ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Хемороиди - Операция- LONGO

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Готвача

Re: Хемороиди - Операция- LONGO

Мнение от Готвача » 04 фев 2010 17:49

04 Февруари 2010 - Още Продължение

Ден първи слез операцията

Деня на кошмара. Дойде опериращия доктор и ни накара да се нагъзим в днил задна пражка, за да ни смени превръзките. Щя да омра. Защо ли.
Такава болка не бях изпитвал никога, като имате в предвид че най-голямата болка която са ми причинявали е когато бях в казармата и правихме 40 дни поход. ПРотърках си топките, чатала и т.н. Когато отидох в лечебницата, доткора каза няма п роблем, взеци от онзи течност и с памук ги намажи, проблемите ти ще изчезнат. Аз ги намазах и след около 10 сек. осетих че топкитеми и т.н. се фритират - се едно сте си ги топнали във фритюрника на програма пържен кремвирш с броколи. Почнах да подтичквам със свалени гащи около масата в лечебницана а копките ми се пържеха. Щях да припадна от болка, а копелето падна да се смее.
Та опериращият доктор сменяйки превръзката ми ми измади от задника "марлена лента с йодосепт за тампонада на аналния канал" квото и да значи това. Доколкото разбрах това е марлякоято е навита с формата на малко кек зо бира. Топена в йод, след операцията е напъхана в задниками да притиска местото на рязането. като такава част от нея вероятно нормално са сраства с това место и когато ти я извадат до някъде има и откъсване на това срастване. Абе като дране на живо без опойка. Аз и моя колега които бяхле с такива кекове в задниците дори не подозирахме какво имаме и че ще ни говадят. Добрата новина е че е за кратко болката - 2-5 сек. и намалява.
в зависимос от големината на хемороидите, броя им и т.н. болките са малко различни както и възстановяването. След това ви изписват и сте си в къщи. Първата седмица не знаех дали ми се пикае, сере или нещо трето , а можи би газове. Тай като ходенето до тоалетна е свързано с големи болки, несигурност в това колко силно и колко дълго трябва да напъваш и дали нещо няма да се пръснел Личен съвет. Супете си аулин и 10 минути преди да позетите стаята на мъките го пийте. Второ, товя че има кръв, слуз и всякакви други гадории да не ви плаши. Трето си пиете лекарствата които доктора ви изпише - нещо паралелно целодневно болкооспосояващо и нещо в стилдетралект за кръвоносните сэдове. Следващ - пийте течности поне 2-3л. Не напъвайте повече он обикновенното. Ще имате чувство че имате нов задник итрябватепърва да му изграждате сензитивност- нова. ако до 5-10 минути нищо не излезе, оправете се и изгледайте някой филм пъшкайки, псувайки и молейки се.ако имате запек като мен - дуфалак .
След първата седмица нещата отшумяват на 2-30%, след втората още. Вчера ходих на контролен прегле. Възстановявам се нормално, имам много газове от дуфалака, и доктора ми каза да го сменя с активия. Незнм какво ще стане. Имам някаква кожичка след ходене по голяма, която излиза. Обясниха ми ч може след кат с възстановя и ми създава дизкомфор ще я отрежат, както и че имам още два хемороида които ще ги махнем на етап дв чрез бндиране. Трябва да мине поне един месец за да мога да кажа какво точно става. Истината е че сга зеднка ми не излиза кат хода по улицата, и при дреги поводи. Разбира се трябва да призная че моите хемороид бяха ужасно големи и мното, та и в тукуда не бяха сигурни дали ще могат да се изржат наведнъж. Така че засега съм дстаоптимистично настроен за човек коъто е много мнителен и недоверчив. С други думи казано се заслужаваха мъките. Надявам се скоро да се развам на 100 процента нов задник.

