ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Проблем с ануса

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Barboy

Проблем с ануса

Мнение от Barboy » 09 яну 2017 16:16

Здр,след операция на кондиломи в ануса се получи това моля за мнение най ме притеснява даденото образувание вътре което се вижда на снимката. http://media.snimka.bg/s1/5731/037706393-big.jpg?r=0

д-р Цончев

Re: Проблем с ануса

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2017 22:20

Това е гънка на лигавицата според мен, нищо притеснително.

Barboy

Мнение от Barboy » 11 яну 2017 09:41

Д-р Цончев благодаря ви искрено за отговора имам само още един въпрос към вас.Вчера бях на контролен преглед при проктолога който ме оперира но честно да ви кажа съм много разочарован и с ръка на сърцето си казвам,че за мен българските лекари са доста по кадърни от тука в Германия тука освен голяма апаратура другото е.......... вчера ми каза доктора,че от операцията съм получил стеснение на ануса това опасно ли е и също така според вас на снимката има ли две фисури или няма защото един път ми казва има две фисури сега пък нямало фисури много съм разочарован и да ви кажа преди операцията от тези кондиломи се чуствах доста по добре освен,че ме мъчеше голям сърбеж докато сега вече и трудно се изхождам имам чуството,че нещо ме подпира отвътре.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 22:25

Физури аз лично не виждам..., но пък това е снимка.
За стеноза - ходите ли нормално по голяма нужда, как са оформени екскрементите?

itot03710371

Мнение от itot03710371 » 15 фев 2017 15:07

Д-р Цончев, имам подобен проблем. През юли месец ми направиха операция на фисура, която зарасна много бързо, за което съм много благодарна. Преди това болките бяха ужасни. Но сега забелязвам, че много трудно ходя до тоалетна. Изпражненията си стоят там и не могат да излизат. Или излиза малко другото остава. И го усещам там на дупето стои. Аз и преди операцията имах подобни усещания, че не мога напълно да се изходя, но сега вече е много трудно. Не е да съм запечена, просто трудно излиза и остава. Възможно ли е при операцията да е зашито повече и да се е получило някакво стеснение? Ако попитам доктора, той няма да ми каже, че нещо не е направено както трябва. Благодарна съм много, че ме отърва от болките, но сегашните проблеми с изхождането не знам как мога да ги реша. Това е основното, че не излиза всичко и остава на ануса, за следващото изхождане това което е останало се втвърдява и трудно излиза и отново остава. В омагьосан кръг съм.

he_mor

Мнение от he_mor » 16 фев 2017 19:52

@itot03710371, Аз имам същият проблем. Отдавах го на хемороидите (най-малкото защото проблема го имах и преди фисурата), но ако вие нямате хемороиди, значи проблемът е в наличието на спазъм на аналния сфинктер, който не е напълно решен, въпреки операцията. Възможно е раничката от фисурата да се е покрила с тъкан, която не е достатъчно гъвкава и наистина да имате някаква степен на анална стеноза. Не се съмнявайте в доктора, тези операции не са със 100%-ва успеваемост и нещата понякога не зависят от лекаря. За облекчение на симптомите опитайте да приемате Псилиум Хуск - поне при мен спомага за по-оформени фекалии, които не се начупват :x

itot03710371

Мнение от itot03710371 » 17 фев 2017 10:09

Благодаря за коментара! Имам и хемороиди още от ученичка. Но проблема ми се задълбочи след операцията от фисура. Но как ще живея с това? Нали неизпразването на дебелото черво и образуването на втвърдявания от това води до рак? Значи след 10-тина години примерно ще се разболея от рак? В повечето случаи изпражненията ми са меки и пак не излизат. Пробвах с Дулколакс и клизма си правих и все остава, въпреки че изпражненията са меки.

he_mor

Мнение от he_mor » 17 фев 2017 12:56

Здравейте,
не знам дали това води до рак. Надявам се, че не... Втвърдяването на фекалиите е нормално, когато не успеете да ги изходите. Стремете се да се изхождате всеки ден по горе-долу едно и също време. Започнете прием на Псилиум Хуск - една чаена лъжица с две пълни чаши вода, сутрин преди хранене. Вижте дали ще има резултат. При мен има, но не е 100% решение. Фекалиите ви може да са меки, но лепкави. Хранете се с повече плодове и зеленчуци, избягвайте бял хляб и ориз. Но ако няма подобрение - отново се консултирайте с хирург.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”