ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Хемороиди - Операция- LONGO

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

eli_petrova

Re: Хемороиди - Операция- LONGO

Мнение от eli_petrova » 28 май 2011 07:10

Здравейте,
Информацията е полезна, но бих искала да разбера в коя клиника сте били и кои лекари са Ви помогнали да се справите с кошмарния проблем?
В момента съм много затруднена, тъй като не успявам да намеря решение относно подходящите лекари за един твърде сложен случай, свързан с възрастен човек. Ще Ви бъда благодарна да подадете повече информация относно клиниката и лекарите. Това ще е една насока много полезна за нас.

Icemcfan

Мнение от Icemcfan » 21 сеп 2011 22:11

4 месеца след операцията, мога да кажа от три съвсем забравил проблемите, позволявам си да изкажа благодарност на Д-р Матев от Стара Загора, защото ме избави от ада, в който се бе превърнал живота ми!

jeeiims

Мнение от jeeiims » 01 сеп 2012 22:50

Здравейте, скоро се оперирах от хемороиди . Знам, че този разказ ще бъде полезен на много хора, макар че се убедих, че всеки клиничен случай е строго индивидуален и методите за лечение са различни спрямо степента на заболяването. Аз прегледах целия форум преди да се оперирам и събрах доста информация но лично за мен най-полезна беше тази на "готвача" защото темата е ОПЕРАТИВНО премахване на хемороиди. Знам, че тези безкръвни методи или пришивания и тнт. се водят операции но лично мен ме интересуваше ситуацията когато играе ножа :))). Сигурно много други хора ги интересува затова ще разкажа моята история и дано да съм полезен на други които страдат и се чудят какво да правят.

