ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Проблем с анала.Лилави големи полипи.

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

georgiradev

Проблем с анала.Лилави големи полипи.

Мнение от georgiradev » 17 фев 2016 12:33

Здравейте.От много време насам имам един кофти сърбеш с обилно изпотяване в областа на ануса.Преди 3 4 години съм имал доста количество кръв в изпражненията и по сълфетката (алено червена много ярко червена) питал съм лекар без да ме види каза хемороиди.От вече 1 година имам потене в задните части и леко сърбене(все едно имаш глисти) и винаги съм си мислил ,че е раздразнено ,но днес реших просто да се погледна отзад с фенерче и се изплаших мноооого.Страх ме е да не е нещо раково.На 24 години съм.Имам и болки в кръста и корема долу в дясно(диагноза:СРДЧ) не знам дали има общо ,но да си кажа.Слагам снимки знам ,че е гнусно ,но съм доста притеснен а тука на лекар няма къде да отида.
http://prikachi.com/images.php?images/46/8640046J.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/56/8640056d.jpg

puls100

Re: Проблем с анала.Лилави големи полипи.

Мнение от puls100 » 17 фев 2016 21:31

Няма ама трябва да отидеш.
Иначе според мен са си хемороиди, но доста раздразнени. И снимките (нищо че са кофти) и още повече симптоматиката, която описваш, показват точно това.
Раздразненото черво допринася за възпалението им. Болките в кръста също донякъде отговарят на възпаление, най-вероятно в ректума. Също ми се струва, че имаш обосрен колит, не спастичен.. може да си развил и нещо по сериозно.
Хемороидите можеш да ги "успокоиш" с медикамети/крем/мехлем, но за евентуалната чревна инфекция/възпаление най-добре е да те види лекар.
Определено ще се наложи много по-сериозно отношение към този проблем от твоя страна, защото за тези твоите години лично аз не виждам нищо хубаво в бъдеще. Предполагам знаеш, че пренебрегването точно на този проблем може да доведе до сериозни усложнения (меко казано)

georgiradev

Мнение от georgiradev » 17 фев 2016 22:17

Ами бях на лекар тука за корема. Правиха ми кръвна картина суе чисто нямам анемия нямам възспаление. Правиха ми ехография нищо ми нямало.. Исках да ми направят колоноскопия те ми казаха да се успокоя малко ,защото болките се появяват предимно от претиснение и от вървене. Инам хипохондрия и много съм филмиран , знам че е сериозно , но не знам какво да правя наистина.

puls100

Мнение от puls100 » 17 фев 2016 22:31

Щом са те гледали, не би трябвало да се притесняваш, въпреки, че самите хемороиди са си повод за притеснение. Но пък аз лично ако не колоно (това наистина специалист преценява), но една ректоскопия бих направил, защото все ми се струва, че в ректума има възпаление, поне хемороиди. Тия кръвни картини да ти кажа честно са оле-мале.. не лежи на тях :)
Болки в кръста и долу ниско леко в ляво (твое ляво) ясно казваш, че имаш. А запек нещо? Редуване запек-диария. Газове има ли или само болка. А като се притискаш по-силно малко под пъпа отстани боли ли?
Филмирането определено помага адски много специално на коремните проблеми :) Наистина е добре да се успокоиш, но пък от друга страна и номер едно хипохондрик в света да си, такива хемороиди от това няма да се появят :mrgreen: Така че нещата не са за подценяване..
За тия хемороиди като първоначална интервенция/профилактика си вземи мазило. Обезателно трябва да се успокоят.

georgiradev

Мнение от georgiradev » 17 фев 2016 23:47

Болките в корема са по леки но когато започне някакъв дискомфорт в корема ми се ходи до тоалетна по голяма нужда болките са долу ниско в дясно в корема когато ги има. А болките в кръста са в десния бъбрек все едно и понякога имам в таза в хълбоците и долу в дясно. Аз хемороиди мисля , че имам от много време , защото преди са кървяли никога съм нямал болки в корема до сега. В българия си бях на 29 октомври и ми откриха хеликобактер във високи стойности. Иначе винаги съм имал болки в кръста от две три години , но имах камъни в бъбреците и винги съм мислил , че е от там до скоро имах и в двата бъбрека 4мм камъни а на сегашния ултразвук в англия казаха , че ги няма. А за хемороидите моята лична лекарка каза , че са посредством на застоял начин на живот и лоша храна. Те и сега не ме болят но ме гъделичкат. :D Вече ми омръзна сериозно все съм болен и нещо ми има. И сега йич не ми се вярва да е срдч. Нито запек имам нито диария. Единственото което забелязвам беше , че имам по кашави иПражнения пак имат форма ,но когато го бутнеш с нещо се еазвалят. Кръв А сега не съм откривал уж. Само витамин б12 ми е от 119 минимална стойност аз имам 117. Мисля да се прибера А България за един преглед на всичко томохрафия и колоноскопия ще си направя

puls100

Мнение от puls100 » 18 фев 2016 00:33

Ехее то стана сложно :)
Ми ти си се зарезал! Лоша храна в действителност, нередовно хранене определено, нарушена обмяна, обездвижване, раздразненото черво (всички симптоми са ти наистина за това), хепикоптера, който навярно не е лекуван - от там правиш камъчета (съвсем нормално в предвид тази сутуация) и сега оле-мале..
Значи сега питай в тия UK ли къде си аптеки за мазило за хемороидите, че те са ти спешни. Другото е дълга история. Като се прибереш хеликоптера задължително да му умориш перките, пробиотици, б12-ката, яко чайове да прочистиш бъбреците (или квото ти предпишат) и почваш да влизаш в час, че си зарезал тялото си твърде рано.
Иначе нищо ти няма (не и сериозно), болките са от пясъка и камичета, те предизвикват точно такъв дискомфорт, хемороидите са си от зарезване. Неприятните позиви за тоалетна от срдч-то
Спокойно, това май става масово сред по-младите, така като чета...
Иначе що всеки втори под 30, ако не от трима - двама, са навън, кой, кой ли да питам, не знам!
Тука останахме само болните крави и куците коне :lol:

