ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Хемороиди - Операция- LONGO

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

melhaer

Re: Хемороиди - Операция- LONGO

Мнение от melhaer » 15 май 2015 13:05

Ъпдейт:

Два месеца след операцията се чувствам перфектно!

Нямам болки, нямам никакви дискомфортни усещания, изхождам се нормално - въобще, върнах се в нормален режим...

Като заключение: препоръчвам THD на 100%!

dianavk

Мнение от dianavk » 15 май 2015 16:32

Аз съм оперирана от др Маринов. Може метода да е добър. Но имам много увреждания след операцията. Не препоръчвам операция при него.

pepi28

Мнение от pepi28 » 18 май 2015 16:06

Добър ден. Искам да ви споделя моя проблем. Преди време забелязах някакво подуване, отидох при личната и ми каза, че имам хемороиди. Предписа ми някакво мазило. Мазах се и после спрях да мисля за това. Наскоро отново напипах нещо и пак бяха хемороиди, този път два. Като се напъвам излизат на повърхността. Пак се мазах с мазилото, но не се оправиха и днес ходих при личната.
Каза ми, че хемороидите са възпалени възли и не мога да се махнат, а ако се махнат се появяват пак и не ми трябвало операция. Бил съм много млад и не трябвало да си създавам проблеми.
Аз лично не чувствам болка, само лек сърбеж от време на време и рядко кървене. Но проблемът е, че искам да практикувам анален секс. И тези хемороиди ще ми попречат. Не можах да го кажа на докторката ми, тъй като ме е леко срам пък и не искам да го разгласява пред роднините ми, тъй като всички сме при нея.
Добавям и няколко снимки. Моля за съвет, какво да правя?
http://imgur.com/6CQCaqR
http://i.imgur.com/OVV5QKZ.jpg
http://i.imgur.com/LiRTTUh.jpg
http://i.imgur.com/vR8WzaT.jpg

exilebg

Мнение от exilebg » 20 май 2015 06:39

В една от темите тук:
viewtopic.php?f=54&t=29241&p=169856&hil ... BB#p169856
намерих съвет за нещо, което по принцип се използва за други цели...но както е писал човекът, ефектът от него наистина е поразителен, казва се Traumeel S ung. само след седмица подобрението е близо 90% при мен.
Препоръчвам ти го определено...ползвал съм доста неща от антихемороидалните без да имат подобен резултат, пиши какъв е ефекта при теб.

