Имам ли шанс ако я третирам като цирей да я излекувам. Ако не е дълбока и проявя достатъчно упоритост, има ли вероятност да се оправи детенцето ми без да го режат. Готова съм на всичко за да спестя операция на детето.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 яну 2018 21:45

Възможно е, но питайте хирурга какво точно да правите.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 12 яну 2018 18:43

Здравейте,

по описанието на проблема, вероятно става въпрос за фистула след лечение на перианален абсцес.
Не е задължително да се види вътрешен отвор при ректоскопията, възможно е и да се пропусне при огледа. Това, че количеството гной което се отделя не е голямо означава, че продуктивността на фистулата е ниска. Добре е също и това, че периодично изтича навън.
Вероятно на по-късен етап ще се наложи интервенция за решаване на този проблем, но засега спокойно можете да изчакате. Важното е да няма задръжка на секрети в тъканите - тоест фистулата да е отворена и да се чисти. Така може да се изчака детето да поотрасне.
Няма безкръвни операции при фистулите.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

bojidary

Мнение от bojidary » 19 яну 2018 16:21

Здравейте! Февруари 2017 ме оперираха по спешност от перианален абсцес. С видимо подобрение ме изписаха след няколко дни, като ми казаха, че раната е доста дълбока и периодът на затварянето и ще е по-продължителен, както и е вероятно да остане белег... Към днешна дата(19.01.2018) раната ми(поне според мен) не се е затворила изцяло, защото от едната страна има буквално наричам го нещо с размер на люспа от леща(може и по-малко да е), което е червеникаво...
Преди няколко месеца бях посетил опериращия ми лекар, който ме успокои,че раната се затваря нормално, но вследствие на дълбочината тя се затваря бавно. Увери ме също така,че не е фистулизирала.
Въпросът ми е възможно ли е наистина толкова бавно затваряне?
Какво е това червеникаво нещо с размер на люспа от леща?
Има ли нужда от притеснения?
Благодаря предварително и се извинявам,че пиша в тази тема, но не исках да отварям нова!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”