vani1551

Мнение от vani1551 » 04 фев 2010 18:47

Ех ,човече ти ме уби с твоите писания и не са ти били 5 упойки ,а болкоуспокояващи е ти както го описваш ще уплашиш хората не е толкова зле чак аз от престоя в болницата съм доволна всичко беше на европейско ниво след това беше кошмара 20дни неуписуеми болки но и това мина вече 5 месеца от операцияята се чувствам добре. Разкажи сега как си........или има още продължения ти една кинига може да издадеш :lol:

Готвача

Мнение от Готвача » 09 фев 2010 20:24

За болкоуспокяващите си права . Това е моя техническа грешка. Що се отнася до хората, не искам да ги плаша. Просто си боли и искам не както аз четири дена не знаех на кой свят съм и като звъннах на доктора ми каза да си пийва аулин - т.е те- хората, няма нужда да се мъчат , а могат още от начало да се " дрогират" преди да влезат във WC-то. Аз се възстанвявам -да чукна на дърво / като начало/ - изненадващо добре. Вече 3 таседмица изтече от операцията, от време на време по малко кървя - гадос - иначе като че ли всичко отив надобре. Обаче ас съм максималист и докато не се почувствам поне 80-90% нов не смея да се хваля. Ощ повече че трябва да започвам рабона като готвач а там си 12 ч. на крак и има в определени ситуации и вдигане на тежко - 10-20кг. Когато споделих с моя доктор че жена ми смята че малко преигравам с болката - нейна позната не я боляло толкова след същата операция и никой не полагал толкова грижи за нея,колкото жена ми за мене - то отговора му бе: " И тука изписахме една и тя на втория ден отиде на рабта. Нормално е да те боли, ти си човек. ните не ги боли щоо не са хора"!!!! Надявам се че имаш чувство за хумор.

vani1551

Мнение от vani1551 » 09 фев 2010 21:00

Кой каквото ще да казва боли много след операция аз 20дена бях ни жива ни умряла ,но постепенно отминава болката аз не съжелявам че се оперирах заслужаваше си.......

revizoro

Мнение от revizoro » 22 фев 2010 12:37

Леле готин,ти ме шашна с тази твоя история.Аз бях решил да рискувам и да ида на лекар,но май ще се замисля.Едва ли ще го преживея.Още повече,че ти си обиколил толкова светила и места,че аз няма да имам тази възможност защото не съм от София.Незнам какво да правя.От 20 години имам хемороиди и какво ли не съм пробвал,но всичко е моментно.Напоследък имам доста силно кървене което трудно спира дори и след кръвоспиращи инжекции.Май-май ще се наложи и аз да си рискувам задните части. :lol: Смея се ама хич не ми е до смях. :cry:

manar

Мнение от manar » 25 мар 2010 14:05

Здравейте,
аз преживях същата операция наскоро. Преди това никога не бях имала проблеми с тази част на тялото. Само около месец преди да се наложи спешната хирургическа намеса имах неспиращо разстройство и взех иммодиум като финална мярка срещу него. Запек така и не съм имала. Няма обяснение защо се получи такова възпаление, че не се поддаде на консервативно лечение.

В желанието си да мина без операция посетих он клиник - където ме прегледа любезен доктор и направи преглед без инструменти, защото имах силни постоянни болки. Установи фисура във видимата част на ануса.
Срещу немалката сума от 280 лева ми даде кремче за мазане по няколко пъти на ден и екстракт от синя слива, който пиеш около 12 часа преди дефекация за разреждане на консистенцията . Описанието на мазилото беше като на козметичен продукт, който може да се купиш в редова аптека за нежна кожа. Внос от Израел.
Не ми помогна особено в дългосрочен план и се опитах да се свържа с лекаря повторно на няколко пъти - по телефона и дори на място, но неуспях, тъй като по думите на рецепционистката е много зает. Допускам, че е възможно, но чаках два часа в приемното фоайе, имах много силни болки и..... потърсих следващ вариант.

