ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Рак ли е това?

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Чуденка

Рак ли е това?

Мнение от Чуденка » 08 апр 2017 11:41

Здравейте,
На 48 години съм. От известно време чувствам дискомфорт по цялата дължина на ректума. След дефекация остава усещане за парене, дърпане, дразнене, която не изчезва през целия ден и понякога е придружено с болка ниско долу в корема. Изхождането е редовно всяка сутрин, без проблем, но от месец изпражненията са по-тънки и светли. На 2 пъти открих в тях бели парченца като от пресечено мляко. Освен това имам непрекъснати газове – особено след някои храни.
В ануса напипах нещо като пъпки, които променят големината си. Обикновено не са болезнени. Периодично ме втриса и усещам умора в краката.

Бях вегетарианка 7 години, но преди 2 години усетих огромна умора и отпадналост и кръвните изследвания показаха хемоглобин 78 и ниско желязо. Започнах да ям месо и хемоглобинът се вдигна, но желязо-дефицитната анемия остана. Пих таблетки с желязо без промяна. От тях стомахът ми силно се раздразни. Миналото лято ми откриха камъни в жлъчката и минах на диета и от тогава стомахът е спокоен. Последно изследванията показаха наличието на хеликобактер, а тестът за паразити е отрицателен.
И накрая - имам и миома на краче в матката.

От началото на 2017 спрях да пия желязо. Странно е, но този месец се чувствам по-добре. Умора и сънливост се появяват единствено веднага след дефекация и хранене.

Изчетох доста за рак на ректума и съм много притеснена, защото имам някои от симптомите. Следващия месец ще направя колоноскопия и гастроскопия, за да се сложи край на гадаенето. Но се надявах на някаква предварителна информация от специалист, както и мнения от хората във форума. Рак ли е, ако е така - в кой стадии е?

Моля за обратна връзка.

д-р Цончев

Re: Рак ли е това?

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2017 20:40

В цялото това описание не виждам никакви причини да се мисли за рак.

Чуденка

Re: Рак ли е това?

Мнение от Чуденка » 10 апр 2017 14:02

Благодаря за включването, д-р Цончев!
Страховете ми са заради анемията, втрисането, умората и тънките изпражнения. А отскоро и заради дискомфорта в ректума.
Ще пиша пак след като направя изследванията.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”