ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не забравяйте слънцезащитните продукти
Българският филм търси обяснение на феномена

Хемороиди

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

Niya

Полипи и хемороиди - нужда от съвет!

Мнение от Niya » 02 юли 2008 19:25

Здравейте! Имам хемороиди и някакви полипи. Може ли някой да ми обясни какви са тези полипи, или на какво казват полипи, понеже никой не ми обясни.Опасни ли са и какво трябва да правя! :?:

Д-р.Хинкова

Re: Полипи и хемороиди - нужда от съвет!

Мнение от Д-р.Хинкова » 03 юли 2008 15:31

Къде се намират тези полипи,какво изследване е правено,какви оплаквания имате?

Niya

Re: Полипи и хемороиди - нужда от съвет! До Д-р Хинкова

Мнение от Niya » 03 юли 2008 21:18

Благодаря д-р Хинкова за заинтересоваността първо. Така и не разбрах нищо, прегледа беше първо с ръка и тогава лекаря каза, че усеща полипи, после продължи с един апарат, с който се оглежда. Доста се бях притеснила и не помня нищо. Лошото е, че и лекара нищо не ми обясни,каза имаш полипи и хемороиди..за рак за сега не може да се говори, кото ме депресира още толкова ако ме разбирате. В момента съм в пълно незнание..пия по нгово предписание Детралекс и се мажа с мехлем. Но съм много уплашена понеже чета само лоши неща за тези полипи.Всъщност ако е рак вижда ли се по полипа или ако е имало нещо за което да се съмнява лекаря е щял да ми каже. Незнам дали да отида и на друго място, защото много се притеснявам. Сега трябва да чакам до другият преглед, а как да стане като нищо незнам и мии страх. Моля ако можете да ми дадете насоки какво да направя

baj Grozdan

Мнение от baj Grozdan » 03 юли 2008 23:50

Вероятно т.н. "полипи" са хипертрофирали анални папили. Напълно доброкачествени са и не могат да дегенерират в рак. Това е добрата новина. "Лошата" е че ако са големи и създават оплаквания в 90% от случаите премахването им е оперативно.

Niya

Мнение от Niya » 04 юли 2008 08:40

Vsashnost ako e bilo neshto zlokachestveno lekarya e shtyal da vzeme po seriosni merki..Moga li da mu imam doverie?..Inache simpomite mi sa karvene pri isxojdane, no ne vinagi..edinstvenoto neshto koeto e postoyanno e edno parene v oblasta na anusa vsashnost savsem leko navatre, kadeto lekarya kaza che ima polip..pri izxojdane i sled tova tova parene i shtipene ostava kato tryae ponyakoga i cyal den..

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 04 юли 2008 17:33

Правена ли е биопсия-взет ли е материал за хистологично изследване?

Niya

Мнение от Niya » 04 юли 2008 22:43

Не е взимал материал, каза само да си пия хапчетата и да се мажа с мехлема и след 10 дена да отида пак на преглед. Бихти ли ме посаветвали дали да отида и при друг лекар..вазможно ли е разминаване в диагнозите на лекари, които все пак са специалисти в една и съща област.По описаното от мен не разбарх до колко е опасно.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 05 юли 2008 22:23

Къде е проведено това изследване?
При наличието на каквото и да било образувание се взема биопсия, за да се види какво е точно.
Терапията , оято ви е дадена е за лечение на хемороиди.
Има ли подобрение след започването и?
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Vili 19

Мнение от Vili 19 » 17 мар 2009 13:09

:roll: Molia za suvet.Napravi mi operacia,zasega niama da spomenavam ime.Operiraha mi polip i hemoroidalen vuzel.Doktorut --hirurg veroiatno e mnogo dobur,no ne e slovoohotliv i na vuprosi ne otgovaria s jelanie.Daje ne znam po kakuv na4in e napravena operaciyata,no ima6e konci,koito sami se stopiavat.S triderm se mazah i sled 2 sedmici spriah.Biah na "kontrolen pregled",koito beshe intervwu,ne pogledna izobshto miastoto.Ne mi preporu4a nikakva terapiya i kaza,4e sled mesec vsi4ko 6te e nared,s dr. dumi da ne se oplakvam.Pravia bani--tetra,maja se s Madanskoto 4udo--bezvredno.Imam o6te bolki --poniakoga slabi,poniakoga po-silni{pri izhojd i sled}Sled 2 dena stava mesec ot operaciata.Struva mi se,4e d-rut me operira i me ostavi sama da se spasiavam.Ne triabva li da vzemam niakakuv medikament ili da se maja s neshto,zashtoto ima malko top4e,miastoto ne e zazdravialo.Merci za vnimanieto! :shock:

Потребителски аватар
Здравко
Контакти:

Едно доказателство, че сами си причиняваме хемороидите

Мнение от Здравко » 27 мар 2009 12:50

Според статистиките, че в индустриализираните държави, половината от популацията над 40 годишна възраст страда от хемороиди. Въпреки високата заболеваемост малко е направено за профилактика и откриване на първопричините, повече се набляга на лечението, което е скъпо, продължително и неефективно.

