ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

операция на хемороиди

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

canaia86

Re: операция след несполучлива интервенция на фисоли

Мнение от canaia86 » 15 фев 2012 12:03

Зравейте! Накратко ще опиша исторята си, и дано някой може да ме насочи към какъв специалист да се обърна и къде. След 3 несполочливи изрязвания на физули, последния път ми отрязоха и сухожилие на ануса. /предварително се извинявам, че не използвам медицинскиет им названия/ Преди две години ми направиша поредната операция, като използваха сухожилие от крака за интервенцията със прекъснатото преди ануса сухожилие. За съжаление отново неуспешна и проблема ми си остана, а той е именно проблем със задържането. Казаха ми, че трябва да се направи същата интервенция и с другия крак и може тогава да се получи, МОЛЯ ВИ кажете ми как да постъпя, някой имал ли е такъв проблем като моя. С поздрав Ваня, Ще Ви бъда благодарна ако ми помогнете да си разреша този здравословен проблем.
гр. Варна, 15.02.2012г.

д-р Цончев

Re: операция на хемороиди

Мнение от д-р Цончев » 16 фев 2012 11:44

последния път ми отрязоха и сухожилие на ануса
- това не го разбирам. По възможност цитирайте медицински заключения.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 12 апр 2012 12:11

д-р Цончев написа:
последния път ми отрязоха и сухожилие на ануса
- това не го разбирам. По възможност цитирайте медицински заключения.
Няма и да го разберете.
д-р Стефанов

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 13 апр 2012 19:09

Сухожилието е бил всъщност аналният сфинктер (вероятно и двата). Последвала е пластика с м. грацилис, която също е била без ефект и сега е налице инконтиненция.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Forum admin

Мнение от Forum admin » 13 апр 2012 19:30

Ясно, благодарим д-р Атанасов! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 04 май 2012 14:16

Разбрано!
Благодаря, д-р Атанасов.
д-р Стефанов

Meghi

Мнение от Meghi » 04 юни 2012 17:07

Здравейте!Написаното от вас ме притесни тай като сам оперирана преди около месец и при мен се появи са6тия проблем стесняване на ануса.Казахами 4е след напалното вазтановяване трябва да ми правят разширяване на ануса,обяснихами 4е се правело с венозна упоика за 5 минути и дори не се налага хоспитализация.Оперирана сам преди месец а все о6те имам силни болки след дефекация и кървене,лекарят които ме оперира казва 4е било нормално но се притиснявам.Вие какво бихте ме посаветвали,дали трябва да потърся друг специалист.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 04 юни 2012 19:00

Здравейте,
по каква методика сте оперирана? В епикризата ви следва да е описано, а също така вероятно сте го обсъдили с хирурга Ви.
Болница "Софиямед"

vortexxx

Мнение от vortexxx » 01 юли 2012 12:49

болезнено и опасно ли е бан лигнирането и има ли някви странични ефекти че като чета тука какви ослужнения има направо ми се изправа косата

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 01 юли 2012 13:09

Здравейте,
банд лигирането е добра алтернатива на хирургичните техники и при правилно поставени показания и добре извършена процедура резултатите са добри.
Както всяка друга медицинска процедура и тук има вероятност от възникване на усложнения.
За всеки стадий на хеммороидалната болест могат да Ви предложат няколко алтернативи за лечение. Тук вече изборът е Ваш какво да си изберете процедурата, която смятате, че ще Ви понесе най-добре.
Поздрави!
Болница "Софиямед"

jeeiims

Мнение от jeeiims » 01 сеп 2012 22:49

Здравейте, скоро се оперирах от хемороиди . Знам, че този разказ ще бъде полезен на много хора, макар че се убедих, че всеки клиничен случай е строго индивидуален и методите за лечение са различни спрямо степента на заболяването. Аз прегледах целия форум преди да се оперирам и събрах доста информация но лично за мен най-полезна беше тази на "готвача" защото темата е ОПЕРАТИВНО премахване на хемороиди. Знам, че тези безкръвни методи или пришивания и тнт. се водят операции но лично мен ме интересуваше ситуацията когато играе ножа :))). Сигурно много други хора ги интересува затова ще разкажа моята история и дано да съм полезен на други които страдат и се чудят какво да правят.

