Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това залага антибиотичната резистентност
Какви са другите ползи от женската мастурбация?
реклама

Самолечение на хемороид

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Самолечение на хемороид

Мнениеот PaLMaL » 21 Май 2012 16:14

От вчера сутринта забелязах , че ми се е образувало едно такова "изчадие".Предишната вечер ходих до тоалента и нямах никакви оплаквания и проблеми.Едно такова синкаво като топче е и ми пречи.Като стоя седнал ме боли и като ходя също.Сега след като се появи не съм ходил до тоалента , но кръв не виждам , както четох в други теми.Лятото пак имах такова , но тогава бях на морето и незнам от солената вода ли , от кое , но стоя към една седмица и затихна.Кажете с какво може да се лекува това нещо в домашни условия.Някакви кремове.... на 18 съм и напоследък ми се налага да стоя доста пред компютъра.
PaLMaL

Re: Самолечение на хемороид

Мнениеот PaLMaL » 21 Май 2012 19:44

Голямо е горе-долу колкото бобено зърно.Кажете , моля ви.Ще отмине ли само ?
PaLMaL

Мнениеот PaLMaL » 22 Май 2012 15:34

Днес бях при линия.Каза , че имам 3 хемороидни възли.Изписа ми "mastu маз" .Не усещам облекчение обаче.Правих си вани със смрадлика.След колко време горе-долу започва да идва облекчението , защото болката е ужасна :shock:
PaLMaL

Мнениеот blader » 22 Май 2012 17:00

Внимавайте с диетата - нищо тестено, твърдо. Минете на течно-кашав режим - супи, пюрета, без хляб и твърда или люта/кисела/горчива храна.
И правете бани смрадлика и физически упражнения.
Medical student in Medical university of Sofia
Аватар
blader

Мнениеот PaLMaL » 22 Май 2012 17:33

Еми диета ще се опитам да пазя , но физически упражнения сега няма как да правя...просто болката е голяма и ми е трудно да лежа , пък какво остава упражнения да правя...
PaLMaL

Мнениеот capry » 22 Май 2012 21:50

Здравей Pal Mal,влизайки тук и аз се зачетох във проблемът който имаш.Искам и аз да споделя.,че същото е и при мен.Значи от миналата неделя както нямах никакав проблем,събуждайки се понеделника и видях същото..Направо ми е излезнало като топче,голямо е колкото бобено зърно,цялото е като мехур и стои като гъба..Много е неприятно,досега само веднъж ми се е случвало доста отдавна и сега пак се случи..От тогава вече една седмица се опитвам да правя каквото и да е,Дадох близо 40 лв за различни видове Кремове.,мажа се.Правя бани когато имам възможност особено сутрин със лайка ..Консултирах се и със Личната си лекарка,защото честно казано се шашнах. и ходих да я питам,какво да правя..Каза ми че не е опасно,просто се е възпалил самият съд.Да пия ДЕТРАЛЕКС>(това са таблетки ,извлек от Портокал,флаваноиди).Правя го,3 X 2т. парвите 3,4 дена после по 2Х1 т.Обаче от всичкото до тук нямам никъкъв ефект.Бях решил да ходя и до Хирургически кабиинет,.Просто доктора да го види,.Но после се отказах,защото по-правило не се оперира или да се правят манипулации когато има възпалителен процес,пък и разбрах че операциите на хемороиди не са никак за подценяване,получават се доста и много рецидиви,от различно естество.Просто няма смисъл,Особено ако лекара е и некадарен,не ми се мисли какви последствия може да се получат..Както и да е.Сега пия и капсули за Елемениране на Възпалителния процец вътре във самият кръвоносен съд.,От 2 дена пия 4 х 1 т Но си седи все така..Мажа го и със крем,.който взех от един Лекар,приготвя го във лабораторни условия..Нямам болка,видях че ти си имал.Да и аз бях така,миналата седмица,.първите 2.3 дена..Сега може би от крема има спазмолитичен ефект
Сега.,искам само да разбера.,имали някой,който е имал подобен проблем,да каже какъв периоф от време е нужен,самият Съд ( Вена или каквото е там) да се възвърне във горе -долу първоначално състояние.Тое е ясно че има възпалителен процес,който е породен и провокиран от храна от стоене.Ако някой има опит да сподели,ще му бъда благодарен
От това което виждам,Вече 7 ден ,няма спадане не отока,стои като Мехур и както каза Pal Mal, като под- налягане е ..Ако е нужно да се чака,ще се чака,Може би е нужен повече време - 14 ,20 дена..Незнам..Кажете.
capry

