ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Мнение за проблем след операция

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Barboy

Мнение за проблем след операция

Мнение от Barboy » 09 фев 2017 11:13

Здравейте,скоро бях писал за проблем след операция на кондиломи,че получих голямо възпаление след интервенцията.Потърсих второ мнение от проктолог който след прегледа каза,че при операцията е премахнат и един вътрешен хемороид но след това на мястото където е бил той се е образувала рана и понеже аз имах едно образувание вътре в ануса което много ме притесняваше да не е туморно той каза,че това е свличане на лигавицата каза пролапс може ли някой да ми обясни по подробно какво е това.В момента ми изписа Дилтиазем Хидрохлорид 2% крем да се мажа вътре и около ануса сутрин и вечер 6 седмици аз като чета за него понеже е английски продукт пише,че е за Хронична анална фисура след тези 6 седмици ако нямало ефект от крема операция.Не съм наясно обаче за този пролапс и тази рана фисура ли се води.

he_mor

Re: Мнение за проблем след операция

Мнение от he_mor » 09 фев 2017 12:28

Мехлем с дилтиазем се предписва точно за анални фисури. Би трябвало да сте чувствали остра болка след изхождане, която продължава по няколко часа. Кой Ви го е изписал този крем, че чак пък и английско производство? Аз не съм чувал да се продава свободно. А този "пролапс" означава точно свличане на лигавицата на червото. Така както хемороидите се свличат и изпадат, така и лигавицата може.

Barboy

Мнение от Barboy » 09 фев 2017 13:02

Живея в Германия тука ме оперираха втория проктолог при когото ходих на преглед той ми го изписа дори го чаках два дена защото казаха,че е само по заявка.Болки имах след изхождане и дискомфорт и голям сърбеж но не чак толкова силни по скоро доста тъпи но постоянни държат ме понякога цял ден.Но не мога да разбера това,че всеки казва,че при фисурите има кръв докато при мен кръв няма освен забелязвам малко слуз в изпражненията но не и кръв и една тежест в ануса все едно имам тапа която не ми позволява да се изходя нормално нещо спира а ми се ходи още по нужда незнам дали това се дължи на този пролапс или на тази въпросна рана.Лекаря каза,че този пролапс не бил за притеснения но дали е така.

he_mor

Мнение от he_mor » 09 фев 2017 13:55

Barboy написа:Живея в Германия тука ме оперираха втория проктолог при когото ходих на преглед той ми го изписа дори го чаках два дена защото казаха,че е само по заявка.Болки имах след изхождане и дискомфорт и голям сърбеж но не чак толкова силни по скоро доста тъпи но постоянни държат ме понякога цял ден.Но не мога да разбера това,че всеки казва,че при фисурите има кръв докато при мен кръв няма освен забелязвам малко слуз в изпражненията но не и кръв и една тежест в ануса все едно имам тапа която не ми позволява да се изходя нормално нещо спира а ми се ходи още по нужда незнам дали това се дължи на този пролапс или на тази въпросна рана.Лекаря каза,че този пролапс не бил за притеснения но дали е така.
Нещата са доста комплексни. И този пролапс е проблем, но лекаря Ви знае какво да прави. Следвайте инструкциите му. Като цяло се стремете да се изхождате редовно, да не допускате запек или диария.
И аз се изхождам непълноценно и имам чувство за тежест в ректума. Понякога се изхождам, уж, но после продължавам да чувствам тежест...И при мен има слуз. Проблемите при мен са - вътрешни хемороиди и анална фисура. Фисурата отдавна не боли, но имам чувството, че от както я получих сфинктера не се отпуска както трябва по време на дефекация и се случва едно разкъсване на фекалиите или недоизхождане :x Понякога просто не се случва, въпреки че фекалиите не са твърди.

П.С. - за фисурата не винаги има кръв. Аз имах кръв само в началото и после нямах. А ако фисурата ви е хронична, то е възможно да чувствате по-тъпа болка.

Barboy

Мнение от Barboy » 09 фев 2017 15:17

Благодаря за отговора ще спазвам инструкцийте няма как то ще си покаже до 6 седмици как ще са нещата едва от два дни се мажа с този крем.Аз също усещам стегнатост в сфинктера особено след като се изходя и като трябва да се мажа ми е направо ужас докато се намажа отвътре докато вечерта като се мажа е по добре.Но доколкото четох тука в форума хроничните фисури освен с операция разбрах,че с мехлеми и кремчета нямало оправяне.Честно казано повече ме притеснява това с пролапса за него пак четох,че най вече по оперативен път имало облекчение.Но болката си я имам всеки ден дори по цял ден тъпа едно боцкане една тежест все едно нещо има вътре.

Barboy

Мнение от Barboy » 09 фев 2017 20:20

Бих искал и мнение от някой лекар в форума кога е нужна операция за тази фисура или за този пролапс и дали от този крем Дилтиазем Хидрохлорид 2% може да има подобрение.Също така за този пролапс възможно ли е с медикаменти да се оправят нещата или винаги се стига до операция.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”