ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

операция на хемороиди

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

girdap139

Re: операция на хемороиди

Мнение от girdap139 » 26 сеп 2012 17:28

Здравейте на всички съфорумци. Днес 25 дена след оперативното ми премахване на фисури и хемароиди се чувствам чудесно. Всичко зарастна перфектно и вече нямам никакви болки, просто забравих че съм опериран. Вече се храня пълноценно и ям всичко без да се ограничавам, защото докато спазвах диета до зарастване на операцията отслабнах с 9 килограма. Ако имате проблеми с дупето не се колебайте, а посетете клиниката на Професор Темелков във Варна. Човека има за мене златни ръце и ме избави от двегодишните страдания. Да не излезе че ну правя реклама но просто мисля че трябва да споделя с всички Вас да не се страхувате от операцията. И аз отначало бях скептично настроен след като изчетох много мнения от съфорумците кой какво е преживял и как се е чувствал след операция на хемароиди, но реших да опитам и се оказа правилният избор на лекар- проктолог. Желая да чуя и Вашето мнение по въпроса и ще се радвам ако съм помогнал на някой да се излекува от тези гадории. Мисля че този форум е затова за да се споделят тези неща и да се информираме взаимно за нашите проблеми. Поздрави на всички и оздравявайте!

obss

Мнение от obss » 17 яну 2013 22:18

Здравейте на всички,

Бях на преглед в Токуда болница, бях диагностициран с хемороиди 3-та степен и ми беше предложена THD операция за отстраняването им.
Някой подлагал ли се е на такава операция, какви са ви впеатленията и изборът Токуда добър ли е?

Благодаря Ви предварително!

danchip

Мнение от danchip » 20 яну 2013 12:37

Операции правят в Александровска болница - първа хирургия. Работят екип специалисти, за които тази операция е рутина. Взима се едно направление от личен лекар за кл.пътека 166 i84 (при доказана необходимост от операция - ректоскопия) След това от болницата те плануват кой ден ще бъде приема и след два дни си опериран. Болките и гладуването (7 дни на вода) си струват, защото с това се слага край на проблема с хемороидите.

obss

Мнение от obss » 20 яну 2013 21:23

Благодаря за отговора. Александровска болница ми беше другият вариант.
Може ли някой да ми препоръча добър хирург там?

danchip

Мнение от danchip » 23 яну 2013 10:48

Проф. Димитрова, Доц.Йончев, Д-р Тошева, Попадиин ............

didka_vasileva

Мнение от didka_vasileva » 20 апр 2013 15:07

Здравейте на всички,които са в клуба на оперираните от хемороиди :) !И аз претърпях операция на хемороиди и фистула във Варненската болница "Темелков",отлични условия,а и с операцията смятам,че всичко ще е наред.Оперирана съм на 8.04.2013 год.След 12 дни болките намаляха,но все още продължавам с процедурите:бани в смрадлика,бъркането с пръста и дефламол.Едно ме притеснява тежестта и напрягането в ануса.Моля ако някой е изпитал такова нещо,да сподели!Благодаря!На всички страдащи бързо оздравяване!

mariq73

Мнение от mariq73 » 26 апр 2013 18:39

Здравейте !Опериран съм по класическия начин от хемороиди 4 степен.Установи се че съм получил стеноза от операцията .Обясниха ми че се налага да бъде извършена манипулация с малка упойка за да се разшири отвора.МОЛЯ ако някой е бил на такава манипулация да обясни подробно как се прави и какво е състоянието му след това.Страхувам се много от болките който ме мъчат все още и от операцията

meri11

Мнение от meri11 » 19 юли 2013 17:22

Здравейте,
И аз се оперирах преди 9 дена от множество 4-та степен хемороиди в Хирургиите в гр.Пловдив, в отделението по Колопроктология. Честно казано, ако знаех , че така ще ме боли щях да се откажа. Болките са нечовешки. Имах чувството, че ще получа инфаркт, предпочитах да умра. Пиех непрекъснато силни антидепресанти в големи количества. Никакви болкоуспокояващи не ми помагаха. На седмия ден понамаляха болките и изхождането почва да се нормализира, излизат непрекъснато един черни кончета с възли. Почти нищо не ям, а такова обилно изхождане имам по няколко пъти. Не знам дали това е нормално ? Сега вече съм почти на крак, и се чувствам по-добре, но стресът и нервите, които си причиних ми провокираха непрекъснати невралгични болки по лицето
Но да се надявам че и това ще мине и замине. Раждала съм две деца, имала съм бъбречни кризи с ваденето на камъни от бъбреците, но този кошмар от филм на ужасите няма да забравя. Не искам никой да плаша, само се оплаквам тайничко и се надявам някой да ме разбере. Но нека бъдем философи............."Раните зарастват, важното е душите да ни са здрави"
Моля, не ме разбирайте грешно. Всеки, който има нужда е добре да се оперира, че то и преди това не беше живот...........