Мнениеот PaLMaL » 23 Май 2012 13:10

Тази нощ не ме е боляло , пих хексалгин снощи за болкоуспокояващо малко , обаче сутринта като се раздвижих малко пак ме заболя.Видях , че на чершафа има кръв малко и като мажа с един крем пак има кръв леко.Също забелязвам , че са се втръдили малко и са едни такива грапави.Незнам , от крема ли , от детралекса ли е...Иначе продължавам с баните и гледам да не ставам от леглото.
PaLMaL

Мнениеот Lidi » 23 Май 2012 15:09

Съчувствам ви! Знам какво е и колко е коварно и как боли. Както е казал blader трябва да се внимава с храната и по-възможност изхожданията да са меки, кашави. За тях си помогнах аз с пектин - български на прах, има в магазините и аптеките, около 2,50 лв, че при мен бяха нередовни изхожданията, но вече са, и с него нямам запек. Важно е след изхождане да се миете с хладка вода - не гореща и не студена. Аз се измивах и със смрадлика или седях в леген със смрадлика, но пак да не е гореща, а съвсем леко топла. На опаковката пише как се приготвя.
И на мен ми се появиха преди време и по съвет на blader се закрепих и доста време нямах проблем и овладявах нещата. Наскоро пак ми се случи след преяждане с бадеми. Направо не знаех къде се намирам.
Наистина както е казал той и по негов съвет аз спазвах някакви елементарни упражнения. Знам че боли, но е хубаво поне малки разходки. Хайде, първите няколко дена, докато е много болезнено не го правете, ама веднага като усетите, че болката е олекнала се раздвижете, не се застоявайте на едно място.

За времето - различно е. На мен първия път ми отне около 2 седмици, докато утихне силната болка. И сигурно още месец, докато се почувствам добре. Аз си взимах билкови таблетки Пайлекс + крем билков Пайлекс и с тях се справих първия път.

Следващия път си взех Хемоклин - този новия билков продукт с екстракт от Алое. Аз лично съм доволна. Ползвах го много време, понеже го редувах с Пайлекс. Скъпичък е, но за мен си заслужава, защото поне на мен ми помогна много след системно ползване.
Ползвала съм и Цикатридина свещички - хомеопатични, ама на мен не ми подействаха добре. Страшно ми се разстрои стомаха за 5 дена и съжалих, защо си дадох парите, но гледам на други им действат добре.

Общо взето не минават екстремно нещата. Може месец да мине, два, зависи от храната, от движението от много неща. От начина на живот зависи и второстепенната им поява. Движете се, правете елементарни упражнения без да се натоварвате (вдигането на тежко провокира хемороидите, а също и продължителния застой прав или седнал). Хапвайте повече плодове, зеленчуци и течности, за да са меки изхожданията. И никаква тоалетна хартия - само измиване с вода и някакъв мек интимен гел. Намазване с маз за лечение и така, докато се оправят нещата.
Lidi

Мнениеот capry » 23 Май 2012 16:46

Здравейте Pal Mal I Lidi.Благодаря ти че ми сподели за твоя "Опит" със хемороидите.Прочетох внимателно мнението ти.Да така е,със нещата.Аз съм също на това мнение.А да те попитам Lidi, ти имала ли като мен,както по-горе съм го описал,изпъкнало като топче.,да ти се е случвало точно това.Защото аз и Pal Mal e също като мен,значи ние просто сме Провокирали и е станало според мен нещо като възпаление на възела.Аз съм си имал,както и Вие но самите хемороиди си бяха спокойни някак си,сега като е станало това като топче,въпросът ми дали е възможно че се притеснявам да се върне пак доколкото е било като размер,да се прибере.Защото сега е все едно е излезнало като Мехур през ануса и е точно на ръбат му.Доколкото разбрах и от Pal Mal и тои е така ,А при теб Lidi..taка ли е било.
Благодаря ти ако отговориш предварително
capry