В "изостаналите" държави много по-малко хора страдат от хемороиди. Липсата им обикновено се обяснява с "диета богата на баластни вещества".

Баластната теория така и не бива доказана, но през 1987 г. д-р. Берко Сикиров, израелски лекар, извършва интересно клинично изследване за да докаже напълно различна теория, обясняваща високата хемороидна заболеваемост в западните държави. Изследването по-късно бива публикувано в Израелски медицински журнал и Townsend Letter for Doctors and Patients.

В изследването са участвали двадесет пациенти, мъже и жени, с хемороиди в различни стадии. Всичките от тях са преминали през стандартно лечение с никакъв или минимален успех. Двама от пациентите дори са били с лигатура (превързване на кръвоносен съд) за да бъде търпимо състоянието им.

Пациентите минават през проктоскопия в началото на изследването. Новото "лечение", което им предложили било единствено да променят тоалетните си навици: да чакат докато позива за дефекация е силен (за да се избегне напъване) и да използват САМО естествена клекнала стойка за изхождане.

Проктоскопията била повторена след една година. От 20-те пациенти, 18 съобщили за значително намаляване или изчезване на симптомите в период 4-5 дена до няколко месеца. Липсата на подобрение при останалите двама с лигатура се отдава на хирургическата обработка, довело до изменения.

Контролните прегледи, 12 и 30 месеца по-късно, на 18-те пациенти (90% от участвалите в изследването) установяват, че те са напълно излекувани от хемороидите, безплатно, без нужда от лекарства и операция.

Заключението на д-р. Сикиров е, че хемороидите се причиняват от непрекъснатото дразнене и увреждане поради прекомерното напрягане в седнала поза на тоалетната. Допълнителния натиск е необходим за да се преодолее примката стягаща ректума (виж илюстрацията в дясно - примката се разхлабва само ако клекнем). Когато тази непрекъсната атака срещу тялото се премахне чрез завръщане към естествена клекнала поза, процеса на възстановяване започва сам.
Изображение
Подробности от изследването на д-р. Сикиров можете да откриете тук.

Потребителски аватар
blader

Re: Едно доказателство, че сами си причиняваме хемороидите

Мнение от blader » 27 мар 2009 14:18

Напълно съм съгласен, преди години и аз прочетох една такава статия, но в английски еквивалент на нашия сайт и оттогава го практикувам. Резултатът, е че хемороидите ми се появявват само ако прекаля със сухите храни и стоенете в седнало положение дълго време, но няма как... Също така много зеленчуци трябва да се ядат и колкото може по-малко млечниподукти - макарони на фурна, млечни баници , кексове и всичко...сирене и кашкавал в нормални граници е полезно... но не по едно кило кашкавал на ден... :)
д-р Стефанов

gogo_17

Хемороиди

Мнение от gogo_17 » 26 апр 2009 15:35

на 17 години сaм и имам следния проблем след дефекация,ми излиза външен хемороид
които боли дори като сядам
за 1 -2 деня изчезва
и след дефекация пак излиза какво да правя ? :roll: :?:

Потребителски аватар
blader

Re: Хемороиди

Мнение от blader » 26 апр 2009 21:23

КОлко пъти на ден ходиш до тоалетна по голяма нужда ипрез колко дни?
С каква храна се храниш? Цитирай ми директно - примерно сандвичи, хляб, картофи такива ми ти работи...

Мини на режим със саладки, за да си улесниш изхождането, че предполагам ядеш предимно сандвичи и това затруднява дефекацията, а оттам се появяват хемороидите.
Мини известно време на плодове зеленчуци и печено месо... нищо пържено и люто и ще усетиш разликата.
После кажи само едно мерси :P
д-р Стефанов

gogo_17

Мнение от gogo_17 » 29 апр 2009 17:04

предимно тестени закуски,ориз яйца за за вечеря различно .Отскоро забелязвам запек понякога не ми се ходи до тоалетна 2-3 по голяма нужда!Но после не е добре сигурно от там изхожда проблема ,вземам протеини от скоро това може ли да е някаква причина

julian_78

Мнение от julian_78 » 29 апр 2009 18:10

Добави фибри в храната!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”