dessi1717

Мнение от dessi1717 » 04 окт 2013 18:18

Здравейте , приятели по неволя! Вчера претърпях операция на анална фисура и искам всичко да ви разкажя и ако мога по този начин, да помогна поне на някой от вас! Знам колко страдате , защото и аз така страдах!
Винаги съм страдала от запек и болки от хемороиди, но някак се преживяваше , докато преди 6 години , малко преди да родя синът си, ( той беше седалищен имного ме натискаше) получих зверска болка и 10 дни не можех да си седна на дупето. С какво ли не се мазах , не помогна , когато родих нещата малко се пооправиха , но ми остана един голям вътрешен израстък , който мислих за хемороид, и които през всичките тези годими ми пречеше нормално да се изхождам и всеки път се налагаше да си го прибирам с натиск навътре !Така до тази зима , в която след едно пътуване получих зверски запек , а от там и последствието- анална фисура! Няма такава болка!!!
От форумите научих за мазилото на доктор Матев и му звъннах да ми го изпрати в моят град. До тогава използвах в продължение на месец 1000 неща , но без резултат. Така мазилото дойде и за честно около седмица мазане , по 2-3 пъти на ден се пооправих, не напълно , но горе долу се понасяше , а след второто флаконче вече бях добре. Така мина лятото, като аз много внимавах какво ям , пазех се много от запек , но на 23 август пак- честито - нова фисура.Или по скоро същата , но се сцепи отново! Работех постоянно и не можех дори да си помисля в този момент за отпуска или болнични. На път за София един ден минах през Стара Загора и доктор Матев ми каза легни тук за 5 мин.ще те оправя не се мъчи така, но аз не, как сега , та аз отивам в командировка, не съм подготвена , ще дойда друг път. Продължих да се мъча и да се мажя , но този път не помагаше , явно беше станала хронична и работата беше за операция. След още 1 месец ходене по мъките,се реших ! Обадих се в Ст. Загора , но помолих доктор Матев да ме оперира с пълна упойка. Сега ми се струва малко безмислено , но голям страх беше ! Вчера сутринта доктора ме прегледа ,още веднъж потвърди диагнозата и 10ч.ме приеха в близката частна поликлиника Ниа Мед, с направление от моят лекар за анална фисура.Помолих доктора като ще ме приспиват да ми направят и изследване на дебелото черво -колоноскопия, за което предварително се бях подготвила с прахчета Фортранс,и в 15ч. след куп изследвания ме извикаха в операционната. В 15. 20 си седях обратно в стаята , вече будна и още без никаква болна , само с един тампон в дупето.След 2 часа ми го махнаха и станах да се изкъпя. Доктора мина и ми каза , че дебелото черво е наред , оправил е фисурата и ми е махнал израстъка, който според него е бил в следствие на много стара фисура , тази от преди 6 години.
Така до вечерта болка нямаше , сестрите ми биеха по една инжекцийка и си лежах спокойно. Към сутринта леко започна да ми пари , но аз изпих едно аулинче ив 10ч. след визитация ме изписаха. Мъжът ми ме взе, легнах си на задната седалка на колата и след 3 часа сън от моя страна , и шофиране от негова вече сме си вкъщи - във Варна. Взех си душ , даже отидох леко по голяма нужда ,но болка почти няма само леко парене. Сега ще си полежа ден , два , ще се мажя с кремовете които ми изписаха и се надявам с това да се размина. Ако това е била цената , за моите мъки през последните 6 години , то аз я съм я заплатила твърде скъпо и всичко това от страх. За това не се страхувайте , бягайте на преглед и се оправяйте не се мъчете , умирам си от яд , че по рано не потърсих помощ. А защо доктор Матев , защото от много четене по форумите останах с впечатление , че е много внимателен и добър специалист и сега се радвам че му се доверих! Не боли, само трябва да превъзмогнете себе си и да отидете на доктор!Не се мъчете , знам колко е тежко! Това е от мен, надявам се да съм помогнала ,поне на един човек с моят разказ и обещавам да ви пиша пак ,след няколко дена !dessi1717