Мнениеот PaLMaL » 23 Май 2012 17:09

Не , при мен са 3 или 4 и едното е малко по-малко от бобено зърно , а останалите са наполовина по-малки някъде.Ох , незнам вече... колко време ще стоят...До сега не ми се е случвало така :oops:
PaLMaL

Мнениеот Lidi » 23 Май 2012 17:31

Да, така е и при мен. Еднакво излизат, само броя им е различен. Да, доколкото знам в последен стадий седят навън и не се прибират . В случая с мазане се поуспокояват нещата и се прибира възелчето. Вече, ако не се прибира се предприемат други мерки, за които не ми се мисли.
Принципно , като е по-ранен стадий те излизат при изхождане(ходене по голяма нужда) и спонтанно след това се прибират. В по напреднал стадий се избутват навътре с ръка. :( И вече в последен стадий мисля не се прибират. Говоря наизуст от прочетено.
Но, уверявам ви, в темата е писано много по тези въпроси. Упражнения, правилно хранене, мазане, миене и всякакви от рода ще помогнат за по бързото освобождаване на възелчето.
Моя стоя доста време навън, първо беше меко възелче, на моменти ми се струваше по твърдо и сега се поуспокои, омекна и не се вижда сякаш. Не го усещам. Старая се да не стига до запек и напъване, за да не се възпали и пак да изкочи, че като знам какви болки е. Болките чак схващат и крака, а и на едно място не ти се седи.
Lidi

Мнениеот PaLMaL » 23 Май 2012 18:11

Но доколкото съм чел само вътрешните се прибират , а външните се пукат , каквито са моите.И предполагам тая кръв е от някои от тях.
PaLMaL

Мнениеот capry » 23 Май 2012 20:49

Здравейте отново.И аз четох за тези парва,втора ,трети и 4 ти.стадий,но според мен,нашите възли са със сигурност съм убеден че са Външни,защото ако бяха вътрешни,щяха да бъдат по-нагоре и нямаше да излезнат точно по ръба на ануса.Моя е точно така,одеве го гледах да разбера точно как излиза.Както и да го наблудавам,се вижда както каза PAl Mal,като зърно,бучица,или както и да го наречем мехурче което е твърдо на пипане,все едно ще се спука всеки момент.,синио е нан цвят.Големината му е някаде около бобено зърно.Доколкото виждам,то е провиснало от едната страна на ануса,точно по ръба се вижда.И аз четох,ала бала,да се намествало със ръка,да се мушне вътре,но това е когато са Вътрешни хемороиди,Нашите са Външни,убеден съм 100%.Няма как да ги накараме да влезнат,те са като бучици.,.Аз опитвах,но не поззволява да се мести навътре,просто е като изскочило право надолу.
Аз като питах личната лекарка,ми каза че изисква време да се върне поне малко да спадне на мястото си.,И тай-като е външен ще трябва да се чака,Въпросът е колко време,Аз незнам,досега не ми е изкачал така..Както и на Pal Маl..
Явно съм го възпалил.Сега трябва време да се успокои.Питате ли ме и мен,как се притеснявам,питах тука сумати и познати и лекари..Само и само да се успокоя и аз незнам..Много съм притеснен,Притеснен съм от факта,че незнам ДАЛИ ЩЕ СЕ ПРИБЕРЕ пак там..Само това ме интересува,,Времето няма да явно по-малко от 2,,3 седмици като гледам,,ПРи мен минаха вече 8 дена,..Повечето са на мнение че се връщат на място.,само че много бавно било ставало..така разбрах,.Питах 1 лекар,Незнам,дано да се върне че не мога да спч вече..Не съм аз,такова нещо не ми се беше случвало..Пишете.,и Вие..LIdi i Pal Mal..да си следим развитието,,.Как е..Мислч че ще трябча време..Сега е явно много кръвонапалнено и няма как да се върне лесно назад..Аз и работа имам и се налага да излизам .,.ходя мн пеш.Незнам,дано да не пречи това,макар че казват че джижението е добре..
capry

