ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Самолечение на хемороид

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

capry

Re: Самолечение на хемороид

Мнение от capry » 25 май 2012 17:59

Ако има Надежда да се оправи и да спадне отока,от хемороида,ще бъда много щастлив..Само да знам,независимо колко дена са необходими,дали още 5. или 20..Само да знам,че организмът е във състояние да Резорбира така този тромбирал хемороид..БЛАГОДАРЯ ти за Отговора Blader,Предварително..Много се надявам да Има надежда,..

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 25 май 2012 18:23

Според мен е от начина на лечение.Трябва повече почиване , никакви натоварвания и леки разходки.Така съм чел.Незнам колко е вярно.Аз лежа по цял ден горе-долу , правя си 10 минутни бани със смрадлика в един леген , мажа се със "Масту маз" , вечер пия по 2 детралекса (така ми каза доктора) и преди лягане пия хексалгин за да не се будя пред ноща от болки , които вече значително намаляха.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 25 май 2012 19:09

Капри, заля ме от въпроси бре човек!
Фибринолизата е нормален физиологичен процес. Организмът ти е годен, не се притеснявай, ако нямаш други болести на кръвта, не се тревожи.
След още няколко дни при диета и спане на корем, ще се оправиш.

Смесвай ядките с кисело мляко и ги оставяй няколко минути. Не ги яж отделно.
Понякога се чудя как потребителите измислят такива работи. Това е ккато да ядете супа, но сварените картофи, моркови и тн да са отделно от бульона. Накисват се, за да омекнат и да се разпънат. И не яжте много ядки, по 2-3-4 супени лъжици стигат. С три-четири пет кисело мляко. Те след това се раздуват в стомаха. Не трябва да се прекалява, че причиняват метеоризъм, който също е фактор за поява на хемороиди.
На обяд и вечеря хапвайте пюрета и супички, в които да има мекосварени картофи, моркови. Избягвайте временно грах, боб леща, пържено, тежки храни и преяжданията. Спете по корем, за да намалявате налягането и напрежението в аналната област.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 25 май 2012 21:02

Благодаря ти Blader.Мисля че нямам заболявания на Кръвта,опазил ме БОГ.Само със този хемороид.Аз и преди съм имал леки проблеми породени от продалжително стоене пред бюро или на стол..И от там сами се получили тези хемороиди,но никога досега не се е подувал,затова.АМи надявам се че ще мине проблема,просто е въпрос на време да се разнесе тромба от възпалението.Ще бъда търпелив,нямам друг избор.
Овесените ядки,ще ги смесвам със млякото.Досега ги правих като ги ям във една паничка,но повече няма да права така.
А и понеже работата ми е свързана със доста ходене,неможах да почивам първите дни,когато имах силни болки,просто съм застрахователен агент и нося документи,нямаше как да стоя легнал у нас,дано това да не е проблем и да влоши или да се отрази на възстановяването..Понеже прочетох Pal Mal- от PaLMaL » 25 Май 2012 17:23

Според мен е от начина на лечение.Трябва повече почиване , никакви натоварвания и леки разходки.Така съм чел.Незнам колко е вярно.Аз лежа по цял ден горе-долу"

Потребителски аватар
roniabg

Мнение от roniabg » 25 май 2012 21:11

Не изчетох цялата тема в подробности,
но искам да ви споделя, че веднъж имах проблем с един неприятен външен хемороид.
Не помня колко дни го търпях, мазах , спазвах диета и пр. но съвсем скоро ми дойде идеята да отида да го махнат. Отидох в Юнион Клиник и там бяха много внимателни. Да, много е неприятно прегледа, защото е много лично, ама лекарите са си лекари... Слагат ти една камера първо и ти обясняват кое какво...
Всичко мина за около 10-15 мин и го изрязаха с упойка. След като мина упойката не ме болеше...
След 3 дни вече бях напълно ок . Нямам и следа сега
Не се мъчете със самолечение, колкото хора съм посъветвала когато им се случило и са отишли са били много доволни. Майка ми след мен отиде, тя имала проблем с години ... И нея я оперираха и й мина за нула време.

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 25 май 2012 21:43

А възстановителния период как е ? Има ли шевове ? Защото аз имам 1 колкото бобено зърно и още 2 или 3 по малки.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 25 май 2012 23:08

Въпросът за възстановителния период го отправете към д-р Атанасов. Отговорът се комбинира на база усложнения, реактивно състояние на пациента и опит с пациентите.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 26 май 2012 12:08

Да се надяваме да не се стига до Операция,защо да не се прибере хемороида от само себе си,нали е тромб доколкото разбирам,му трябва време на самият организъм да се пребори и да разкара съсирената кръв..Според мен със хапчетата и времето дори и месец да е.,би тряябвало като премине възпалението да започне да се свива..така мисля..Попитах вчера един лекар,който ми даде крема,да се мажа,,защото нали и аз се притеснявах самият,,дали ще се върне ,пак горе долу към нормалния размер.Той ми каза че самата област на таза е доста богато кръвоснабдена и че да не се притеснявам,просто трябва Време,можело и над месец да коства докато се прибере.,.ЗА какви операции сте се навили тука.,,Пази Боже..от такова нещо.Аз съм убеден че всеки организъм е способен да се справи със това..Просто това е остро възпаление на съд,сега е преминало,става тромбоза.,,и трява време да се абсорбира от отргаизма,,..със помощ малко на хапчета и диета,..Мисля че сам прав,,Ako съм със погрешно мислене Blader да ме поправи,не съм лекар,но така ми каза един лекар..