И така ... аз съм мъж на 28 години от София. Преди години може би 3-4 имах леко кървене от ануса. Веднага се порових в нета и открих д-р Желязков. Записах си час и заминах на преглед. Оказа се, че имам 3 големи колкото череша вътрешни хемороида и по неговите думи множество малки. Веднага премахна тези 3 хемороида, предписа ми диета която спазвах и така ... може би седмица след това имах дискомфорд и всичко отмина .. да ама не както се казва :)))) Диетата спазвах години след това, не водя застоял начин на живот но през цялото това време дори и преди да ида при д-р Желязков забелязвах, че анусът ми не е така стегнат като при другите хора ами някак си по отпуснат дори когато сядах на пейка примерно усещах как анусът ми допира пейката и за мен това не беше нормално но си казвах ( особено след като посетих д-р Желязков и той не каза нищо друго) , че може би така трябва да е.
И така 3-4 години докато един ден жена ми не каза, че иска да отидем за няколко дни на тяхното село. Запалихме колата качихме се с жена ми и детето и заминахме. На следващата сутрин правя обичайното си кафе и хоп в тоалетната. По едно време усещам след като съм се изходил вече, че нещо продължава да капе, поглеждам - МНОГО ама наистина много кръв. Само да уточня, че преди това не съм имал никакви болки или симптоми за това какво ще се случи.
Ставам от тоалетната чиния вече доста уплашен а кръвта продължава да тече, бързо взех много вестници подложих на седалката в колата и газ към най близката болница, тази в Троян.
Там казах какво ми се е случило, веднага една жена ми удари инжекция за спиране на кръвта и за мое огромно съжаление това беше всичко което можеха да направят. Прибрах се на селото което е на около 40 км. от Троян, обадих се на сестрата на жена ми което е лекар и тя ми каза да не се тревожа щом кръвта в спряла, каза ми да ида да си взема нужните витамини които да подсилят стените на вените итнт. и като се прибера да потърся ХИРУРГ. Наблягам на хирург защото това е правилното решение!!! А не от страх от операции да се търсят алтернативи, като скилитки чесън в дупето или пари от кокоши изпражнения и тнт. Пиша това защото и на мен ми предложиха такива варианти но като трезво мислещ човек с основни познания не видях логика това нещо да ИЗЛЕКУВА хемороидите ми .. да може би облекчават за момент симптомите и тнт. но не премахва проблема!!! Прибрах се в София и благодарение на жена ми и сестра и, както споменах сестра и е лекар невролог с дълги години опит преди това в спешна помощ а пък жена ми е стоматолог. Та по стечение на обстоятелствата те имат семеен приятел хирург професор голямо име в гилдията ( няма да го спомена публично) но който има желание мога на лично да дам координати каде да го намерите. Свързахме се с професора и отидох при него, като преди това ме бяха предупредили да му се доверя на 100% процента и, че каквото каже да съм сигурен, че е така.
Човека ни прие веднага в един от кабинетите тъкмо беше излязъл от операция каза ми да легна на една страна, после на колене и на лакти направи прегледа и не каза нищо. Покани жена ми която чакаше отвън и започна да говори. Каза че имам ОГРОМНИ хемороиди и вътрешни и външни и, че единственото нещо което ще ме спаси е операция. Без да говори много само ми каза, че жена ми му е като дъщеря и, че ще ме оправи. За мен това беше достатъчно да му се доверя на 1000%. Прибрахме се вкъщи обаче аз притеснен, че следва операция и жена ми ( да е жива и здрава) се обади на професора по телефона и той ни покани привечер в тях да се видим и да ми обясни какво всъщност следва, страхотен човек и много скромен за това което всъщност е!!.. Отидохме в тях седнахме на масата и той ни попита планираме ли да ходим на море... аз казах не за да не отлагаме операцията, а той отговори, че след операцията като мине малко време иска от мен да ида на море, казах ок.
Попитах го как ще ме оперира, като преди това се бях запознал с новите методи с механичния ушилвател по ЛОНГО и тнт .. той се засмя и каза... Защо ще даваш 1000 лева за нещо което аз мога да направя на ръка и така ще съм сигурен, че съм направил точно това което искам.
Ето тук се върнаха съмненията ми дали да се оперирам или да искам по ЛОНГО защото бях чел за него и тнт. просто си помислих, че ще ме оперира по някакъв стар метод и ме хвана шубе.
Какво се оказа.. професора не само знае много добре за лонго метода ами той е учил повечето лекари как да работят с това чудо.
Той ме усети, че се притесних и с една лека усмивка ми каза, че не иска да ми се ежи но по метода по които той иска да ме оперира са останали двама или трима лекари в България които могат да ги практикуват , останалите ги било страх незнайно защо а и било доста трудоемко.
Говорихме си още доста и се прибрах вече по спокоен. Седнах на компютъра и почнах да чета за въпросният професор и като видях къде е следвал и специализирал и къде в кои държави ходи да преподава и тнт ми стана ясно, че по някакъв голям късмет съм попаднал на точния човек. Толкова писах за професора, че все едно му правя реклама но не е така в крайна сметка аз няма спомена човека, просто за мен това беше много важно в избора ми дали да се оперирам или не.
И така вече всичко е ясно .. датата е 17 юли 2012 операцията започва в 9 часа.
Само забравих да спомена, че преди това задължително се прави фиброколоноскопия за да се види дали всичко нагоре по червото е наред. Аз си я направих в "Доверие" при д-р Чурчев страхотен човек, направи ми я с пълна упойка нищо не усетих и си тръгнах без никакви проблеми след това.
Слава на бога нагоре бях абсолютно чист и така .. дойде денят на операцията :))