Мнениеот capry » 23 Май 2012 21:39

До одеве съм търсил по интернет информация за нашия проблем и от всичко което изчетох стигнах до следния извод.Хемороидите се делят на 2 вида,а имено - Вътрешни и Външни.Това е много важен момент - да се определи от кой точно вид е нашия проблем.Според мен,ако типа е външен,както е при Pal Mal, доколкото разбрах от симптомите му,както е и при мен,защото аз съм със бучка която е точно на ръба и излиза от самият ръб,А НЕ от вътре от ануса и да е ПРопаднал,казано на Медецински език...ПРОАБУЛАЦИЯ>.И от всичко което разбрах,,Няма от какво да се притесняваме ако са от външния тип.Защото това е просто Възпаление на кръвоносния съд,което го кара да излиза навън,Но не и да ПРОПАДА което е опасно При Вътрешните,защото при тях,АКО пропадне и става така,че излиза направо във Ануса и като се ходи до голяма нужда се получава и Кървене..А при Външния дори и да има Кървене то ще стане само ако се спука от седнало положение.,.А при Вътрешните се получава и е опасно ако стане така нареченото заклещване .Пропадане във Ануса и заставане на пътя на фекалиите..тогава се налага Оперативно лечение,със посредством няколко метода,.Много са - наи- уж по безболезнен е така нар. ЛЕГИРАНЕ или пристягане със Пръстен ,посредством който после се изсъхва съда и пада по-късно сам ..НО този метод е само за ВЪТРЕШНИ,за Външни просто няма,,Защото Външните нямат тънко краче..за пристягане,.метод - Лигиране/ пристягане/ с еластично пръстенче /банд..И всички останали методи вече са по-сложни,на основата на Оперативна намеса - това са методи LONGO,методи подобни на него..И прочие..
ИЗВОДЪТ Е : Спокойно,при нас ако хемороидите са Външен Всичко опира до Фактора ВРЕМЕ,диета малко,със храната и Пиене на лекарства ( консервативни ) от типа - ДЕтралекс,,Флавия,,и др.за намаляне на отока и помощ за възстановяване..Само трябва търпение,вече го разбирам..
Исках да напиша това за МОЯ и за Вашо успокоение,защото се колебаех до днес,даже се опивах да звъня на Частен Хирургически Кабинет при специялист Проктолог,.И какво - просто щяха да ми вземат парите,.30,40 лв за преглед и да си "предложат услугите" за Оперативни методи..Което е много ОПАСНО.Чух достатачно мнения на хора които са се подлагали на Операции и после последствията са меко казано Непредсказуеми,за резултат.Много често и със Рецидиви..да не казвам че има и случан на изрязване на Нерви около мускула на Ануса и после сами може да си представите какво може да се получи..Така..АМи това е,.Опитах се да бъда Максимални подробен,,Ако е Външен тип хемороид - Цитирам дословно от Медецински сайт "..Външните хемороиди се развиват отвън около и до ануса и са покрити с чувствителна лигавица. Когато в някой хемороид кръвта се съсири той се усеща като твърда болезнена бучка, понякога се пука и прокървява с временно облекчение.." тактиката е въпрос на ВРЕМЕ да се оправят нещата по-начина по който спомена и LiDI..
A за Вътрешния тип нещата са сложни,.,
capry

Мнениеот PaLMaL » 24 Май 2012 12:39

А възможно ли е напълното им премахване след като се успокоят ?Говоря и за външни и за вътрешни ?
PaLMaL

Следваща

Назад към Хемороиди и анални фистули