ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Неприятна миризма - възпаление или...

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

_ciceron_

Неприятна миризма - възпаление или...

Мнение от _ciceron_ » 05 фев 2017 15:15

Здравейте, изчетох много по въпроса, включително и тук, но честно казано не намирам отговор на въпроса си, а искам да реша проблема си сам ако не е наложително ходенето при доктор, защото знаете, че подобни проблеми са тема табу и хората се притесняват да говорят за тях. Та така - преди време въпреки, че спазвам добра хигиена и се мия след всяко ходене по голяма нужда, а не се бърша просто с хартия се появяваше едно овлажняване на ануса, придружено с неприятна миризма на... лайна общо взето :lol: Измивах се, след няколко часа се появяваше отново. И предвид факта, че беше лятно време беше наистина неприятно. След време този проблем отшумя от самосебеси и аз забравих за него, до сега когато започва отново да се проявява. Придружен и с някакво възпаление в началото на цепката, което също отделя някаква странна миризма. Този проблем решавам мажейки с крем Здраве, но ефектът е за около ден. От материята на бельото не мисля, че е, защото нося както памучно, така и изкуствени материи - ефектът е един и същ. Четох, че може да е от начина на хранене - не се храня много здравословно, но не съм променял начина си на хранене, когато проблемът го нямаше. По принцип страдам от псориазис - възможно ли е да има някаква връзка с него?

citron30

Re: Неприятна миризма - възпаление или...

Мнение от citron30 » 09 фев 2017 03:15

Имам абсолютно същите оплаквания от около седмица. Усетих лоша миризма буквално 10-тина минути след като си бях взела душ, измих се, огледах положението и видях около ануса лепкави и зачервени петна, които и ме наболяваха, точно като възпаление. Не съм мазала с нищо. Доколкото се ориентирах в нета, това може би е анална фистула, която е резултат от абсцес и миризмата е по-скоро на гной.
Но аз по принцип имам проблем от няколко месеца - кръв при изхождане и непоносима болка няколко часа след това, за което сама си сложих диагноза фисура. И от много отлагане посещението на лекар явно се е инфектирала и е преминала във фистула, а навсякъде пише, че се оправя само с операция и това ме хвърля в ужас....

_ciceron_

Re: Неприятна миризма - възпаление или...

Мнение от _ciceron_ » 11 фев 2017 17:21

Понякога и аз имам кръв при изхождане, но рядко. Май ще да е това. Наистина навсякъде пише, че се оправя само с операция, която те лишава от нормален живот поне за две седмици. Работата е, че при мен отскоро се забелязва и нещо като начален стадий на хемороиди, та в скоро време сигурно ще е неизбежно...

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”