Станах сутринта и отидох в болницата в 7,30 часа. Само да уточня, че на предишния ден ходих на пълни иследвания.
Стана 9,30 и дойде една жена с машинка за подстригване ако случайно не съм се подготвил да махне каквото трябва. Към 11 часа тази същата жена дойде и ми каза, че е време . Щях да припадна аз съм 2 метра мъж и преди това съм имал някакви операции но се оказа, че сега ме е шубе повече от всякога :))) Отидохме в операционната всичко беше подготвено, дадоха ми една престилка под която трябваше да съм гол и легнах на масата. Сложиха ми абокат и изведнъж ми стана по спокойно;) Браво на анестезиолога ;) Дойде едно момче което трябваше да ми сложи спинална упойка. Оказа се, че прешлените ми били малко сложни за намиране на правилното място та трябваше да ме бодат общо 5 пъти като не броим местните упойки преди голямата игла.
Хубавото е, че не боли или ако има болка е доста слаба.
Най на края стана упойката сложиха ме да легна докато ме хване, видях да влизат професора и синът му и от тук нататък само си лежах с вдигнати на "магарето крака" и от време на време по някои друг лаф и така 3 часа и половина.
По време на операцията болка няма от време на време усещаш, че нещо ти правят но нищо повече.
Мина операцията и ме качиха в стаята, след 15 мин. дойде сестра да ми вземе кръв за да проверят хемоглобина ми след операцията заради кръвозагубата, оказа се, че всичко е наред и след около час дойде професора да и обясни какво е станало. Тук ще ви обясня ( колкото мога разбира се ) за метода по който ме ме оперира.
Каза, че всичко е минало наред въпреки забавянето с около 2 часа от планираното време за операция но хемороидите били МНОГО и искал да се увери, че няма да остави нищо което да ми направи проблем след време. А и самото шиене след това е МНОГО .. шие се много на гъсто.
Та метода е следния, разбира се това е само основата по която са се водили иначе какво точно е се прави си показва по време на операцията. Операцията е правена по ПАРКС която преминава в Уайтхед, но много по осъвременени като методика и тнт. С две думи се махат всички хемороиди и вътрешни и външни и с тях цялата болна лигавица подобно на ЛОНГОТО но тук всичко се прави на ръка и като се премахне болната лигавица се "сваля" нова отгоре и се пришива за долу на ануса. Самият свързващ шев е долу при ануса на самата граница кожа- лигавица. При мен се беше наложило да се шие и малко по навън но няма как когато се налага. Да уточня , че шева не се вижда пак е вътре но в самото начало на дупката на дупето :) По този е почти невъзможно пак да се появят хемороиди.. тук е принципа , че когато има предпоставка да се появят - те могат и да се образуват но когато тази предпоставка се премахне, всъщност няма как да се образуват.
При този вид операция е опасно да не се засегне свингтера но той ми обясни, че пръста му е постоянно там и няма как да се получи когато човек внимава какво прави и , че дори да стане веднага ще го види и ще го зашие но в практиката си няма такъв случай. Синът му каза, че той иска да го научи да прави тези операции по този метод но лично той не би се наел. Било доста трудоемко.
Обясниха ми, че може да имам болки при първото изхождане. Успокоиха ме, че нямам голяма марля набита в дупето като при лонгото а просто една марличка леко пъхната просто за дренаж ако има газове.
И така ... първата вечер като мина упойката болката е силна и то доста но с болкоуспокояващи се търпи, е няма да може да се спи но се търпи.
На сутринта дойде на визитация и след 15 мин. пак се върна да махне марлята, не болеше наистина беше просто една тунка марличка която много леко издърпа. И за мое съжаление по обяд ми се доходи до тоалетната. Искам само да ви кажа, че мястото е толкова разранено, че е изтръпнало и усещането ви за ходете по нужда е много различно аз лично първата една седмица не можех да задържам хубаво и често свършвах работата още преди да стигна до тоалетната :))) Хубавото е че не боли, дори първия път не ме боля докато ходех до тоалетната но при мен беше доста кашесто изпражнението и то просто изтичаше. Иначе болка от самата операция има ... и се оказа, че няма да е само седмица :) Усмихваме се но никак не ми беше смешно:) Първите 2-3 дни само да стигнете от леглото до тоалетната си е постижение.
Аз бях една седмица в болница и ме изписаха. Хубаво е да има кой да се грижи за вас.
Вече бях малко по подвижен но болки си имаше, пиех аулин и само лежах. И така някъде до края на втората седмица подобрение почти нямаше, после изведнъж започнах да се чувствам малко по добре с всеки ден, болка при изхождане нямаше до тогава, като аз ядях само супи и пиех много вода. Болката при изхождане дойде след като започна да се връща усета ми на дупето колкото повече усещаш толкова повече боли. Започнаха да падат конци по цели снопове буквално. Аз бях шит с конци които сами падат не съм ходил да ми махат нищо. От както започнаха да падат конци започна и слабо кървене при ходене по нужда но това е нормално няма какво да ви притеснява. Правех си бани с лайка и смрадлика и така с всеки ден сте все по добре и по добре.