hellsbells

Мнение от hellsbells » 16 мар 2016 19:55

И аз искам да напиша по темата, най-вече за всички жени, на които предстои THD операция, тъй като повечето написано е от мъже. Оперирах се преди 5 дни при д-р Веселин Маринов в Токуда и засега всичко е перфектно! Аз също много ходих по доктори и какво ли не бях пробвала, преди да попадна на правилния лекар – то не бяха хапчета, свещички, мазила, билки за пиене...всичко с временен ефект. Моите хемороиди са вътрешни и ги определяха като 3-4-та степен, с изразен пролапс на лигавицата. Преди да се срещна с д-р Маринов само един от лекарите ми вдъхна подобно доверие – д-р Стефанов, шеф на 4-та хирургия в Пирогов, но той сякаш повече прави LONGO, а аз исках THD, защото е по-щадящ. В Пирогов ме е преглеждал и друг лекар, който ме накара за прегледа да застана на колене и лакти, и то с други хора в стаята, което беше напълно излишно и ми направи отвратително впечатление. За добро или лошо не помня как се казваше. Та след дълго проучване и много четене се озовах в Токуда при д-р Маринов. Беше преглеждал сам цял ден и беше видимо уморен, но ми обърна внимание, отговори на всичките ми въпроси и даже ме изтърпя да си порева. За мой ужас обаче изрази съмнение, че съм подходяща за THD поради напредналостта на заболяването. Спомена метод Уайтхед, добре че в момента не знаех какво е това! Сложи ме един месец на Доксиум, Цикатридина и Доксипрокт. Спазвах всичко супер стриктно, но въпреки това подобрението беше минимално. В крайна сметка се реши, че ще вляза за операция с идеята за THD, а пък ако на място се окаже, че този метод няма да е ефективен, ще минем на другия, конвенционален метод (до последно си мислех, че това е само за отвличане на вниманието и че ще ми се наложи „гадната” операция, но за мой късмет не стана така!). Само аз си знам какъв страх брах, докато взема решение, все пак става дума за “my precious”!:-) Освен това и близки, и приятели се опитаха да ме разубеждават. Сутринта в деня, когато бях решила да му звънна и да видим какви свободни дати има, ми се обади мойто джипи да ми каже, че след като съм й разказала за д-р Маринов тя е завела при него и дъщеря си, която също много го е харесала и е решила да се оперира при него, също THD. Приех го като знак и записахме ден за операцията!
В деня преди операцията, докато си пиех очистителното пък даваха интервю с д-р Лонго, който е създателят на едноименния метод с прошиването с титаниевите клеми. Беше интересно и съвсем по темата, направо като по поръчка. На другия ден, след сума ти бумащина и чакане, ме приеха в болницата. Носете си удобни чехли и пижамка, но също дрехи за смяна, мокри кърпички, вода за след операцията (колкото по-късно почнете с водата, толкова по-добре, иначе може да ви се догади и да повърнете). В стаите е много топло, особено през нощта! Бях в стая с три други жени, и трите с много по-сериозни операции от моята.
Самата операция бих я описала като купон, с пълното съзнание как звучи! Но така си беше – доста от лекарите и сестрите бяха млади, много мили и внимателни, постоянно си подхвърляха майтапи, говореха си с мен, което ме разсейваше от това, което се случваше зад чаршафа. Упойката е спинална, бие се в кръста и до 15-тина минути дупето ти изтръпва. Донякъде можех да си движа самите крака. Не можете да си представите облекчението, което изпитах, когато докторът каза „Според мен ще стане”. Т.