ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Лазерно лечение на анална фистула (FiLaC) в България

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

pleven 7

Лазерно лечение на анална фистула (FiLaC) в България

Мнение от pleven 7 » 07 фев 2016 06:22

Здравейте,

Бих искал да попитам дали най-новият метод за лечение на анални фистули с лазер (FiLaC), се предлага и в България? Знам, че засега проктолозите основно в Германия работят с този метод, който (според интернет) бил най-добрия, но се чудех дали болници като Токуда или Сити Клиник например, вече не предлагат това и в България.

Благодаря ви предварително за вашите отговори и коментари!

viakimova

Re: Лазерно лечение на анална фистула (FiLaC) в България

Мнение от viakimova » 09 фев 2016 18:44

Здравейте, аз лично не знам дали се прилага този метод. Интересувала съм тъй като метода е неинванзивен, но от фистула до фистула има огромна разлика. Лошото при тях е, че са с висок процент на рецидиви. Добрата новина е, че ако фистулата ви е "проста", то операцията не е страхотия. Във ВМИ прилагат някакъв метод, лазерен се води, но не зная подробности. Проучила съм де що има - и запушалки, и фибриново лепило, и лазери, и накрая си опрях до скалпела :mrgreen: Ако попаднете на хирург, който вложи сърце и старание при операцията, то шанса ви е доста голям. Това обаче е половината работа, другата половина е ваша отговорност - хигиена, повече от стриктна, правилно хранене, за да НЕ се допуска запек, редовно ходене на превръзки.
viki

pleven 7

Мнение от pleven 7 » 20 фев 2016 17:07

Благодаря ти за твоя отговор, viakimova!

От известно време се опитвам да се свържа с Biolitec - компанията, която произвежда лазерната техника за лечение на анални фистули и хемороиди. Засега няма отговор, защото имейлите ми са на английски, а очевидно в Германия предпочитат да си комуникират само на техния си език :lol:

Направи ми впечатление, че на техния сайт има версия на няколко езика, един от които е румънски, което ме кара да си мисля, че тези нови методи на лечение на фистули (и хемороиди) най-вероятно вече се предлагат в Румъния.

viakimova

Мнение от viakimova » 21 фев 2016 12:44

Личното ми мнение е, ако имате фистула, да не губите време и пари в тоя метод, защото:
1 - Няма го в БГ
2 - Ако скоро го има, то би ли имал опитен хирург да го практикува
3 - Вероятно ще е скъпо
4 - Гаранция няма да ви даде, както и никой друг метод всъщност
Зная, че всеки търси мини-инванзивен метод, всеки търси по-малко болка и кръв, и рязане, защото страха е голям, но моето проучване ме насочи към класическият метод.
viki

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”