Сега когато пиша е 01,09,2012г. Месец и половина след операцията вече ходя без проблем, сядам на дупето си без проблеми. Все още имам болка при изхождане но е много по слаба дори на моменти я няма, а кървене се появява много рядко само когато съм ял нещо по сухо. Вече си позволявам да ям почти всичко, като все още избягвам многото подправки, люто и тнт. все пак още си е рана и като ходя до тоалетната и съм ял нещо подобно щипе много и възпалява раната.
Вече не си правя превръзки а просто си слагам целодневно една марличка отзад защото ануса секретира но с всеки ден секрета намалява и скоро май няма да слагам. Ходих само за малко на море, това помага за оттока който все още усещам но и той намалява.
И най важното .. вече дупето ми е стегнато и силно прибрано навътре, няма сърбежи и тнт просто е така както трябва да бъде и много се гордея, че се осмелих да се подложа на тази операция. Пред мен стоеше въпроса дали да продължавам да се мъча и да си живея с хемороиди и просто като кръвнат да си салгам Салофалк и тнт и така цял живот, или да реша проблема радикално.
Радвам се, че постъпих както трябва макар, че БОЛИ наистина боли и то доста време но по важното е, че се търпи и всичко отминава. Моя съвет е хора ходете на лекар.. не се доверявайте на неща които само ще замажат временно положението по добре да се изтърпят известно време болки и после да си живеете нормално, от колкото целия живот да ви се определя от едни хемороиди. И аз много се надявах да има начин по който да се излекувам безболезнено... е няма такъв.
След известно време пак ще пиша да кажа как върви при мен. Вече ходя по малко на работа и за сега се чувствам добре. Поздрави и дано съм помогнал.
И само последно да наистина има и неуспешни операции за които четем в интернет но те са рядкост и в съвременната медицина са сведени до минимум, така че не се плашете от това.
И за тези които ги интересува колко пари струва операцията.... на мен ми излезе 30 и няколко лева:)) само болничния престой се заплаща и то на символични цени, всичко се поема от здравната каса по клинична пътека 166 ако не се лъжа. До скоро и със здраве.

djodjo78

Мнение от djodjo78 » 17 сеп 2012 12:49

Здравейте форумници!

Изчел съм ВСИЧКО в интернет относно хемороидите, както и вариантите за тяхното лечение.
В крайна сметка обаче доста от информацията е стара, а нещата се промениха драстично.
МОЛЯ ВИ за ПОМОЩ!

Най-много обърнах внимание от всички форуми на тази тема тук, тъй като доста подробно е описвано. Казани са и варинтите THD,HALO,LONGO, а не както в повечето форуми : операция тип "клъцни-срежи", мехлеми, билки и т.н.

На 19 съм и страдам от хемороиди, които определено не са в начален стадий. Адски много се притеснявам и комплексирам, защото това не е единствения проблем здравословен който имам. Много са и са скъпи и не знам вече дали няма да полудея и да си тегля куршума. Попаднах на болести точно от типа на "лечението не е сигурно".

Та въпроса ми ( молбата ми ) е следната :
УМОЛЯВАМ ВИ в крайна сметка да ми дадете най-добрите варианти за лечение на хемороидите.
Т.Е какво имам впредвид :
ЛЕКАРИ - същите ли са още които са описани във форума като добри или има нови, и в същите клиники ли са ?
МЕТОДИ - каквито има всичко кажете, но е така на едно място искам да събера цялата информация.
КЛИНИКИ - без реклами МОЛЯ ВИ ХОРА, просто такива, които си знаят работата и я вършат добре, а не да ми вземат парите и да търся нови после.. уморих се казвам ви.

Питам вас, защото най-изчерпателно е коментирано тук и се надявам да ми помогнете.

пс : сега остана само да пробвам с чесън... ако не помогне то поне да забави проблема.
ПС2 : МОЛЯ ДА КОМЕНТИРАТ САМО ХОРА, КОИТО ВЕЧЕ СА ПРЕТЪРПЯЛИ "ОПЕРАЦИЯ" И Е МИНАЛО ДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ ЗА КОМЕНТАРИ - а не да е минал само един ден...

