ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Запек тънки изпражнения

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

RedRose20

Запек тънки изпражнения

Мнение от RedRose20 » 04 юли 2017 15:50

Винаги съм имала проблеми със стомаха и червата.То не беше СРЧ ,рефлукс и т.н.Винаги съм имала проблеми и с нередовно изхождане.Напоследък запека яко ме е подхванал.Изпражненията ми са със странна тънка форма и освен това понякога зацапвам и бельото си с изпражнения.Където и да прочета за тънки изпражнения пише Симптом на рак.Моля кажете на какво може да се дължи.Имам си колит и много често запек,който понякога преминава в еднократна диария.33 г. Жена

puls100

Re: Запек тънки изпражнения

Мнение от puls100 » 04 юли 2017 17:43

Не ги четете много тия в интернет, защото човек само се стресира излишно. По скоро си е точно симптом на сдч-то. Тънки, тънки, ако са като молив - да, да се мисли за нещо в самият ректум, иначе безформени, на ленти, тънки, покъсани и тн 90% е сдч.
Но ако има хемороиди - те допълнително усложняват и изявяват симптоматиката. Така че ако продължава особено дълго една ректо-сигмо-скопия мисля е напълно достатъчна за да се изключат по-сериозните ви опасения, но за рак с такава симптоматика за мен лично изобщо не трябва и да се споменава.

RedRose20

Мнение от RedRose20 » 04 юли 2017 20:41

Благодаря за отговора и се извинявам за некомпетентноста,но какво точно значи да са като молив?

puls100

Мнение от puls100 » 04 юли 2017 22:13

Не съм си и помислял за некомпетентност.. Имах предвид, че инфото в нета е супер подвеждащо и дори някои сайтове публикуват простотии, повече с идеята да се посещават, отколкото да помагат. Ако се приемаше всичко за чиста монета всеки втори щеше да е с някакъв вид рак, а аз самият да съм дал фира още преди 15 години :mrgreen:
За моливите - изпражненията да са перманентно с подобна на молива дебелина

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”