Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
Така НЗОК ще има регистър кой е бил на преглед
Физическото здраве зависи от щастието
Вирусът на Испанския грип наподобява съвремения вирус на птичи...
реклама

Болка при изхождане

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Болка при изхождане

Мнениеот ddffss » 17 Сеп 2007 18:40

На 27 години съм, родих преди 8 месеца. Търся информация, четох доста в интернет, но все пак искам преди да отида на лекар да имам предства какво да очаквам.
От една седмица изпитвам силна болка при изхождане, имам чувството че ще ми се разкъса ректума, има и кървави нишки в изпражненията. естествено най-притеснителното е да не е рак на дебелото черво, но четах че тези симптоми могат и друго да са. На какъв специалист трябва да отида? Какво изследване се прави за да се установи точно какво е? За колко време става готово? Преди 1 месец ми правиха пълна кравна картина и всичко беш наред, може ли по нея да се разбере дали ми има нещо?
Благодаря за отделеното време!
ddffss

Мнениеот д-р Цончев » 17 Сеп 2007 20:00

Трябва да посетите хирург или гастроентеролог. Пълната кръвна картина е доста "общо" изследване и не е показателно в случай като Вашия. Важен е прегледа от специалист, а вече какви изследвания ще прецени че е необходимо да се назначат зависи от резултата от прегледа. Но конкретно за рак на дебелото черво - звучи съмнително както го описвате, по-вероятно е да са хемороиди....
д-р Цончев

Мнениеот Ростислав » 17 Сеп 2007 20:24

Ако наистина са хемороиди(твърде вероятно) Ви препоръчвам да спазвате диета, ограничаваща: люти; горчиви; солени мазни и т.н храни, които биха провокирали проблема. Предимно трябва да наблегнете на лесно разграждащи се, и не образуващи твърди остатъци(храни с млечен произход, плодове, течности, сокове и др.) храни. От болката има опасност от образуването на вторична обстипация(запек), който е също толкова неприятен и в последствие ще лекувате и него.
Аватар
Ростислав

:-)

Мнениеот foramen » 18 Сеп 2007 15:07

Оплакванията ви най-вероятно се дължат на хронична анална фисура. Диагностицира се чрез ректално туширане. Лекува се чрез анална дилатация под анестезия.
**Този, който дава малко, няма право да иска много**
Аватар
foramen

Мнениеот blader » 18 Сеп 2007 21:18

Превод:
Оправя се хирургично. Ако си от София, можем да ти препоръчаме доктор затова. :)
Аватар
blader

Мнениеот Dimi » 29 Сеп 2007 18:35

при мен е периодично.... определен период ми няма нищо... после няколко дена при изхождане има кръв... дали е от неправилно хранене... ?
Dimi

Мнениеот blader » 29 Сеп 2007 19:37

Разнообразявай хапването. Ядеш твърди храни. Яж плодове и зеленчуци.
Аватар
blader

Мнениеот д-р Цончев » 01 Окт 2007 20:59

Твърдите храни и богатата на целулаза диета могат да задълбочат оплакванията.
д-р Цончев

Мнениеот blader » 01 Окт 2007 21:22

Да не яде твърди храни, задължително на всяко ядене супа. Това е спасението.
Аватар
blader

Re: Болка при изхождане

Мнениеот pmihajlova » 14 Фев 2008 09:56

Дъщеричката ми е на 3.8 год., през 2005 и правиха анално туширане защото много трудно се изхождаше и имаше кръв по изпражненията, оправиха всичко и казаха/лекарите, че имала някакви полипи, които са явно по рождение, а кръвта била от това че акото е много твърдо. Сега е добре нормално се изхожда, но когато яде само суха храна/любимите и сандвичи и др./ понякога пак има кръв по акото, когато я избърсвам на тоал. хартия няма. Предполагам, че това е от изпражненията които са много твърди като камъчета. Когато яде манджи, супи и т.н. акото е нормално и кръв няма. Казва че не чувства болка. Доволна съм и от хомеопатичното лекарство Магнезия муриатика, което омекотява изпражненията иняма проблем при изхождането. Случвало ли ви се е нещо подобно, моля споделете.
pmihajlova