И така ... аз съм мъж на 28 години от София. Преди години може би 3-4 имах леко кървене от ануса. Веднага се порових в нета и открих д-р Желязков. Записах си час и заминах на преглед. Оказа се, че имам 3 големи колкото череша вътрешни хемороида и по неговите думи множество малки. Веднага премахна тези 3 хемороида, предписа ми диета която спазвах и така ... може би седмица след това имах дискомфорд и всичко отмина .. да ама не както се казва :)))) Диетата спазвах години след това, не водя застоял начин на живот но през цялото това време дори и преди да ида при д-р Желязков забелязвах, че анусът ми не е така стегнат като при другите хора ами някак си по отпуснат дори когато сядах на пейка примерно усещах как анусът ми допира пейката и за мен това не беше нормално но си казвах ( особено след като посетих д-р Желязков и той не каза нищо друго) , че може би така трябва да е.
И така 3-4 години докато един ден жена ми не каза, че иска да отидем за няколко дни на тяхното село. Запалихме колата качихме се с жена ми и детето и заминахме. На следващата сутрин правя обичайното си кафе и хоп в тоалетната. По едно време усещам след като съм се изходил вече, че нещо продължава да капе, поглеждам - МНОГО ама наистина много кръв. Само да уточня, че преди това не съм имал никакви болки или симптоми за това какво ще се случи.
Ставам от тоалетната чиния вече доста уплашен а кръвта продължава да тече, бързо взех много вестници подложих на седалката в колата и газ към най близката болница, тази в Троян.
Там казах какво ми се е случило, веднага една жена ми удари инжекция за спиране на кръвта и за мое огромно съжаление това беше всичко което можеха да направят. Прибрах се на селото което е на около 40 км. от Троян, обадих се на сестрата на жена ми което е лекар и тя ми каза да не се тревожа щом кръвта в спряла, каза ми да ида да си взема нужните витамини които да подсилят стените на вените итнт. и като се прибера да потърся ХИРУРГ. Наблягам на хирург защото това е правилното решение!!! А не от страх от операции да се търсят алтернативи, като скилитки чесън в дупето или пари от кокоши изпражнения и тнт. Пиша това защото и на мен ми предложиха такива варианти но като трезво мислещ човек с основни познания не видях логика това нещо да ИЗЛЕКУВА хемороидите ми .. да може би облекчават за момент симптомите и тнт. но не премахва проблема!!! Прибрах се в София и благодарение на жена ми и сестра и, както споменах сестра и е лекар невролог с дълги години опит преди това в спешна помощ а пък жена ми е стоматолог. Та по стечение на обстоятелствата те имат семеен приятел хирург професор голямо име в гилдията ( няма да го спомена публично) но който има желание мога на лично да дам координати каде да го намерите. Свързахме се с професора и отидох при него, като преди това ме бяха предупредили да му се доверя на 100% процента и, че каквото каже да съм сигурен, че е така.
Човека ни прие веднага в един от кабинетите тъкмо беше излязъл от операция каза ми да легна на една страна, после на колене и на лакти направи прегледа и не каза нищо. Покани жена ми която чакаше отвън и започна да говори. Каза че имам ОГРОМНИ хемороиди и вътрешни и външни и, че единственото нещо което ще ме спаси е операция. Без да говори много само ми каза, че жена ми му е като дъщеря и, че ще ме оправи. За мен това беше достатъчно да му се доверя на 1000%. Прибрахме се вкъщи обаче аз притеснен, че следва операция и жена ми ( да е жива и здрава) се обади на професора по телефона и той ни покани привечер в тях да се видим и да ми обясни какво всъщност следва, страхотен човек и много скромен за това което всъщност е!!.. Отидохме в тях седнахме на масата и той ни попита планираме ли да ходим на море... аз казах не за да не отлагаме операцията, а той отговори, че след операцията като мине малко време иска от мен да ида на море, казах ок.
Попитах го как ще ме оперира, като преди това се бях запознал с новите методи с механичния ушилвател по ЛОНГО и тнт .. той се засмя и каза... Защо ще даваш 1000 лева за нещо което аз мога да направя на ръка и така ще съм сигурен, че съм направил точно това което искам.
Ето тук се върнаха съмненията ми дали да се оперирам или да искам по ЛОНГО защото бях чел за него и тнт. просто си помислих, че ще ме оперира по някакъв стар метод и ме хвана шубе.
Какво се оказа.. професора не само знае много добре за лонго метода ами той е учил повечето лекари как да работят с това чудо.
Той ме усети, че се притесних и с една лека усмивка ми каза, че не иска да ми се ежи но по метода по които той иска да ме оперира са останали двама или трима лекари в България които могат да ги практикуват , останалите ги било страх незнайно защо а и било доста трудоемко.
Говорихме си още доста и се прибрах вече по спокоен. Седнах на компютъра и почнах да чета за въпросният професор и като видях къде е следвал и специализирал и къде в кои държави ходи да преподава и тнт ми стана ясно, че по някакъв голям късмет съм попаднал на точния човек. Толкова писах за професора, че все едно му правя реклама но не е така в крайна сметка аз няма спомена човека, просто за мен това беше много важно в избора ми дали да се оперирам или не.
И така вече всичко е ясно .. датата е 17 юли 2012 операцията започва в 9 часа.
Само забравих да спомена, че преди това задължително се прави фиброколоноскопия за да се види дали всичко нагоре по червото е наред. Аз си я направих в "Доверие" при д-р Чурчев страхотен човек, направи ми я с пълна упойка нищо не усетих и си тръгнах без никакви проблеми след това.
Слава на бога нагоре бях абсолютно чист и така .. дойде денят на операцията :))

