ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

операция на хемороиди

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

олебор

Re: операция на хемороиди

Мнение от олебор » 18 яну 2010 18:22

Здравейте ! След като си направих операция за отстраняване на хемороиди се получи едно стеснение на ануса, което много ми пречи при ходене по голяма нужда.След това още 6 пъти лягах на операционната маса за отстраняване на този проблем, но без резултат.То е ясно че с мехлеми няма да се оправи, трябва пак операция.Молбата ми е ако някой е на ТИ с въпроса да ме насочи към някой специалист.Може да ви звучи малко смешно, но ми зараства ануса ! КОШМАР !!!

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 19 яну 2010 09:59

Никак смешно не ми звучи на мен това. Странно ми е откъде е дошла грешката и мисля, че знам решението на проблема, но... няма да казвам нищо, докато не го потвърди лекар.
Моят съвет е - хващате първия превоз и отивате в Първа хирургия, в Александровска болница.
Намира се от страната на Пенчо Славейков. Качвате се на втория етаж в клиниката по "чернодробно-панкреатично жлъчна хирургия" и търсите доктор Калоян Димитров. Той ми беше споменавал преди време за подобен случай и сега като казахте, се присетих. Успех!
д-р Стефанов

олебор

Мнение от олебор » 19 яну 2010 19:17

Грешката дойде от това че бях опериран по някакъв стар метод.След това вече опитаха да я поправят във 1-ва хирургия на Александровска,но след няколко лягания на операционната маса, и многото болки които истърпях без никакъв резултат, повече не съм пробвал никъде.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 19 яну 2010 22:16

Кой ви оперира в Александровска? Име на доктор.

П.п: Именно за това говоря. И мен преди ЩЯХА да ме оперират в Пирогов по един стар метод, при който след хиляди консултации, именно с Калоян Димитров, отказах операцията по стария метод, иначе щях да съм като вас. Съжалявам за случилото се. Все пак, ако мога да окажа съдействие за по-директен контакт, пишете ми ЛС. Имам много познати лекари в тази клиника.

Също така ви предлагам доктор Григоров, от Окръжна болница. Той ме оперира последно мен и оттогава нямам никакви проблеми. На втория етаж, клиника по обща и ендоскопска хирургия. Чакам отговор.
д-р Стефанов

олебор

Мнение от олебор » 20 яну 2010 22:05

В Александровска бях опериран 2 пъти от доц.Петьо Токов, и 1 път от д-р Полеганова.Имат ги за добри хирурзи.

Готвача

Мнение от Готвача » 28 яну 2010 17:38

Направи една консултация с д-р Ходжиджиков, втора хирергия Пирогов - кабинет 105 май беше.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 28 яну 2010 17:55

ХоджАджиков! ;)
Много добър доктор. Доколкото знам работи в Унион клиник.
д-р Стефанов

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 28 яну 2010 17:56

Както и Стефан Стругаров от същия кабинет. ;)
д-р Стефанов

nevermind

Мнение от nevermind » 23 фев 2010 00:45

Здравейте!
Имам спешна нужда от помощ. Преди 2 дена усетих, че ме боли леко ануса и като се погледнях в огледалото видях малка, изпъкнала веничка точно малко пред пръстена, тоест външен хемороид с размерите на бобче. Какво да правя, изисква ли се операция или може да мина и с разни мехлеми и лекарства? :oops: :|

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 23 фев 2010 21:52

Трябва да се види от лекар, но според мен това си е хемороид и с малко хранителен режим - с очистващо действие, ще се избавите от проблема.. и повечко студена вода поливайте по тази издута веничка.
д-р Стефанов

manar

Мнение от manar » 07 мар 2010 19:09

Здравейте,
оперирана съм от хемороиди преди 3 месеца и продължавам да имам силен дискомфортпо време на и до 2-3 часа след дефекация. Неприятното е, че след операцията вече ходя до тоалетната поне два пъти на ден. Така общо половината ден ми е ад. Изчетох всички мнения в тази секция, но никой не споменава за болка толкова време след операция, ако всичко е наред. При втория контролен преглед направиха проверка за стеноза и се установи, че няма. Какъв би могъл да бъде проблема? Или това е нормално и отзвучава, но безобразно бавно? Междувременно след операцията ми се появиха 2 висулки, които уж ще намалеят, но засега уви не са.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 08 мар 2010 12:55

Да, болката ще се свие бавно. Познавам човек, опериран от хемороиди, който 5 месеца имаше дискомфорт. Хранете се предимно с течни храни, плодове и зеленчуци - и НИКАКЪВ ХЛЯБ1
д-р Стефанов

manar

Мнение от manar » 08 мар 2010 20:40

Благодаря Ви BLADER. Дано да ми давате основателна надежда. Бих отишла на преглед отново,на като си помисля, че някой би поискал преглед и като знам как минава прегледа,ще се осланям на форума засега.

joni_i

Мнение от joni_i » 12 мар 2010 14:34

За съжаление и аз съм така вече четири месеца.И при мен продължава до обяд.
Дано наистина отшуми,макар че взех да се съмнявам.Мисля че това се дължи на слабото място на махнатите хемороиди.
Там като че ли отново се мъчат да пробият нови.При напъването за изхождането, те като че ли пак отичат/подуват/ от нахлулата кръв и им трябва време за да се приберат.Лекар ми е казвал че е много вероятно да избият на друго място.Дано тия 2 за които пишете не са нови хемороиди.

manar

Мнение от manar » 18 мар 2010 14:30

Опериращият лекар поясни, че никога не се оперират всички хемороиди, а само тези, които създават проблем. В противен случай има опасност от образуване на ръб и трудна проходимост или обратното - да не може мускулът да задържа. При мен в епикризата пише 3 възела и те са били близо един до друг. Един вид оперираните продължават да си имат онези, които не са били възпалени.
А висулките не били опасни - те не са вени и нямада станат хемороиди. Но наистина се подуват, когато има напрежение.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”