ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Хемороиди - Операция- LONGO

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

capresto

Re: Хемороиди - Операция- LONGO

Мнение от capresto » 09 фев 2011 23:42

Привет на всички, интересуващи се от темата!
Не е зле да сте информирани за възможните методи за лечение, особено тези, които са сериозни, научно-доказани, изпитани в практиката и прилагащи се във водещи клиники по света и в Бг. Предлагам ви да се запознаете THD метода, който не е нов за света, но е от скоро и в България. Проблема се решава генерално като се третира самата причина за хемороидите-нарушеното кръвоснабдяване в тази област. Без болка, рязане, лежане по болници със седмици и т. н.

valerqn4e

Мнение от valerqn4e » 13 фев 2011 14:10

Здравейте страдалци, аз съм с четвърти стадий хемороиди и е време да лягам под ножа, защото това НЕЩО ми обърква и съсипва целия живот, но страха ми е изключително голям. Като чета за LONGO, и за 20 дни кански болки направо косата ми настръхва, от друга страна виждам да проблясва светлина в тунела-метода THD, струва ми се по-щадящ. Преди време жена ми спомена, че е чела за него в някакъв английски форум, и хората били страшно доволни. Радостта ми е огромна като видях, че вече се практикува и в БГ. Някой, ако се е оперирал по THD, моля да пише! Давайте инфо за лекари и клиники, които го извършват

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 13 фев 2011 16:00

Все още не практикувам THD. Смятам , че е обещаваща техника, с много по-малка травматичност от Лонго техниката, НО...

В рекламния сайт, малко по-нагоре се посочват показанията - втора , трета и четвърта степен хемороиди. Публикациите в специализираната литература показват добър ефект при втора и трета степен, но при четвърта повечето автори смятат, че хемороидектомията е по-добрия метод. Справка:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... x/abstract

Тук възниква въпроса при коя степен да се прилага THD? Все пак е манипулация, която изисква анестезия, а банд лигацията е добра алтернатива за неоперативно лечение...
Предполагам, че новата техника ще се наложи в практиката при пациенти, склонни за оперативно лечение с 2-ра и 3-та ст хемороиди. За четвърта съм скептичен, рандомизираните студии ще покажат....
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Д-р Юлиянов

Мнение от Д-р Юлиянов » 13 фев 2011 20:29

За съжаление няма метод подходящ за всички пациенти. Всеки има своя конкретен проблем, което води и до задължителното изискване лекарят, който се занимава с лечение на хемороиди да владее поне 3-4 метода за да може да подбере подходящия при конкретния пациент. Нерядко се налага да се комбинират различни методики. В този смисъл всеки метод с претенции да е ефективен при всички пациенти е обречен да разочарова много хора. Напълно съгласен съм с д-р Атанасов.

д-р А. Юлиянов, д.м., FACS
www.julianov.com

greenearth

Мнение от greenearth » 21 фев 2011 20:31

Интересува ме,колко вида-методи съществуват при операция на хемороиди,кои е най -ефективен, Относно thd метода при 4-та степен ,някой би ли обяснил малко по конкретно и разбираемо,какви са минусите,и кой метод е най удачен?

valerqn4e

Мнение от valerqn4e » 22 фев 2011 21:46

И аз това чакам от една седмица, ежедневно проверявам форума за мнения, защото все пак ми се иска да избера най-доброто с което в момента се разполага.

greenearth

Мнение от greenearth » 09 мар 2011 21:29

Да ,никой не отговаря,а защо ли?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 09 мар 2011 22:45

АКо сте прочели всички постове, вероятно сте наясно , че няма универсална техника, която да е идеална за всеки конкретен случай.
При операцията на Лонго се прекъсват съдовете, които кръвоснабдяват областта в края на дебелото черво, там където са хемороидалните плексуси. Това води до значително намаляване на притока на кръв и съответно се премахва причината за развитието на хемороиди. Освен това се премахва пръстен от лигавицата и част от стената на ректума в тази област - тук попадат и разширените съдове и се коригира пролапса на лигавицата.
Допълнително може да се добави премахване на външни възли, ако има нужда от това.
При THD се използва същия принцип, с тази разлика , че артериите не се прекъсват с механичен съшивател ,а се прошиват и вързват с конци. След това се прави специален шев, който би следвало да прибере и повдигне лигавицата. При 4-та степен хемороиди обаче това не ми се струва достатъчно - при първата дефекация е възможно прокъсване на лигавицата в областта на шева и отново пролабиане на възлите, които пак повтарям - не се премахват, поне както е описана техниката. Затова са и моите резерви специално за 4-та степен хемороиди.
Смятам, че за момента Лонго е по-добрия избор.
Болница "Софиямед"

greenearth

Мнение от greenearth » 13 мар 2011 12:25

Благодарности за изчерпателния отговор,а бихте ли споделили какво представлява операцията с ултра звук и кога се прилага.Извинявам се за досадните въпроси,но когато човек не знае-пита.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 13 мар 2011 17:23