georgiradev

Мнение от georgiradev » 18 фев 2016 01:13

Ами приемах 14 дена два антибиотика и нексиум пробиотик вземам от месец и нещо пия чайове и на д-р тошков пия хапчета гастринорм , улцерин , урофит , прополис и много вода. Вече нямам гадене от хеликобактера , но имах жълт език един месец от антибиотиците и точно след антибиотиците Започна по чедто да ме боли кръста и корема и когато чукна бъбрека десния ме понаболява

georgiradev

Мнение от georgiradev » 18 фев 2016 15:07

Най ме притеснява тази болка в кръста в дясно.Много ме притеснява много ме е страх от ракове и така нататъка.Не отминава и когато тръгна да вървя се засилва и трябва да спра да седна за да ми мине.Имам някакви оранжеви точици по изпражненията ,но ми казаха ,че не е кръв ,защото кръвта трудно би се объркала ако е по изпражненията.Корема вече не толкова често ме боли колкото кръста.С теглото не съм мръднал също не ми се гади нямам запек нямам диария ,но имам все такива кашави изпражнения много ме е яд.Понякога имам много газове и леко подуване.Когато има по голяма тълпа от хора започвам да се изнервям много не знам защо преди не беше така.В депресия съм не ми се ходи никъде не ми се излиза ,защото ме е страх ,че като изляза ще ме среже болката в кръста и в корема и трябва да седна за да се пооправи.И когато ме срежи искам веднага да се прибирам дори не мога да се насладя на хубавото време.Вярно е ,че когато не мисля за този проблем сякаш нищо ми няма ,но в момента в който се сетя и хайде пак.Тука са категорични ,че става въпрос за спастичен колит ,защото точно така болял кръст корем кашави изпражнения и депресия.Аз вече съм така от 3 месеца..От 3 месеца ме боли ,но от 1 месец насам ме боли постоянно ,защото преди съм си мислил ,че е от бъбреци и не съм се притеснявам толкова много колкото сега след като знам ,че може и дебело черво да е,защото като прочета колко симптоми са почти като моите на мното по тежки болести като Болест на крон , Улцеративен колит , Рак , Язва на червата и още много.Особенно за този рак дето протича така болки и кашави изпражнения...Отслабнал съм с 2 килограма след като имах проблем с хеликобактера и това ме кара да се чувствам кофти.. Всеки ден се меря на кантара за да видя ,че не отслабвам.И от 2 месеца показва ,че съм си същите килограми вече.. 2015 година ми беше страхотен стрес за мен и затова не знам вече кое какво може да е. Дали толкова голям стрес може да отключи рак на 22 години.Леко отпаднал съм ,но аз съм така от 2 3 години от както разбрах ,че имам тревожно разстройство.Благодаря ви ,че ми помагате въпреки моята корава глава.

puls100

Мнение от puls100 » 18 фев 2016 19:32

Аз не знам защо всички млади имат страхова невроза от заболявания свързани с рак.. Не знам какво става! Може би стресът има голямо значение, може би интернет, информацията която се представя за ракът, все едно е "добър ден".
Как си го представяш да имаш рак? Мисли малко, първо виж %но колко заболяват от рак свързах с червата на тези години, после помисли, че са те гледали доктори, накрая чисто и просто си представи какво представлява ракът - злокачествено образувание, мутирали клетки, бързо разпространение, метастази, болки, гноища, кървища.. къде се буташ изобщо в тази група?!!

Аз може да нямам нищо общо с медицината, но също така съм почти сигурен, че става въпрос за спастичен колит, имаш всичко, което го показва. Просто този вид раздразнение/възпаление на червото има моменти на обостряне, и понякога наистина става гадно. Боли кръста, боли "някъде" долу, не можеш да му хванеш края. Образуват се газове, изпитва се дискомфорт и тежест и точно говорим за кашави изпражнения, и то защото все още си млад..

Има превенция, убеден съм. След година влез и пиши тук дали съм бил прав. Засилваш на макс физичесската активност, удряш яки дози непукузъм и настроение. Не кибичиш в къщи, нищо, че те е шубе навън някой скинар да не те срита с кубинки :) Вкарваш се в як филм със социалният живот, тормозиш, натоварваш организмът си. Не събираш тая излишна енергия, която немунуемо се преобразува в нерви. Както се казва започваш да бръмчиш, да накараш тялото си да РАБОТИ.
Имай в предвид, че точно застояването води до тази хронична умора в последствие, вярвай ми!
И почваш вече да се вкарваш в музиката от какво си болен.

И зарежи шибаните полуфабрикати-храни, тези който ги водят "храни за бедни" и бъка от тях по всички хипер и мега маркети. Може да е скъпа качествената храна, но в малки количества и тя е полезна ахахах, както всичко вредо :mrgreen:
Разчети из нета за здравословното хранене при проблеми с червата и особено при срдч-то и го спазвай на макс, спокойствие, настроение и непукизъм и ЯКОТО физическо натоварване.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 фев 2016 11:59

Нормално е, всичката информация за различните ракови заболявания я има в нета и хората четат... Навремето като нямаше интернет беше по-спокойно.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”