Станах сутринта и отидох в болницата в 7,30 часа. Само да уточня, че на предишния ден ходих на пълни иследвания.
Стана 9,30 и дойде една жена с машинка за подстригване ако случайно не съм се подготвил да махне каквото трябва. Към 11 часа тази същата жена дойде и ми каза, че е време . Щях да припадна аз съм 2 метра мъж и преди това съм имал някакви операции но се оказа, че сега ме е шубе повече от всякога :))) Отидохме в операционната всичко беше подготвено, дадоха ми една престилка под която трябваше да съм гол и легнах на масата. Сложиха ми абокат и изведнъж ми стана по спокойно;) Браво на анестезиолога ;) Дойде едно момче което трябваше да ми сложи спинална упойка. Оказа се, че прешлените ми били малко сложни за намиране на правилното място та трябваше да ме бодат общо 5 пъти като не броим местните упойки преди голямата игла.
Хубавото е, че не боли или ако има болка е доста слаба.
Най на края стана упойката сложиха ме да легна докато ме хване, видях да влизат професора и синът му и от тук нататък само си лежах с вдигнати на "магарето крака" и от време на време по някои друг лаф и така 3 часа и половина.
По време на операцията болка няма от време на време усещаш, че нещо ти правят но нищо повече.
Мина операцията и ме качиха в стаята, след 15 мин. дойде сестра да ми вземе кръв за да проверят хемоглобина ми след операцията заради кръвозагубата, оказа се, че всичко е наред и след около час дойде професора да и обясни какво е станало. Тук ще ви обясня ( колкото мога разбира се ) за метода по който ме ме оперира.
Каза, че всичко е минало наред въпреки забавянето с около 2 часа от планираното време за операция но хемороидите били МНОГО и искал да се увери, че няма да остави нищо което да ми направи проблем след време. А и самото шиене след това е МНОГО .. шие се много на гъсто.
Та метода е следния, разбира се това е само основата по която са се водили иначе какво точно е се прави си показва по време на операцията. Операцията е правена по ПАРКС която преминава в Уайтхед, но много по осъвременени като методика и тнт. С две думи се махат всички хемороиди и вътрешни и външни и с тях цялата болна лигавица подобно на ЛОНГОТО но тук всичко се прави на ръка и като се премахне болната лигавица се "сваля" нова отгоре и се пришива за долу на ануса. Самият свързващ шев е долу при ануса на самата граница кожа- лигавица. При мен се беше наложило да се шие и малко по навън но няма как когато се налага. Да уточня , че шева не се вижда пак е вътре но в самото начало на дупката на дупето :) По този е почти невъзможно пак да се появят хемороиди.. тук е принципа , че когато има предпоставка да се появят - те могат и да се образуват но когато тази предпоставка се премахне, всъщност няма как да се образуват.
При този вид операция е опасно да не се засегне свингтера но той ми обясни, че пръста му е постоянно там и няма как да се получи когато човек внимава какво прави и , че дори да стане веднага ще го види и ще го зашие но в практиката си няма такъв случай. Синът му каза, че той иска да го научи да прави тези операции по този метод но лично той не би се наел. Било доста трудоемко.
Обясниха ми, че може да имам болки при първото изхождане. Успокоиха ме, че нямам голяма марля набита в дупето като при лонгото а просто една марличка леко пъхната просто за дренаж ако има газове.
И така ... първата вечер като мина упойката болката е силна и то доста но с болкоуспокояващи се търпи, е няма да може да се спи но се търпи.
На сутринта дойде на визитация и след 15 мин. пак се върна да махне марлята, не болеше наистина беше просто една тунка марличка която много леко издърпа. И за мое съжаление по обяд ми се доходи до тоалетната. Искам само да ви кажа, че мястото е толкова разранено, че е изтръпнало и усещането ви за ходете по нужда е много различно аз лично първата една седмица не можех да задържам хубаво и често свършвах работата още преди да стигна до тоалетната :))) Хубавото е че не боли, дори първия път не ме боля докато ходех до тоалетната но при мен беше доста кашесто изпражнението и то просто изтичаше. Иначе болка от самата операция има ... и се оказа, че няма да е само седмица :) Усмихваме се но никак не ми беше смешно:) Първите 2-3 дни само да стигнете от леглото до тоалетната си е постижение.
Аз бях една седмица в болница и ме изписаха. Хубаво е да има кой да се грижи за вас.
Вече бях малко по подвижен но болки си имаше, пиех аулин и само лежах. И така някъде до края на втората седмица подобрение почти нямаше, после изведнъж започнах да се чувствам малко по добре с всеки ден, болка при изхождане нямаше до тогава, като аз ядях само супи и пиех много вода. Болката при изхождане дойде след като започна да се връща усета ми на дупето колкото повече усещаш толкова повече боли. Започнаха да падат конци по цели снопове буквално. Аз бях шит с конци които сами падат не съм ходил да ми махат нищо. От както започнаха да падат конци започна и слабо кървене при ходене по нужда но това е нормално няма какво да ви притеснява. Правех си бани с лайка и смрадлика и така с всеки ден сте все по добре и по добре.