Така същия ден чрез познат на познат си уговорих преглед на 5 етаж Коремна хирургия във ВМА. Лекарят ме успокои, че не е чак толкова лошо положението. Посъветва ме да не ям грах, леща, боб и ориз за известно време. Да пия повече вода. Да кисна в смрадика по 10 мин сутрин и вечер. Да използвам "долопрокт". ... и още някакви неща, но вече са ми се изличили.
След около седмица все още на бях в състояние да се концентрирам достатъчно, за да си върша съвестно работата. Болките продължаваха. Непрекъснато се потях. И постоянно поливах мястото със студена вода, което практически означаваше, че заемах тоалетната в офиса по често отколкото бюрото си.
На втори спешен преглед определиха операция за следващия ден и ми казаха нищо да не ям междувременно. Можело да се извърши и амбулаторно, тоест веднага, но нека за по-добре да се направят някои изследвания. Толкова ме беше страх. Аз никога досега не бях влизала в болница. Но ме болеше и ако това е изход от положението... няма как.
Дадох кръв и ми направиха снимка на бял дроб. Приеха ме в отделението. Дадоха ми една залена нощница без гръб. Към обяд легнах на носилката и ме извозиха до операционната. Почаках да приключат с предишния пациент. Настаниха ме под светлината на прожекторите и .... получих пълна упойка. Събудих се преди да ме прехвърлят отново на носилката с кански болки. Плачех неудържимо. Привлякох всиобщо внимание. Мислех си че няма да преживея, но се справих някак.

manar

Мнение от manar » 26 мар 2010 15:30

Току що забелязах, че съм била оперирана хронологично по рано от Готвача. Днес минават за мен 4 месеца. Все още не съм се възстановила напълно, а по-думите на най-песимистично настроения лекар 90 ден трябваше да е края на всички несгоди. Вие, които пишете тук, как сте? Имате ли болки? Кървене?

ivelin_7

Мнение от ivelin_7 » 23 апр 2010 02:51

Здравейте,
От години имам пролапс , и се замилям да се опериам по метода на Ланго. Информацията предотставена от вас до момента ми е изключително ценна , моля ви довършете историята. След колко време след операцията придобихте 100% работоспособност ? Свличането на чарвото след голяма нужда изчезна ли напълно ? някакви постоянни странични ефекти след операцията има ли ? Благодаря ви предварително.

Digger

Мнение от Digger » 27 апр 2010 22:23

Здравейте всички!
Има "нов"метод за операция на хемороиди.Нов е за България и вероятно не се прави още у нас.По света се работи от 5-6 години.Казва се HALO.Много е дълго за обяснение ,затова пускам линк с видеоинфо.
http://www.youtube.com/watch?v=FEE67y5u ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=qAovuqwE4ds
Успех на всички с проблемни задници!!!

бърборко

Мнение от бърборко » 20 май 2010 01:13

В крайна сметка не стана ясно довилен или недоволен си?
Консумативите навсякъде се заплащат. Въпросният "вибратор" струва от 600 до 1200 лева. За ремонт на ауспуха на колата си би отделил отделил средства от скромната си заплата на готвач, но щом става въпрос за собствения ти ауспух се прокрадва язвителна нотка. Не чух добра дума за лекар или персонал, но затова не си виновен. С години ви набиват в главите, че здравеопазването е безплатно и, че "корумпираните докторчета" са полагали хипократова и са длъжни едва ли не да се държат като ибрикчии. Операцията и оперативният престой и в Германия и в България струва еднакво, с една малка разлика, че там се осигуряваш на 2000 евра, а тук на 200 и, че в така наречените клинични пътеки не са остойностени, нито труда на лекаря, нито използването на евентуален консуматив.
Отнасяй се с повече уважение към човека, който те е оперирал, ако сбъркаш и огелпиш някоя манджа, най-много да отнесеш няколко поздрава, но вервай ми, ако хирурга сбърка няма да се оттървеш само с двудневни болки или с проблеми в уринирането (нещо напълно нормално за този вид операция). Относно въпросния проф. Димов - незнам за какво ви е бил нужен преводач, македонец е и не би трябвало да има езикова бариера. Определено не е "дърводелец" и е един от хирурзите с най-голяма серия хемороидопексии (Longo) в България.

johnn

Мнение от johnn » 29 май 2010 16:41

Здрасти. Инфото е доста ценно. Ще разкажеш ли малко за режима ти (диети-храни, спорт), превантивни мерки. Благодаря.