Мнениеот desita79 » 26 Юни 2010 18:11

Здравейте,

тези фисури са кошмар. След раждането получих 2 фисура след запек и употреба на свещичка.
Но както и е да е траях болките около 3 седмиции и накрая се престраших да отида на лекар. Фисури -каза че трябва опарация. Още не другия ден я направих. доста дълго се възстановявах. След около 3 месеца пак се появи- този път се разминах само с мазане.
Забравих да спомена че доктора каза че ануса ми се бил стеснил / аз по принцип съм била с по тесен анус по рождение/, разширил го но пак се е стеснил. И така след това периодично от време на време си имах болка доста по- слаба от първия път но я имаше. С малко разхлабителни и мазане всичко изчезваше за два дена. И сега вече почти две години след това аз отново съм в начална позиция. Днес бях на лекар отново си имам фисура вече се е разширила и се показва на вън. Ануса пак се е стеснил и това е причината фисурата пак да е там . Пак операция този път със спинална упойка. Каза че този път ще слжи един тампон май беше за 12 часа или 24 не съм сигурна . който да предотврати повторно стеснение. Само като си помисля и ми става лошо.

Въпроса ми е дали този тампон или както там се нарича ще помогне да не се стеснява повече ануса?

А нямам запек много внимавам как се храня , какво ям , колко вода пия.
desita79

Мнениеот blader » 27 Юни 2010 11:43

Би трябвало да помогне тампона, все пак за това е поставен.
Д-р Юлиянов, Д-р Атанасов, д-р Люцканов ще се изкажат най-компетентно тук.
Medical student in Medical university of Sofia
Аватар
blader

Мнениеот Роузи » 19 Мар 2011 17:24

Моля ви погнете ми!
От 3 месеца съм в чужбина,но вече за втори път получавам "това".Пурвият път при ходене по голяма нужда забелязвах ситни точици кръв по тоалетната хартия,но и да отбележа,че трудничко се и изходих.Изкъпах се и реших да се намажас крем здраве и при следващото ходене вече ги нямаше тези точиции кръв!Всичко отмина за 2 дни.Сега е вторият път,обаче тези точици ярка кръв станаха по-големи с придружена лека болка.
Дали може това да са хемороиди или нещо по-сериозно?Много съм изплашена,а и както разбирате тук няма как да отида на лекар!
п.с.Само да отбележа,че в повечето случаи съм на суха храна(в 6 от 7-те дни в седмицата)!
Роузи

Мнениеот Vincent » 21 Мар 2011 22:01

Здравейте,

Започнах да чета информация в и-нет поради подобни симптоми и поради изпитвано неудобство от подобен тип преглед.
С нередовен стомах съм, опитвам да спазвам хранителен режим, спортувам и да работата ми е свързана с компютър, така че движение в рамките на работното време липсва.
От около месец изпитвам подобен дискомфорт, свързан с болка при изхождане и кръв по тоалетната хартия.
Болката намаля с времето, но кървенето остава. Подобно на други изпатили с подобен проблем напипвам нещо като топченца - бели . 2 или 3 на брой. Бихте ли ми казали каква е разликата между хемороид и фисура? Четох за проблем с полипи около ануса? Как можем лесно да разграничим какъв точно е проблема? И да наясно съм, че най-добре е да посетя лекар, но тук знам че няма добри проктолози, а и психическата бариера за момента е недостижима и изпитвам ужасно неудобство от самия преглед.
Мажа с долопрокт, но ще тествам и Хемоклин.
Успех на всички борещи се с подобни проблеми!
Vincent

Мнениеот vesna » 21 Мар 2011 23:49

vesna

Следваща

Назад към Хемороиди и анални фистули