Сега когато пиша е 01,09,2012г. Месец и половина след операцията вече ходя без проблем, сядам на дупето си без проблеми. Все още имам болка при изхождане но е много по слаба дори на моменти я няма, а кървене се появява много рядко само когато съм ял нещо по сухо. Вече си позволявам да ям почти всичко, като все още избягвам многото подправки, люто и тнт. все пак още си е рана и като ходя до тоалетната и съм ял нещо подобно щипе много и възпалява раната.
Вече не си правя превръзки а просто си слагам целодневно една марличка отзад защото ануса секретира но с всеки ден секрета намалява и скоро май няма да слагам. Ходих само за малко на море, това помага за оттока който все още усещам но и той намалява.
И най важното .. вече дупето ми е стегнато и силно прибрано навътре, няма сърбежи и тнт просто е така както трябва да бъде и много се гордея, че се осмелих да се подложа на тази операция. Пред мен стоеше въпроса дали да продължавам да се мъча и да си живея с хемороиди и просто като кръвнат да си салгам Салофалк и тнт и така цял живот, или да реша проблема радикално.
Радвам се, че постъпих както трябва макар, че БОЛИ наистина боли и то доста време но по важното е, че се търпи и всичко отминава. Моя съвет е хора ходете на лекар.. не се доверявайте на неща които само ще замажат временно положението по добре да се изтърпят известно време болки и после да си живеете нормално, от колкото целия живот да ви се определя от едни хемороиди. И аз много се надявах да има начин по който да се излекувам безболезнено... е няма такъв.
След известно време пак ще пиша да кажа как върви при мен. Вече ходя по малко на работа и за сега се чувствам добре. Поздрави и дано съм помогнал.
И само последно да наистина има и неуспешни операции за които четем в интернет но те са рядкост и в съвременната медицина са сведени до минимум, така че не се плашете от това.
И за тези които ги интересува колко пари струва операцията.... на мен ми излезе 30 и няколко лева:)) само болничния престой се заплаща и то на символични цени, всичко се поема от здравната каса по клинична пътека 166 ако не се лъжа. До скоро и със здраве.

