ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Подутина около ануса

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Izblsl

Подутина около ануса

Мнение от Izblsl » 25 май 2017 12:03

Здравейте, От 2-3 години имам подутина около ануса. Прилича на балонче от гладка кожа. Нямам сърбеж и много рядко ме боли, когато се изхождам. Четох статии за хемороиди и фисури, но и при двата случая има признаци като болка, сърбеж и кървене. А както казах аз получавам болки горе-долу само веднъж месечно. Това дали е хемороид? Как мога да се справя с него? :cry:

puls100

Re: Подутина около ануса

Мнение от puls100 » 25 май 2017 20:43

Най-вероятно е вътрешен пролабирал хемороид. Пролабирал, тоест показал се отвън.
Важното е дали се прибира от време на време или седи постоянно от вън. Трябва да го наблюдаваш, дали е постоянно отвън. Ако се прибира от време на време го водят 3та (от 4) степен и има малък шанс да се излекува без хирургическа намеса. Лекарства от сорта на детралекс вършат работа 50/50 в такива случаи, курс поне месец + постоянна разхлабваща диета и най-редовно ходене по нужда, без излишни напъни и притеснения.
Ако обаче, седи постоянно навън, то се води 4та степен и шанса с каквито и да е медикаменти и диети да се излекува е почти никакъв. Налага се хирургическа намеса..
И в двата варианта никакви мазила не помагат. Мазилата (въпреки че почти всички са невероятни боклуци) помагат само когато хемороидите са обострени/възпалени. Разбирам, че твоя случай не е такъв, за съжаление.
Другият, но за мен лично много малко вероятен вариант, е да да е изпаднала малка част от лигавицата.
При всички случаи не е безобидна работа и обезателно трябва да те види специалист, най-малкото за да те диагностицира правилно.
Поне при хемороидите и изобщо около-аналните проблеми, при директен оглед от специалист, диагнозата ще да е 99.9% сигурна :)

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”