Благодаря предварително..

djodjo78

Мнение от djodjo78 » 17 сеп 2012 13:30

в крайна сметка май всичко стига до там, че лечение няма ако е в по-напреднала фаза, а ако е от първите то има рецидив след време... сериозно ли медицината е още толкова бавна....

jorog

Мнение от jorog » 04 окт 2012 19:49

В 21 век хемороидите са лечимо заболяване, а метода зависи от стадия. Необходими е да се прецени дали наистина се касае за хемороиди, а не за нещо други, защото при 19-годишните не са много типични. Оставете лечението с чесън, морков и др. подобни! Успех!

todor85

Мнение от todor85 » 24 окт 2012 15:39

jeeiims може ли да ми дадеш координатите на твоя професор.
Благодаря предварително

dilval

Мнение от dilval » 10 ное 2012 10:06

Здравейте на всички. Радвам се, че има такъв форум за толкова сериозен проблем, а именно хемороидите. От 2005 година се влачех с този проблем и не осъзнавах колко е сериозен, през 2008 приятел ме насочи в клиника на д-р Желязков - голяма грешка, осъзната преди месец, след изгорени 3 хемородида през тази 2012 се получаваше обилно кървене след всяко изхождане, и накрая разбрах, че ножът е опрял до кокала. Приятел ме насочи към д-р Владимир Даскалов във ВМА, след прегледа, ми каза, че ануса ми излизал извън очертанията- тоест напред с около 5 см, хемороиди около 7 бр, и че положението ми никак не е розово. Приеха ме за операция - тип Хал доплерова система, със закупена сонда, която е много важна за операцията. Само час след операцията, която мина успешно се събудих с леки болки отзад на дупето и лека полека до тоалетната, не успях да пусна и капчица урина, вечерта успях, но ме болеше много, и отпред и отзад и много трудно уринирах, така мина цялата нощ, през 15 мин в тоалетната за пиш.След 2 дни ме изписаха, като трудно се движех, а това е най-важното за организма - движението. След като цяло лято бягах по 8 км на ден, първите 100 метра ми се сториха 10 км. В момента съм на 21 дни от операцията, изхождам се като самосвал, без проблем по 3-пъти на ден, има лека болка след изхождането, която отминава постепенно след всеки изминал ден - пия Детралекс по 2 на ден, салфалк по 3 и вечер по една свещичка Цикатридина, преди хранене изпивам пон една лъжичка течен парафин Получих вчера малко кървене, което ми е 1-то от операцията и беше много стресиращ ( бях ял предния ден малко суджук).Та така приятели, много щастлив, че вече предприех тази стъпка, а вие ако имате такива проблеми, не се занимавайте и да се излъгвате да ходите по Лъжливите клиники.

lilium66

Мнение от lilium66 » 14 окт 2013 12:20

Здравейте! Имам въпрос, който е свързан с операция по метода на Лонго и затова реших да пиша тук. Искам да разбера колко време след операцията отпадат скобите от ушивателя и ако се направи рентгенова снимка дали на нея може да се види ако има останали такива? Ще се радвам да отговори някой, който е по-наясно или поне има някаква представа. Благодаря ви!

ivelin_7

Мнение от ivelin_7 » 26 окт 2013 02:17

Здравейте драги страдащи като мен ... Накратко моята история е ,че търпя вътрешни хемороиди+пролапс вече 12 години... решението е оперативно просто нямам смелост да изтърпя всичката тази болка която описват миналите по този път , макар и след това да казват "заслужава си" . Светлината в края на тунела и надеждата ми е тази нова методика THD. На теория няма рязане а само шиене като се прекъсва кръвопотокът към хемороидалната област и те с времето се свиват и изсъхват без нужда да се изрязват. И другото много важно нещо при този метод ,че едновременно с решаването на проблема с вътрешните хемороиди ако има и пролапс(както е моя случай) той се зашива. Т.е на теория с THD методиката би трябвало да си реша и 2-та проблема и да се възстановя с минимална болка за няколко дни :shock: ето и източниците ми от който черпя информация:
1) http://www.youtube.com/watch?v=F4eiTN1z9N4
- подробно филмче описващо процедурата
2) http://thd-bg.eu/thd-%D1%86%D0%B5%D0%BD ... %B2%D0%B5/
THD Центрове в БЪЛГАРИЯ + телефони и контакти много подробен и обнадеждаващ сайт разгледайте го!
Според източниците ми тази методика е основно насочена за 3-4-ти стадии хемороиди+пролапс !
Ще се радвам някой който вече е изпитал методиката и е бил с подобен на моя случай да сподели преживяното :)