е., щеше да е THD, а не страховития Whitehead! Оттам нататък от нищо не ми пукаше. Самата операция продължи около 50 мин., но от тях 15 чакахме да ме хване упойката. Болка не се усеща изобщо, само бутане, на моменти доста осезателно, чак имах чувството, че матката ми се местеше. Накрая докторът заяви, че всичко е минало много добре и излетя от операционната, а мен ме свалиха в стаята. Естествено веднага развъртях телефоните да успокоя неверниците. Упойката държи около 4-5 часа. След което настава един малък кошмар. Аз по принцип си мисля, че доста търпя на болка, но към 20:00 ч. ми стана ясно, че това не искам да го търпя. Едва изчаках да ми свърши и банката (вливат ви водно-солеви разтвор и глюкоза), та поне да не викам сестрите само за едно нещо. Биха ми болкоуспокояващо, но по-слабо, тъй като сериозните обезболяващи, за заспиване, в Токуда ги бият в 22:00 ч. Тогава за първи път видях и д-р Любен Ел-Тал, който беше асистирал на д-р Маринов при моята операция, но аз това го разбрах чак на другия ден от епикризата. Този Човек с главна буква беше истински ангел-пазител за мен през тази нощ! Не мога да опиша колко съм му благодарна. Освен проблема с болката, следоперативно има още един проблем – започва да ти се пишка, особено ако си почнал вече с пиенето на вода. Сестрите не бяха на едно мнение по въпроса дали аз мога или не мога да отида до тоалетната. Тези, които ме свалиха от операционната, ми казаха, че мога, но само с придружител, защото след такава упойка усещането за стабилност е измамно. Новата смяна, която дойде, ми каза, че е абсолютно забранено да ставам в продължение на 24 часа след спинална упойка. Предложиха да ми сложат памперс, който да сменят в 22:00 ч. Ако не успеех да се изпишкам, щяха да ми сложат катетър. Какво ли не опитах, за да се изпишкам в проклетия памперс, но не успявах, и вече тъкмо бях започнала леко да се паникьосвам, когато дойде д-р Ел-Тал, попита ме дали вече мога да си движа краката и най-спокойно ме заведе до тоалетната. След като ни биха упойките в 22:00 ч. всички спахме спокойно докъм 4:00 сутринта, когато аз още веднъж ходих до тоалетната, този път съвсем сама, без никакъв проблем. Пишкането става бавно и на много пъти, но важното е, че става. Не съм имала никакви объркани позиви, както описват някои от мъжете. Към 6:20 за моя изненада усетих позив по голяма нужда и бързо припнах в тоалетната. От мен започнаха да излизат нещо като съсиреци, може би примесени с оранжево-кафяв дезинфектант. Не знам дали гледката ме уплаши или по друга причина, но усетих, че както си седя и започвам да губя съзнание, изпотих се цялата и започна да ми се гади, всичко почна да ми се мержелее и аз срам не срам, натиснах бутона да извикам сестра. Сестра обаче не дойде и аз отворих вратата на тоалетната и започнах да викам „ехо, има ли някой, може ли да дойдете”. Отзова се д-р Ел-Тал, който отново със страхотно спокойствие започна да мокри лицето ми със студена вода, да ми говори и да ме свестява. Отне ми няколко минути да дойда на себе си. Междувременно една от сестрите беше докарала инвалидна количка, но докторът я отказа и ме заведе до леглото. Сложиха ми още една банка с глюкоза. Това беше и последното ми неприятно изживяване до момента, свързано с операцията. Сутринта дойде весел и д-р Маринов, разпита ме как съм и каза, че след малко ще ми донесе епикризата и могат да ме изпишат. Една сестра дойде и ни сряза гривните на мен и другата жена, която беше за изписване. Свали ми и абоката и ми взе банката с глюкоза както си беше наполовина, което не знам защо беше зор, след като стоях в болницата поне още 3 часа...Хубаво е ако имате някой близък, който да се заеме с бумагите при изписването – аз не знаех, че може да го свърши друг, и ходих сама да чакам на регистратурата и тн., което е неприятно, защото още имаш болка, а и целият организъм е изтощен. Самото висене по асансьорите е отврат, тъкмо дочакаш някой и се окаже, че или е в другата посока, или е с карта, или е пълен. Като си пристигнах вкъщи пих един аулин и това ми беше последното обезболяващо. Оттогава болката е търпима. Ходя до тоалетна нормално, малко боли. Много е важно да се пият течности, аз много внимавам и какво ям – предимно супи, печени зеленчуци, кисело мляко, такива неща. Първата вечер вкъщи отново ми прилоша малко, но пих един супрадин и айран със сол и ми мина. Това е засега, предстоят ми два контролни прегледа и да се надяваме, че всичко остава в историята! А новото ми дупе е направо супер, не съм имала такова от години.:-)