Лично съобщение

Whitehead

Мнение от Whitehead » 06 май 2016 20:20

Здравейте!
Опериран съм от хемороиди по метода Whitehead преди 20 години. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ! на никого такъв вид операция - тя е отречена и това не е случайно. Доколкото знам, при нея се изрязва цялата тъкан от вътрешната страна на ануса, която е или може да стане източник на вътрешни хемороиди, поради което е НЕВЪЗМОЖНО повече да се появат такива, но цената за това е прекалено голяма. Изрязаната тъкан се замества с чревна лигавица, което преоформя тази част от човешкото тяло по много различен от естествения/природния начин. Възникващите вследствие на това сериозни проблеми (поне тези, които са ми известни) са следните:
1. В някакъв момент чревната лигавица започва да пролабира през ануса - първоначално при изхождане, след което се прибира, но след време този пролапс става постоянен. Ако имате стомашно-чревни проблеми, водещи до повече напъване при изхождане, това става по-рано. Аз го получих няколко години след операцията.
2. Понеже чревната лигавица е поставена там, където триенето при изхождане е най-голямо, с течение на времето тя ерозира, тъй като не е създадена да издържа такова натоварване. Пролапсът задълбочава този проблем, започва и кървене при изхождане. При мен на 19-тата година от операцията то стана много обилно (като от срязана вена) и се наложи да се оперирам повторно. Преглеждаха ме няколко лекари и заключението им беше "вътрешни хемороиди", а в описанието на ендоскопското изследване беше добавено 4-та степен и нещо от сорта на "с надлежаща ерозирана лигавица". Бях приготвен за операция "Лонго", но добре, че при огледа в началото на операцията хирургът (да е жив и здрав!) разбра какъв е проблемът - пролабирала ерозирана лигавица, която отстрани и никакви хемороиди - след операция по метода Whitehead няма откъде да се появи рецидив, както ми обясни. Засега съм добре, редовно се мажа с Хеморрел два пъти дневно и два-три месеца пих Салофалк по два-три пъти на ден, като мисля да го повторя след десетина месеца.
3. Ако Whitehead операцията не се направи добре при нея може:
- да бъде отстранен и част от аналния сфинктер, за което има немалка вероятност и което може да направи дефекацията неуправляема;
- или да се получи стеснение на ануса.
Ще добавя, че това е най-болезнената и най-тежка операция от хемороиди - аз лежах 10 дни в болницата, преди да ме изпишат и се възстановявах почти 2 месеца (бях опериран от добър хирург, просто за съжаление тогава се правеха такива операции).
Написах горното, защото покрай втората операция се разтърсих в Интернет и видях, че въпреки отричането на някои места продължават да правят Whitehead операции, а някои даже се хвалят, че ги правели успешно!? (т.е. не ви осакатяват веднага.) При това видях, че този метод е предложен за първи път още през 19 век! от английския хирург W. Whitehead, чието име носи - явно според хвалещите се медицината не е измислила нищо по-добро за повече от век...

juslen

Мнение от juslen » 30 юли 2016 17:03

Здравейте, на 27г. съм от София.

Още от дете си имам запек и ходя по голяма нужда на 2-3 дни (това е нормално за мен). Може би причината до някаква степен е минималния прием на плодове и зеленчуци. Зеленчуци ям, но с плодовете съм скаран, макар че наскоро започнах да се напъвам да ги ям. Та отвреме навреме имам по-сериозен запек, на моменти дори съм виждал малки количества светла кръв по хартията, но не съм реагирал. Болка дори да е имало, не ми е правила голямо впечатление, явно я понасям. Ям доста люто и после ми пари отзад, но и това не ми е голям проблем.

Преди седмица установих топче с размера на грахово зърно от външната страна на ануса. Насочиха ме към хирург. Записах си час при д-р Соколов в клиника Торакс. Той установи вътрешни и външни хемороиди 3-та степен. Предписа ми хапчета детралекс, сироп за разхлабване и една "маз" за мазане, както и кои храни да избягвам. Предложи ми операция по метода Longо с механичен съшивател в Александровската болница - като трайно решение на проблема. Според него това не е нормално за тази възраст, включително и режима ми на ходене по голяма нужда, и това ще прогресира с напредване на годините. В момента събирам информация и премислям. Може би ще потърся и второ мнение. Цената на процедурата, която ми обади доктора, е около 2500лв., от които 1500 за избор на екип...поне така разбрах. Някой претърпял ли е операция по този метод? Отзиви, впечатления, съвети?

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”