ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Самолечение на хемороид

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Потребителски аватар
blader

Re: Самолечение на хемороид

Мнение от blader » 26 май 2012 23:15

Операцията е лека, кратка и рисковете да се оперирате са много по-малки, отколкото ако нагрявате хемороидите с гореща вода, пукате ги, или пък правите други опити за терапия.

Методите, които описвам горе, са симпатоматични и те оставят проблема.
А хемороидите са интересен казус. Възпалени могат да доведат до неприятен парапроктит например.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 27 май 2012 12:27

Здравей Blader.Capry съм.Както ти бях споменал,моя хемороид стои така,отвън засега.Спря да ме боли.Което е хубаво,само ме притеснява че е още набабнал,като зърно е и стои отвън на ануса.Нямам кръв при изхожданията,което е хубаво,да чукна на дърво,хемороида е външен,твърдичък е още на пипане.Надявам се като мине известно време,като го мажа със крем и като правя хигиената,да се възвърне към нормалния си размер или поне както бе преди да се възпали..Ти какво мислиш.,дали е възможно това...Казват ми тук че ако бъда търпелив може да отнеме и повече време ( 20 - 35 дена ).идва момент когато се прибира,.Това ми го сподели лекар.,дано да е така..Ще чакам..Благодаря ти за Отговорите досега,много внимателно ги прочетох.
Днес звъннах и на лекаря който ми даде крема,той също каза да се успокоя и да се въоръжа със търпение,имало тромб или застой на кръвта и трябвало време за да се разсее,или да се прибере във нормални размери,но каза че няма как да не се прибере..

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 27 май 2012 12:55

Според мен нямаш повод за притеснение. Панираш се.
Прилагай поддържащата терапия, храни се с течно кашава храна за меки изпражнения и се въоражи с търпение. Всичко минава.

А ако започне да ти създава чести проблеми, оперирай...

И една молба, пиши по=кратки постове. Не мога да насмогна да ги дочитам.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 27 май 2012 13:16

Благодаря ти ,да наистина съм мн смотан и лесно се панирам,.Разбрах какво да правя.,със нещата..А само още нещо да те попитам,понеже имам голямо желание да тренирам фитнес,но не със големи тежести.Слаб тип структура имам,но сега като стана така и незнам,дали е възможно да вдигам примерно от лежанка,.Бицепс.Незнам дали не е противопоказно за хемороида да не го влоша .Какво мислиш като съвет по този въпрос..Като мнение.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 27 май 2012 17:12

Противопоказано не е, но не е препоръчително да се правят излишни напъни.
Ако килограмите на тежестите са в норма, не виждам проблем да тренира човек, стига желание и време да има.
д-р Стефанов

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 28 май 2012 19:05

Днес бях при специалист.Каза ми ,че имам външен хемороид , а за вътрешни не се знае.Каза да увелича дозата на детралекса на 3х2 и едно ново по-силно мазило ми изписа.Каза , че няма нужда от операция.След седмица ще ида да види как е положението.Това е от мен за сега.

capry

Мнение от capry » 28 май 2012 23:14

Здравей Pal Mal,много добре,радвам се че нямаш нужда от операция.Аз също съм със външен хемороид,значи и аз имам подобна диагноза..А как се казва мазилото,като име,това новото което ти е изписал..да мога и аз да опитам

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 30 май 2012 18:11

Само немога да разбера , защо след като ходя до тоалетна ме боли 2-3 часа.Възможно ли е да е от запека ?

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 30 май 2012 19:15

Задължително е. Точно заради това препоръчах течно-кашава диета.
д-р Стефанов

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 30 май 2012 19:36

Да , това ми каза и доктора , но кои храни са такива ?

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 30 май 2012 19:41

Между другото почнах да пия зелен чай за разхлабване

capry

Мнение от capry » 30 май 2012 22:15

Здравей Pal Mal,kak си приятелю по неволя.Тукмо имах желание да те питам,какво мазило ти изписа новия лекар.Казваш че новия лекар изписа Ново Мазило..Как се казва.Ако не те затруднявам,ще ти бъда благодарен..Аз също пия Детралекс,3 Х 1,мисля да пия докато не видя някакав ефект.Ако трябва и 2 месеца.

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 30 май 2012 23:01

Здравей отново.За съжаление аз още съм в "клуба" . Мазилото... забравих му името , ама никъде го няма.Питах личния и той каза , че това е остаряло и трудно се намирало. Детралекса го пия 3х2 , продължавам с масту-то , но личния също ми каза , че искало търпение и време. Днес пих зелен чай и ефекта му е много добър срещу запек.Вече не ми капе кръв , само леко като докосвам с тоалетна хартия след голяма нужда има някакви малки петънца.

capry

Мнение от capry » 31 май 2012 18:13

Pal Mal здравей.От вече 16 дена все бях така и накрая ми писна и отидох на Хирург,оказа се че хемороидът е калцирал,затова е като "топче или бобено зърно".Моят съвет е да отидеш при специялист хирург..Ако те интересува ,може да ми звъннеш.ГСМ ми е 0898 409155..Аз вече махнах моя..сега се възстановявам..Пожелавам ти късмет приятел.Това което изживях през тези 15 ,16 дена не го пожелавам на никого..

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 31 май 2012 23:10

ее , ти поне си се отървал.Може ли да кажеш малко подробности за операцията ? И моя е външен , но май има и вътрешен , незнам.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”