Ако питате за THD - това е по-скоро манипулация. При тази техника има само прошиване и лигиране на част от артериите. Нищо не се реже.
Общо взето при началните стадии би следвало да има добър ефект.
Добра алтернатива е за пациенти, които не искат да се оперират.
В 4-ти стадии не смятам че е подходящо лечение, но това е мое лично мнение.
Болница "Софиямед"

Tari4i

Мнение от Tari4i » 02 апр 2011 13:41

Здравейте приятели по съдба!На 13 януари претърпях операция с ултра звуков апарат Sono surg. След това бяха брутални болки. Дните след операцията бяха придружени с разтройство и запек, които се редуваха, а това доведе до усложнения и повторна операция на 29 март.Отново болки!Но вече по-търпими.И въпреки, че претърпях нечовешки болки, ви казвам, че не бива да търпим толкова дълго време, да оставяме нещата да се задълбочат и да стнат нетърпими.Всички сме устроени така, че да можем да понесем всичко, но защо трябва да си причиняваме по-големи страдания и да изчакваме толкова дълго.Колкто до лекарите, аз им благодаря, и знам, че след операцията освен обезболяващи и диета нищо друго не може да се направи.Готова съм да обясня на всеки, който се интересува какво точно се случи след операцията и колко дълго продължиха болките.Успех на всички!

Icemcfan

Мнение от Icemcfan » 03 апр 2011 22:46

Мила Tari4i, сподели в детайли къде се обърна за помощ, каква е тази операция с ултразвук, кой доктор я извърши и в кое заведение? Защо избра този вид операция? Предварително благодаря, ще бъдеш полезна за такива като мен, които са тотално объркани на кой доктор да се доверят и каква операция да изберат.

GIGITO

Мнение от GIGITO » 29 апр 2011 03:24

Parvo se izviniavam 4e ne pi6a na kiriliza,no ne znam dali moga.I taka otnosno THD-Az se operirah predi dva dni v Barcelona s tehnikata DGHAL ili HAL koiato e identi4na s THD po gore vidiah 4e ima pusnat link za HAL.Tazi tehnika e originala i THD e copie na DGHAL i tova sam go prou4ila podrobno.I taka niama da vlizam v podrobnosti po istoriata na tehnikata ta re6ih se hai-posle i az sled dalgo dalgo 4etene otnosno metoda na 26.04 2011 me operiraha v 6 4ase ve4erta operaziata(ako moga taka da ia nareka)prodalgi 24 min s epiduralna upoika.Sled 3 4asa me izpisaha i si tragnahme s maja mi peh do hotela koito ne behe mnogo dale4 ot bolnizata.Na sutrinta v 7.50h triabvahe da hvana samolet s 4 4asov polet emi vse o6te mi se struva hega no taka behe.12 4asa sled operaziata behe parvoto hodene do WCto mnogo me behe strah no mina dobre leka bolka i to ot fisurata koiato lekuvam.Bolkouspokoiava6ti do sega ne sam pila imam samo leki pritesnenia ne moga da go nareka dori bolka.Lekariat mi kaza 4e hemoroidite mi sa 3-ta stepen.Za rezultati e mnogo rano da se kage pri tozi metod bolkata spira vednaga no hemoroidite iz4ezvat postepenno za 6-8 sedmizi.Nadiavam se sam bila polezna s informaziata :P

GIGITO

Мнение от GIGITO » 29 апр 2011 03:41

Eto i saita na doktora tam ima pove4e informazia i video na samata operazia moge da se pro4ete na niakolko ezika-www.drwafikalwattar.com

