ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Анална фистула или?

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

shalata

Анална фистула или?

Мнение от shalata » 01 яну 2017 15:35

Здравейте и за много години!
Искам да попитам дали можете да ми дадете мнение къде и как да установя какъв ми е проблемът? Историята ми е следната: преди 7-8 месеца до ануса ми излезе подкожно твърдо топче, което не ме болеше изобщо. След консултация с гастроентеролог бях изпратен от самият него при доц. Д-р Георги Гърбев, шеф на Клиника по ендоскопска и обща хирургия в 1 МБАЛ. Отидох на преглед при него и след бърз преглед ми каза, че имам перианална фистула. За момента нямах отвор на кожата, нямах никакви секрети в изпражненията, а само твърдо подкожно топче. Даде ми контактите си и ми каза, след месец да отида при него за да се направят по-обстойни прегледи и да се насрочи операция. Обясни ми, че освен оперативно няма друг вариант на лечение и че това е фистула. До седмица нещата отшумяха, като самият аз се подложих на хранителен режим с избягване на доста вредни храни. Не знам дали от това или от друго, мина една седмица и подкожното топче изчезна. Забравих да спомена, че първоначално имах силни сърбежи от време на време, като имаше съмнения и за хемороиди и също така ползвах свещички цикатридин. Сега след 7-8 месеца наскоро ми се обостри силно сърбежа около ануса и вътре в него и бях силно притеснен, като други видими проблеми нямаше. Ходих на изледвания за бактерии със стъкълце и проба от фекалии и всичко ми беше отрицателно. След една седмица обостреният сърбеж изчезна, но внезапно получих едно леко подуване до ануса, и след ден-два ми се появи като кратерче с дупка посредата, в която се вижда нещо леко бяло- може би гной. Имах силни болки при седеж в рамките на 3 дена. Сега вече почти изчезна, а й болката отшумя. Маже се с обикновен вазелин и слагам пак свещички цикатридин. Имам отново сърбеж, който се усеща вътршно, но предимно през нощта и е незначителен. Иначе от раничката не тече гной или др неща както се описва за фистулата, но се вижда нещо бяло в нея.
Понеже четох доста плашещи неща за фистулите и видях теми в сайта, ще се радвам да ми дадете някакви напътствия как да проведа диагностицирането си и при кой специалист? Видях, че пишете и за алтернативни хранителни методи, които масово се отричат. И най-важното, дали наистина е фистула това или нещо друго?
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Анална фистула или?

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2017 21:41

Така както го описвате прилича да е фистула, те периодично се обострят. Специалист в София ли търсите?

shalata

Мнение от shalata » 04 яну 2017 09:39

Да, за София става дума.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2017 21:38

ИСУЛ, Клиника по хирургия, проф. Коруков

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”