dianavk

Мнение от dianavk » 20 мар 2016 23:21

Точно с такава манипулация по THD метод доктор Маринов ми съсипа живота. Явно не всички операции при него са успешни. Само да споделя, че дори не провери да ли ме е хванала упойката а ме почна на живо. Тъй като пораженията са много лични не ми е удобно да пиша. Година и половина след операцията ходя по лекари и никой не може да ми помогне. Да не споменавам финансовата стана. Ако някой се интересува пишете ми на лични.
Обръщам се към всички, които искат да се подложат на този манипулация - изберете друг хирург.

Zahyyy

Мнение от Zahyyy » 16 апр 2016 09:04

Привет, преди два дни се оперирах от хемаройди по метода LONGO с ушивател.Операцията е безполезнена след оперативния период е доста кофти боли почти постоянно но търпимо, трудно се спи и най-лошото е ходенето до тоалетна.Препоръчително е да сте постовнно разхлабени и то доста.Ще пиша пак като спре да ме боли за да ви кажа колко дни трае кошмара.Операцията беше втора за мен но първа с ушивател извърши се в Александровса болница от светилото за мен в аналната хирургия а именно д-р Манол Соколов.

Whitehead

Мнение от Whitehead » 06 май 2016 19:53

Здравейте!
Опериран съм от хемороиди по метода Whitehead преди 20 години. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ! на никого такъв вид операция - тя е отречена и това не е случайно. Доколкото знам, при нея се изрязва цялата тъкан от вътрешната страна на ануса, която е или може да стане източник на вътрешни хемороиди, поради което е НЕВЪЗМОЖНО повече да се появат такива, но цената за това е прекалено голяма. Изрязаната тъкан се замества с чревна лигавица, което преоформя тази част от човешкото тяло по много различен от естествения/природния начин. Възникващите вследствие на това сериозни проблеми (поне тези, които са ми известни) са следните:
1. В някакъв момент чревната лигавица започва да пролабира през ануса - първоначално при изхождане, след което се прибира, но след време този пролапс става постоянен. Ако имате стомашно-чревни проблеми, водещи до повече напъване при изхождане, това става по-рано. Аз го получих няколко години след операцията.
2. Понеже чревната лигавица е поставена там, където триенето при изхождане е най-голямо, с течение на времето тя ерозира, тъй като не е създадена да издържа такова натоварване. Пролапсът задълбочава този проблем, започва и кървене при изхождане. При мен на 19-тата година от операцията то стана много обилно (като от срязана вена) и се наложи да се оперирам повторно. Преглеждаха ме няколко лекари и заключението им беше "вътрешни хемороиди", а в описанието на ендоскопското изследване беше добавено 4-та степен и нещо от сорта на "с надлежаща ерозирана лигавица". Бях приготвен за операция "Лонго", но добре, че при огледа в началото на операцията хирургът (да е жив и здрав!) разбра какъв е проблемът - пролабирала ерозирана лигавица, която отстрани и никакви хемороиди - след операция по метода Whitehead няма откъде да се появи рецидив, както ми обясни. Засега съм добре, редовно се мажа с Хеморрел два пъти дневно и два-три месеца пих Салофалк по два-три пъти на ден, като мисля да го повторя след десетина месеца.
3. Ако Whitehead операцията не се направи добре при нея може:
- да бъде отстранен и част от аналния сфинктер, за което има немалка вероятност и което може да направи дефекацията неуправляема;
- или да се получи стеснение на ануса.
Пиша всичко това, защото покрай втората операция се разтърсих в Интернет и видях, че въпреки отричането на някои места продължават да правят Whitehead операции, а някои даже се хвалят, че ги правели успешно!? (т.е. не ви осакатяват веднага.) При това видях, че този метод е предложен за първи път още през 19 век! от английския хирург W. Whitehead, чието име носи - явно според хвалещите се медицината не е измислила нищо по-добро за повече от век...

Whitehead

Мнение от Whitehead » 06 май 2016 20:05

Пропуснах да напиша, че това е най-болезнената и най-тежка операция от хемороиди - аз лежах 10 дни в болницата, преди да ме изпишат и се възстановявах почти 2 месеца (бях опериран от добър хирург, просто за съжаление тогава се правеха такива операции).

juslen

Мнение от juslen » 30 юли 2016 23:31

Zahyyy, какво е положението към момента? Аз също попаднах на д-р Соколов и ми препоръча Лонго.

