ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

ТHD метод за премахване на хемороиди.

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

mi60

ТHD метод за премахване на хемороиди.

Мнение от mi60 » 03 дек 2016 13:08

Здравейте! Имам хемороиди от 7-8 години ,след като вече 2 седмици ме измъчва един относително голям ,с размерите на бобено зърно , чиято долна част е почти постоянно навън започнах да обмислям операция. Бих предпочел минимално инвазивна , дори ако може с лигиране да мине номера ще се радвам , но не знам за такива големи и пролабирали дали е приложимо. Позната сподели че си ги е махала при д-р Желязков , ставало бързо , но като се разрових не намерих никакви добри мнения за него. Хирургът при които бях на консултация ми каза че проблемът само ще се влошава в бъдеще и ми предложи да го решим радикално с операция по THD метода , при която шият съда над хемороида и спират кръвотокоа , самия пролапс прибират в ануса , също с конец. Минилано инвазивно , така така , бързо възстановяване , обаче колкото повече чета толкова повече изтръпвам. Хора подложили се на ТHD месеци след това се изхождат по 4-5 пъти на ден , имат проблеми с уринирането и изпитват болки при дефекация. Моля , ако някой подложил се на тази процедура може да сподели мнение и преживявания, да го направи!

he_mor

Re: ТHD метод за премахване на хемороиди.

Мнение от he_mor » 04 дек 2016 18:19

Всички операции на ректалната област са крайно болезнени, въпреки обещанията на хирурзите. Аз лично получавам болки и от самите вътрешни хемороиди, въпреки че уж не боляли, защото нямало рецептори след linea dentata... При мен освен това те водят до запек, защото се опитвам да не "натискам" и се получава едно задържане или непълно изхождане. Като цяло изхождането при мен е трудно, много трудно. Не съм се подлагал на тази операция, но също го обмислям. Ти къде ходи на преглед?
Иначе по отзиви от пациенти поне един месец ще възстановяването, но уж трябва да е по-леко от класическата(Milligan-Morgan)...Има някои, които и от Longo и от класическата, са се възстановили супер бързо, но мисля, че това зависи и от степента на самото заболяване. Често се цитира скалата I-IV, но се пропуска факта, че вътрешните хемороиди могат да са малки или големи, малко на брои или много на брой. Тъй че не всичко е само до пролапса. Аз за хемороидите и лечението им съм чел доста. Колкото повече чета, толкова повече се отчайвам :cry: . Но специално проблемите с уринирането май се дължат на упойката и в болницата не те пускат да си тръгнеш, докато не се изпикаеш. Ако не можеш сам - слагат катетър. Болките при дефекация са неизбежни според мен. Аз и така ги имам :| А инконтиненцията би трябвало да отмине, освен ако не е засегнат сфинктера при самата операция.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”