ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Болка при изхождане

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

vesna

Re: Болка при изхождане

Мнение от vesna » 21 мар 2011 23:51

http://www.dr-todorov.com/z6.htm

А това е информация за фисура.Хубаво е да те прегледа лекар, не си мисли че в чужбина всички са перфектни.Успех

Vincent

Мнение от Vincent » 22 мар 2011 20:48

сега вече тотално се обърках, тъй като симптомите са абсолютно едно към едно, докато снимковия материал се различава много от това, което описах по-горе, същото се отнася за фисурата - поне разбрах, че фисура не е...

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 22 мар 2011 21:07

За да не се чудите какво Ви е точно - посетете лекар за да Ви прегледат и поставят диагноза.
Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Vincent

Мнение от Vincent » 23 мар 2011 22:20

Ако беше толкова лесно да събера кураж и да преодолея неудобството, до сега да съм го направила :oops:

mim1509

Мнение от mim1509 » 14 май 2011 12:37

Здравейте,

Преди няколко години за пръв път ми се случи да имам болки и петънца кръв по тоалетната хартия. Тогава се стреснах, но тъй като не се повтори доста дълго време, нищо не направих по въпроса. И така в преодължение на няколко години периодично се проявява този симптом. За 1-2, най-много 3 дена ми се случва да изпитвам остра болка при изхождане и кръв по тоалетната хартия. Даже понякога е само болка, без кръв. И след това за някоко месеца всичко е наред. Никога не съм имала парене, сърбежи иили болки по друго време. Не съм забелязала и болките и кръвта да се появяват при определено консистенция на изпражнението... Винаги съм била редовна с ходенето до тоалетна - 1 път на ден. Но през последните 2-3 месеца ми се случва да имам затруднения за 1-2 дена. Когато се изхождам става много трудно и изпражненията са малки и на топчета. 2 пъти ми се наложи да взема слабително. От както имам този проблем само веднъж ми се случи да изпитам болката и да има кръв, и то беше, когато изпражнението си беше нормално.

След като изчетох доста материал по въпроса, ми стана ясно, че най-вероятно имам или хемороиди или хронична анална фистула. Та въпросът ми е задължитлно ли е да отида на лекар и да се подлагам на лечение, след като не ме тормози особено. И запекът свързан ли е? Означава ли, че положението по някакъв начин се е влошили? Или като си пооправя режима на хранене и включа супи, фибри и повече вода, проблема със запека ще изчезне. Също мислих да започна да взимам екстрат от псилиум (от Валмар), за да улесня процеса, но не съм много сигурна дали е добра идея.

vesna

Мнение от vesna » 30 май 2011 21:45

Здравей,хубаво е да отидеш на хирург-проктолог.За повече информация можеш да ми пишеш на лично съобщение.

dqnkova

Мнение от dqnkova » 05 ное 2012 17:43

Здравейте, аз също имам подобен проблем. Но се различава с това, че болките са само и единствено по време на изхождането. Наистина има някакви цепнатини, които продължават чак до горе, но те също не са болезнени ако не ги нараня по някакъв начин. Кървене има само при изхождане и то в минимални количества ( аз смятам, че е от някаква раничка, защото тогава боли сякаш се сцепва ). Моля ви за съвет, защото много се притеснявам, никъде не мога да намеря точните симптоми и да остановя какво е. :(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 ное 2012 16:26

Вероятно се касае за физури /цепнатини/, трябва да се погледне от фирург и да се препоръча лечение.

r9ronaldo

Мнение от r9ronaldo » 25 апр 2016 22:04

Здравейте. Дано не е проблем че пиша в стара тема.
Имам следните симптоми когато хидя по голяма нужда имам болка, кръв не съм забелязъл. През останалото време имам лек сърбеж и лека щипеща болка в областта на ануса. Преди около месец изпражненията ми бяха изцяло черни и всички това започна от тогава. Ходих на лекар направих си изследвания това коеро се оказа че нямам кръвоизлив. Можете ли да ми кажете какво би могло да е понеже ми се наложи да пътувам по работа в чужбина и неможах да отида отново напреглед. Лекарят ми изписа да пия детралекс 1 месец и ако няма подобрение да ме прати на преглед (незнам как се казва със сонда която се вкарва в ануса) притесняваме дали след около 3-4 месеца ще е късно. В момента цвета е нормален болката и щтипенето си стои а от детралекса имам да взимам около 3 седмици още.
Момче съм на 27години 97-99 кг. 181 см. Преди около 3 месеца имах малък хемороид който го махнах с помощта на цикатредина (свещички)
Благодаря ви предварително за отговора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 апр 2016 22:10

Ако няма кървене според мен може да се изчака известно време. Довършете си детралекса.

r9ronaldo

Мнение от r9ronaldo » 25 апр 2016 22:59

Много ви благодаря д-р Цончев, наистина ме успокоихте! Да ви попитам детралекса може ли да се взима повече време понеже съм взел една опаковка повече (за 15 дни) т.е. за месец и половина и в комбинация със същите свещички цикатредина?
Още веднъж много ви благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 апр 2016 21:00

Доколкото си спомням ако се приема по-често е безсмислено, има определена периодика на този прием, описано е в листовката.

r9ronaldo

Мнение от r9ronaldo » 14 юли 2016 01:02

Здравейте отново.
Причината да пиша пак не е толкива до това да получа съвет а да покажа огромното си разочарованив от здравеопазването в англия.
След като писах птеди повече ит два месеца за проблема който имам използвах всичко което си бях взел от Българиа но увиникакво подобрение.
Отидой на лекър (два пъти) тук в така прославяна англия . Първият път ми изписаха мазило при втория ми каза че трябва да отида в болницата да ме прегледат с камера и ми каза да пия парацетамол (тука така лекуват всичко с парацетамол). Както и да е свързах се с болницата ии едим месец по късно получих писмо в което пише че в следващите 18 седмици не могат да ме приемат. Това са 4 месеца и половина отделно аз чакам от месец и какво става сега ще трябва да чакам 6 месеца за един преглед..... какво по дяволите е това.....а ако птоблема е по сериозен и ме са хемороиди и след шест месеца вече е късно. .... какво да правя....
Почвам да мисля вариянт да се прибера в България и да се иьлекувам там.
П.с. ако някой е решил да се мести да живее на този прокажен остров нека да помисли пак има хиляди други дестинации тук българите ги третират по зле и от хора от 3-тия свят.
П.с. бъдете живи и здрави, аз ще се стискам зъби и ще се юоля да не стане късно докато се прибера още само 3 месеца

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2016 01:27

Вариантът да се върнете тук и да си решите проблема е добър.
Аз работих в UK 1 година и им се нагледах на простотиите та се върнах - там е така, ако щеш....

r9ronaldo

Мнение от r9ronaldo » 18 юли 2016 21:42

Човек докато не се опари не слуша.... Лошото е че имам договор до края на октомври месец и е желателно да го изпълня в противен случай си губя правата да се върна, а каквото и да си говорим тук парите са повече ... както и да е дано само не се влошат нещата до тогава, успокояваме единствено, че последните няколко седмици билката е доста по малка но си я има... Съдейки по симптомите които имам и това което четох в нето (защото както казах тук лекарите.... както и да е ) има вариант да са полипи или фисура ( това са двете "болести" които ме притесниха най- много ) ще са фатални ли тези близо 4 месеца които ми остават да стоя тук. Мисълта ми е дали ще могат да се излекуват напълно като се върна ( пак казвам ако е такова, може и да са обикновени хемороиди разбира се)

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”