alex203

Мнение от alex203 » 02 сеп 2016 19:11

Днес се присетих,че някога се оперирах от хемороиди по THD метода и реших да напиша няколко реда(по-назад в темата съм писал вече).Минаха две години и няколко дни и мога да кажа,че се чувствам перфектно и си мисля,че никога повече няма да имам проблеми.Преди да си направя операцията бях между трети и четвърти стадий,с думи прости на кантар за THD метода,който при мен се оказа успешен.Като ходех до тоалетната кръвта шуртеше все едно съм си пуснал крана на чешмата.След години с този проблем се оказа,че съм си хванал една много тежка анемийка и животът ми се преобърна на 360 градуса.Когато разбрах за нея се започна с паник атаките(след дълго ходене по доктори разбрах какво е това нещо)не го пожелавам и на най-големият си враг.Още не мога да се оправя на 100 процента от нея и си мисля,че никога няма да бъда същият човек.И сега по темата,пия бира като смок(тя влияе много на тях,както и червеното вино),ям люто на воля и нямам никакви проблеми с хемороидите.Понеже виждам,че се споменава доктор Маринов(според мен това е някаква реклама,защото никъде не видях да се споменава човекът който ме оперира в темата) ще си позволя да го похваля.Работеше в Софиямед,за момента не знам дали е още там,името му е доцент Теодор Атанасов.След операцията бях много притеснен и постоянно си мислех глупости и съм ходил след нея поне петнайсетина пъти при него и той никога не ме върна,както и не ми взе нито една стотинка за тези прегледи.Докторе,ако четете този форум,искам да ви благодаря искрено и да ви кажа,че не сте само лекар,но и човек с главно Ч и се надявам да сте още дълги години жив и здрав и да работите в България,защото ние имаме нужда от вас.Може да прозвучи като реклама,но не се сдържах да се споменава само един лекар и аз да не напиша няколко реда.За тези хора,които имат въпроси,а аз съм сигурен,че ще бъдат страшно много си оставям имейла,защото както виждате почти не съм писал в тази тема,а него си го преглеждам по-често.Ще се радвам да помогна,защото лично аз съм съм се лутал много преди да реша да се оперирам по THD метода и да избера правилния хирург.

alex203@abv.bg

dewars

Мнение от dewars » 22 окт 2016 23:54

И аз бях пациент на Веселин Маринов в Токуда. Имах рядко срещано заболяване - ахалазия на кардията. Въпростният хирург ми направи 2 неуспешни операции , в опит да замаскира некомпетентноста си ме прати на психиатър за да ми изпише хапчета (защото съм си внушавал , че операцията е неуспешна) обвини ме че аз съм виновен , защото съм подходил към него с недоверие и куп още щуротии. За половин година ме направи получовек. Не можех да приемам нито вода , нито храна след неговите операции. Спасиха ме професор Червеняков и доцент Сопотенски в Пирогов . Цял живот ще съм им благодарен.Допитах се до няколко колеги на Маринов след двете операции , които ми направи , и ми беше намекнато че не е хирург на който може да се разчита за по- сложни операции. Дано някой извлече полза от това което пиша , ще се радвам да спася някой със сериозно заболяване който без да иска ще му попадне в ръцете. Ако имате апандесит или херния спокойно може да му се доверрите , но за нещо по сложно - бягайте надалеч от Маринов.

svetulka

Мнение от svetulka » 19 мар 2017 11:42

Здравейте,искам да подкрепя dianavk и dewars относно д-р Маринов.Разбирам ,че при всеки пациент може да има неуспешни операции ,но изобщо не съм доволен от този хирург.И аз се подведох по писаното по-горе в този форум и без да се консултирам с друг хирург се оставих в ръцете на този доктор за премахване на хемороиди.Още след операцията ми се получи рецидив ,външен хемороид или фисура не разбрах точно, който д-р Маринов първо каза ,че ще премахне ,а след това ми каза да не го пипаме ,че щяло много да ме боли. Махнаха го след една година болки в друга клиника и бях доволен. Тези дни , две години след операцията в Токуда, отново получих болки от хемороиди вътрешни ,които трябваше да са отстранени от д-р Маринов, за което и платих не малко пари , въпреки че съм и здравно осигурен. При посещение отново в друга клиника се оказа , че имам два вътрешни по-големи които трябва да се премахнат и два по-малки . Съветвам всички които искат да се оперират при него ,задължително да се консултират и с други доктори.Успех на всички.

dianavk

Мнение от dianavk » 10 май 2017 16:23

Най-лошото като последица от операцията от др Маринов е че се получи изпускане по голяма нужда. Това е толкова неприятно, няма как да се свикне с това. А и е трудно да го споделиш. Сега ми предстои операция на пролабирал хемороид. Отново мъки причинени от операцията. С две думи живита ми след срещата с този лекар се промени коренно. Не го пожелавам на никой.

Violet1234

Мнение от Violet1234 » 02 ное 2017 00:07

Svetulka, бихте ли споделили от кой лекар и коя болница сте доволен? Не става дума за реклама, а за помощ за нас, които търсим и сравняваме информация. Успех на всички с този проблем!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”