ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Запушеният нос пречи на ежедневните ни дейности
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Опасно ли е, ако по новия стандарт се окажете хипертоник?
Още една причина за раждане на недоносено дете

Кръв и слуз при дефекация

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

ivelin1012

Кръв и слуз при дефекация

Мнение от ivelin1012 » 12 фев 2009 19:54

от няколко дена имам примеси на слуз в изпражненията от скоро започна и да има кръв,цялото е оцапано с линии ясна червена кръв,нямам разстройства,не съм имал запеци.Нямам болки в корема,подувания къркорене на червата.При дефекация нямам болки изхождам се нормално лесно по салфетката не остава кръв,нямам никакви болки.Аз съм голяма паника и псотоянно ми минава през акъла какво може да е хемороиди,фистури,фисули,полипи възпаления и прочие.Във вторник ще ми направят колоноскопия на долната част на дебелото черво.Тази процедура болезнена ли е и със или бе зупойка се прави.Много ме е страх и тея дни немога си намеря място от притеснение.Страхувам се да не ми намерят най тежката диагноза...

julian_78

Re: Кръв и слуз при дефекация

Мнение от julian_78 » 17 фев 2009 02:51

не се страхувай. от страха няма полза. най-леката или най-тежката, изходът може да бъде различен. вероятно имаш колит или дисбактериоза на дебелото черво. обикновено при тези състояния се получава слуз. има си лечение на това. щом е ясно червена кръв, значи имаш вероятно фусира, а може и хемороиди. Колоноскопията нормално се прави с упойка, иначе не е точно болезнена, но е дразнеща, понеже не си свикнал да ти вкарват нещо в дебелото черво нали. Но пък е показателно изследване и ако има нещо ще се види. И най-вече повече спокойствие и без паника.

ivelin1012

Мнение от ivelin1012 » 17 фев 2009 14:24

днеска ми направиха сигмоидоскопия,откриха ми възпаление на ректума проктит в ранен стадий и два малки хемороида.Голям кама ми падна от плещите изписаха ми свещички и пробиотици.

julian_78

Мнение от julian_78 » 18 фев 2009 06:38

За хемороидите препоръчвам таблетки и крем Пайлекс. Не знам как ти се е получил този проктик и възпаление на ректума. Пробиотиците са полезни, пий ги поне 3 месеца. И не яж дразнещи и пикантни храни. Движи се повече. Друго не знам какво да ти кажа.

ivelin1012

Мнение от ivelin1012 » 18 фев 2009 17:22

аз попринцип не ям мазно,пържено,манджи,супи,ориз боб щеша и други подобни,нито пия алкохол и аз се чудя от какво ми се е получил проктита,възможноли е да е заради краткотсрочно лечение което имах с дурацефт (взимах за 5 дена по 1 капсула на 8 часа) и от него да е станал.Миналата година като се лекувах с антибиотици продължително пак се бяха появили таквиа проблеми но отшумяха.Съмнява ме от толкова кратък прием да се получил проктит.

steliveni

Мнение от steliveni » 20 мар 2017 03:21

Здравейте!!Преди 1 седмица бях лекувана в болница за двустранна пневмония.Всичко беше нормално,там ми правеха вливки и пиех 1 антибиотик и през устата.След изписването продължих с антибиотика още 1 седмица и след спирането му започнах да имам проблеми в изхождането.Започна да ми пари и видях ,че по салфетката имам малко кръв ,а след това се появи и слуз.Междувременно започнах да пия и бронховаксомОт 3 дена вече е така ходя по няколко пти в тоалетната,но без разстройство илизапек нормално,но ми пари и имам слуз и кървави жилки в слузста.Като днес видях на бикините си че ми е текла само слуз.Имам и леки болки ниско в корема ,не на стомаха а много ниско,както и когато ходя по - голяма нужда ме наболява.Възможно ли е да е най - лошото,,,,ще ходя на лекар,,и много ме е страх.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 мар 2017 14:41

След прием на антибиотик е възможно да се появят такива оплаквания. С нормализирането на чревната флора и хранителния режим това ще се оправи.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 мар 2017 18:46

Абе, доктор Цончев, един път ще бъда кратка, точна и ясна. Държа да ми отговорите, понеже така ще ми успокоите дните.
Когато е някаква тения из тялото, тя ще се види на рентген след 3я месец на заселването й, нали?
А ако е друг вид паразити все за три месеца оплаквания ще се появи поне един щъкащ глист, или най - малкото през нощта ще се види?
Дъщеря ми направи алергия към млякото. Може и временна да е, понеже тук излезе статия, че някакво мляко имало бактерии, тоест не някакво, а това, което обикновено купувам.
От нея получи кашлица, мина през бронхити, три антибиотика за отрицателно време.
Получи тия болки в корема, слуз... доколкото когато яде лютеница и с този нарушен метаболизъм, лютеницата си излизаше на парцали след това, та общо взето съм си все в джаза.
Обясних си болките в корема и слузта с това, че слузта идва от кашлицата и храчките, които преглъща. Тези храчки, понеже са по - гъсти, не се разтварят от стомашните киселини, а са нещо като тапа в червата, чрез която се образуват и болезнените газове. Излизат, но най - вероятно предизвиквайки по - малко или повече разстройство?
Добре ли го обясних?
Значи ако не искате присъствието ми тук.... замълчете.
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 28 мар 2017 00:49

Да де.. не че ше се запрепъваш да отговаряш... мамицата й на тъпата Прокопиева и на мъжа ми. Зъбите.... кажете на личния ми Малик да го духа.... с такъв мъж и раят е ад. Дано дъщеря ми не направи абцес и на сливицата. Още в събота го молех да ходим в спешното. Не е живот моето. С цялата си лудост мога да пунктирам добре лекарите.
Майната ви. Онзи дришльо и той.
На бордърлайн е да знаеш че някой ще се влюби и все пак го нараниш.
Мразя всички, заради които съм зависима финансово.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

nonchea

Мнение от nonchea » 08 май 2017 20:19

Здравейте!
Днес за първи път ми се появи кръв в изпражненията и естествено се изплаших и си помислих най-лошото. Кръвта беше яркочервена и изпражненията все едно бяха обвити в слуз, по тоалетната хартия нямаше кръв и не съм имала кръвотечение преди или след дефекацията. През деня имах болки ниско долу в корема, абсолютно същите като предменструални болки, но понеже трябва да ми дойде след 1 седмица реших, че е просто някакво неразположение или симптомите са започнали по-рано. По-рано през деня имах друга дефекация, но всичко си беше наред. Преди време забелязах,че имам външен хемороид, но след известно време изчезна и не съм търсила лекар. Точно това ме кара да мисля, че проблема е от него. Бих искала да ми кажете вашето мнение-дали има място за притеснение и да ме посъветвате какъв лекар да търся и какви изследвания да си направя?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2017 21:07

Както го описвате прилича на хемороидален проблем. Ако продължи това кървене е добре да го види специалист

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”