Pete 78

Мнение от Pete 78 » 22 фев 2014 09:32

Zdaveite ! Izvviniavam se niamam kirilica. Na 14 ti ianuari si napravih operacia PO metoda THD. 37dni sled operaciata sum shtastliv , che ima hora kato doctor Veselin Marinov ot Tokuda , koito otdeliat godini ot jivota si za obrazovane , za da mogat da pomagat NA bachkatori kato men. Goliamo BLAGODARIA D-r Marinov.

elitob19

Мнение от elitob19 » 05 мар 2014 17:38

Здравейте!Искам и аз да споделя своя опит с операциите от хемороиди по МЕТОДА ЛОНГО.Аз съм на 31г. и проблема започна преди около 10 год.Последните 2 год.имах непрекъснато кървене и болки ако стоя повече време права,а през втората ми бременост ми създаваха огромен проблем-кръвоизливи оттам нисък хемоглобин,наливаха ме с желязо, това пък ме запичаше и така в един омагьосан кръг.....Понеже бремеността ми беше неуспешна,реших че при планиране на следваща ще премахна проблема с хемороидите... ДА АМА НЕ...!
Първо и аз изчетох всичко в нета по темата и при кой лекар да отида.Реших че ще се оперирам във ВМА София.Мъжът ми се беше оперирал там също от външи хемороиди само че преди 10 год. и няма никакви проблеми.Та така намерих познати там препоръчаха ми доц.Николай Дамянов от Ендоскопската хирургия на 6-ти етаж.Отидох на преглед на 14.10.2013г при него,прегледа се състоеше само да се надупа на колене и лакти,дори не се направи труда да бръкне в ануса с пръст и да огледа място-хемороидите били се виждали,нямало нужда,4 степен и т.н...взе ми 50лв..Предложи ми операция по метода ЛОНГО 960лв,аз бях малко скиптична за този вид операция,но нали ме изпращаше мой познат на който жена му се оперирала при този доктор от хемороиди пак по същия метод и нямала проблеми и аз му се доверих съответно.
Операцията беше на 18.10.2013г направиха ми само рутините кръвни изследвания и урина и толкоз.Аз попитах дали ще ми правят ректоскопия ,а те ми казаха че няма нужда всичко било видимо дори не ми направиха и клизма и това нямало нужда.И така вкараха ме в операционата сложиха ми локална упойка т.е само дупето и отпред нищо не усещах иначе си усещах краката от коленете надолу.Започва операцията и се оказва че имам по- слаби мускули на малкия таз затова имах и пролапс на лигавицата освен всичко друго.При вкарването на ушивателя малумният му доктор така натискаше, че усетих мн силна болка, попитах какво става,а те ми казаха че още малко и всичко приключва и пак било "нормално".При издърпването на отрязаните хемороиди и лигавицата отново имаше силно дърпане при което усетих неистова болка и дори изпищях,имах чувството че ми изваждат пикочния мехур,матката и яйчниците.
След операцията ми се беше подуло лицето,неможех да се изпишкам казаха ми ,че било от упойката и щяло да отмине.След 2 дни ме изписаха,нямах кървене само леки болки,но не бях ходила още по голяма нужда, защото доктора ми каза ако мога да стискам 2 дни поне при положение че не ми беше направил и клизма.И аз слушам... като се прибрах пих рициново масло щото дуфалака не ми помага и се изходих до тоалетна беше ме хванал такъв запек че неможех да си нормализирам корема още няколко дни.
И ОТ ТОГАВА ЗАПОЧНА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ!!!!.....

