ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Самолечение на хемороид

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

capry

Re: Самолечение на хемороид

Мнение от capry » 24 май 2012 13:05

Това което мисля е за външния тип хемороиди,незнам,дано да оправим поне тях.

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 24 май 2012 15:36

при мен има новини.Изкъпах се току що и по едно време видях , че капе кръв.Видях и че след това като , че ли липсват 1-2.Стигнах до факта , че след като се втвърдят е добре да се киснат със леко топла вода за да се спукат.Аз така със душа 2-3 минути си правих и има резултат.Дано и при вас има подобрение.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 24 май 2012 17:29

Съветвам ви да не го правите. Причината е, че в хемороидите не тече венозна кръв, а артериална. И освен това - новообразувалата се рана може да е входна врата за инфекции.
Препоръчителната терапия за успокояване на хемороидно възпаление - студена вода след дефекация, без механично триене с тоалетна хартия, а за предпочитане сапун с неутрално рН, за да не се дразни лигавицата, плюс полевки със смрадлика - вариво, или бледорозов разтвор на калиев перманганат. пПлюс течно кашава диета.

И на финал - лечението, за да бъде категорично, е оперативно. Другото е симптоматично/поддържащо.

Поздрави!
д-р Стефанов

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 24 май 2012 19:55

Е как да се махат иначе ? Те нали трябва да се спукат външните ? Няма къде да се приберат. И операцията сложна ли е ? Възтановителния период ?

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 24 май 2012 20:04

На тези въпрос по-подробно би отговорил д-р Атанасов, който е консултант в сайта. Ако желаете, пишете му съобщение.
Иначе такова нещо като пукане не трябва. Те се прибират с ръка при подмиване, когато са в трети стадий от по-усложнените хемороиди, а ако са в първи или втори, след диета и хигиена, която описах по-горе, ще се приберат и размерът им ще спадне от самосебе си. Тоест симптомите ще намалят, но хемороидите ще останат. До следващата грешка в диетата и тяхното "възпаляване". А ако го правите това с топлата вода, освен че ще кървят, може да ви влязат куп болестотворни патогени, които да предизвикват нагнояване, абсцес и ако не се дренира навреме, усложненията могат да бъдат сериозни.
Не искам да ви плаша, просто самолечението е грешно от всеки, който не разбира в темата.
По-добре пишете лично съобщение на д-р Атанасов да ви даде по-подробни детайли за възстановяването и операцията. Той е добър хирург.
д-р Стефанов

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 24 май 2012 20:30

Нещо май не се ме разбрали.Моите са външни и доколкото знам няма как да се приберат

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 24 май 2012 22:09

Правилно сме се разбрали.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 25 май 2012 11:21

Здравей Pal Mал и Blader. Внимателно прочетох мненията от снощи. Съгласен съм че не трябва да се "пукат" или да се травмират за да изтече кръв..Моят хемороид е също външен.И стои като брамбук..Досега от 8 дена,9 дена вече правя процедури.,мажа го след хубаво измиване със хладка вода.,.,също и правя бани и със лайка,докколкото мога ..Пия и таблетки Детралекс..3 х 1т..Но не съм постигнал още видим резултат..Искам да се посвие..Искам да попитам Blader,tъй като забелязах че е Студент по Медецина,или може би е и лекар..Значи Blader..добре си описал всичко като поддаржаща терапия..Но според теб,ще има ли ефект на "Свиване" т.е прибиране на Външен хемороид.,Моя случай е такав..Какав срок е нормален да почувствам това прибиране..Вече 9 ден ми е така,във началото беше мн болезнено,парвите няколко дена,сега нямам болки,само леко смадене и кофти усешане като чуждо тяло..Пия таблетки и правя подмивания,също ям и на закуска и Овесени ядки със кисело мляко...Нямам Кървене,"да чукна на дърво"..Само чакам да се получи потушаване на симптомите да се поприбере..
Страх ме е да не остане така,Хемороидът е изцяло Външен,сигурен съм 90%,стои като мехур,със големина на грахово до бобено зърно,син на цвят,,И е подут,..наблюдавах го изцяло..Според теб ,ще се стигне ли до прибиране,поне до степен във която е бил,,тоест ще отминат ли тез Остри симптоми.Или ше остане така,набабнал..Притеснявам се защото минаха 9 дена,затова питам,,Ако е въпрос на време,ще се "въоръжа на търпение"..Но да но да не остане така..Благодаря ти за отгвора
предварително..