Icemcfan

Мнение от Icemcfan » 07 май 2011 17:32

Здравейте съмишленици, днес си позволявам да седна за малко пред компютъра.След години събиране на информация и смелост, На 03.05 МЕ ОПЕРИРАХА с пълна упойка в Модерна и предразполагаща клиника. Там практикува доктора, в чиито ръце реших да поверя здравето си и за когото събрах добри отзиви от пациенти. На 30.04 ходих при него на преглед и след сигмоидоскопия, той установи че имам хемороиди 4 степен, които се премахват само оперативно в този стадий. Хубавото бе, че нагоре червата са чисти и няма полипи и карциноми. И така - уговорихме се за идния Вторник, след като той разбра искането ми да реагираме маскимално експедитивно. И Понеделник привечер пак се пречиствах с Фортранс(по самоинициатива), 2 праха в по литър вода са достатъчни за да изкарате бистра водичка...гладен и жаден очаквах утрото. Приятелче ме закара, взеха ми кръв и ме пратиха в съседно мед.заведение на кардиограма, след това си платих избор на екип(операцията се поема от касата) и продължихме със снимка на белия дроб. Мила санитарка ме заведе до реанимацията, където по нощница изчаках началото на операцията. Всички бяха много учтиви и най-внимателно ме разпитаха за здравето и особеностите ми. Млада сестра ме покани и аз тържествено пристъпих в операционната, където ме накараха да се съблеча чисто гол. Към 14.00 бях разчекнат на едно магаре, вързан да не падна и накичен с кабели, абокат с маркучи..и усмивка. Не ме беше страх, знаех че ще заспя, а и най-важното - Видях че пред/зад голотията ми застава "моя доктор". Шегувахме се с анестезиолога и в миг се събудих пак чисто гол, но на леглото в реанимацията, до главата ми бяха телефона, водата и дрехите, които съблякох. Минутки след това се изправих и успях да навлека боксерките за да отида по малка нужда, тоалетната бе на метри. Скараха ми се да не ставам и аз разбрах защо - олюлявах се докато пишках, но бях доволен, защото бях чел за проблеми с уринирането веднага след операцията, а аз нямах. След час ме преместиха в стая, в която се чувствах добре - бе по-чисто и ново от хотела, в който бях на последното обучение :) Имах си ТВ, вода и телефон, на който можех да си поръчам болкоуспокояващо при нужда. Донесоха вкусна супа и филийка..безотговорно ги излапах( ако пуших и цигарка щях да поискам) :) Гадно беше като ставах да пишкам или за друго - олюлявах се и ми се гадеше(от упойката навярно), но си отварях и дишах дълбоко и разминаваше до следващото ставане. Лекар дойде и ме покани в манипулационната за да ми извади една марличка отвътре и да ме намаже с нещо..нямаше никакви тапи или надути ръкавици, за които са писали колегите. Чух се с половината указател от телефона си в очакване на болката..започна и мача, а болката бе тъпа и поносима. След 22.00 грижовна сестра ми боцна една инж.задължителна била и се уговорихме да звъня ако заболи после. заболя по-силно чак през нощта, когато звъннах на телефона и ми сложиха успокоителна инжекция. Да ви кажа очаквах режеща и нетърпима болка, а то тупти силно и е досадно, силната и неописуема болка изпитвам сега - ежедневно в тоалетната. Заспах, а на сутринта бях с усмивка, доктор ме посети, поговорихме, даде ми напътствия, потвърди ми за изписването.. аз помолих поне до обед, че моя човек бе нощна и му казах към обед да дойде. Чаровна сестра ми пусна една венозна за да се чувствам добре и си беше така. След по-малко от 24 часа ме изписаха, аз бях смел, но след няколко минутки прав, всичко пак ми се люлееше..отделно и операцията се усеща при вървене, но за 20 часа какво да искаме :)) Дадоха ми епикриза, болничен и указания за домашното лечение. Доволен съм от всичко, може би беше хубаво още ден-два болничен престой, но нищо, лошо няма...приятеля с кола дойде да ме прибере. 2 часа пътуване ми се сториха вечност - гадеше ми се през цялото време. У дома първата вечер се успокоих..пих Ауулин към 4.00 през нощта.Спах си.Сутринта малко пуснах в тоалетната, колкото да разбера болката, а Вчера вече имаше изхождане с кръв и крясъци, но не се притеснявайте..след 10 минутки утихва ужаса, пиеш Аулина и до час можеш да ставаш с обичайната лека тежест в областта на ануса. За 3 дни мисля че върви по-добре от очакванията ми, гледам след съвземането след утринния ужас, да си направя банята със Смрадлика, купих си Дуфалак, но засега мога и без него...Ям: Супа пиле, Супа зеленчуци, Свинска супа, Каша Пиле, Много сок и вода, черен хляб, овесени ядки с мляко. Всеки ден си позволявам нещо ново в менюто.По гол.нужда ходих през два дни преди операцията, сега по малко всеки ден, това е важно за да е меко и по-безболезнено изхождането. ИЗписаха ми Детралекс, който приемам по схемата. Аулина гледам да седи за сутринта, марлички, много бельо и хавлийки...това е за сега. Искам на всички да кажа, че ако това са мъките и цената, не си е заслужавало годините тегло с омразните и болезнени хемороиди,които след всяко изхождане боляха повече от следоперативната болка. Все пак не съм здрав за да правя заключение, но аз не съжалявам към този 3 -ти ден след операцията си по Милиган( както пише в епикризата).

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”