girdap139

Мнение от girdap139 » 08 сеп 2012 19:18

Здравейте на всички страдащи от хемароиди и фистури на дупето.Аз съм мъж на 60 години от Русе. След много страдания и изживени болки от около 2 години и мазане с различни мехлеми и бабини лекове и никакво подобрение и аз се реших на последната стъпка, операцията. Изчетох много от форумите за консултация и се спрях на един лекар от Варна и не знам дали е редно да споменавам името му и болницата в която ме оперираха. На 31.08.2012 година ходих на преглед при него след предварително записване и ми назначиха операция за 03.09.2012 год. Предният ден преди операцията трябваше да пия едно очистително за да се изпразнят червата от всичко. Приеха ме и ме подготвиха за операция, като ми намазаха задните части с един крем и след 15мин. се измих и ми падна цялото окосмяване. В 16.00часа влязох в операционната зала както ме е майка родила и ме подготвиха за операция, като ми биха упойка която от кръста надолу не чувстваш нищо.Разкрачиха ме на едно магаре и се започна процедурата от която не усетих нищо.В 16.30часа ме закараха в стаята с едно друго легло и ме сложиха на моето.Към 19.00ч. ми биха болкоуспокояваща инжекция за евентуални болки.Нямах болки но имах един тампон в дупето който те кара да се чувстваш некомфортно.Спах спокойно и на сутринта преди визитацията ми биха обезболяваща инжекция защото щели да извадят тампона и малко можело да ме заболи.Всичко мина без проблем и след това ми донесоха закуска. Имах съвсем лека болка която до обяд отшумя и оттогава забравих що е това болка.На обяд станах до тоалетната по малка нужда без проблем Вечерта вечерях и пак спах без никаква болка.На сутринта след закуска ходих до тоалетна по голяма нужда с голям страх, но се оказа напразен страха ми защото изобщо не ме заболя след дефекцията.От него ден нататък след всяко изхождане трябва да се намаже с един мехлем ануса след измиване.На 05.09.12г. ме изписаха и се прибрах в Русе с кола без никаква болка и странични проблеми.Днес 09.09.12г. се чувствам отлично и даже ходих на разходка без проблеми.Не знам защо има съфорумци които пишат че след операцията кървят с месеци и ги боли неистово.Просто не са попаднали на правилният лекар който да ги оперира.Всяко нещо си иска майстора. П.С.-Забравих да ви кажа че тази клиника работи с направление от Здравна каса и отделно се плащат 500лева в брой. Първият преглед е 50 лева за установяване на диагнозата.Ако ви интересува още нещо питайте без проблеми ще ви обясня.С поздрави и кураж!

jeeiims

Мнение от jeeiims » 09 сеп 2012 23:47

Здравейте, така както го обяснявате Вие сте опериран по ЛОНГО метода и за това и следоперативния период Ви е различен от моя примерно. Аз исках да избегна ЛОНГОТО и за това при мен нещата са малко по болезнени след операцията. Но постигнах ефекта който исках. По важното е да кажем на хората, че не е толкова страшно и да се престрашат да се оперират и да махнат тези ужасни неща от себе си ...

girdap139

Мнение от girdap139 » 10 сеп 2012 09:51

Здравейте jeeiims. За ваше сведение не съм опериран по ЛОНГО метода, а съм опериран със обикновенно изрязване на вътрешни, външни хемароиди и анални фистури няколко на брой. Затова обяснявам на всички страдащи от тези неща да не чакат повече а да отидат при добър проктолог и да се консултират за състоянието си.Днес е седми ден след операцията ми и аз се чувствам на седмото небе от щастие че вече ги няма адските болки след изхождането и безсънните нощи.За мен Професор Темелков има златни ръце защото ме спаси от тези мъки.Не правя реклама, а просто споделям какво ми се случи и искам да дам кураж на всички с болни дупета.Мен също ме беше много страх преди операцията, защото не знаех какъв ще е резултата но сега съм щастлив че всичко свърши.За мен е важно да знаете че е много важно да попаднете на точният лекар за вашето заболяване и той да прецени точно какво трябва да се направи с вашите проблеми.Самото отношение на целият персонал на клиниката към моята личност просто ме възхити и ми даде кураж,че всичко ще бъде добре.Желая на Вас и всичли съфорумци скорошно оздравяване и кураж с цялото си сърце и душа.Скайпа ми е:girdap139: и ако някой желае може да ми се обади за информация.

girdap139

Мнение от girdap139 » 10 сеп 2012 10:06

http://www.temelkov.com/ Това е адреса на клиниката и профила на Професор Темелков за информация. http://www.mu-varna.bg/bg/nashiyat-univ ... melkov-dmn

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”