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 25 май 2012 15:38

Добре де ,аз така и не разбрах как точно изчезва външен хемороид ? Къде ще отиде тая съсирена кръв в него която се е събрала ? :roll:

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 25 май 2012 15:51

capry, не ви разбирам какъв точно е въпросът. Кога ще се прибере или как точно?
Какъв е хранителният ви режим, какво ядете на закуска, на обяд и на вечеря?
И да, външните хемороиди се прибират. Единственият начин да се "премахне съсирената кръв" е чрез обратно втечняване, тоест фибринолиза, която настъпва под действие на ендогенни фактори. Освен всичко, хемороидите "излизат", когато някакъв механичен дразнител го причини - профузна диария, или твърди фекалии. При нормализиране на диетата и приложение на локални антисептици - смрадлика, калиев перманганат, хемороидите се изкачват обратно нагоре, лаически казано,
но това е само потушаване на симптомите, а не радикално решение... и така до следващата грешка в диетата, която предизвиква твърди фекалии или профузна диария.
д-р Стефанов

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 25 май 2012 15:52

П.С: Виждал съм малки перианални абсцеси, които са непосредствено до ануса и хората, включително някои джи-пита ги бъркат за хемороиди. Добре е да потърсите помощ от лекар, който да ги види "На живо"
д-р Стефанов

PaLMaL

Мнение от PaLMaL » 25 май 2012 16:05

Еми личния ми го каза ,че имам 3 хемороидни възела.Незнам от какво точно ми се появиха на мен.По принцип имам нередовен стомах - понякога ходя всеки ден до тоалента , а понякога 2 пъти в седмицата.Променя ли си малко режима на хранене , веднага и стомаха се раздразва.Предишния ден ходих до тоалетна със лек запек , след това на следващия ден се наложи да вдигам тежести и за капак застоялия напоследък живот пред компютъра...Явно всичко като се е струпало на едно и...

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 25 май 2012 16:36

Съветвам ви да отидете при коремен хирург, не само при джипи, който също да изкаже мнението си.
д-р Стефанов

capry

Мнение от capry » 25 май 2012 17:40

Здравейте Blader.,Благодаря много за отговора,за своевременото отношение.Въпросът ми е Дали ще се прибере този Възпален хемороид,външен е 100%,,Понеже като нормален човек се притеснявам е минаха 9 дена,Значи за по-лесно ще Ви опиша ситуацията.
На 14.05.Неделя,ядох със обяда Парлива чушка,преди това съм си позволявал също по-малко да хапвам,но на въпросния ден хапнах и си спомням.Нямаше ми нищо,Но на 15.,16 Вторник сутринта при Дефикация вече не се сещам дали имаше болка веднага или не,но после забелязах това топче.Беше набабнало.,след което се "притесних " много.Панирах се и разбрах че ми е Възпален Хемороида.Топчето е като големина на Зърно колкото Грах и между Бобено.,Първите 3 дена ме болеше много,първоначално започнах да се мажа със един,после 2ри крем.,,на третия ден,Четвъртака си купих Детралекс и почнах да пия 3 х 2 според опътването.След това почнах и със друг крем,Бани сутрин със ЛАйка,някой от дните и със слаб разтвор нан Калиев Перманганат.,и така,до днес
Храната ми е сутрин - Овесени ядки,кисело мляко. Гледам да я по така ненатоварваща.Ядките ги ям обаче във купичка без да са сварени или смесени със млякото.Млякто си го вземам със лажичка и така.,,.Но от тях нямамм проблем.ИЗхожданията ми са рядки,само сутрин,нямам зор..Искам да те попитам според това твое казано -"Единственият начин да се "премахне съсирената кръв" е чрез обратно втечняване, тоест фибринолиза, която настъпва под действие на ендогенни фактори. "
Как да го постигна това "втечняване" или Фибрилиноза,,дали като мине достатачно време сега и ще се получи нормализиране на хемороида.Повеяе няма да БЛИЗНА парливо.ТОва исках да те питам,дали ще спадне до поне нивото което беше.Зашото това имено ме притеснява..Не ми е иска да си мисля за други неща - Операции и т,н...//Това ми е въпросът,Станалото станало.РАзбрах каде съм сгрешил със храната и съм провокирал,това състояние,..Само се моля да се позакрепи и да спадне отока,,Сега вече спря да ме боли,само дето стои като " напомпено" ,надявам се да почне процес на Спадане на мехурчето,Явно е че ще трячбжа да се чака,,Дали ще се прибере според теб//

capry

Мнение от capry » 25 май 2012 17:50

Просто се притеснявам дали е достатачно това като начин на лечение,за да се Свие и да спадне Отока и от там да се "прибере" Хемороида..Сигурно трябва време или незнам точно как се казва ,да се получи обратен ефект- организмът да се "пребори" да махне тромба и от там като се разсее тромба да спадне и възела,..Възможно ли е според теб,ще се стигне ли до там,това ми е въпросът..Да не остане така,,възпален

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”