Nanko
Контакти:

Мнение от Nanko » 26 май 2012 14:18

Хемороиди се лекуват с безупречна хигиена и ограничаване на времето което прекарано в седнало положение. Това го знам от хирург. Казал ми е и, че ако се отстрани с операция след време пак се появяват, а в някой случаи дори боли повече.

capry

Мнение от capry » 26 май 2012 14:39

Здравей Nanko,благодаря ти от все сърце за отговора.,Тука имам проблем,ако си ми изчел мненията от няколкото страници,понеже се притеснявах за Възпален външен хемороид,който стои набабнал,като мехурче и ме даржи така вече 10 дена,та затова се надявам да спадне,със течение на няколко седмици..сега спря да ме боли,само дето е надут..Затова се притеснявам,пия таблетки и се мия,със вода,със лайка,когато мога,със калиев перманганат..Питах един лекар,който ми даде крем да си го мажа и той ми каза също да изчакам и да се поуспокоя,трябвало да мине известно време,тай като имало тромб,на вената,за да се разкара това и да спадне отока.Прочетох мнението ти,за което Благодаря,просто ще проявя търпение и да се надявам че ще станат на добре нещата,да се поспадне отока от възела и да се оправя,

Nanko
Контакти:

Мнение от Nanko » 26 май 2012 15:00

Няма за какво :) Просто споделям това което знам. Специално за този вътрешен оток нищо не мога да кажа, не съм лекар. Знам, че трябва да се миеш с вода и сапун. Добре ще е ако можеш да научиш тялото си да се изхожда всяка сутрин, за да можеш да си поддържаш хигиената.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 26 май 2012 15:02

Ще се оправиш. Поливай се със варена смрадлика или бледорозов разтвор на калиев перманганат по=често, а не от време на време.
Самият разтвор на лайката не дава този ефект, който смрадликата и калиевият перманганат.
Те имат тъканно абразивен ефект и антисептичен ефект, а лайката има аналгетичен ефект. Прилага се при възпаление, например дефекация в леген при сериозен проктит или фалит на пениса. Пенисът се потапя в лайка и уринирането става по-леко.

Това, което казва Нанко, е вярно. Трябва по-малко седнало положение и много движения.
Уви, животът на много хора е свързан със стоене седнал в офис, кабинет и тн. Няма как, неизбежно е.
Заради това съветвам да се правят клекове, физически движения периодично и умерена диета с кашави храни.

Що се отнася до операцията, да, понякога рецидивират, защото самите хемороиди са вени, по които тече артериална кръв. Когато се махне това разширение на вените, наречено хемороид, оп оперативен път, ако не се спазва хигиена и добър режим на двигателна активност и храна, то отново ще се появи.

П.С: Отново е прав Нанко за водата и сапуна. Водата да е хладка до студена, а сапунът с неутрално рН,например сейфгард, за да не се дразни лигавицата. За повече инфо относно сапуните - аптечните сайтове и аптечната пазарна мрежа.
д-р Стефанов

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 26 май 2012 17:03

Аз стигнах то заключение , че моите са вътрешни , но са излезли отвън и не се прибират.Единия е колкото бобено зърно , другите 2-3 са малки.Вчера като ходих до тоалетна накрая видях че капят 4-5 капки кръв и по дължината на фекалийте има лентичка кръв.Мия се със хладка вода без т.хартия.След това ме боляха както в първия ден.Понеделника ще ходя при специалист да ги погледне и да каже за тях.Препоръчайте ми някъде в Пловдив , където няма само да ми вземат парите. :roll:

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 26 май 2012 17:54

Не мога да дам предложения за Пловдив.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 26 май 2012 22:57

Здравей Pal Mal,видях че си решил да отидеш на специялист лекар ( хирург ),ако посетиш лекаря,попитай го дали няма да е възможно да ти се "прибере" сам хемороида след определено време,защото намен 2 ма лекари ми казаха ,че това е в следствие на възпалението,самият кръвоносвен съд се е напалнил със кръв, в следствие на възп.процес и е нормално да мине много повече време за да се възвърне сам във изходното положение,
Да знаеш,че отидеш ли при хирург съм 90% сигурен че ще те "посъветва" със операция,която е доста рискова за мен.Аз не бих се подложил,но това си е мое мнение..Това исках да ти кажа,при мен също е излезнал отвън,просто чакам да мине време.Пиши после,като се върнеш от лекаря,или хирурга,да кажеш какво е казал..Пожелавам ти Касмет

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”