elitob19

Мнение от elitob19 » 05 мар 2014 18:29

На 4-тия ден от операцията получих страхотни болки.Обадих се на доктора да му кажа, че усещам мн силно боцкане и според мен някоя от скобите се е откачила,защото при бъркане в ануса с дефламол напипвах нещо остро.Ще ви цитирам точния отговор на доц.Дамянов"Възможно е това защото си си използвала дупето повече от необходимото" и "Айде по-бързо, че съм в чужбина и ме набутваш".Самото боцкане предизвикваше спазми и аз ходех по голяма нужда 5 ,6 пъти на ден.След този разговор към 8 вечерта,в 12 през ноща получих още по-силни болки и кървене при което отидох в ВМА в спешния кабинет, а оттам ме изпратиха с думите "Неможем да Ви помогнем!", биха ми успокоителна инжекция ме пратиха да си ходя, защото трябвало да ме прегледа опериралият ме доктор.На другия ден се върнах в ВМА с искането да ме приемат и някой да ме прегледа след като Дамянов не е в БГ.Приеха ме и ме държаха 3 дни без никой да ме прегледа, а само ми биеха успокойтелни.След което ме изписаха с думите "Нищо ти няма,нормално е да те боли и да кървиш"При въпроса" А защо немога да се изпишквам добре и се подувам?" те ми отговаряха да питам Дамянов.
И така прибрах се и мъката продължи.....Вече неможех да спя от болки ,нямах и апетит.След 1 седмица без сън отново се обадих на доц. Дамянов и отидох да ме прегледа .Посрещна ме с "Какъв проблем създаваш само!" и ме изкара че съм луда и всичко ми е на психична основа и си въобразявам че ме боли и че се стискам и затова немога да пишкам.Реши да ме изпрати при свой приятел гастроентеролог за колоноскопия, а това би трябваше да го направи преди това.Аз съответно не отидох при него , а при друг независим за да чуя странично мнение.
Направиха ми изследването и се установи,че хемороидите си стоят и само е махнат един външен и един вътрешен.Както и да било примирих се с това казах си поне не кървят и само да престанат да ме болят,но проблема с уринирането и подуването си остана.Гастоентерологът ми изписа лекарства с което нещата се пооправиха като и ходенето по голяма нужда.
Поради трудното уриниране отидох на нефролог за бъбреците,пуснаха ми кръвни изследвания и ехография не откриха нищо и неможаха да ми дадат обяснение за отоците.Само останах шокирана от това което ми каза нефролога а именно че имам обърната матка.Айде после и на гинеколог несамо за това ами и при секс установих,че задържам секрет който изтича след няколко часа.
И така се започна ходене при нефролози, уролози,гинеколози,кардиолог,очен,ендокринолог и никой неможе да ми каже защо се подувам.
Муджувременно пишкането се пооправи ,но не с лекарствата, които ми предписваха некадърните доктори уж светила в тяхната област, а само гледат да ти вземат парите и да те отпратят.Започнах да правя йога упражнения и с това се подобри здравословното ми състояние дано успея и с отоците да се преборя. Сутрин като стана и немога да се погледна в огледалото вече....ПРОСТО МИ СЪСИПА ЖИВОТА ТОЗИ НЕКАДЪРЕН КАСАПИН доц.Николай Дамянов от ВМА София и МОЛЯ ВИ НЕ СЕ ОПЕРИРАЙТЕ ПРИ НЕГО ЗА ДА НЕ СТЕ КАТО МЕН.А и преди да се опрерирайте помислете за последствията винаги може да сте в процента с неуспешни операции.

space1

Мнение от space1 » 19 май 2014 18:31

Явно при някой ефекта от тази операция не е много сполучлив,в крайна сметка ,кой е на добрия метод?

Happy13

Мнение от Happy13 » 11 юли 2014 14:15

Здравейте,
интересувам се от метода THD. Има ли някой, който си го е приложил в Бг, за предпочитане в София, да сподели ПРИ КОГО И КЪДЕ, колко му е струвало и дали е доволен, както и важните факти: колко време е минало след манипулацията и дали на последващ преглед се е установило, че хемороидите са изчезнали (нали "отпадат" сами доста време след това) ?
Интересувам се, ако е същия център са му направили и другите изследвания: сигмоидоскопия и колоноскопия, и какви са битовите условия в леч. заведение.
Ще е много полезно и съответно ако има отрицателни мнения за мед. център и специалисти.
Предварително много благодаря!!!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”