ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Отравянето може да бъде остро и хронично
Какво ни дава роботизираната хирургия?

Кръвоизлив от ануса от няколко месеца

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Iveto13

Кръвоизлив от ануса от няколко месеца

Мнение от Iveto13 » 21 апр 2017 08:59

Въпросът ми е за мъж на 56 години, който е с кървене при дефекация от декември 2016. По това време и кръвната захар беше между 10 и 13. Контролира я с лекарства и решихме, че от запека, който имаше в този период са раздразнени вътрешните хемороиди, които има и проблема не отшумява както обикновено заради нея. Купихме гел за мазане, но нямаше ефект. Кръвната захар вече е около 6 или 7, спазва диета, запек няма, купихме свещички, витамин С. Кървенето се увеличи. Говоря за много кръв по тоалетната чиния. Случвало се е да прокърви на бельото и то не малко. При физически усилия и най- малките, има позиви за дефекация, но изхожда само кръв. След това има подут корем и не се чувства комфортно. Кръвта е ясна, но понякога тъмна, със съсиреци. И килограм не вдига вече, лежи, седи, но проблема не се реши. Бяхме при хирург, гастроентеролог. В началото не обръщаха внимани. Една рецепта и го изпращаха без преглед. Подвеждаше ги вероятно външния вид. Не изглежда болен, не е загубил тегло. Няколко пъти изследваме хемоглобина. В норми е, на долната граница. Искахме да оперират хемороидите, защото той е сигурен, че има проблем с тях. Отказаха ни. Първо колоноскопия трябва да се направи. Дадоха ни час за края на юни. След спор изтеглиха часа по-рано. Сега лежи и чака... Въпросът ми е ако в частна клиника оперираме хемороидите, проблем ли е след това да се направи колоноскопията ако кървенето не спре. Не знам какво да правим. Не искам да чуя отново: "Вече е късно за всичко. " Искам да получи лечение, но усещам, че го мислят за поредния лигльо, който нарича кръвоизлив две капки кръв на тоалетната хартия.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”