ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

операция на хемороиди

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

sentor

операция на хемороиди

Мнение от sentor » 15 сеп 2009 21:30

Имам хемороиди в напреднал стадии и искам да ги оперирам, но както и при други проблеми е добре да попаднеш на точното място и точните хора. Затова моля за съвет,препоръка...за клиника, лекар. Доколкото разбрах, тези рекламирани клиники с безболезнени операции, не са най-доброто решение за окончателно справяне с проблема.

Потребителски аватар
blader

Re: операция на хемороиди

Мнение от blader » 15 сеп 2009 21:31

А откъде сте?
д-р Стефанов

sentor

Мнение от sentor » 15 сеп 2009 22:06

В София живея.

cecetooo___

Мнение от cecetooo___ » 15 сеп 2009 22:43

Здравейте!Да се включа и аз по зададения въпрос.В началото на тази година правиха операция на майка ми в "Пирогов".Самата операция продължи 15 минути и на другия ден свалиха конците,сега е много добре,без проблеми и болки.Преди операцията се мъчихме с този проблем цели 10 години,но успяхме да намерим изхода.Дано съм успяла да помогна.Със здраве!

nikolova4

Мнение от nikolova4 » 16 сеп 2009 15:57

Операция на хемороиди се прави, когато са 4-та степен и не са подходящи за бандлигиране. Процедурата по отстраняването им може да се извърши и амбулаторно, без да е необходимо да се постъпва в болница Прави се с местна анестезия . По принцип не се шият, а след като се отпрепарира кръвоносния съд "хранещ" хемороида се прави лигатура, която после пада сама. Ако някой ви казва, че болка няма , значи ви лъже. Нали има период на възстановяване. Но след операцията болката се овладява с нестероидни противовъзпалители средства, които ще ви изпише лекаря исвършил процедурата. Възстановителния период е около 30 до 45 дни.

sentor

Мнение от sentor » 16 сеп 2009 20:26

Мисля, че е доста сериозна операция. Поне преди ги правеха с пълна упойка...и си мисля че минава и с голяма кръвозагуба.

vani1551

Мнение от vani1551 » 19 сеп 2009 14:16

здравейте
аз на 17 .09 си направих операция за хемороиди в плевен в клиниката "авис медика" при д-р рабчев очарована съм, добър специалист клиниката е на ниво голяма чистота и отношението на персонала е перфекно полагат се големи грижи също така останах и с добро впечетление и към анестизиолога д-р коларов постоянно ме наблюдваха и грижиха не само за мен а за всички пациенти за сега такова обслужване не съм виждала всичко е на европейско ниво

todor035

Мнение от todor035 » 28 ное 2009 00:28

здравеите искам да попитам ако знаете телефона на др.Атанасов за операция на хемороиди.

milisemo

Мнение от milisemo » 04 дек 2009 15:56

ЗДРАВЕЙТЕ!Днес се регистрирах в този форум-имах страхотна нужда да прочета мненията и проблемите на толкова хора,свързани хемороидите и фисурите.Защото днес ми установиха и двете.Предложиха ми операция на 18.12.Ужасно се стахувам-може би нямам пълно доверие на лекаря.Аз съм от Пловдив .Ще бъда безкрайно благодана,ако някой ме насочи и сподели с мен опит.Болките са нетърпими !

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 04 дек 2009 18:06

Разбирам ви, че болките са нетърпими. Ех, хемороиди и фисури. Много е неприятно, но изходът е операция. Ако нямате доверие на лекаря ви, ви съветвам да не се оперирате. Едно от правата на пациента е да откаже операция или всякаква друга манипулация, ако чувства несигурност в терапевта си. Защо не помислите за София? Има отлични специалисти тук, блатгодарение на които ще забравите за проблемите си. Доверието е важно!!!
д-р Стефанов

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 05 дек 2009 13:02

@milisemo,

За Пловдив мога да ви препоръчам д-р Николай Белев, завеждащ хирургичното отделение във местната Военна болница.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

haso

Мнение от haso » 02 яну 2010 00:08

predvaritelno se izvinyavam.nyamam vizmojnost da pisha na kirilitsa.jiveya v chujbina. predstoi mi da se operiram ot hemoroidi.dali e s pilna upoyka,i sled operatsiya ima li bolki. shte se operiram v belgiya.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 03 яну 2010 21:02

Има болки и доста лишения от храни - пържено, панирано, и тн. люто също, хляб...
Но болките могат да се редуцират с различни болкоинхибитори.
Белгия е добър избор, а за упойката- може да е пълна, може и да е спинална.
д-р Стефанов

vani1551

Мнение от vani1551 » 11 яну 2010 23:38

ДА ИМА БОЛКА СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА 20ДЕНА БОЛИ МНОГО ОСОБЕДНО ПРИ ХОДЕНЕ ДО ТОАЛЕТНА ,НО СЛЕД ТОВА ПОСТЕПЕННО БОЛКАТА ОТШУМЯВА ,А ЗА УПОЙКАТА МОЖЕ БИ ЛЕКАРЯ РЕШАВА ,НО АЗ ПОИСКАХ С ПЪЛНА УПОЙКА НЕ ИСКАХ НИЩО ДА ВИЖДАМ И ЧУВАМ .

олебор

Мнение от олебор » 18 яну 2010 18:19

Здравейте ! След като си направих операция за отстраняване на хемороиди се получи едно стеснение на ануса, което много ми пречи при ходене по голяма нужда.След това още 6 пъти лягах на операционната маса за отстраняване на този проблем, но без резултат.То е ясно че с мехлеми няма да се оправи, трябва пак операция.Молбата ми е ако някой е на ТИ с въпроса да ме насочи към някой специалист.Може да ви звучи малко смешно, но ми зараства ануса ! КОШМАР !!!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”