Sleart

Мнение от Sleart » 11 юни 2010 19:13

Абе хора,вижте ся!На нова година-хапване пииване налиии!Ама ядох ОГРОМНО КОЛИЧЕСВТО хляб и кашкавал!И кво стана отивам аз до свещеното място ъ-ъъъъ неще!Изведнъж след много мъки успях!Обаче след 2 седмици изведнъж ме прищрака задника,отидох на хирурх баце и вика имаш фисурка,хемороидите няма да ги бараме!Това преди3 месеца,неска пак бях(но не ми прави аноскопия),иска да ми прави дилатация на задника,да ми я оперира,ама проблема е че май имам и вече хемороиди и незнам кое ги възпалява!Целият ми гъз е стегнат свит,това са скапаните хемороиди!И незнам как ще се оттърва от тях!Във 1 или 2 фаза са 100 %!Бяха излезнали ама единия се прибра и ся пак се мъчи! Мия дупарата с хладка вода,след всяко парти,ама не помага!Кажете кво да правя!Искам да **** като хората!

Греули

Мнение от Греули » 10 яну 2011 01:28

Здравейте!Някой може ли да ми даде информация за д-р Димов от терапията във Варна,тъй като се налага мой близък да бъде опериран за хемороиди ,в напреднал стадий, от него.

Icemcfan

Мнение от Icemcfan » 13 яну 2011 13:00

Скъпи съмишленици,

Удивен съм от историята на Готвача, много му благодаря за труда да напише и обясни всичко толкова подробно и ясно! Много четох из форумите, но никой досега не бе разграничил по този начин описанието на подготовката, изпълнението и следоперативния период. Исках да имам тази представа, защото ми предстои операция на външни хемороиди, вече 3 години след всяко посещение в тоалетната, измиване, мазане с кремчета - български, германски, испански, Аналгин и лягам...поне за 4 -5 часа, през които досадните хемороиди се успокояват. Научих се само вечер да ходя и то поне през ден, дори през два. Става страшно ако някоя сутрин преди работа, се наложи упражнението...просто няма как да тръгна, защото до леглото се тътря приведен, а гадовете изпръхнали и не дават да се докоснат..понякога ги пукам и кърви.. Освен благодарността към Готвача, искам да запитам дали някой е чувал отзиви за д-р Матев от Ст.Загора. Аз имам познат, който ме праща там, понеже е доволен от това, че този човек го е оттървал от вътрешните. По времето на неговите посещения при този доктор, там за външни хемороиди е бил друг познат, който е бил опериран и е останал много доволен. Казал е че е проявил глупостта да чака 20 години и да се мъчи. Признавам, че в моменти на досадната болка и часовете в леглото, съм хващал телефона, но така и не съм предприел дори преглед още. Какво ли чакам?! Може би нов метод или невъзможност да се вдигна някой ден от леглото!? Това обърква професионалния и личния ми живот, искам да свърши...благодаря ви преварително

bettym

Мнение от bettym » 27 яну 2011 15:24

Поздрав за писателския талант на Готвача! Надявам се при него всичко да е само спомен и да се чувства добре. Минала съм част от прегледите и изследванията, за които разказва и определено са много унизителни, на, за съжаление, наложителни. Та, успех на всички и дано всеки от нас да постигне мир и разбирателство със своя З..... :P

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”